Live ΠΑΟ-ΛΑΜΙΑ

0

Στις  19.30 στο γήπεδο “Απόστολος Νικολαΐδης” της Λεωφόρου Αλεξάνδρας η Λαμία δίνει αγώνα παραμονής στην Κατηγορία με τον γηπεδούχο Παναθηναϊκό.
Ολα είναι ανοιχτά και κυρίως η ομάδα μας πάει για νίκη και τους 3 βαθμούς αλλά και η ισοπαλία είναι ένα θετικό αποτέλεσμα για την λαμιώτικη αποστολή.
Ο ΛΑΜΙΑ FM-1 96,2 θα είναι στο γήπεδο της Λεωφόρου και ο συνεργάτης μας Σταύρος Παπανάγνου θα περιγράψει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα. Επίσης εδώ στην ιστοσελίδα μας μπορείτε να παρακολουθείτε την πορεία του αγώνα συνεχώς.(Η σελίδα ανανεώνεται κάθε 40 δευτερόλεπτα).

Τα στατιστικά του αγώνα:

21:20
ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ
21:20
90+2′
Υπάρχει επαφή του Αυλωνίτη με τον Άστσεριτς μέσα στη μεγάλη περιοχή του Παναθηναϊκού ο διαιτητής δείχνει να συνεχιστεί το ματς.
21:16
89′
Ο Μπουζούκης δίνει τη θέση του στον Άλτμαν.
21:15
Έτοιμη και η τρίτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό.
21:12
Με το σκορ στο 2-0 και παρά το γεγονός ότι είμαστε στο 85 ο Μαρίνος Ουζουνίδης συνεχίζει να δίνει οδηγίες και να έχει παράπονα από τους παίκτες του.
21:11
Παράπονα του Μπλάζιτς στον Βασιλαντωνόπουλο. Ο Έλληνας παίκτης πήρε την μπάλα και προσπάθησε να βγει ολομόναχος στην κόντρα απέναντι σε πέντε παίκτες του Παναθηναϊκού οι οποίοι του πήραν την μπάλα αμέσως κάτι που εξόργισε τον συμπαίκτη του!
21:09
Έχει πέσει ο ρυθμός του αγώνα μετά το 2-0.
21:07
80′
Δεύτερη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Στάικος περνά αντί του Κάτσε.
21:06
79′
Τρίτη αλλαγή για τη Λαμία. Ο Φράγκος δίνει τη θέση του στον Καραγιάννη.
21:04
77′
Κίτρινη κάρτα στον Κουτρομάνο.
21:01
74′
Πρώτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Μουνιέ δίνει τη θέση του στον Χατζηγιοβάνη.
20:58
70′
Σκληρό μαρκάρισμα του Μπεν Ζεμιά στον Λουντ. Τυχερός που δεν είδε την κίτρινη κάρτα ο παίκτης της Λαμίας.
20:56
69′
Λάθος από την άμυνα της Λαμίας ο Μουνιέ αντί να δώσει πάσα είτε στον Δώνη είτε στον Άλτμαν σούταρε με την μπάλα να κοντράρει και να περνά κόρνερ.
20:54
Ο Παναθηναϊκός εάν νικήσει φτάνει τους 30 βαθμούς και ανεβαίνει στην έκτη θέση. Δύο βαθμούς πίσω από τον πέμπτο Πανιώνιο.
20:53
Πρώτο τέρμα τόσο για τον Μουνιέ όσο και για τον Ινσούα στη Super League Σουρωτή.
20:51
64′
ΓΚΟΛ για τον Παναθηναϊκό. Εξαιρετικό γκολ από τον Αργεντινό! Ο Λουντ από τα αριστερά έστρωσε την μπάλα στον Ινσούα εκείνος πήρε φανταστικά την μπάλα μπροστά του και με ένα υπέροχο σουτ με εξωτερικό φάλτσο νίκησε τον Μελίσσα για το 2-0 του Παναθηναϊκού.
20:50
63′
Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ από τον Άλτμαν και ακόμα καλύτερη η απόκρουση του Μελίσσα σε κόρνερ.
20:49
Φάουλ σε καλή θέση για τον Παναθηναϊκό. Περίπου 7-8 μέτρα έξω από τη μεγάλη περιοχή και αριστερά.
20:47
Το γκολ του Παναθηναϊκού έχει δώσει ρυθμό στο ματς.
20:43
56′
Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Άλτμαν άδειασε με ωραία ντρίμπλα τον Αναστασιάδη αλλά το πλασέ του με το εξωτερικό από το ύψος του πέναλτι ήταν αδύναμο και μπλόκαρε εύκολα ο Μελίσσας.
20:42
55′
Δεύτερη αλλαγή για τη Λαμία. Ο Άστσεριτς μπαίνει αντί του Μπούτνικ.
20:41
Νεύρα του Όμο για την αλλαγή.
20:41
54′
Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Όμο δίνει τη θέση του στον Κουτρομάνο.
20:40
Ξεκάθαρη η στάση όσων είναι στο γήπεδο υπέρ του προπονητή του Παναθηναϊκού και κατά της διοίκησης.
20:39
Αποθέωση για τον Μαρίνο Ουζουνίδη στη Λεωφόρο.
20:39
Συνθήματα και κατά του Παναγόπουλου.
20:38
51′
Μακρινό σουτ από τον Κάτσε η μπάλα πήρε ανάποδα φάλτσα από αυτά που θα ήθελε ο παίκτης που Παναθηναϊκού και πέρασε άουτ.
20:37
Συνθήματα κατά του Γιάννη Αλαφούζου στη Λεωφόρο.
20:37
50′
Δυνατό μαρκάρισμα του Παντελιάδη στον Μουνιέ που βλέπει σωστά την κίτρινη.
20:37
20:37
50′
20:35
48′
ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Παναθηναϊκό. Ο Δώνης από το ύψος της μεγάλης περιοχής βρήκε τον Μουνιε εκείνος με εξαιρετικό πλασέ νίκησε τον Μελίσσα και έκανε το 1-0 για τον Παναθηναϊκό.
20:32
46′
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.
Tα στατιστικά των ομάδων στο α’ ημίχρονο

20:17
Κακό το πρώτο ημίχρονο στη Λεωφόρο με τον Παναθηναϊκό να μην μπορεί να διασπάσει την άμυνα της Λαμίας και από την άλλη οι φιλοξενούμενοι να μη απειλούν.
20:16
ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ
20:16
45′
Ο Πίτι το εκτέλεσε ο Όμο πήρε την κεφαλιά χωρίς όμως να νιώσει κανένα κίνδυνο ο Βλαχοδήμος που βγήκε και μπλόκαρε.
20:16
45′
Κόρνερ για τη Λαμία μετά από σέντρα του Πίτι που κόντραρε στον Κάτσε.
20:12
Ο Μπεν Ζεμιά απομάκρυνε την εκτέλεση φάουλ του Κάτσε.
20:12
41′
Φάουλ από τον Όμο πάνω στον Λουντ. Σε καλή θέση για σέντρα.
20:10
Το ρεσιτάλ λαθών συνεχίζεται. Δεν υπάρχει καλός ρυθμός στο ματς.
20:10
Ο Πίτι είναι ο μοναδικός παίκτης της Λαμίας που μπορεί να κρατήσει την μπάλα στα πόδια του. Αυτός προσπαθεί να ηρεμήσει το παιχνίδι των φιλοξενούμενων και να οργανώσει τις επιθέσεις της Λαμίας.
20:08
36′
Σουτ του Φράγκου η μπάλα κόντραρε και ο Βλαχοδήμος βγήκε και απομάκρυνε προ του Βασιλαντωνόπουλου.
20:07
36′
Σουτ από τον Μπλάζιτς έξω από τη μεγάλη περιοχή μπλόκαρε εύκολα ο Βλαχοδήμος.
20:04
33′
Μακρινό σουτ άστοχο από τον Λουντ.
20:03
32′
Μακρινό σουτ από τον Μπλάζιτς η μπάλα κόντραρε στον Τζανδάρη και πέρασε κόρνερ.
20:00
29′
Μακρινό σουτ από τον Ασίγκμπα πολλά μέτρα άουτ.
19:58
27′
Πρώτη μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Εξαιρετική σέντρα από τον Μουνιέ ολομόναχος ο Δώνης πήρε την κεφαλιά, αλλά αστόχησε.
19:55
25′
Ο Μουνιέ βρήκε ωραία τον Λουντ εκείνος με το σώμα απέφυγε τον Ασίγκμπα όμως το τελικό του σουτ ήταν κακό.
19:54
Μουνιέ και Λουντ αλλάζουν πλευρές. Ο Γάλλος θα πάει δεξιά και ο Φινλανδός αριστερά.
19:51
20′
Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό. Μετά από κακό διώξιμο των αμυντικών της Λαμίας η μπάλα στρώθηκε στον Κάτσε στο ύψος της μεγάλης περιοχής. Εκείνος έκανε το σουτ με την μπάλα να περνά λίγο άουτ.
19:51
20′
Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό.
19:48
Δεν έχει καθόλου ρυθμό το ματς με πολλά λάθη.
-Είναι φανερό ότι η Λαμία ψάχνει να βρει τις αντεπιθέσεις αν και μέχρι στιγμής κάθε φορά που έχει κλέψει την μπάλα έχει κάνει λάθος.
19:43
Πέρασε ανεκμετάλλευτο για τους πράσινους αφού έδιωξαν οι αμυντικοί των φιλοξενούμενων.
19:42
11′
Ο Μπλάζιτς γλίστρησε και ο Κάτσε το εκμεταλλεύτηκε κάνοντας ένα κάλο σουτ από μακριά με τον Μελίσσα να διώχνει σε κόρνερ.
19:40
9′
Σέντρα του Γιόχανσον μπλόκαρε εύκολα ο Μελίσσας.
19:40
Από τις πτέρυγες προσπαθεί να αναπτυχθεί ο Παναθηναϊκός.Ξεκίνησε από τα αριστερά με τους Ινσούα και Μουνιέ, ενώ στα τελευταία λεπτά μπήκε και η πλευρά στο παιχνίδι με τους Λουντ και Γιόχανσον.
19:35
Πολλά λάθη από τους παίκτες των δύο ομάδων αφού γλιστράει αρκετά ο αγωνιστικός χώρος.
19:33
2′
Εκτέλεση φάουλ από τον Πίτι η μπάλα πολλά μέτρα άουτ.
19:32
1′
Σέντρα του Μουνιέ από τα αριστερά έδιωξε ο Αναστασιάδης.
19:31
1′
Ξεκίνησε η αναμέτρηση.
19:24
Ο ΠΑΣ Γιάννινα “σκόνταψε” στην έδρα του με το 0-0 με τον Λεβαδειακό, ενώ οι Πανιώνιος και Αστέρας αναδείχτηκαν ισόπαλοι 0-0.
19:22
Τα δύο προηγούμενα αποτελέσματα ήρθαν ευνοϊκά για τον Παναθηναϊκό, στην προσπάθεια του να διεκδικήσει την πέμπτη θέση.
19:20
Μικρή η προσέλευση των θεατών στο “Απόστολος Νικολαΐδης”.
19:18
Οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν την προθέρμανση τους.
19:14
Στο “Απόστολος Νικολαΐδης” άρχισε δυνατή βροχόπτωση.
19:10
Αναπληρωματικοί είναι οι Πίτκας, Κουτρουμάνος, Καραγιάννης, Αντρόνικ, Πριντέτα, Τσούκαλος, Άστσεριτς.
19:09
Οι βασικοί του Μπάμπη Τεννέ είναι οι Μελισσάς, Βασιλαντωνόπουλος, Όμο, Παντελιάδης, Φράγκος, Αναστασιάδης, Μπούτνικ, Σελίμ, Μπλάζιτς, Ασίγκμπα, Πίτι.
19:07
Αναπληρωματικοί για τον Παναθηναϊκό είναι οι Διούδης, Κολοβέτσιος, Στάικος, Χατζηγιοβάνης, Ευαγγέλου, Μπουζούκης και Πίσπας.
19:06
Ο Ουζουνίδης επέλεξε για την ενδεκάδα τους Βλαχοδήμο, Γιόχανσον, Αυλωνίτη, Οικονόμου, Ινσούα, Τζανδάρη, Κάτσε, Λουντ, Μουνιέ, Άλτμαν και Δώνη.
19:13
Διαιτητής είναι ο Δημήτρης Καραντώνης από την Ημαθία, με βοηθούς τους Μιχαήλ Δημόπουλο (Δυτ. Αττική) και Ιωάννη Κοντιζά (Πειραιά) και τέταρτο διαιτητή τον Άγγελο Ευαγγέλου (Αθηνών).

Μέχρι τότε εδώ θα συγκεντρώνουμε όλες τις πληροφορίες για τον σημερινό αγώνα και τις δύο ομάδες.
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ 0-0 λιγο πριν τη λήξη,αδιάφορος ο ΠΑΣ
Η αποστολή της Λαμίας: Μελίσσας, Πίτκας, Αναστασιάδης, Πριντέτα, Ασίγκμπα, Παντελιάδης, Κουτρομάνος, Μπεν Τζεμιά, Όμο, Μπλάζιτς, Αντρονίκ, Βασιλαντωνόπουλος, Καραγιάννης, Φράγκος, Τσούκαλος, Πίτι, Μπούτνικ, Αστσεριτς.

(ο Ντέιβιντ Άντρονικ)
(ο Σελίμ Μπεν Τζεμιά)

Η αποστολή του Παναθηναϊκού: Βλαχοδημος, Διούδης, Ευαγγελου, Οικονόμου, Κολοβέτσιος, Αυλωνίτης, Γιόχανσον, Ινσούα, Λουντ, Στάικος, Κάτσε, Τζανδάρης, Μπουζούκης, Κουντουριώτης, Μουνιέ, Χατζηγιοβάνης, Αλτμαν, Πίσπας, Δώνης.
Στο στρατόπεδο της Λαμίας, η οποία θα προσπαθήσει να… τσιμπήσει βαθμό ή βαθμούς στην προσπάθειά που κάνει για παραμονή, ο Μπάμπης Τεννές απέκλεισε τον Βάντερσον λόγω πειθαρχικού παραπτώματος ενώ απόντες, λόγω τιμωρίας, είναι οι Παπαδόπουλος, Ακόστα και Κουκόλης.
Νοκ άουτ για τους «πράσινους» έχουν τεθεί οι τραυματίες Κουρμπέλης, Μυστακίδης, Μολίνς και Λουτσιάνο ενώ ο Κουλιμπαλί είναι τιμωρημένος.
Μέσα φιλικά προς τον ΠΑΟ χαρακτηρίζουν τον αγώνα με την Λαμία ως το πιο εύκολο παιχνίδι μέχρι το φινάλε και η κατάκτηση των τριών βαθμών είναι απαραίτητη. Διαφορετικά, το Τριφύλλι θα περιοριστεί σε αναμετρήσεις χωρίς ενδιαφέρον, κάτι που δεν θα είναι το καλύτερο δυνατό…
Η αλήθεια όμως είναι ότι καζάνι έτοιμο να…εκραγεί θυμίζει ο Παναθηναικός,τελευταίες πληροφορίες αναφέρουν ότι οι «πράσινοι» στην ανακοίνωση που εξέδωσαν χθες με αφορμή τις οφειλές που έχουν από τη διοίκηση, προειδοποιούν πως θα προβούν σε πιο δραστικά μέσα αν δεν βρεθεί λύση μέχρι το τέλος του μήνα.
Ποια είναι αυτά τα δραστικά μέτρα;
Σύμφωνα με την εφημερίδα «Πράσινη» οι εκδοχές στο μυαλό τους είναι δύο.
Η απλή αντίδραση θα αφορά μία συμβολική αποχή μίας ώρας από την προπόνηση, ωστόσο σκέφτονται ακόμη και να προχωρήσουν σε απεργία – αποχή για 1-2 μέρες από τις προπονήσεις. Μόλις έγινε γνωστή η ανακοίνωση, ο πρόεδρος της ΠΑΕ Βασίλης Κωνσταντίνου πήγε στην προπόνηση του Παναθηναϊκού και ενημέρωσε τους παίκτες ότι θα πληρωθούν την 1η Μαρτίου.