Live: Πλατανιάς-Λαμία 1-2 (τελικό)

0

Καλησπέρα σας, στις 3 αρχίζει ο ιδιαίτερης σημασίας για την ομάδα της Λαμίας αγώνας με τον Πλατανιά στο γήπεδο Περιβολίων.
Ο ΛΑΜΙΑ FM-1 θα περιγράψει τον αγώνα σε συνεργασία με τους συναδέλφους του Q Radio Hania sport fm 102,7 τους οποίους ευχαριστούμε για την παραχώρηση άδειας σύνδεσης μαζί τους.
Η γηπεδούχος είναι ουραγός και οι ελπίδες παραμονής είναι μηδαμινές.
Η Λαμία αγωνίζεται υπέρ…διάσωσης και το μόνο αποτέλεσμα που μπορεί να προσεγγίσει αυτό τον στόχο είναι η νίκη.
Από εδώ μπορείτε επίσης να παρακολουθείτε λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα. Η σελίδα μας ανανεώνεται αυτομάτως κάθε 45 δευτερόλεπτα.
16:52
“Ενός κακού μύρια έπονται… Ξεκινήσαμε δυνατά, χάσαμε ευκαιρίες και στο τέλος βάλαμε και αυτογκόλ. Υπάρχει απογοήτευση, έτσι είναι το ποδόσφαιρο, δυστυχώς. Η συνέχεια είναι πολύ δύσκολη για εμάς”, υποστήριξε από την πλευρά του ο Γιάννης Χατζηνικολάου.
16:51
“Πολύ σημαντική νίκη, μεγάλης βαθμολογικής σημασίας. Έχουμε δρόμο ακόμη, απομένουν έξι αγωνιστικές με δύσκολα ματς. Συγχαρητήρια στους παίκτες μου, χρειάζεται ηρεμία αλλά πιστεύω ότι με δύο ακόμη νίκες θα είμαστε εντάξει”, τόνισε ο Μπάμπης Τεννές.
16:48
90+5′
Τέλος αγώνα στα Περιβόλια.
16:47
Δύο λεπτά ακόμη, ο Τσούκαλος κερδίζει ένα φάουλ και πολύτιμα δευτερόλεπτα για τη Λαμία.
16:45
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων στα Περιβόλια, συνεχίζει με δέκα παίκτες η Λαμία.
16:44
90+1′
Ο Πίτι αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη κάρτα,90’+1: Πολύ αυστηρή η κάρτα για το φάουλ του Ισπανού στον Γκρζέλτσακ..
16:43
89′
Στο μισό γήπεδο το ματς, πιέζει για την ισοφάριση ο Πλατανιάς.
16:39
85′
ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΛΑΤΑΝΙΑ! Ο Ενσικουλού εκτέλεσε το πέναλτι στο κέντρο της εστίας και νίκησε τον Παπαδόπουλο, μειώνοντας σε 1-2 για τους γηπεδούχους.
16:37
83′
ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΛΑΤΑΝΙΑ! Ο Παπαδόπουλος γκρέμισε στον αέρα τον Κασάλιτσα.
16:37
83′
ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΛΑΤΑΝΙΑ!
16:35
82′
Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Καραγιάννης αντικαθιστά τον Βάντερσον.
16:34
80′
Αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Γκζέλτσακ πήρε τη θέση του Ουές.
16:32
78′
ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΜΙΑ! Ο Μπλάζιτς άνοιξε για τον Βασιλαντωνόπουλο, αυτός επέστρεψε τη μπάλα στον συμπαίκτη του και Σέρβος με δεξί σουτ εντός περιοχής διπλασίασε το προβάδισμα των φιλοξενούμενων.
78΄ΓΚΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!
16:30
75′
Ο Κλιάιτς έπεσε στα πόδια του Τσούκαλου και δεν του επέτρεψε να πλασάρει
16:28
74′
Κίτρινη κάρτα στον Πίτι για κράτημα στον Νίλι.
16:26
72′
Σέντρα του Νίλι από δεξιά, ο Στόιτσεφ στο δεύτερο δοκάρι έκανε το πλασέ εν κινήσει αλλά έστειλε τη μπάλα άουτ!
16:23
69′
Ωραία ανάπτυξη από τη Λαμία, τελικός αποδέκτης της μπάλας ο Μπλάζιτς που έκανε το τεχνικό πλασέ από το ημικύκλιο της περιοχής αλλά δεν βρήκε στόχο.
16:22
68′
Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Τσούκαλος πήρε την θέση του Μπούντνικ.
16:19
66′
Μικρή διακοπή στο ματς καθώς ο Δημούτσος είναι πεσμένος στο χόρτο.
16:18
65′
Ο Βάντερσον βγαίνει φάτσα με το γκολ, ο Κλιάιτς έσωσε στο τετ-α-τετ με τον Βραζιλιάνο!
16:18
64′
Σουτ του Παντελιάδη με το αριστερό εκτός περιοχής, άουτ η μπάλα.
Αφού η ΛΑΜΙΑ δεν μπορεί,βάζει αυτογκολ ο Πλατανιάς!
16:16
62′
ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΜΙΑ! Γύρισμα του Βασιλαντωνόπουλου από δεξιά, ο Στάμου βάζει το λάθος πόδι για να διώξει τη μπάλα και τη στέλνει στην δεξιά γωνία του εμβρόντητου Κλιάιτς.
16:15
62′: ΓΚΟΛ για τη ΛΑΜΙΑ!
16:14
60′
Κόρνερ για τον Πλατανιά, ενδέκατο στο ματς.
16:13
59′
Σέντρα του Μπλάζιτς από δεξιά, κεφαλιά – ψαράκι του Μπούντνικ στο πρώτο δοκάρι, ο Κλιάιτς έπεσε και μπλόκαρε τη μπάλα στην αριστερή του γωνία
16:11
58′
Κίτρινη κάρτα στον Στόιτσεφ.
16:10
57′
Εκτέλεσε ο Πίτι, κεφαλιά του Αναστασιάδη, άουτ η μπάλα.
16:10
56′
Κόρνερ για την Λαμία.
16:10
55′
Σέντρα του Ακόστα από δεξιά, κεφαλιά του Μπούντνικ από το ύψος της μικρής περιοχής, μπλόκαρε στην αριστερή του γωνία ο Κλιάιτς!
16:08
55′
Κίτρινη κάρτα στον Παντελιάδη για σκληρό φάουλ στον Ουές.
16:07
53′
Ο Νίλι απειλεί ξανά για τον Πλατανιά από θέση μέσα δεξιά στην περιοχή, σε κόρνερ ο Παπαδόπουλος κλείνοντας σωστά τη γωνία του.
16:05
52′
Κόρνερ για τον Πλατανιά.
16:05
51′
Αναγκαστική αλλαγή για τον Πλατανιά. Ο Ουντότζι δεν μπορούσε να συνεχίσει, ο Στόιτσεφ μπήκε στη θέση του.
16:04
50′
Κίτρινη κάρτα στον Βάντερσον. Τιμωρήθηκε για θέατρο ο παίκτης της Λαμίας.
Ετοιμάζει δύο ακόμη αλλαγές ο Μπάμπης Τεννές.
15:59
46′
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο,χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.
Η στατιστική εικόνα της αναμέτρησης στα πρώτα 45 λεπτά:
Πιο ορεξάτος ο Πλατανιάς στο πρώτο μέρος, με την καλύτερη ευκαιρία του αγώνα στο 33′ και 8 κερδισμένα κόρνερ που όμως δεν εκμεταλλεύτηκε. Ο Τεννές από 22′ προχώρησε σε αλλαγή για να αλλάξει σύστημα και φιλοσοφία στην ομάδα του αλλά η εικόνα της Λαμίας δεν άλλαξε ιδιαίτερα.
15:48
45+1′
Ημίχρονο στα Περιβόλια.
15:42
43′
Ατομική προσπάθεια του Βάντερσον από δεξιά, μπήκε στην περιοχή ο Βραζιλιάνος αλλά στο γύρισμα του ο Ακόστα δεν μπόρεσε να εκτελέσει.
15:37
39′
Ο Παπαδόπουλος βγήκε εκτός περιοχής και έδιωξε με το κεφάλι προ του Κασάλιτσα. Συγκρούστηκαν οι δύο παίκτες και έμειναν στο έδαφος.
15:34
36′
Κόρνερ για τη Λαμία, πρώτο στο ματς.
15:32
33′
Μεγάλη ευκαιρία για τον Πλατανιά! Ο Ουντότζι από αριστερά γύρισε στον Νίλι, ο Παπαδόπουλος έδιωξε σε κόρνερ το πλασέ του Ισπανού στην κίνηση από την μικρή περιοχή.
15:30
Ανεκμετάλλευτο και αυτό.
15:30
31′
15:28
30′
Εκτέλεσε το κόρνερ ο Νίλι, στο πρώτο δοκάρι ο Ουντότζι έπιασε την κεφαλιά αλλά αστόχησε.
15:28
29′
Και έκτο κόρνερ για τον Πλατανιά.
κακή ως τώρα η Λαμία
15:27
29′
Κόρνερ για τον Πλατανιά, το πέμπτο για τους γηπεδούχους.
15:26
27′
Ωραίο σλάλομ κατά μέτωπο του Ενσικουλού, ο Αναστασιάδης έκοψε την κάθετη πάσα προς τον Κασάλιτσα.
15:24
25′
Ο Νίλι έψαξε τον Κασάλιτσα στη μικρή περιοχή, σωτήριο τάκλιν του Ασίγκμπα! Κόρνερ για τον Πλατανιά.
15:21
Δεν υπήρχε κάποιο πρόβλημα τραυματισμού σε αυτή την αλλαγή του Μπάμπη Τεννέ από τόσο νωρίς στο παιχνίδι. Ο τεχνικός της Λαμίας θέλει να κάνει περισσότερο επιθετική την ομάδα του και” θυσίασε” τον Μπεν Τζεμιά, γυρνώντας σε τετράδα την άμυνα του, έχοντας πλέον τρεις παίκτες μπροστά και μεγαλύτερο πλάτος στην επίθεση.
22′
Αλλαγή για την Λαμία. Ο Μπεν Τζεμιά φεύγει από το ματς, στη θέση του ο Ακόστα.
15:19
20′
Μικρή διακοπή στο ματς για ένα τραυματισμό του Μάλσαμ.
15:16
17′
Γύρισμα του Βασιλαντωνόπουλου από δεξιά, κανείς παίκτης της Λαμίας στο ύψος του πέναλτι για να εκτελέσει.
15:13
14′
Σέντρα-σουτ του Πίτι από δεξιά, η μπάλα είχε κατεύθυνση στην δεξιά γωνιά του Κλιάιτς αλλά ο γκολκίπερ του Πλατανιά έδιωξε με υπερένταση.
15:08
10′
Δεύτερο συνεχόμενο κόρνερ για τους γηπεδούχους.
15:08
9′
15:07
8′
Σουτ του Ουντότζι από το ύψος της περιοχής, έβαλε την κόντρα ο Αναστασιάδης.
15:06
6′
Ωραία προσπάθεια και γύρισμα του Νίλι από δεξιά, ο Κασάλιτσα δεν πρόλαβε να κάνει επαφή με τη μπάλα και να απειλήσει.
15:03
4′
Πίεση ψηλά ζητά από τους παίκτες του ο Χατζηνικολάου
14:59
1′
Σέντρα στα Περιβόλια.
14:56
Διαιτητής: Αριστομένης Κουτσιαύτης (ΕΠΣ Άρτας)

Βοηθοί: Εμμανουήλ Βλάσσης (ΕΠΣ Λασιθίου), Κωνσταντίνος Ποντίκης (ΕΠΣ Πρέβεζας)
14:55
Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Γιάννης Χατζηνικολάου): Κλιάιτς, Πλιάτσικας, Ουντότζι, Κασάλιτσα, Καρυπίδης, Στάμου, Μάλσα, Δημούτσος, Ουές, Νίλι, Ενσικουλού.

ΛΑΜΙΑ (Μπάμπης Τεννές): Παπαδόπουλος, Βασιλαντωνόπουλος, Παντελιάδης, Αναστασιάδης, Ασίγκμπα, Τζεμιά, Μπλάζιτς, Αναστασόπουλος, Μπούντνικ, Πίτι, Βάντερσον.
14:54
Οι γηπεδούχοι βρίσκονται στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα με 10 βαθμούς, η Λαμία είναι στην 13η θέση και στο +4 από τη ζώνη του υποβιβασμού.