Live ΛΑΜΙΑ – Απόλλωνας Σμύρνης…(τ.0-0)

0

Στις 3 το μεσημέρι αρχίζει ο κρίσιμος αγώνας για το μέλλον και των δύο ομάδων στην μεγάλη Κατηγορία, στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Λαμίας.
Ο ΛΑΜΙΑ FM-1 είναι στο ΔΑΚ και θα μεταδώσει ραδιοφωνικά τον αγώνα σε περιγραφή και σχολιασμό του Θανάση Μπαλή.
16:52
Λαμία κι Απόλλων Σμύρνης είχαν ελάχιστες φάσεις, έμειναν ισόπαλες χωρίς γκολ (0-0) κι έκαναν ένα ακόμη προς την εξασφάλιση της παραμονής του στη Super League Σουρωτή.
16:52
Τέλος της αναμέτρησης.
16:52
90’+2′
Κόκκινη κάρτα για τον Απόλλωνα Σμύρνης (Παπάζογλου). Ο αμυντικός της “Ελαφράς Ταξιαρχίας” κάνει καθυστερήσεις, αντικρίζει τη δεύτερη κίτρινη κάρτα κι αποβάλλεται.
16:51
Δύο τα λεπτά του επιπρόσθετου χρόνου στην αναμέτρηση.
16:49
89′
Τελευταία λεπτά στο ματς.
16:47
86′
Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Μπούντνικ δίνει τηθέση του, στον Κουτρομάνο.
16:46
85′
Αλλαγή για τον Απόλλωνα Σμύρνης. Ο Ελμπάζ δίνει τη θέση του στον Ανιέτε.
16:44
85′
Στα αποδυτήρια βρίσκεται ο Μπάμπης Τεννές, καθώς ένιωσε αδιαθεσία.
16:42
83′
Σουτ του Χουάρες, απελπιστικά ασθενές κι άστοχο.
16:38
79′
Σουτ του Κονέ, στην αγκαλιά του Παπαδόπουλου.
16:38
78′
Ο Χουάντερσον κρατά την μπάλα στην κατοχή του, παρά την πίεση του Φράγκου.
16:35
76′
Άστοχη η κεφαλιά του Μπούντνικ.
16:32
73′
Άστοχο γύρισμα του Φράγκου από τα αριστερά.
16:29
70′
Ο Παντελιάδης απειλεί ξανά. Πάλι με σουτ από τα αριστερά εκτός περιοχής, η μπάλα λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι της εστίας που υπερασπίζεται ο Χουάντερσον.
16:28
69′
Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Τσούκαλος δίνει τη θέση του στον Φράγκο.
16:26
Ετοιμάζει αλλαγή ο Μπάμπης Τεννές.
16:24
65′
Ο Ελμπάζ κάνει την προβολή μετά τη σέντρα του Στάθη, η μπάλα όμως πέρασε έξω.
16:26
16:24
65′
16:22
Το σύνθημα προφανώς κι έχει να κάνει τη διστακτικότητα των δύο ομάδων στο σημερινό ματς. Ο βαθμός βολεύει αμφότερες στο να κάνουν ένα ακόμη βήμα προς την εξασφάλιση της παραμονής στην πρώτη κατηγορία.
16:22
“Παίξτε μπάλα, παίξτε μπάλα”, φωνάζουν οι οπαδοί της Λαμίας.
16:20
61′
Σουτ του Κονέ, απελπιστικά άστοχο.
16:17
60′
Ο Κούρος μπαίνει από τα αριστερά στην περιοχή, αλλά ο Βασιλαντωνόπουλος έχει καλύψει έγκαιρα.
16:15
55′
Σουτ του Παντελιάδη από τα αριστερά, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτυών της εστίας του Χουάντερσον. Ήταν καλό το σουτ του Παντελιάδη.