ΑΚΟΥΣΤΕ ΜΑΣ ΖΩΝΤΑΝΑ
ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

ΠΑΟΚ – ΛΑΜΙΑ LIVE FM-1…

Καλησπέρα σας από το studio του ΛΑΜΙΑ FM-1 96,2.
Στις 7 αρχίζει στην Θεσσαλονίκη στο γήπεδο της Τούμπας ο αγώνας κυπέλλου μεταξύ του γηπεδούχου ΠΑΟΚ και της ομάδας της Λαμίας.

Αγώνας για την δεύτερη φάση του κυπέλλου αφού η ΛΑΜΙΑ είχε ευνοηθεί στην κλήρωση και πέρασε χωρίς αγώνα στην δεύτερη φάση του θεσμού.
Θα παρακολουθήσουμε μαζί λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα τόσο Ραδιοφωνικά όσο και διαδικτυακά.
Μείνετε συντονισμένοι…

20:53
90+2′
Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Μέσα Νινούα, έξω Τζόλης.
20:52
20:51
Πέντε επιπλέον λεπτά
90′
Αλλαγή για τη Λαμία. Μέσα Τζέιμς και Βλαχομήτρος.ΠΕΜΠΤΟ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ 5-2!!!

20:49
88′
ΓΚΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ (Κρμέντσικ) και ΠΑΟΚ – Λαμία 5-2: Ο Κρμέντσικ με ωραίο σουτ εκτός περιοχής έκανε το 5-2.
20:45 Κίτρινη Κάρτα
85′: Κίτρινη κάρτα στον Τζόλη.
20:46
85′
Κίτρινη κάρτα στον Τζόλη για φαουλ στον Προβυδάκη.
20:45
Πρώτο γκολ για τον Βραζιλιάνο με τον Δικέφαλο, ιδιαίτερα συγκινημένος στον πανηγυρισμό.
20:44
82′
ΓΚΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ (Ροντρίγκο) και ΠΑΟΚ – Λαμία 4-2: Ο Ροντρίγκο σε μια πανέμορφη κίνηση και εκτέλεσε σκοράρει ένα καταπληκτικό γκολ. Ο Βραζιλιάνος περιστρέφεται και με το δεξί με εξαιρετικό σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.
ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ 4-2
20:41
80′
Ο Κρμέντσικ κάνει το παράλληλο γύρισμα από δεξιά, ο Ασίγκμπα απομακρύνει σε κόρνερ.
20:40
79′
Αλλαγή διπλή για τον ΠΑΟΚ. Μουργκ αντί Ζίβκοβιτς, Καγκάβα αντί Ουάρντα.
20:38
78′
Βρίσκει δίχτυα ο Κρμέντσικ με τακουνάκι, αλλά είναι οφσάιντ. Δεν μέτρησε.
20:37
77′: Πρόβλημα για τον Βασιλακάκη, βγαίνει εκτός αγωνιστικού χώρου με το αμαξάκι ο μέσος της Λαμίας.
20:37
76′
Ο Βασιλακάκης έχει τραυματιστεί. Έχει ζητήσει αντικατάσταση.
20:36
75′
Απειλεί η Λαμία με τον Γκαζαριάν. Ο Αρμένιος κάνει το σουτ με το δεξί, η μπάλα έξω.
20:34
74′
Ο Καντουρί κάνει το σουτ εκτός περιοχής, βάζει την κόντρα ο Αντέτζο.
20:34
72′
Ο ΠΑΟΚ έχει ανακτήσει ψυχολογία και πιέζει τη Λαμία και για τέταρτο γκολ.
20:30
69′
Διπλή αλλαγή για τη Λαμία. Βασιλακάκης και Ασίγκμπα εντός, Γκούγκα και Πίτι εκτός.
20:29
67′
ΓΚΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ (Τζόλης) και ΠΑΟΚ – Λαμία 3-2: Ο Αντρίγια Ζίβκοβιτς με την κλασική του κίνηση κάνει τη σέντρα σουτ, ο Κρμέντσικ βρίσκει ελάχιστα την μπάλα, αυτή σταματά στο δοκάρι, ο Τζόλης στο ριμπάουντ τη στέλνει στα δίχτυα.
ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ 3-2
20:26
65′
Αλλαγή διπλή για τον ΠΑΟΚ. Μέσα Κρμέντσικ και Καντουρί, εκτός Σβιντέρσκι και Σβαμπ.
20:25
65′
Ο Σβιντέρσκι κάνει την προσποίηση, κάνει και το σουτ. Ο Θεοδωρόπουλος μπλοκάρει.
20:24
63′
Ο Σβιντέρσκι ανοίγει το κοντρόλ και πέφτει με κεκτημένη ταχύτητα πάνω στον Γκούγκα.
20:21
61′
Ξανά στο έδαφος ο Σαραμαντάς μετά από διεκδίκηση της μπάλας με τον Ζίβκοβιτς.
20:20
59′
Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ. Ο Ουάρντα εκτελεί το φάουλ με το δεξί, η μπάλα στο δοκάρι και έξω.
20:19
58′
Ο Σβιντέρσκι προσπαθεί να κοντρολάρει την μπάλα με το στήθος στον αέρα, ο Σαραμαντάς τον σπρώχνει στη μέση. Φάουλ κεντρικά για τον ΠΑΟΚ εκτός περιοχής. Πάνω από την μπάλα Βιεϊρίνια, Ουάρντα, Ζίβκοβιτς και Σβιντέρσκι.
20:18
57′
Ο Ρόμανιτς ανοίγει την μπάλα από αριστερά, ο Κρέσπο βάζει σωστά το σώμα του και καλύπτει.
20:17
56′
Η Λαμία παίζει ακόμη πιο κλειστά στο δεύτερο μέρος, αφήνει λιγότερους χώρους.
20:15
54′
Φάουλ του Αντέτζο στον Σβιντέρσκι. Βγήκε άτσαλα ο Νιγηριανός πάνω στον Πολωνό.
20:13
52′
Το ιατρικό επιτελείο της Λαμίας έχει περάσει στον αγωνιστικό χώρο για να δει την κατάσταση του Σαραμαντά.
20:12
51′
Ο Σαραμαντάς έχει πρόβλημα στα πλευρά μετά από σύγκρουση με τον Σβιντέρσκι.
20:11
50′
Έχει σηκωθεί για προθέρμανση ο Καγκάβα.
20:11
49′
O Πίτι σηκώνει ψηλά το πόδι, βρίσκει το χέρι του Τσιγγάρα, το οποίος με τη σειρά του καταλήγει στο πρόσωπο του Μπεχαράνο.
20:08
47′
Ο Αντρίγια Ζίβκοβιτς βάζει την κόντρα με το χέρι στην απομάκρυνση του Αντέτζο.
20:06
46′
Έναρξη δευτέρου μέρους στην Τούμπα.
19:49
ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΠΑΟΚ – Λαμία 2-2
19:48
45+2′
Φάουλ υπέρ του Θεοδωρόπουλου στην εκτέλεση κόρνερ από δεξιά για τον ΠΑΟΚ.
19:48
45′
O Ρόμανιτς βγαίνει από δεξιά, συγκλίνει και κάνει το σουτ με το αριστερό, ο Πασχαλάκης με τα πόδια απομακρύνει.
19:44
43′
Ο ΠΑΟΚ δυσκολεύεται να περάσει κάθετες καθώς η Λαμία έχει κλειστεί στο δικό της μισό του γηπέδου.

19:42
41′
Ο Ζίβκοβιτς υποδέχεται την μπάλα στη δεξιά πλευρά, κατά την προσφιλή του συνήθεια τη φέρνει στο αριστερό, κάνει τη σέντρα. Ο Ουάρντα που έχει κάνει κίνηση στην περιοχή δεν μπορεί να πιάσει την κεφαλιά.

19:40
39′
Ο Σαραμαντάς παραχωρεί κόρνερ απομακρύνοντας την μπάλα πριν αυτή φτάσει στον Αντρίγια Ζίβκοβιτς.
19:39
38′
O Βιεϊρίνια κάνει το σουτ με το δεξί συγκλίνοντας από αριστερά προς το κέντρο, η μπάλα ελάχιστα έξω από τη συμβολή των δοκών της εστίας του Θεοδωρόπουλου.
19:36
34′
Ο Ζίβκοβιτς κάνει τη σέντρα, η μπάλα πηγαίνει στο δεύτερο δοκάρι, δεν βρίσκεται εκεί ο Τζόλης.
19:35
32′
O Πασχαλάκης μαζεύει την μπάλα προ του Αραμπούλι.
19:30
28′
O Σβιντέρσκι σκοράρει, αλλά πριν φτάσει η μπάλα στον Πολωνό, έχει δώσει φάουλ του Σβαμπ στον Αντέτζο.
19:29 Corner
29′: Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά.
19:27
26′
Παρατηρήσεις του Πάμπλο Γκαρσία στην άμυνά του.
19:27
24′
ΓΚΟΟΟΟΛ για τη Λαμία (Μπεχαράνο) και ΠΑΟΚ – Λαμία 2-2: Μετά τον έλεγχο από το VAR το γκολ μετρά, καθώς διαπιστώνεται ότι ο σκόρερ καλύπτεται από τον Κρέσπο. Ο Μπεχαράνο με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι μετά την εκτέλεση του Πίτι νίκησε τον Πασχαλάκη. Και πάλι κακή αμυντικη αντίδραση του Δικεφάλου.
19:25
24′
O Μπεχαράνο βρίσκει δίχτυα, αλλά υποδεικνύεται οφσάιντ. Ελέγχεται η φάση από το VAR.ΕΙΝΑΙ ΓΚΟΛ!!!

Το παει για οφ σαιντ ο διαιτητής…Κριμα
ΓΚΟΛ ΛΑΜΙΑΣ 2-2
19:23
22′
Ο Σβαμπ δοκιμάζει και πάλι το αριστερό του πόδι εκτός περιοχής, η μπάλα έξω.
19:22
21′
Ο Σβαμπ με σέντρα με το αριστερό προσπαθεί να βρει τον Ουάρντα, ο Αντέτζο παραχωρεί κόρνερ.
19:20
19′
Ο Πίτι ζήτησε συγγνώμη από τον Τζόλη για το φάουλ, αγκαλιάζοντάς τον.
19:20
18′
Κίτρινη κάρτα στον Πίτι για το φάουλ στον Τζόλη.
19:19
16′
ΓΚΟΟΟΛ για τον ΠΑΟΚ (Σβαμπ) και ΠΑΟΚ – Λαμία 2-1: Ο Ουάρντα πιάνει αέρα αριστερά εντός περιοχής, ο Προβυδάκης δεν μπορεί ν’ απομακρύνει. Ο Σβιντέρσκι στρώνει την μπάλα στον Σβαμπ και ο Αυστριακός με εξαιρετικό σουτ με το δεξί στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.
ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ 2-1
19:15
14′
Ο Σβαμπ γεμίζει με το αριστερό, δεν μπόρεσε να πάρει την κεφαλιά ούτε ο Τζόλης, ούτε ο Ουάρντα.
19:14
13′
Ο Πίτι προσπαθεί να βγάλει στον Αραμπούλι, δεν ήταν καλή η πάσα του Ισπανού για τον Γεωργιανό.
19:13
11′
ΓΚΟΟΟΛ για τη Λαμία (Αντέτζο) και ΠΑΟΚ – Λαμία 1-1: Ο Πίτι εκτελεί το κόρνερ, η άμυνα του ΠΑΟΚ δεν μπορεί να απομακρύνει ούτε στο πρώτο δοκάρι, ούτε στο κέντρο της άμυνας. Ο Αντέτζο με γυριστό στην κίνηση στέλνει την μπάλα στα δίχτυα και ισοφαρίζει.
11′: ΓΚΟΛ για τη ΛΑΜΙ!
19:12
10′
Ευκαιρία για τη Λαμία. Ο Πίτι βγάζει από δεξιά την πάσα στα αριστερά για τον Αραμπούλι, ο Γεωργιανός κάνει το σουτ στην κίνηση, ο Πασχαλάκης εντυπωσιακά με δύσκολη απόκρουση βγάζει σε κόρνερ.
19:11
9′
Ο Σβιντέρσκι οφσάιντ.
19:11
9′
19:09
8′
Ο Τζόλης βγαίνει από αριστερά, επιχειρεί το σουτ, βάζει την κόντρα ο Προβυδάκης.
19:06
6′
ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ (Τζόλης) και ΠΑΟΚ – Λαμία 1-0: Ο Βιεϊρίνια κάνει το σουτ από δεξιά, ο Θεοδωρόπουλος αποκρούει ασταθώς. Ο Τζόλης στο ριμπάουντ με κεφαλιά ανοίγει το σκορ, καθώς ο γκολκίπερ της Λαμίας ήταν κάτω, για τον Δικέφαλο.
19:06
5′
Βρίσκει δίχτυα ο Τζόλης.
19:05
Ο Λουκάς Βύντρα είναι 40 ετών, ο Πίτι έχει τα 40ά του γενέθλια τον Μάιο.
19:04
3′
Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ.
19:01
1′
Έναρξη της αναμέτρησης στην Τούμπα.
19:01
Συνομιλία ανάμεσα στον Πίτι και τον Κρέσπο. Συμπατριώτες έχουν βρεθεί αντίπαλοι πολλές φορές στα ισπανικά γήπεδα. Τα τελευταία χρόνια και στα ελληνικά.
18:59
Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Παναγιώτη Κατσούρη.
18:57
Οι παίκτες της Λαμίας και του ΠΑΟΚ αφήνουν λουλούδια στην προτομή του Παναγιώτη Κατσούρη στη μνήμη του.
18:49
Ο Θεοχάρης Τσιγγάρας στη μεσαία γραμμή.
18:48
Για τον Δικέφαλο στην κορυφή βρίσκεται ο Κάρολ Σβιντέρσκι.
18:48
Επιστροφή στο αρχικό σχήμα και για τον Βύντρα.
18:47
Ντεμπούτο για τον Γκαζαριάν, πρώτη φορά βασικός ο Πίτι.
18:46
Αρκετά νέα πρόσωπα για τη Λαμία.
18:43
Ο ΠΑΟΚ πέρασε με δύο νίκες το εμπόδιο της ΑΕΛ.
18:43
Η ομάδα της Φθιώτιδας κάνει ντεμπούτο στη διοργάνωση της τρέχουσας σεζόν.
Ενδεκάδες
ΛΑΜΙΑ
Θεοδωρόπουλος, Προβυδάκης, Αντέτζο, Βύντρα, Σαραμαντάς, Μπεχαράνο, Παλαβαντισβίλι, Ρόμανιτς, Γκαζαριάν, Πίτι, Αραμπούλι.
Αναπ: Κατσίκας, Ασίγκμπα, Τζέιμς, Κωστίκας, Μαργαρίτης, Νικολόπουλος, Τσούκαλος, Βασιλακάκης, Βλαχομήτρος.
ΠΑΟΚ
Πασχαλάκης, Βιεϊρίνια, Ίνγκασον, Κρέσπο, Ροντρίγκο, Τσιγγάρας, Σβαμπ, Ζίβκοβιτς, Ουάρντα, Τζόλης, Σβιντέρσκι.

Αναπληρωματικοί οι: Ταλιχμανίδης, Βαρέλα, Περέιρα, Νινούα, Καγκάβα, Καντουρί, Λάμπρου, Μουργκ, Κρμέντσικ.
Η ΛΑΜΙΑ ενδιαφέρεται προτίστως για το πρωτάθλημα γιατί εκεί παίζεται μια κατηγορία γιαυτό και ο προπονητής της Μιχάλης Γρηγορίου άφησε ορισμένους παίχτες εκτός αποστολής για να τους έχει ετοιμοπόλεμους για τον αγώνα του Σαββάτου στην Τρίπολη με τον Αστέρα.
Ετσι εκτός αποστολής έμειναν οι Επασί, Τζανετόπουλος, Σκόνδρας, Τζανδάρης, Μπιάρνασον,Μπα και Καραμάνος, ενώ στη λίστα δεν συμπεριλαμβάνονται επίσης οι Μπαχανάκ, Μπουλούλης και Χατζηστραβός.

Στην αποστολή βρίσκονται και οι νεοαποκτηθέντες Τζέιμς και Γκαζαριάν,ενω συμπεριλήφθηκε και ο Αραμπούλι που δεν ήταν στην αποστολή με την Λάρισα,αγώνας που δεν έγινε ποτέ υπαιτιότητι της Λάρισας.

Αποστολή Λαμίας
Θεοδωρόπουλος, Κατσίκας, Προβυδάκης, Αντέτζο, Βύντρα, Τζέιμς, Ασίγκμπα, Σαραμαντάς, Γκούγκα, Μαργαρίτης, Μπεχαράνο, Νικολόπουλος, Βασιλακάκης, Γκαζαριάν, Πίτι, Βλαχομήτρος, Ρόμανιτς, Αραμπούλι, Τσούκαλος, Κωστίκας.

Με απουσίες και ο ΠΑΟΚ ο Πάμπλο Γκαρσία άφησε εκτός πλάνων του, για την αναμέτρηση με τους «κυανόλευκους», τον ανέτοιμο Ραχμάν Μπάμπα, τον Ντάγκλας Αουγκούστο,τον Ζ. Ζίβκοβιτς για να ξεκουραστεί αλλά και τους Μιχαηλίδη, Τσόλακ, Μπράντονιτς.

Η αποστολή
Οι Θεσσαλονικείς θα παραταχθούν με σχήμα 4-2-3-1, με τον Πασχαλάκη κάτω από τα δοκάρια και στην άμυνα – από δεξιά προς αριστερά – τους Βιεϊρίνια, Βαρέλα, Κρέσπο και Ροντρίγκο.
Το δίδυμο στα χαφ θα αποτελέσουν οι Σβαμπ και Τσιγγάρας, με τον Τζόλη και τον Αντρίγια Ζίβκοβιτς στα πλάγια.
Σε ρόλο οργανωτή θα παίξει ο Ουάρντα και στην κορυφή της επίθεσης θα είναι ξανά ο Κρμέντσικ.
Ο «Δικέφαλος του Βορρά», ο οποίος προέρχεται από την εντός έδρας ισοπαλία απέναντι στον Απόλλωνα θέλει να επιστρέψει στις νίκες και παράλληλα να βάλει τις βάσεις για την πρόκριση του στην επόμενη φάση.Θα δούμε γιατί τελευταία η εικόνα της ομάδας της Θεσσαλονίκης δεν είναι καλή και υπάρχουν εσωτερικά προβλήματα.

Διαιτητές:
1ος Βάτσιος (Δυτικής Αττικής). Βοηθοί του Γιώργος Χριστάκογλου (Χαλκιδικής) και Γιώργος Στεφανής (Καρδίτσας), ενώ 4ος ο Γιώργος Βρέσκας (Πιερίας).
Στο VAR θα είναι οι Σκουλάς και Μπουξμπαουμ.
Θυμίζουμε ότι ο κ.Βάτσιος στις 17 Σεπτεμβρίου 2017 σφύριξε τον αγώνα Λαμία-ΑΕΚ 0-1 και έγραψε ιστορία.
Στο 80′, ο Λιβάγια βούτηξε εκτός της περιοχής σε μια φάση που δεν είναι ούτε φάουλ, καθώς ο Ακόστα δεν του έκανε ούτε φάουλ και ο Βάτσιος ανακάλυψε πέναλτι σε βάρος της Λαμίας και έτσι είχανε αλλοίωση αποτελέσματος 1000 %.