LamiaFM1.gr

ΑΚΟΥΣΤΕ ΜΑΣ ΖΩΝΤΑΝΑ

Playouts: ΛΑΜΙΑ – ΠΑΣ Γιάννενα ζωντανά από τον ΛΑΜΙΑ FM-1 96,2

Καλησπέρα σας από το studio του ΛΑΜΙΑ FM-1.
Στις 9 το βράδυ αρχίζει στο ΔΑΚ “Αθανάσιος Διάκος” ο πρώτος αγώνας των playouts μεταξύ της Λαμίας και του ΠΑΣ Γιάννενα.
Ο αγώνας θα μεταδοθεί από την συχνότητα του Σταθμού μας σε περιγραφή του συνεργάτη μας Θανάση Μπαλή.
Μείνετε συντονισμένοι…

Η Λαμία πανηγύρισε σπουδαία νίκη, καθώς επικράτησε 2-0 του ΠΑΣ Γιάννινα χάρη στα γκολ του Βέργου (12′, 45+4′) και ανέβηκε πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού. Αγωνίζονταν με δέκα παίκτες οι γηπεδούχοι από το 53′, ενώ σε μπελάδες μπαίνουν οι Ηπειρώτες.
ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
90+6′
Δεύτερη κίτρινη / κόκκινη κάρτα, Λαμία
Διπλή κίτρινη κάρτα Γιώργος Μανούσος
90+3′
Κίτρινη Καρτα, ΠΑΣ Γιάννινα
Κίτρινη κάρτα Παναγιώτης Τσιντώτας
ΧΡΟΝΟΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΩΝ: 12′
90+4′
Κίτρινη Καρτα, Λαμία
90+3′
Φάουλ, Λαμία
89′
Αλλαγή, ΠΑΣ Γιάννινα
Αχμάντ Μέντες Μορέιρα με Γιώργο Παμλίδη
89′
Αλλαγή, Λαμία
Νίκος Βέργος με Γιώργο Μανούσο
22:37 Σχόλιο
Αν η Λαμία κρατήσει τη νίκη, τότε για 4η σερί σεζόν, όσες δηλαδή διεξάγονται πλέι οφ και πλέι άουτ, θα ξεκινήσει νικηφόρα τη διαδικασία των πλέι άουτ.
81′
Σουτ εκτός εστίας, ΠΑΣ Γιάννινα
Αχμάντ Μέντες Μορέιρα
75′
Αλλαγή, Λαμία Λερουά Αμπαντά με Γιώργο Σαραμαντά
75′
Κέβιν Ροσέρο
71′
Αλλαγή, Λαμία Ρουμπέν Μαρτίνεθ με Βικίντας Σλίβκα
70′
Αλλαγή, Λαμία Κρίστοφερ Νούνιες με Ντάνι Μπεχαράνο
Υπάρχει ένα πρόβλημα με το VAR, γι’ αυτό υπάρχουν συζητήσεις του διαιτητή μεταξύ των δύο πάγκων. Θα υπάρξει μία μικρή αναμονή, ώστε να διαπιστωθεί εάν το VAR μπορεί να επαναλειτουργήσει. Αν δεν διορθωθεί θα συνεχιστεί κανονικά το παιχνίδι.
66′
Παναγιώτης Τζίμας Ζαν Μπαπτίστ Λεό
22:19 Αλλαγή
58′: Ροσέρο αντί Ριέντστρα στη δεύτερη αλλαγή του ΠΑΣ Γιάννινα.
ΜΕ 10 ΠΑΙΧΤΕΣ Η ΛΑΜΙΑ,ΑΠΟΒΟΛΗ ΤΟΥ ΝΤΕ ΒΙΝΣΕΝΤΙ
Β ΗΜΙΧΡΟΝΟ
22:07
46′: Πρώτη αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα, ο Μπιλμπάο περνά αντί του Λιάσου.

ΗΜΙΧΡΟΝΟ
Η Λαμία διπλασιάζει τα τέρματά της πριν από το φινάλε του πρώτου μέρους. Μετά από εκτέλεση φάουλ από τα δεξιά, ο Βέργος πήδηξε, πήρε την κεφαλιά και έκανε το 2-0.
ΔΕΥΤΕΡΟ ΓΚΟΛ ΤΗΣ ΛΑΜΙΑΣ 2-0
ΧΡΟΝΟΣ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΩΝ: 1′
45’Σουτ στην εστία, ΠΑΣ Γιάννινα
40’Κίτρινη Καρτα, Λαμία Τομάς ντε Βινσέντι
39′
Σουτ εκτός εστίας, ΠΑΣ Γιάννινα Άγγελος Λιάσος
33′ Πρώτη τελική για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Κεφαλιά από τον Μπακαδήμα, στην αγκαλιά του τερματοφύλακα της Λαμίας.
21:29
28′: Φάουλ σε καλό σημείο κερδίζουν οι Γιαννιώτες με τον Τζίμα να δέχεται το μαρκάρισμα του Τζανδάρη. Ο Μορέιρα στην εκτέλεση, διώχνει ο Τζανετόπουλος, νέο διώξιμο του Βέργου, η μπάλα φτάνει στον Πήλιο που σεντράρει από τα αριστερά, σταθερά μπλοκάρει ο Γκαραβέλης.
21:24 Στα μισά του πρώτου ημιχρόνου πάντα το 1-0 υπέρ της Λαμίας. Ψάχνει αντίδραση ο ΠΑΣ Γιάννινα…
19’Κίτρινη Καρτα, ΠΑΣ Γιάννινα Κίτρινη κάρτα Σταύρος Πήλιος
ΤΕΛΙΚΟ ΣΚΟΡ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ – ΙΩΝΙΚΟΣ 2-0
16’Κόρνερ, ΠΑΣ Γιάννινα
Η Λαμία μπαίνει μπροστά στο σκορ. Ο Μαρτίνεθ έκανε το σουτ από μακριά, η μπάλα βρήκε στον Μπακαδήμα και άλλαξε πορεία. Ο Τσιντώτας δεν μπόρεσε να ελέγξει και ο Βέργος που ακολουθούσε την έσπρωξε στα δίχτυα.
12’ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ 1-0!!!
10′ Νέα καλή στιγμή για τη Λαμία. Ο Βέργος μέσα από την περιοχή έκανε το σουτ, αλλά ο πεσμένος Εραμούσπε έδιωξε.
3’Σουτ στην εστία, Λαμία Σωτήρης Τσιλούλης
ΣΕΝΤΡΑ
Συνθέσεις
ΛΑΜΙΑ: Γκαραβέλης, Αμπάντα, Σιμόν, Τζανετόπουλος, Κ. Παπαδόπουλος, Τσιλούλης, Τζανδάρης, Νούνιες, Ντε Βινσέντι, Μαρτίνεθ και Βέργος.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: Τσιντώτας, Πήλιος, Μέντες, Εραμούσπε, Τζίμας, Τσαβός, Ριένστρα, Τζίνο, Μπακαδήμας, Λιάσος και Μπάλαν.

ΤΩΡΑ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΙΩΝΙΚΟΣ 1-0
Νωρίτερα ΟΦΗ-ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ 1-1
Αστέρας Τρίπολης – Παναιτωλικός 2-1
Αποστολές
ΛΑΜΙΑ
Ο Λεωνίδας Βόκολος συμπεριέλαβε στην αποστολή τους παρακάτω ποδοσφαιριστές:
Γκαραβέλης Αθανάσιος, Koselev Alexei, Σαραμαντάς Γεώργιος, Τζανετόπουλος Άνταμ, Τζανδάρης Θεοφάνης, Martinez Ruben, Κορνέζος Γεώργιος, Παπαδόπουλος Κυριάκος, Abanda Leroy, Nunez Cristopher, Slivka Vykintas, David Simon,Bejarano Danny,Τσιλούλης Σωτήρης, Βασιλαντωνόπουλος Σταύρος, Μανούσος Γεώργιος, De Vincenti Tomas, Καραμάνος Αναστάσιος, Βέργος Νικόλαος, Medina Jeison.
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ
Τσιντώτας, Σούλης, Αθανασίου, Πήλιος, Εραμούσπε, Μπορταγκαράι, Μπακαδήμας, Τσάβος, Ριένστρα, Ράντου, Τζίνο, Τζίμας, Μπιλμπάο, Λορέιρα, Λώλης Αλέξανδρος, Λιάσος, Παμλίδης, Λεό, Ροσέρο, Σταματελόπουλος, Μπάλαν.
Εκτός έμειναν οι τραυματίες Καραχάλιος, Παντελάκης, Νίνης, Κόντε και ο τιμωρημένος με κάρτες Σόρια.
Νέα πρόσωπα σε σχέση με τον προηγούμενο παιχνίδι με τον Άρη οι Πήλιος, Τζίνο (εξέτισαν την ποινή τους), Ροσέρο, Παμλίδης.

Ο διαιτητής Πέτρος Τσαγκαράκης από την ΕΠΣ Χανίων ορίστηκε από την ΚΕΔ να διευθύνει την αναμέτρηση της Λαμίας με τον ΠΑΣ Γιάννινα για την 1η αγωνιστική των play out της Super League.