ΑΚΟΥΣΤΕ ΜΑΣ ΖΩΝΤΑΝΑ
ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

ΠΑΟΚ – ΛΑΜΙΑ live FM-1 96,2…

Καλό απόγευμα από το studio του ΛΑΜΙΑ FM-1.
Στις 3 αρχίζει ο αγώνας ΠΑΟΚ – ΛΑΜΙΑ για την 23η αγωνιστική του πρωταθλήματος της S.L.1 κατηγορίας.
Η Λαμία με τον ΠΑΟΚ συναντάται για δεύτερη φορά μέσα σε λίγες ημέρες (11 μέρες), είχε προηγηθεί ο αγώνας κυπέλλου πάλι στην Τούμπα όπου η Λαμία στο πρώτο ημίχρονο έβαλε δύσκολα στον ΠΑΟΚ τελειώνοντας το πρώτο μέρος με σκορ 2-2, αλλά στο δεύτερο ο δικέφαλος του Βορρά ανέκαμψε αισθητά και έφερε τελικό αποτέλεσμα 5-2, έχοντας βέβαια απέναντι του μια Λαμία με …μισή ομάδα, επιλογή του προπονητή Μ.Γρηγορίου για να έχει ετοιμοπόλεμους τους βασικούς του παίχτες στους αγώνες πρωταθλήματος και δικαιώθηκε στην εξέλιξη…
Σήμερα την περιγραφή από το γήπεδο της Τούμπας θα κάνει για τον ΛΑΜΙΑ FM-1 ο κορυφαίος σπορτκάστερ της Βόρειας Ελλάδας ο Μιχάλης Μελισσίδης…
Μείνετε συντονισμένοι…

16:48
90+4′
Ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση ο ΠΑΟΚ πήρε μια ευρεία νίκηε με 4-0 με καλό ποδόσφαιρο.
16:48
90+3′
Καλή στιγμή για το 5-0 του ΠΑΟΚ. Ωραία κάθετη πάσα προς τον Ζίβκοβιτς ο οποίος πέρασε τον Ασίγκμπα, θα μπορούσε να δώσει πάσα παράλληλα στον Καγκάβα, δεν το έκανε, πλασάρε και ο Κατσικάς απέκρουσε.
16:43 Καθυστερήσεις
Τρία λεπτά ο έξτρα χρόνος.
16:39
85′
Διπλή χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Ο Καγκάβα έκανε την παράλληλη μπαλιά ο Ζίβκοβιτς το τακουνάκι με τον Κατσικά να κόβει και στην επαναφορά ο Λάμπρου με το σουτ έστειλε τη μπάλα έξω.
16:38
85′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ!
16:37
84′
Ο ΠΑΟΚ διαχειρίζεται εύκολα το ευρύ σκορ που έχει και ψάχνει και για ένα πέμπτο γκολ με ωραίο ποδόσφαιρο.
16:32 Κίτρινη Κάρτα
79′: Κίτρινη στον Παλαβαντασβίλι.
16:32 Corner
79′: Κόρνερ για την Λαμία. Ο Προβυδάκης εκτελεί, περνάει ανεκμετάλλευτο
16:31
78′ Γύρισμα του Βλαχομήτρου, διώχνει σε κόρνερ ο Βαρέλα.
16:28
74′
Διπλή αλλαγή και για τη Λαμία. Χατζηστραβός και Νικολόπουλος στον αγωνιστικό χώρο και εκτός οι Πίτι και Γκαζαριάν.
16:24 Κίτρινη Κάρτα
71′: Κίτρινη στον Μπιάρνασον.
16:21 Corner
68′: Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Ο Ζίβκοβιτς εκτελεί, περνάει ανεκμετάλλευτο.
ΤΕΤΑΡΤΟ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ 4-0!
16:20
66′ ΓΚΟΛ
ΠΑΟΚ – Λαμία 4-0 (Ζίβκοβιτς). Ωραία συνεργασία και ασίστ του Σβιντέρσκι στον Ζίβκοβιτς που επιχείρησε ένα τρομερό σουτ με το αριστερό και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.
16:16
62′
Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Εκτός οι Κρμέντσικ, Ουάρντα και θα περάσουν στο ματς οι Σβιντέρσκι, Καγκάβα.
Διπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ
16:12
59′: Αλλαγή για την Λαμία. Ο Κούγκα αντί του Μπουλούλη.
16:11 Οφσάιντ
58′: Οφσάιντ ο Βλαχομήτρος.
16:08
55′
Αλλαγή (αναγκαστική) για τον ΠΑΟΚ. Λάμπρου στη θέση του Τζόλη, ο οποίος ένιωσε ενοχλήσεις.
16:06
53′
Αλλαγή για τη Λαμία. Σαραμαντάς αντί Τζέιμς.
51΄ΤΡΙΤΟ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ!
16:04
Ο Ροντρίγκο μπαίνει στην περιοχή από τα δεξιά και κάνει την παράλληλη πάσα και ο Ουάρντα με ωραία πλασέ κάνει το 3-0.
16:04
50′
Ετοιμάζει κι άλλη αλλαγή ο Γρηγορίου.
ΔΕΥΤΕΡΟ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ 2-0!
16:03
48′ ΓΚΟΛ
ΠΑΟΚ – Λαμία 2-0 (Τζόλης) Κάθετη για τον Τζόλη, ο οποίος μπαίνει στην περιοχή και τελειώνει υποδειγματικά τη φάση.
15:59
46′
Σέντρα στο δεύτερο μέρος.
15:57
Αλλαγή για τη Λαμία. Βλαχομήτρος αντί Μπα.
15:46
Ο ΠΑΟΚ ήταν καλύτερος σε αυτό το πρώτο μέρος, είχε ευκαιρίες αλλά μόνο ένα γκολ από τον Μπαμπά στο ντεμπούτο του με την ομάδα της Θεσσαλονίκης.
15:45
45′
Ημίχρονο στην αναμέτρηση. Ο ΠΑΟΚ είναι μπροστά στο σκορ με 1-0.
15:42
43′
Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Ουάρντα με τη μπάλα να φεύγει ψηλά εκτός εστίας της Λαμίας.
15:40 Corner
42′: Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ. Ο Ζίβκοβιτς εκτελεί, η μπάλα απομακρύνεται.
15:39
41′: Σουτ του Κρμέντσικ με ωραία κίνηση μέσα από την περιοχή διώχνει με δυσκολία σε κόρνερ ο Κατσίκας
15:37
38′
Γύρισμα του Μπαμπά στον Κρμέντσικ που έκανε την προβολή η μπάλα βρήκε στο χέρι παίκτη της Λαμίας και ο ΠΑΟΚ ζητά πέναλτι.
15:37
38′
15:32
33′
Η μπάλα στρώθηκε στον Ζίβκοβιτς που έκανε το σουτ με τον Κατσικά να μπλοκάρει τη μπάλα.
15:30
32′
Επτά τελικές έως τώρα για τον ΠΑΟΚ οι δύο προς την εστία, καμία για τη Λαμία.
15:30
31′
Νέο σουτ του Ροντρίγκο, αυτή τη φορά σταμάτησε στα σώματα των αμυντικών.
15:28
29′
Σέντρα και κεφαλιά του Ζίβκοβιτς με την άμυνα της Λαμίας να κόβει τη μπάλα.
15:26
27′
Σουτ του Τζόλη μπόρεσε και μπλόκαρε ο Κατσικάς.
15:25
24′
Ο Τζόλης έκανε την ενέργεια και την παράλληλη μπαλιά αλλά δεν μπόρεσε κάποιος συμπαίκτης του να μπει στην πορεία της φάσης.
15:21
23′
Ο Σβαμπ επιχείρησε το σουτ το οποίο ήταν αρκετά άστοχο.
15:21
20′
Η Λαμία βγήκε στην αντεπίθεση αλλά η τελική πάσα του Μπουλούλη ήταν λανθασμένη.
ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ 1-0!
15:18
18′ ΓΚΟΛ
ΠΑΟΚ – Λαμία 1-0 (Μπαμπά). Ωραία προσπάθεια του Τζόλη που έκανε το γύρισμα και ο Μπαμπά στο ντεμπούτο του με τον ΠΑΟΚ άνοιξε το σκορ.
15:16
17′
Ο Κρμέντσικ έκανε το γύρισμα αλλά ο Βύντρα μπήκε στην πορεία της μπάλας και την έκοψε.
15:14
15′
Ο Ζίβκοβιτς έκανε τη σέντρα από τα αριστερά αλλά η τελική του προσπάθεια δεν είχε αποδέκτη.
15:11
11′
Ο Πίτι επιχείρησε να μπει στην περιοχή, πέρασε τρεις παίκτες του ΠΑΟΚ αλλά κόπηκε από τον Ζίβκοβιτς.
15:09
10′
Ο Κρμέντσικ πήρε την κεφαλιά η μπάλα λίγο άουτ.
15:05
Ο ΠΑΟΚ έχει μπει καλύτερα στο ματς, αλλά μέχρι στιγμής οι παίκτες του τα χαλούν στην τελική προσπάθεια.
15:01 Out
2′: O Zίβκοβιτς κάνει το γύρισμα από τα δεξιά και ο Κρμέντσικ από το σημείο του πέναλτι κάνει την προβολή, αλλά αστοχεί.
14:59 Έναρξη Αγώνα
1′: Έναρξη της αναμέτρησης.
Η ΛΑΜΙΑ θα συναντηθεί και πάλι με τον ΠΑΟΚ στο ΔΑΚ “Αθανάσιος Διάκος” στον επαναληπτικό αγώνα κυπέλλου στην ΛΑΜΙΑ την Τρίτη 2 Μαρτίου!
Ενώ τρείς ημέρες μετά η Λαμία πάει στην Λάρισα για τον αναβληθέντα, λόγω κορωναϊού παιχτών της Λάρισας, μεταξύ τους αγώνα και την άλλη Κυριακή υποδέχεται στο ΔΑΚ τον ΠΑΣ Γιάννενα!

Ενδεκάδα Λαμίας
Κατσίκας, Τζέιμς, Βύντρα, Βλάχος, Ασίγκμπα, Μπιάρνασον, Μπουλούλης, Προβυδάκης, Πίτι, Γκαζαριάν, Μπα.
Αναπ: Θεοδωρόπουλος, Κωστίκα, Μαργαρίτης, Νικολόπουλος, Παλαβαντασβίλι, Σαραμαντάς, Σταμούλης, Βλαχομήτρος, Χατζηστραβός.

Η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ: Κάτω από τα γκολπόστ βρίσκεται ο Ζίβκοβιτς, στην άμυνα από τα δεξιά προς τα αριστερά οι Ροντρίγκο, Βαρέλα, Μιχαηλίδης και Μπαμπά, οι δύο κεντρικοί χαφ είναι οι Τσιγγάρας και Σβαμπ, μπροστά τους θα αγωνιστεί ο Ουάρντα, δεξιά ο Α. Ζίβκοβτς, αριστερά ο Τζόλης και φουνταριστός ο Κρμέντσικ.

Οι σημερινές αποστολές:
ΛΑΜΙΑ
Εκτός έμειναν οι Επασί, Αντέτζο, Τζανετόπουλος, Σκόνδρας, Μαρτίνεθ, Μπεχαράνο, Τζανδάρης, Ντέλετιτς, Καραμάνος και Αραμπούλι.
Επίσης εκτός αποστολής είναι ο τιμωρημένος Λάζαρ Ρόμανιτς, ο οποίος θα χάσει και το ματς με την ΑΕΛ την ερχόμενη Τετάρτη, ενώ εκτός για ακόμη μία φορά είναι και ο Ταϊρόν.
Ο Ισπανός αναμένεται να είναι έτοιμος, αν όλα πάνε καλά, στο παιχνίδι με τον ΠΑΣ Γιάνννινα.
Εκτός και ο Θοδωρής Βασιλακάκης, ο οποίος τραυματίστηκε στο παιχνίδι με τον «Δικέφαλο του Βορρά» στο Κύπελλο.
Αναλυτικά η αποστολή: Θεοδωρόπουλος, Κατσίκας, Προβυδάκης, Βύντρα, Τζέιμς, Ασίγκμπα, Σταμούλης, Σαραμαντάς, Γκούγκα, Μαργαρίτης, Μπιάρνασον, Χατζηστραβός, Βλάχος, Μπουλούλης, Γκαζαριάν, Πίτι, Βλαχομήτρος, Νικολόπουλος, Κωστίκα και Μπα.
Σχεδόν επανάληψη της ταχτικής που ακολούθησε ο κ.Γρηγορίου και στον αγώνα κυπέλλου.
Συνολικά από την αποστολή της Λαμίας απουσιάζουν 15 παίκτες εκ των οποίων οι 11 ανήκουν στη βασική ενδεκάδα και έπαιξαν στο «διπλό» μεσοβδόμαδα απέναντι στον Απόλλωνα!