ΑΚΟΥΣΤΕ ΜΑΣ ΖΩΝΤΑΝΑ
ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Παναιτωλικός – Λαμία: live FM-1 96,2

Καλησπέρα σας από το studio του ΛΑΜΙΑ FM-1.
μαζι θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα της Λαμίας στο Αγρίνιο απέναντι στο γηπεδούχο Παναιτωλικό.
Την ραδιοφωνική περιγραφή του αγώνα θα κάνει ο συνεργάτης μας στο Αγρίνιο Μπετίνο Αλαχούζος.
Μείνετε συντονισμένοι…

19:05
Τελικό σκορ. Παναιτωλικός – Λαμία 0-0

19:05
90+3′
Εκτελεί το φάουλ ο Μπαρμπόζα, ο Αζάντι βρίσκει την μπάλα με τον ώμο και η μπάλα άουτ.

19:03
90’+1′
Ωραία κίνηση του Ρόμανιτς, απέφυγε 3 αντιπάλους αλλά το σουτ του κόντραρε και η μπάλα πέρασε κόρνερ

19:01
89′
O Παναιτωλικός έχει την μπάλα και πιέζει σε αυτά τα τελευταία δευτερόλεπτα.

18:59
87′
Κεφαλιά του Κωνσταντόπουλου, η μπάλα έξω.

18:58
86′
Φάουλ κερδίζει ο Γιάκολις από δεξιά.

18:56
84′
Διπλή αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Μέσα Ντάλσιο και Γιάκολις.

18:55
82′
Ετοιμάζει αλλαγές ο Δέλλας.

18:52
80′
Ο Γρηγορίου ποντάρει στην εμπειρία του Πίτι.

18:50
78′
Αλλαγή για τη Λαμία. Πίτι και Προβυδάκης εντός, εκτός Αραμπούλι και Τιρόνε

18:49
77′
Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Αριγίμπι στη θέση του Μάσουρεκ.

18:46
74′
Δοκάρι για τον Παναιτωλικό, τρίτο για την ομάδα του Αγρινίου. Ο Ντίας εκτελεί το κόρνερ, ο Αζάντι πιάνει την κεφαλιά, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

18:44
71′
Ο Παναιτωλικός έχει πάρει την κατοχή και επιχειρεί να κλείσει τη Λαμία.

18:41
69′
Αλλαγή διπλή για τον Παναιτωλικό. Έξω Τσιγγάρας και Βέργος. Μέσα Αρσούρα και Αζάντι.

18:39
67′
Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Μπιάρνασον στη θέση του Τζανδάρη.

18:38
66′
Ετοιμάζει Μπιάρνασον ο Γρηγορίου.

18:37
65′
O Mπαρμπόζα εκτελεί η μπάλα άουτ.

64′
Κίτρινη κάρτα στον Τζανδάρη για το φάουλ στον Ντίας.

18:34
62′
Κόρνερ παραχωρεί ο Περέιρα.

18:32
59′
Φάουλ στον Τιρόνε, κάτι που προκαλεί την αντίδραση του Δέλλα στους παίκτες του. Ομοίως είχε αντιδράσει και ο Γρηγορίου στο πρώτο μέρος, καθώς το φάουλ έχει αρκετά έξω από την περιοχή, δεν υπήρχε λόγος να γίνει φάουλ και δοθεί η ευκαιρία στον αντίπαλο να μαζευτεί στην εστία.

18:31
57′
Δεν έχει γκολ το ματς, έχει όμως σπουδαίες φάσεις.

18:27
55′
Ο Σκόνδρας τραβάει από τον αντίπαλο τον Βέργο κι αντικρίζει την κίτρινη κάρτα.

18:26
54′
Δοκάρι για τον Παναιτωλικό, δεύτερο και για τους γηπεδούχους στην αναμέτρηση. Ο Μάσουρεκ κάνει το σουτ, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.

18:25
52′
Δοκάρι για τη Λαμία, δεύτερο στο ματς για τους Φθιώτες. Εκτελείται το φάουλ, η μπάλα στον αερα, ο Τζανετόπουλος κάνει την προβολή, η μπάλα στο δοκάρι. Στη συνέχεια κάνει φάουλ στον τερματοφύλακα του Παναιτωλικού.

18:21
50′
Φάουλ για τον Παναιτωλικό από αριστερά όπως επιτίθεται.

18:20
48′
O Ρόμανιτς κάνει φάουλ στον Περέιρα για να πάρει καλύτερη θέση.

18:17
46′
Έναρξη δευτέρου μέρος στο Αγρίνιο.

18:13
Πάμε για το δεύτερο μέρος στο Αγρίνιο.

18:01
Ημίχρονο στο Αγρίνιο. Παναιτωλικός – Λαμία 0-0. Από ένα δοκάρι, χωρίς δύο γκολ οι δύο ομάδες.

18:00
45′
Ένα το λεπτό του επιπρόσθετου χρόνου στο πρώτο μέρος. Το διανύουμε.

17:58
44′
Ο Βέργος κοντρολάρει την μπάλα με το χέρι.

17:57
43′
Νέα μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία. Ο Ρόμανιτς κινείται στην πλάτη της άμυνας των γηπεδούχων, κάνει και το πλασέ με το αριστερό. Η μπάλα έξω.

17:55
41′
Ο Μάσουρεκ μπαίνει από αριστερά στην περιοχή, χάνει την μπάλα, αλλά και την κόντρα από τον Αντέτζο.

17:53
39′
Κίτρινη κάρτα στον γενικό αρχηγό της Λαμίας.

17:52
37′
Τεράστια ευκαιρία για τη Λαμία. Ο Σκόνδρας μπαίνει στην περιοχή, γυρίζει από δεξιά, ο Καραμάνος στέλνει την μπάλα πάνω στον Τσότσαλιτς που βρίσκεται στη γραμμή. Ο Καραμάνος είχε ολόκληρη εστία, αλλά έστειλε την μπάλα εκεί που βρισκόταν ο αμυντικός του Παναιτωλικού.

17:50
36′
Σέντρα από αριστερά, ο Αντέτζο με κεφαλιά απομακρύνει.

17:48
34′
Αλλαγή αναγκαστική για τη Λαμία. Ο Καραμάνος στη θέση του Μπα.

17:47
33′
Ο Μπαρμπόζα γεμίζει για τον Βέργο, ο οποίος στρώνει με το στήθος την μπάλα στον Ντίας. Ο Ουρουγουανός κάνει το δεξί σουτ εκτός περιοχής, ο Επασί απομακρύνει προς τα πλάγια.

17:46
32′
Άλλαξε τελευταία στιγμή για την αλλαγή του ο Γρηγορίου. Ο Καραμάνος θα περάσει.

17:45
31′
Στο έδαφος ο Μπα, δεν μπορεί να συνεχίσει.

17:43
29′
Κίτρινη κάρτα στον Τσότσαλιτς.

17:43
28′
Ο Ρόμανιτς φεύγει από αριστερά, ο Τσότσαλιτς κάνει φάουλ.

17:42
28′
Δύσκολα θα συνεχίσει ο Μπα. Ο καλύτερος παίκτης της Λαμίας σε αυτό το διάστημα θα αποχωρήσει.

17:42
27′
Αισθάνεται όμως ενοχλήσεις ο Αφρικανός. Πιάνει το πόδι του. Έχει ξεκινήσει προθέρμανση ο Προβυδάκης.

17:41
26′
Με τον Μπα να έχει πάρει επ ώμου όλες τις επιθετικές προσπάθειες, επιχειρεί να απειλήσει η Λαμία.

17:38
23′
Κίτρινη κάρτα στον Μπεχαράνο.

17:38
23′
Ο Μπεχαράνο κάνει φάουλ στον Ντίας για να σταματήσει τον πρώην συμπαίκτη του να φύγει στην αντεπίθεση.

17:37
22′
Έχουν αλλάξει πλευρές Μπα και Τιρόνε.

17:37
20′
Ο Βασίλης Μπορμπόκης, άμεσος συνεργάτης του Τραϊαννού Δέλλα, κάνει παρατηρήσεις στον Λιάβα.

17:33
19′
Ο Αραμπούλι μπαίνει από αριστερά εντός περιοχής, ο Κωνσταντόπουλος απομακρύνει σε κόρνερ.

17:32
18′
Ο Μπα επιχειρεί το σουτ με το αριστερό, είναι άστοχο.

17:30
16′
Οφσάιντ ο Βέργος.

17:30
15′
Ο Βέργος κουβαλά την μπάλα, επιχειρεί να φύγει προς τα δεξιά, ο Τιρόνε κάνει φάουλ και δέχεται έντονες παρατηρήσεις από τον Γρηγορίου καθώς ο αντίπαλος ήταν μακριά από την εστία και πάνω στη γραμμή.

17:28
14′
Ο Τσότσαλιτς παρεμβάλλεται της πάσας του Μπεχαράνο στον Μπα και παραχωρεί κόρνερ.

17:27
12′
Ο Τσιγγάρας κάνει την κίνηση από αριστερά, ο Άνχελ όμως εκτίμησε σωστά τη φάση κι απομάκρυνε.

17:24
10
Ο Άνχελ έκανε το σουτ στο ριμπάουντ ύστερα από την εκτέλεση κόρνερ, δεν είναι καλό.

17:23
9′
Δοκάρι για τη Λαμία! Τρομερή εκτέλεση από τον Μπα, η μπάλα στο δοκάρι, στην πλάτη του Κνετ και κόρνερ.

17:22
7′
Φάουλ κερδίζει ο Ρόμανιτς, αριστερά όπως επιτίθεται η Λαμία.

17:19
5′
Βαρύ το γήπεδο από την βροχή διάρκειας πέντε ωρών στο Αγρίνιο. Κόλλησε η μπάλα στην προσπάθεια του Τιρόνε να φύγει μπροστά.

17:17
3′
Ο Μάσουρεκ εκτελεί έξυπνα και γρήγορα, ο Βέργος κάνει την κεφαλιά στην πλάτη της άμυνας της Λαμίας. Η μπάλα έξω.

17:17
3′
Φάουλ κερδίζει ο Ταχάρ στη μεσαία γραμμή.

17:15
2′
Δοκάρι για τον Παναιτωλικό. Ο Μπαρμπόσα εκτέλεσε το φάουλ, ο Βέργος βγήκε στο πρώτο δοκάρι, πλάσαρε στην κίνηση, αλλά η μπάλα αποκρούστηκε από το αριστερό δοκάρι του Επασί

17:15
1′
Άρχισε το ματς στο Αγρίνιο.

17:14
VAR ο Κουμπαράκης και AVAR ο Μπουξμπάουμ.