ΠΑΣ Γιάννενα – ΛΑΜΙΑ live…(0-0 τελικό)

0

Είμαστε στα Γιάννενα κοντά στην ομάδα της Λαμίας στον κρίσιμο βαθμολογικά αγώνα πρωταθλήματος με τον ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ.
Μείνετε συντονισμένοι στους 96,2 στην ραδιοφωνική συχνότητα του ΛΑΜΙΑ FM-1 για να παρακολουθήσετε ζωντανή περιγραφή του αγώνα από τον Θανάση Μπαλή που βρίσκεται στο γήπεδο των Ζωσιμάδων…
19:10
Αποδοκιμασίες στα Ιωάννινα προς τους παίκτες του ΠΑΣ.
19:10
Τελικό αποτέλεσμα. ΠΑΣ Γιάννινα – Λαμία 0-0.
19:09
90’+6′
Ο Δημούτσος παίρνει κίτρινη κάρτα για καθυστερήσεις.
19:08
90΄+4′
Έχει κλειστεί η Λαμία. Πιέζει ο ΠΑΣ Γιάννινα.
19:05
90’+2′
Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Ασίγκμπα στη θέση του Καραμάνου.
19:03 Καθυστερήσεις
Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις.
19:02
90′
Αναγκαστική αλλαγή για τη Λαμία. Ο Μελίσσας στη θέση του Σαράνοβ.
19:02
89′
Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Σαράνοβ. Θ’ αντικατασταθεί
19:00
88′
Πρόβλημα τραυματισμού αντιμετωπίζει ο γκολκίπερ της Λαμίας, Μπόγιαν Σαράνοβ.
18:57
85′
Ο Τσικάρσκι εκτελεί, ο Πλιάτσικας απομακρύνει με κεφαλιά σε κόρνερ.
18:56
83′
Κίτρινη κάρτα στον Πλιάτσικα.
18:56
83′
Φάουλ του Πλιάτσικα στον Αθανασιάδη.
18:55
82′
Φάουλ του Αποστολόπουλου στον Μπερτόγλιο.
18:54
81′
Ο Μπαράλες λανθασμένα επιλέγει να κάνει το σουτ. Κερδίζει, όμως, το κόρνερ.
18:53
79′
Κόρνερ για τη Λαμία.
18:51 Out
79′: Μακρινό σουτ από τον Νικολιά, κάκιστο.
18:50
77′
Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Ρόμανιτς στη θέση του Επστάιν.
18:49
76′
Κεφαλιά του Αθανασιάδη, μπλοκάρει ο Σαράνοβ.
18:48
75′
Ετοιμάζει αλλαγή για τη Λαμία ο Μάκης Χάβος.
18:46
73′
Σέντρα του Νικολιά από αριστερά, ο Αθανασιάδης δεν μπορεί να μπει στη φάση.
18:44
71′
Σε θέση οφσάιντ ο Νικολιάς.
18:43
70′
Αλλαγή για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Νικολιάς στη θέση του Σιόντη.
18:43
69′
Ο Κάστρο κάνει τη σέντρα, ο Αθανασιάδης χάνει το κοντρόλ στην περιοχή.
18:40
67′
Ο Σιόντης δεν μπορεί να βγάλει σωστά την αντεπίθεση.
18:38
65′
Φάουλ για τη Λαμία.
18:37
64′
Συνεχίζεται η συντηρητική αντιμετώπιση του ματς από τους Γιάννη Πετράκη και Μάκη Χάβο.
18:35
62′
Κίτρινη κάρτα στον Μπαράλες για θέατρο.
18:33
60′
Κίτρινη κάρτα στον Σαράνοβ για καθυστερήσεις.
18:33
60′
Ο Ντόλοβατς κόβει με φάουλ τον Μπερτόγλιο.
18:33
58′
Χαμηλό το τέμπο.
18:30
56′
Σουτ του Μπερτόγλιο με το αριστερό εκτός περιοχής, ο Βελλίδης μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα.
18:29
55′
Πιο συγκρατημένες οι δύο ομάδες στο δεύτερο ημίχρονο.
18:27
53′
Φάουλ του Επστάιν, καθώς σήκωσε ψηλά το πόδι του.
18:25
52′
Σέντρα του Ντόλοβατς, ο Πλιάτσικας βάζει το σώμα του και παραχωρεί κόρνερ.
18:23
50′
Φάουλ του Τσικάρσκι στον Βασιλαντωνόπουλο.
18:22
49′
Σέντρα του Ντόλοβατς από αριστερά, δεν ήταν καλή.
18:21
48′
Οσμάν, Ρόμανιτς και Τσούκαλος από την πλευρά των φιλοξενούμενων.
18:21
47′
Νικολιάς, Σκόνδρας και Λουκίνας έχουν σηκωθεί για προθέρμανση από την πλευρά των γηπεδούχων.
18:19 Καλή ευκαιρία για την Λαμία…
46′
Σουτ του Επστάιν από την αριστερή πλευρά, η μπάλα έξω.
18:19
46′
Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
18:17
Πάμε για το δεύτερο ημίχρονο στα Ιωάννινα.
18:04
Ημίχρονο στους “Ζωσιμάδες”. ΠΑΣ Γιάννινα – Λαμία 0-0.
18:04
Ο Γερμανός αρχικά έμοιασε να έχει χάσει τις αισθήσεις του, καθώς δέχθηκε την μπάλα από την μπαλιά του Λίλα από κοντά. Τελικά, σηκώθηκε.
18:03
Στο φινάλε ο Επστάιν δέχθηκε τη μπάλα από κοντά στο πρόσωπο και φάνηκε να χάνει τις αισθήσεις του. Μπαίνουν αμέσως στον αγωνιστικό χώρο τα ιατρικά τιμ των δύο ομάδων και επαναφέρουν τον Γερμανό που είναι καλά.
18:03
Έχει πέσει στο έδαφος ο Επστάιν.
18:02
45’+1′
Ένα το λεπτό των καθυστερήσεων στους “Ζωσιμάδες”.
18:01
45′
Παρατηρήσεις του διαιτητή, Αριστοτέλη Διαμαντόπουλου, σε Λίλα και Καραμάνο.
18:01 Καθυστερήσεις
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.
18:00
44′
Φάουλ για τη Λαμία. Ο Τζημόπουλος σκαρφαλώνει πάνω στον Μπερτόγλιο.
17:59
43′
Σέντρα του Μυστακίδη από δεξιά, ο Σιόντης πιάνει την κεφαλιά στην κίνηση. Η μπάλα έξω.
17:58
42′
Κόρνερ για τη Λαμία. Τρίτο μέχρι τώρα στο ματς.
17:57
41′
Ο Βασιλαντωνόπουλος κινείται από δεξιά, κάνει τη σέντρα με το αριστερό, ο Μπαράλες πιάνει την κεφαλιά υπό πίεση. Δεν έχει πρόβλημα ο Βελλίδης.
17:56
40′
Φάουλ του Μπερτόγλιο στον Κάστρο.
17:54
38′
Κίτρινη κάρτα στον Αθανασιάδη.
17:54
38′
Φάουλ του Αθανασιάδη στον πρώην συμπαίκτη του στον ΠΑΟΚ, Σκόνδρα.
17:53
37′
Ο Αντέτζο κερδίζει το φάουλ από τον Αθανασιάδη.
17:52
36′
Ο Μπερτόγλιο περνά τον Λίλα, πηγαίνει προς τα δεξιά, κάνει και το σουτ. Η μπάλα έξω. Δεν ήταν καλή η εκτέλεση του “φλάκο”.
17:50
34′
17:48
32′
Απαντά στις ευκαιρίες ο ΠΑΣ! Ο Λίλα κάνει το σουτ, η μπάλα λίγο έξω από την εστία του Σαράνοβ.
17:47
30′
Ευκαιρία για τη Λαμία. Ο Μπαράλες βγαίνει από αριστερά, τον κλείνει ο Κάστρο. Ο Αργεντινός κάνει το γύρισμα, αλλά ο Μπερτόγλιο δεν βρίσκεται εκεί που ενδεχομένως να νόμιζε ο συμπατριώτης του.
17:46
30′
Από μία ευκαιρία οι δύο ομάδες. Καραμάνος και Αθανασιάδης είδαν τους Βελλίδη και Σαράνοβ – αντίστοιχα – ν’ αρνούνται την παραβίαση της εστίας τους.
17:45
28′
Ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Αθανασιάδης βγαίνει από δεξιά, πάει να κάνει το πλασέ, αλλά ο Σαράνοβ μπλοκάρει.
17:44
Δεν έχουν σταματήσει το τραγούδι οι φίλοι του ΠΑΣ Γιάννινα.
17:43
27′
Φάουλ του Μπαράλες στον Μιχαήλ.
17:43
26′
Αλλαγή (αναγκαστική) για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Κάστρο στη θέση του Βιντάλ.
17:41
25′
Φάουλ κάνει ο Καραμάνος.
17:41
24′
Έλαβε τη φροντίδα του ιατρικού επιτελείου ο Βραζιλιάνος. Ξαναμπαίνει στον αγωνιστικό χώρο.
17:40
23′
O Βιντάλ έχει πέσει στο έδαφος. Φαίνεται ότι αντιμετωπίζει πρόβλημα.
17:38
22′
Ο Ντόλοβατς δεν μπορεί να κρατήσει την μπάλα εντός αγωνιστικού χώρου.
17:37
21′
Ευκαιρία για τη Λαμία. Ο Δημούτσος κάνει τη σέντρα από αριστερά, ο Καραμάνος κάνει το σουτ δεξιά εντός περιοχής, ο Βελλίδης εντυπωσιακά σταματά την μπάλα.
17:36
20′
Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα. Ο Τσικάρσκι κάνει τη σέντρα από αριστερά, κόβεται από τον Βασιλαντωνόπουλο.
17:35
18′
Φάουλ του Βιδάλ στον Δημούτσο.
17:33
17′
Ο Αντέτζο γκρεμίζει τον Αθανασιάδη. Φάουλ υπέρ του ΠΑΣ.
17:31
15′
Φάουλ για τη Λαμία. Περνά ανεκμετάλλευτο.
17:30
14′
Φάουλ του Ντόλοβατς στον Βασιλαντωνόπουλο.
17:30
13′
Ο Βιντάλ βγάζει την κάθετη για τον Αθανασιάδη. Ο φορ του ΠΑΣ δεν μπορεί να κάνει το κοντρόλ, ο Λίλα με σουτ με το εξωτερικό εκτός περιοχής προσπαθεί ν’ απειλήσει τον Σαράνοβ. Εις μάτην.
17:27
11′
Σε θέση οφσάιντ ο Αθανασιάδης.
17:26
10′
Ο Αντέτζο κάνει φάουλ στον Μυστακίδη.
17:25
9′
Ωραία κάθετη του Μπερτόγλιο, δεν κατάλαβε την πάσα του ο Βασιλαντωνόπουλος.
17:25
9′
Κίτρινη κάρτα στον Σιόντη.
17:24
8′
Ο Σιόντης σταματά με φάουλ τον Μπερτόγλιο. Σκληρό μαρκάρισμα από τον Έλληνα μέσο.
17:22
7′
Σε θέση οφσάιντ ο Καραμάνος.
17:22
6′
Κόρνερ για τη Λαμία, καθώς κόβεται ο Βασιλαντωνόπουλος.
17:20
4′
Σουτ του Μυστακίδη με το αριστερό, η μπάλα έξω. Δεν ανησύχησε τον Σαράνοβ.
17:20
3′
Διαδοχικά φάουλ στη μεσαία γραμμή.
17:18
2′
Ευκαιρία για τη Λαμία. Ο Αντέτζο πιάνει την κεφαλιά στο κέντρο της άμυνας του ΠΑΣ, καθώς ο Τζημόπουλος έχασε το μαρκάρισμα, η μπάλα ψηλά άουτ.
17:18
2′
Κόρνερ για τη Λαμία. Ο Τσικάρσκι κόβει τον Καραμάνο, ο οποίος επιχείρησε τη σέντρα.
17:17
1′
Έναρξη του ματς.
17:16
Εναγκαλισμός ανάμεσα σε Στέφανο Αθανασιάδη και Μάκη Χάβο. Οι δυο τους συνεργάστηκαν στον ΠΑΟΚ

Η διάταξη της Λαμίας:
17:14
Η διάταξη του ΠΑΣ Γιάννινα:

17:10
Ο Μαυροπάνος σήμερα βρίσκεται στο Λονδίνο, ο Τσούκαλος είναι στους “Ζωσιμάδες” και βρίσκεται στον πάγκο της Λαμίας.
17:04
Ισοπαλία στους “Ζωσιμάδες” με 1-1. Ο Μαυροπάνος άνοιξε την κεφαλιά, ο Τσούκαλος ισοφάρισε.
17:04
Αναμετρήθηκαν δύο φορές πέρυσι για τη Super League.
17:03
Τέσσερις για την τρίτη κατηγορία με τρεις νίκες των Ηπειρωτών και μία των Φθιωτών.