Πρεμιέρα στο ΔΑΚ και φινάλε στην Κρήτη η Λαμία στο νέο πρωτάθλημα

0

Τον ΠΑΟ θα έχει πρώτο αντίπαλο η ομάδα της Λαμίας μετά την σημερινή κλήρωση για το πρωτάθλημα της SL1  2019-2020

Η κλήρωση πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Τρίτης 2 Ιουλίου σε ξενοδοχείο της Βουλιαγμένης και από αυτή προέκυψε το πρόγραμμα των αναμετρήσεων… Ένα πρωτάθλημα με ιδιαιτερότητες με μόλις 14 ομάδες με πλέι οφ για τις ομάδες των θέσεων 1-6 για τον τίτλο και τις θέσεις της Ευρώπης και πλέι άουτ των ομάδων, που την κανονική περίοδο θα τερματίσουν στις θέσει 7-14.

Η κλήρωση φέτος ήταν απόλυτα ηλεκτρονική με συγκεκριμένους περιορισμούς για κοινές έδρες και αιτήματα της αστυνομίας. Και ήταν πραγματικά από τις καλύτερες (αν όχι η καλύτερη όλων των εποχών) από πλευράς οργάνωσης!

Τα ντέρμπι είναι: 4η και 17η Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός, 5η και 18η ΑΕΚ – ΠΑΟΚ, 8η και 21η Ολυμπιακός – ΑΕΚ, 10η και 23η αγωνιστική Παναθηναϊκός – ΑΕΚ, τη 12η και 25η Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ.

Tα πλέι οφ και τα πλέι άουτ απαρτίζονται από 10 αγωνιστικές. Αναλυτικά οι ημερομηνίες είναι: 1η αγωνιστική: 7-8-9 Μαρτίου, 2η αγωνιστική: 14-15-16 Μαρτίου, 3η αγωνιστική: 21-22 Μαρτίου, 4η αγωνιστική: 4-5-6 Απριλίου, 5η αγωνιστική: 11-12-13 Απριλίου, 6η αγωνιστική: 25-26-27 Απριλίου, 7η αγωνιστική: 2-3-4 Μαΐου, 8η αγωνιστική: 9 Μαΐου, 9η αγωνιστική: 13 Μαΐου, 10ή αγωνιστική: 17 Μαΐου.

Αναλυτικά η κλήρωση:

1η Αγωνιστική (24-26 Αυγούστου 2019)

Ολυμπιακός – Αστέρας Τρίπολης

ΑΕΚ – Ξάνθη

Λαμία – Παναθηναϊκός

Άρης – ΟΦΗ

ΠΑΟΚ – Παναιτωλικός

Πανιώνιος – ΝΠΣ Βόλος

Ατρόμητος – ΑΕΛ

2η αγωνιστική (31 Αυγούστου 2019, 1-2 Σεπτεμβρίου 2019)

ΑΕΛ – Ολυμπιακός

Αστέρας Τρίπολης – ΑΕΚ

ΝΠΣ Βόλος – Άρης

Παναθηναϊκός – ΟΦΗ

Παναιτωλικός – Ξάνθη

ΠΑΟΚ – Πανιώνιος

Λαμία – Ατρόμητος

3η αγωνιστική (14-16 Σεπτεμβρίου 2019)

ΑΕΚ – Λαμία

Ξάνθη – Αστέρας Τρίπολης

Άρης – Παναθηναϊκός

Ατρόμητος – ΠΑΟΚ

Ολυμπιακός – Βόλος ΝΠΣ

ΟΦΗ – Παναιτωλικός

Πανιώνιος – ΑΕΛ

4η αγωνιστική (21-23 Σεπτεμβρίου)

ΑΕΛ – Ξάνθη

Αστέρας Τρίπολης – Ατρόμητος

Βόλος ΝΠΣ – ΟΦΗ

Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός

Παναιτωλικός – ΑΕΚ

ΠΑΟΚ – Άρης

Λαμία – Πανιώνιος

5η αγωνιστική (28-30 Σεπτεμβρίου)

ΑΕΚ – ΠΑΟΚ

Ξάνθη – Βόλος ΝΠΣ

Άρης – ΑΕΛ

Ατρόμητος – Παναιτωλικός

Ολυμπιακός – Λαμία

ΟΦΗ – Αστέρας Τρίπολης

Πανιώνιος – Παναθηναϊκός

6η αγωνιστική (5-7 Οκτωβρίου 2019)

ΑΕΛ – ΑΕΚ

Άρης – Ολυμπιακός

Αστέρας Τρίπολης – ΠΑΟΚ

Βόλος ΝΠΣ – Ατρόμητος

ΟΦΗ – Πανιώνιος

Παναθηναϊκός – Ξάνθη

Λαμία – Παναιτωλικός

7η αγωνιστική (19-21 Οκτωβρίου 2019)

ΑΕΚ – Βόλος ΝΠΣ

Ξάνθη – Άρης

Ατρόμητος – Παναθηναϊκός

Ολυμπιακός – ΟΦΗ

Παναιτωλικός – ΑΕΛ

Πανιώνιος – Αστέρας Τρίπολης

ΠΑΟΚ – Λαμία

8η αγωνιστική (26-28 Οκτωβρίου)

Άρης – Παναιτωλικός

Αστέρας Τρίπολης – Λαμία

Ατρόμητος – Πανιώνιος

Βόλος ΝΠΣ – ΠΑΟΚ

Ολυμπιακός – ΑΕΚ

ΟΦΗ – Ξάνθη

Παναθηναϊκός – ΑΕΛ

9η αγωνιστική (2-4 Νοεμβρίου 2019)

ΑΕΚ – Ατρόμητος

ΑΕΛ – ΟΦΗ

Ξάνθη – Ολυμπιακός

Παναιτωλικός – Αστέρας Τρίπολης

Πανιώνιος – Άρης

ΠΑΟΚ – Παναθηναϊκός

Λαμία – Βόλος ΝΠΣ

10η αγωνιστική (9-11 Νοεμβρίου 2019)

ΑΕΛ – Λαμία

Ξάνθη – Πανιώνιος

Άρης – Αστέρας Τρίπολης

Βόλος ΝΠΣ – Παναιτωλικός

Ολυμπιακός – Ατρόμητος

ΟΦΗ – ΠΑΟΚ

Παναθηναϊκός – ΑΕΚ

11η αγωνιστική (23-25 Νοεμβρίου 2019)

ΑΕΚ – Άρης

Αστέρας Τρίπολης – Βόλος ΝΠΣ

Ατρόμητος – ΟΦΗ

Παναιτωλικός – Παναθηναϊκός

Πανιώνιος – Ολυμπιακός

ΠΑΟΚ – ΑΕΛ

Λαμία – Ξάνθη

12η αγωνιστική (30 Νοεμβρίου 2019, 1-2 Δεκεμβρίου 2019)

ΑΕΛ – Βόλος ΝΠΣ

Ξάνθη – Ατρόμητος

Άρης – Λαμία

Ολυμπιακός – ΠΑΟΚ

ΟΦΗ – ΑΕΚ

Παναθηναϊκός – Αστέρας Τρίπολης

Πανιώνιος – Παναιτωλικός

13η αγωνιστική (7-9 Δεκεμβρίου 2019)

ΑΕΚ – Πανιώνιος

Αστέρας Τρίπολης – ΑΕΛ

Ατρόμητος – Άρης

Βόλος ΝΠΣ – Παναθηναϊκός

Παναιτωλικός – Ολυμπιακός

ΠΑΟΚ – Ξάνθη

Λαμία – ΟΦΗ

14η αγωνιστική (14-15 Δεκεμβρίου 2019)

ΑΕΛ- Ατρόμητος

Ξάνθη – ΑΕΚ

Αστέρας Τρίπολης – Ολυμπιακός

Βόλος ΝΠΣ- Πανιώνιος

ΟΦΗ – Άρης

Παναθηναϊκός – Λαμία

Παναιτωλικός – ΠΑΟΚ

15η αγωνιστική (18-19 Δεκεμβρίου 2019)

ΑΕΚ – Αστέρας Τρίπολης

Ξάνθη – Παναιτωλικός

Άρης – Βόλος ΝΠΣ

Ατρόμητος – Λαμία

Ολυμπιακός – ΑΕΛ

ΟΦΗ – Παναθηναϊκός

Πανιώνιος – ΠΑΟΚ

16η αγωνιστική (21-23 Δεκεμβρίου 2019)

ΑΕΛ – Πανιώνιος

Αστέρας Τρίπολης – Ξάνθη

Βόλος ΝΠΣ – Ολυμπιακός

Παναθηναϊκός – Άρης

Παναιτωλικός – ΟΦΗ

ΠΑΟΚ – Ατρόμητος

Λαμία – ΑΕΚ

17η αγωνιστική (4-6 Ιανουαρίου 2020)

ΑΕΚ – Παναιτωλικός

Ξάνθη – ΑΕΛ

Άρης – ΠΑΟΚ

Ατρόμητος – Αστέρας Τρίπολης

Ολυμπιακός – Παναθηναϊκός

ΟΦΗ – Βόλος ΝΠΣ

Πανιώνιος – Λαμία

18η αγωνιστική (11-13 Ιανουαρίου 2020)

ΑΕΛ – Άρης

Αστέρας Τρίπολης – ΟΦΗ

Βόλος ΝΠΣ – Ξάνθη

Παναθηναϊκός – Πανιώνιος

Παναιτωλικός – Ατρόμητος

ΠΑΟΚ – ΑΕΚ

Λαμία – Ολυμπιακός

19η αγωνιστική (18-19 Ιανουαρίου 2020)

ΑΕΚ – ΑΕΛ

Ξάνθη – Παναθηναϊκός

Ατρόμητος – Βόλος ΝΠΣ

Ολυμπιακός – Άρης

Παναιτωλικός – Λαμία

Πανιώνιος – ΟΦΗ

ΠΑΟΚ – Αστέρας Τρίπολης

20η αγωνιστική (22-23 Ιανουαρίου 2020)

ΑΕΛ – Παναιτωλικός

Άρης – Ξάνθη

Αστέρας Τρίπολης – Πανιώνιος

Βόλος ΝΠΣ – ΑΕΚ

ΟΦΗ – Ολυμπιακός

Παναθηναϊκός – Ατρόμητος

Λαμία – ΠΑΟΚ

21η Aγωνιστική (25-27 Ιανουαρίου 2020)

ΑΕΚ – Ολυμπιακός

ΑΕΛ – Παναθηναϊκός

Ξάνθη – ΟΦΗ

Παναιτωλικός – Άρης

Πανιώνιος – Ατρόμητος

ΠΑΟΚ – Βόλος ΝΠΣ

Λαμία – Αστέρας Τρίπολης

22η αγωνιστική (1-3 Φεβρουαρίου 2020)

Άρης – Πανιώνιος

Αστέρας Τρίπολης – Παναιτωλικός

Ατρόμητος – ΑΕΚ

Βόλος ΝΠΣ – Λαμία

Ολυμπιακός – Ξάνθη

ΟΦΗ – ΑΕΛ

Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ

23η αγωνιστική (8-10 Φεβρουαρίου 2020)

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός

Αστέρας Τρίπολης – Άρης

Ατρόμητος – Ολυμπιακός

Παναιτωλικός – Βόλος ΝΠΣ

Πανιώνιος – Ξάνθη

ΠΑΟΚ – ΟΦΗ

Λαμία – ΑΕΛ

24η αγωνιστική (15-17 Φεβρουαρίου 2020)

ΑΕΛ – ΠΑΟΚ

Ξάνθη – Λαμία

Άρης – ΑΕΚ

Βόλος ΝΠΣ – Αστέρας Τρίπολης

Ολυμπιακός – Πανιώνιος

ΟΦΗ – Ατρόμητος

Παναθηναϊκός – Παναιτωλικός

25η αγωνιστική (22-24 Φεβρουαρίου 2020)

ΑΕΚ – ΟΦΗ

Αστέρας Τρίπολης – Παναθηναϊκός

Ατρόμητος – Ξάνθη

Βόλος ΝΠΣ – ΑΕΛ

Παναιτωλικός – Πανιώνιος

ΠΑΟΚ – Ολυμπιακός

Λαμία – Άρης

26η αγωνιστική (1η Μαρτίου 2020)

ΑΕΛ – Αστέρας Τρίπολης

Ξάνθη -ΠΑΟΚ

Άρης – Ατρόμητος

Ολυμπιακός – Παναιτωλικός

ΟΦΗ – Λαμία

Παναθηναϊκός – Βόλος ΝΠΣ

Πανιώνιος – ΑΕΚ

ΠΗΓΗ:a-sports

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here