Live ΛΑΜΙΑ-Λεβαδειακός…(1-1τελ.)

0

Στις 5 και τέταρτο η ομάδα της Λαμίας υποδέχεται στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο την ομάδα του Λεβαδειακού στα πλαίσια της 25ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της superleague κατηγορίας στο αποκαλούμενο και ρουμελιώτικο ντέρμπι!
Ο ΛΑΜΙΑ FM-1 βρίσκεται στο ΔΑΚ και ο συνεργάτης μας Θανάσης Μπαλής θα περιγράψει λεπτό προς λεπτό τον αγώνα που εν πολλοίς θα κρίνει και την προσπάθεια παραμονής της νεοφώτιστης ομάδας μας στην μεγάλη κατηγορία.
(Η σελίδα μας ανανεώνεται αυτομάτως κάθε 35 δευτερόλεπτά)
Παρακολουθείτε και εδώ την εξέλιξη του αγώνα σε γραπτή μορφή.
19:06
Τελικό αποτέλεσμα. Λαμία – Λεβαδειακός 1-1
19:05
90’+4′
Κόρνερ για τη Λαμία.
19:03
90’+3′
Ο Αναστασιάδης με γυριστό σουτ μέσα από την περιοχή, δεν μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία.
19:02
90’+3′
Πιέζει η Λαμία. Ανέβηκε κι ο Αναστασιάδης.
19:00
90’+1′
Πέντε τα λεπτά του επιπρόσθετου χρόνου στο ματς.
19:01 Καθυστερήσεις
90′: Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.
19:00
90′
Κόρνερ για τον Λεβαδειακό
18:57
88′
Κίτρινη κάρτα στον Νίκα.
18:57
87′
Φάουλ του νεοεισλεθόντα, Νίκα.
18:55
85′
Δεν έχει τύχη η λόμπα που επιχειρεί ο Καραγιάννης.
18:54
83′
Αλλαγή για τον Λεβαδειακό. Ο Νίκας στη θέση του Γιουσούφ.
Αλλαγή σκοπιμότητας από τον Λεβαδειακό.
18:53
82′
Στο έδαφος ο Άστσεριτς πέφτει κάτω. Διαμαρτυρήθηκε για πέναλτι. Δεν υπάρχει. Καθαρό μαρκάρισμα από τον Τριποτσέρη.
80΄
Εξω ΟΜΟ μέσα Αστσεριτς…
Τρίτη αλλαγή για την Λαμία.
Σκόπιμες καθυστερήσεις από τους παίχτες του Λεβαδειακού.
18:47 Corner
77′: Νέο κόρνερ για τη Λαμία, το παραχωρεί ξανά ο Αντιλέχου, εκτελείται πλασαριστά από τον Ακόστα χωρίς κάτι σημαντικό.
18:46 Οφσάιντ
77′: Λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ στον Μπούντνικ.
18:47
77′
Ο Βάντερσον διανύει όλη τη δεξιά πλευρά μόνος του. Αλλά, δεν κερδίζει κάτι περισσότερο από ένα κόρνερ.
18:46
76′
18:45
75′
Αλλαγή (αναγκαστική) για τον Λεβαδειακό. Ο Ζαραδούκας στη θέση του Ζοάο Φαβάρο.
18:44
73′
Ο Ζοάο Φαβάρο ζαλίζεται. Φάινεται ότι δεν μπορεί να συνεχίσει.
18:43
73′
Εκτελεί απευθείας ο Ακόστα, η μπάλα λίγο έξω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Λεβαδειακού.
18:42
72′
Φάουλ για τη Λαμία.
18:40
70′
Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία! Ο Βάντερσον μπαίνει από τα δεξιά, κάνει τη σέντρα, ο Καραγιάννης κάνει το σουτ από το ύψος του πέναλτι, ο Τριποτσέρης με το πόδι και τη βοήθεια της τύχης απομακρύνει.
18:39 Αλλαγή
69′: Καραγιάννης αντί Τσούκαλου,
2η Αλλαγή για την ΛΑΜΙΑ
18:38
67′
Κόντραρε στον Ζοάο Φαβάρο η προσπάθεια του Αναστασόπουλου γι’ αυτό και αλλοιώθηκε η πορεία της μπάλας.
18:36
66′
Δοκάρι για τη Λαμία! Περιέργη η τροχιά της μπάλας μετά τη σέντρα του Αναστασόπουλου από τα δεξιά, η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας που υπερασπίζεται ο Σωτηρίου.
18:34
63′
Στο έδαφος ο Μπούντνικ. Δέχθηκε κάποιο άτσαλο μαρκάρισμα.
18:33 Αλλαγή
63′: Σαβαντογκό αντί Σουμπίνιο, πρώτη αλλαγή για τον Λεβαδειακό.
18:31
60′
Στο έδαφος και ο Ζοάο Φαβάρο. Τον χτύπησε ακούσια ο Βασιλαντωνόπουλος.
18:30
60′
Στο έδαφος ο Βάντερσον ύστερα από σύγκρουση με τον Φαβάρο. Λαμβάνει τη φροντίδα του “κυανόλευκου” ιατρικού επιτελείου.
18:28
59′
Σε θέση αριστερού μπακ γυρνά ο Νοέ Ακόστα.
18:27
56′
Ευκαιρία για τη Λαμία. Ο Μπλάζιτς συνεργάστηκε άψογα με τον Βασιλαντωνόπουλο, ο δεύτερος έβαλε πλάτη τον Αντιλεού, έκανε το σουτ εντός περιοχής με το αριστερό και ο Σωτηρίου με δύσκολη απόκρουση, έβγαλε σε κόρνερ.
Αλλαγή για την Λαμία
Βγαίνει ο Παπαργυρίου,μπαίνει Αναστασόπουλος
18:26
55′
Ο Παπαργυρίου κόβει εξαιρετικά μια επικίνδυνη επιθετική προσπάθεια του Λεβαδειακού.
18:24
53′
Πέφτει στο έδαφος ο Μπούντνικ. Δεν υπάρχει πέναλτι. Ο Τριποτσέρης ζητά από τον Τζήλο να του δείξει την κίτρινη κάρτα για θέατρο.
18:22
52′
Αρκετές λανθασμένες μπαλιές.
18:22
51′
Χαμηλό το τέμπο της αναμέτρησης.
18:17 Κίτρινη Κάρτα
48′: Κίτρινη στον Αντιλέχου για διαμαρτυρία.
18:20
49′
Φάουλ του Μαρκόβσκι στον Ασίγκμπα.
18:19
48′
Ο Ακόστα κόβει με φάουλ την μπάλα.
18:19
47′
Κίτρινη κάρτα στον Αντιλεού. Όχι για τη σκληρότητα του μαρκαρίσματος, αλλά επειδή κλώτσησε εκνευρισμένος την μπάλα.
18:18
47′
Ο Αντιλεού σταματά με φάουλ τον Μπούντνι
18:15
46′
Έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο.
18:14
Πάμε για το δεύτερο ημίχρονο στη Λαμία.

Τα στατιστικά του πρώτου ημιχρόνου όπως τα μετέδωσε η συνδρομητική τηλεόραση :

18:00
Αποτέλεσμα πρώτου ημιχρόνου. Λαμία – Λεβαδειακός 1-1.
17:59
45′
Μεγάλη ευκαιρία για τον Λεβαδειακό! Ο Μαρκόβσκι ξέφυγε από τον Αναστασιάδη. Αλλά, δεν προλαβαίνει να κάνει την προβολή.
17:58
44′
Στο έδαφος ο Γιουσούφ, ύστερα από φάουλ που δέχθηκε από τον Γιακουμάκη.
17:57
43′
Κίτρινη κάρτα στον Γιακουμάκη.
17:56
43′
Φάουλ του Γιακουμάκη στον Βάντερσον.
17:55
41′
Φάουλ του Νιάς στον Μπούντνικ.
Ο Τσούκαλος, ο μόνος Φθιωτός στο ρόστερ της Λαμίας, ισοφαρίζει για τη γηπεδούχο ομάδα.
17:53 Goal
40′: ΓΚΟΛ η ΛΑΜΙΑ!
17:52
38′
Ο Μπούντνικ πέφτει κάτι. Ούτε εδώ υπάρχει περίπτωση πέναλτι. Μάλλον, ο Ουκρανός γλίτωσε την κάρτα για θέατρο.
17:51
36′
Ο Γιουσούφ προσπαθεί με διπλή προσποίηση να “αδειάσει” τον Παπαργυρίου, υπερέβαλε όμως.
17:50
35′
Ζητά πέναλτι η Λαμία. Ο Ζοάο Φαβάρο άπλωσε το χέρι του.
17:46
Εξαιρετική κάθετη πάσα του Γιουσούφ – η “κυανόλευκη” άμυνα αδράνησε κι έμεινε εντελώς στάσιμη –
ο Γιακουμάκης μπαίνει στην περιοχή, ο Ασίγκμπα δεν μπορεί να τον προλάβει και με εξαιρετικό πλασέ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της εστίας που υπερασπίζεται ο Παπαδόπουλος.
17:49
Οι Βοιωτοί ανοίγουν το σκορ. Το μισό γκολ η φανταστική κάθετη του Γιουσούφ. Το άλλο μισό το εξαιρετικό τελείωμα του Γιακουμάκη.
17:46 Goal
33′: ΓΚΟΛ για τον ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟ
17:46
32′
Ο Μαρκόβσκι κάνει το σουτ. Κακή, βιαστική επιλογή. Είχε δίπλα του Σουμπίνιο και Γιακουμάκη.
17:45
Δύο κίτρινες κάρτες, αμφότερες στους δύο αρχηγούς αντίστοιχα.
17:44
31′
Κίτρινη κάρτα στον Τριποτσέρη
17:44
30′
Ο Τριποτσέρης κόβει με φάουλ τον Ακόστα.
17:44
30′
Κεφαλιά του Βάντερσον, μπλοκάρει ο Σωτηρίου.
17:42
28′
Σε θέση οφσάιντ ο Γιακουμάκης.
17:41
Έξαλλος ο Ζοζέ Ανιγκό με τον Δημήτρη Σωτηρίου. Ζητά από τον γκολκίπερ του να απομακρύνει με τη μία την μπάλα.
17:41
27′
Φάουλ του Όμο στον Σωτηρίου
17:40
26′
Κόρνερ για τη Λαμία, ύστερα από την παρέμβαση του Τσαμπούρη.
17:39
25′
Σουτ του Σουμπίνιο, η μπάλα έξω.
17:36
23′
Εκτελεί ο Βάντερσον, αλλά μάλλον μπέρδεψε και μπερδεύτηκε. Δε βρήκε στόχο, ο Σωτηρίου μπλόκαρε χωρίς δυσκολία.
17:35
22′
Φάουλ του Μητρόπουλου στον Βάντερσον.
17:33
20′
Πολύ φιλόδοξη, για να είναι και καλή η προσπάθεια του Μπούντνικ.
17:33
19′
Ο Γιακουμάκης μεταβιβάζει δίπλα του εκτός περιοχής στον Σουμπίνιο, ωστόσο ο Βραζιλιάνος καθυστέρησε.
17:31
18′
Σέντρα του Γιουσούφ από τα δεξιά, ο Γιακουμάκης είχε κάνει ένα βήμα μπροστά.
17:31
16′
Σουτ του Ακόστα, χωρίς τύχη.
17:30
Ένας Ισπανός, ένας Νιγηριανός, ένας Γκανέζος, δύο Σέρβοι, ένας Ουκρανός, τρεις Βραζιλιάνοι, ένας Γάλλος, ένας Σενεγαλέζος, ένας από τις Κομόρες Νήσους και δέκα Έλληνες η ανθρωπογεωγραφία του ματς.
17:29
15′
Κόρνερ παραχωρεί ο Παπαργυρίου.
17:28
15′
Σουτ του Βάντερσον εκτός περιοχής και δεξιά, η μπάλα ψηλά.
17:27
14′
Ο Τσούκαλος επιχειρεί ανάποδο ψαλίδι εντός περιοχής, αλλά κόντραρε. Ούτε το σουτ του Μπλάζιτς στο… ριμπάουντ πέρασε.
17:26
12′
Εκτελεί ο Σουμπίνιο, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει κόρνερ.
17:25
11′
Κίτρινη κάρτα στον αρχηγό της Λαμίας.
17:25
10′
Ο Αναστασιάδης σταματά με φάουλ τον Γιακουμάκη εκτός περιοχής.
17:23
9′: Σουτ του Βάντερσον εκτός περιοχής, άουτ.
17:22
8′
Ο Μπλάζιτς κουβαλά την μπάλα, κάνει και το σουτ με το αριστερό εκτός περιοχής, η μπάλα κοντράρει στον Τριποτσέρη.
17:21
Στο γήπεδο και 40 οπαδοί του Λεβαδειακού.
17:16
2′
Απομακρύνει σε κόρνερ ο Όμο.
17:16
2′
Φάουλ πάνω στον Μητρόπουλο.
17:15
Σχεδόν γεμάτο – μετά από καιρό – το ΔΑΚ Λαμίας.
17:03
Εξαιρετικές καιρικές συνθήκες στη Λαμία και πολύς κόσμος στις εξέδρες του ΔΑΚ.
17:02
Πιο άνετοι οι Βοιωτοί που με 29 βαθμούς μοιράζονται τη 10η θέση με τον Παναιτωλικό.
17:01
Οι Φθιώτες προέρχονται από το διπλό στα Περιβόλια επί του Πλατανιά και θέλουν τη νίκη για να βρεθούν αγκαλιά με την παραμονή.
17:01
Καλησπέρα σας, ο αγώνας της Λαμίας με τον Λεβαδειακό για την 25η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκας ξεκινά σε περίπου 15 λεπτά.
Συνεργασίες με sport24.gr και a-sports.gr
Συνθέσεις – Διαιτητές
ΛΑΜΙΑ
Παπαδόπουλος, Βασιλαντωνόπουλος, Ασίγκμπα, Αναστασιάδης, Παπαργυρίου, Όμο, Μπλάζιτς, Ακόστα, Βάντερσον, Τσούκαλος, Μπούντνικ.
Αναπ: Πίτκας, Κουκόλης, Αναστασόπουλος, Καραγιάννης, Μπουλούλης, Φράγκος, Άστσεριτς.
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ
Σωτηρίου, Τσαμπούρης, Τριποτσέρης, Ζοάο Φαβάρο, Αντιλέχου, Μητρόπουλος, Νιάσε, Γιουσούφ, Σουμπίνιο, Μαρκόφσκι, Γιακουμάκης.
Αναπ: Επασί, Ζαραδούκας, Νίκας, Καθάριος, Καραχάλιος, Μπελγκαζουανί, Σαβαντογκό.
Διαιτητικό team:
Διαιτητής: Τζήλος (Λάρισας). Βοηθοί: Κουρομπύλια (Δυτικής Αττικής), Γρεβένης (Χαλκιδικής). 4ος: Καραντώνης (Ημαθίας).