ΛΑΜΙΑ – Παναιτωλικός (live 0-2)

0

Ενας ακόμη δύσκολος και κρίσιμος βαθμολογικά αγώνας για την ομάδα της Λαμίας, διεξάγεται σήμερα στις 7 μμ στο ΔΑΚ της πόλης μας.
Ο αγώνας θα μεταδοθεί ραδιοφωνικά από τον ΛΑΜΙΑ FM-1 96,2.
Ο συνεργάτης μας Θανάσης Μπαλής από το ΔΑΚ θα περιγράψει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα ευελπιστώντας σε ένα θετικό αποτέλεσμα,σωτήριο για την πορεία της Λαμίας στην μεγάλη κατηγορία.
Αναλυτικά
Ανέλπιστα πολύ κακή σήμερα η ομάδα της Λαμίας,αντι να κάνουμε όπως αναμένονταν ένα ακόμη βήμα μπροστά στην προσπάθεια σωτηρίας της ομάδας,παρά τις ακριβοπληρωμένες τονωτικές ενέσεις του μεγαλομετόχου Πανουργιά Παπαιωάννου κάποιοι δεν τίμησαν αυτή την προσφορά του και σήμερα έδειξαν μια εικόνα που δεν θύμιζε τίποτα την Λαμία με τον Παναθηναϊκό,τον Απόλλωνα κ.α. κάναμε μάλλον ένα βήμα πίσω και ελπίζουμε μην μας κοστίσει ακριβά!
Ώρα ανάληψης ευθυνών.
20:52
90′
Ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση. Ο Παναιτωλικός πήρε τη νίκη με 2-0 με τα γκολ των Ουίλιαν και Μπαϊροβιτς.
20:52
94′
Ο Αμαράλ έκανε ένα ωραίο σουτ με τη μπάλα να φεύγει ελάχιστα έξω από τα δοκάρια του Μελισσά.
20:49
90+3′ Στο έδαφος ο Ντίας, ο οποίος έχει χτυπήσει από αγκωνιά του Σκόνδρα στην προηγούμενη φάση.
20:48 Out
90+1′ Σουτ του Επστάιν από δεξιά και τη γωνία της περιοχής η μπάλα καταλήγει άουτ
20:48
90′
Τέσσερα θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων στην αναμέτρηση
20:46
88′
Από μια κίτρινη θα δουν οι Ουίλιαν και Βάντερσον καθώς είχαν αψιμαχία μεταξύ τους.
20:45
86′
Δεν μπορεί η Λαμία να δημιουργήσει κάποια καλή στιγμή μπροστά από την εστία του Γιαννακόπουλου.
20:43 Απόκρουση
86′ Ο Γιαννακόπουλος μπλοκάρει με άνεση τη σέντρα του Πλιάτσικα από τα δεξιά.
20:42
Υπάρχει απογοήτευση στους παίκτες της Λαμίας, μόνο ο Μπαράλες δίνει “μάχες”.
20:40
83′
Τρίτη αλλαγή και για τη Λαμία. Εκτός ο Τομάς και στη θέση του ο Σκόνδρας.
20:40
82′
Ο Ντίας είδε την κίτρινη κάρτα για φάουλ πάνω στον Τομάς.
20:39
82′
Τρίτη αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Εκτός ο Γκούγκα και στη θέση του θα περάσει ο Αμαράλ.
20:38
81′
Απειλεί η Λαμία. Ωραίο αριστερό σουτ του Πίτι και η μπάλα έφυγε λίγο έξω από την εστία του Γιαννακόπουλου.
20:36
78′
Ωραία ενέργεια από τα αριστερά και νέο κόρνερ για τον Παναιτωλικό.
Δείτε το δεύτερο γκολ του Παναιτωλικού

20:31
74′
Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Εκτός ο Μπαΐροβιτς και στη θέση του ο Μαλής.
Αγνώριστη η σημερινή ΛΑΜΙΑ.
20:30
71′ ΓΚΟΛ
Θα πετύχει και δεύτερο γκολ με τον Μπαΐροβιτς ο Παναιτωλικός. Ωραία κάθετη πάσα από τα αριστερά προς τον επιθθετικό των γηπεδούχων ο οποίος μπήκε από τα αριστερά και έκανε ένα τρομερό διαγώνιο σουτ για το 2-0 του Παναιτωλικού.
ΦΑΓΑΜΕ 2ο ΓΚΟΛ!!!
20:27
69′
Στην αντεπίθεση η Λαμία με ωραίο συνδυασμό αλλά η τελική πάσα προς τον Μπαϊροβιτς δεν ήταν καλή με αποτέλεσμα αυτός να βγει αρκετά πλάγια και το γύρισμα του να κοπεί από την άμυνα των γηπεδούχων.
20:26
68′
Εκτέλεσε ο Πίτι ο Μπαράλες πήρε την πρώτη κεφαλιά με οτν Γιαννακόπουλο να διώχνει εκ νέου σε κόρνερ.
20:25
68′
Κερδίζει κόρνερ η Λαμία από τα αριστερά.
20:22
64′
Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό. Λάθος του Βασιλαντωνόπουλου με τον Γκούγκα να μπαίνει στην περιοχή από τα αριστερά, έκανε και το σουτ το οποίο έφυγε πάνω από την εστία του Μελίσσα.
20:20
62′
Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Κυριακίδης και μπήκε ο Γιαννακόπουλος.
20:18
60′
Αλλαγή για τη Λαμία. Εκτός ο Καραμάνος και στη θέση του θα περάσει ο Πίτι.
20:17
60′
Ο Κυριακίδης έχει πέσει στο έδαφος και έχουμε μια μίνι διακοπή στην αναμέτρηση.
20:15
58′
Στα τελευταία λεπτά δεν έχουμε δει κάτι καλό στον αγωνιστικό χώρο.
20:12
54′
Ο Μπουλούλης από μακριά ένα ωραίο σουτ προς το δεξί γάμα της εστίας του Κυριακίδη ο οποίος έστω και με δυσκολία μπλόκαρε τη μπάλα.
20:08
50′
Η Λαμία έχει μπει καλύτερα σε αυτό το δεύτερο μέρος και προσπαθεί από την αρχή να πάρει τη μπάλα στα πόδια της και να φτιάξει παιχνίδι.
20:06
48′
Έδιωξε με τις γροθιές ο Κυριακίδης, η μπάλα πήγε ξανά στον Μπαράλες που έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα αλλά ήταν σε θέση οφσάιντ.
20:05
48′
Κερδίζει κόρνερ η Λαμία, το πρώτο στο δεύτερο μέρος, από τα αριστερά.
20:03
46′
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος με τη Λαμία στη σέντρα και χωρίς αλλαγές από τους δυο προποντές.
20:02
Οι δυο ομάδες έχουν βγει στον αγωνιστικό χώρο και σε λίγο θα ξεκινήσει το δεύτερο μέρος.
19:47
45′
Μετά και τα δυο λεπτά των καθυστερήσεων ο Γρατσάνης σφύριξε για τελευταία φορά για το πρώτο ημίχρονο. Ο Παναιτωλικός πάει στα αποδυτήρια με το υπέρ του 1-0 από το γκολ του Ουίλιαν Μπαρμπόσα.
19:45
45′
Ο Μπαίροβιτς είδε την κίτρινη κάρτα επειδή συνέχισε μια φάση παρά το σφύριγμα του Γρατσάνη.
19:45
45′
Ο Δημούτσος επιχείρησε ένα σουτ από μακριά. Ο Κυριακίδης αρχικά έδειξε να αιφνιδιάζεται αλλά δεν υπήρχε κάποιος παίκτης της Λαμίας για να τον απειλήσει.
19:43
44΄
Προσπαθεί η Λαμία να πετύχει κάποιο γκολ και να πάει στα αποδυτήρια με το 1-1. 19:45 Δυο μόνο λεπτά καθυστέρηση.
19:43
Λείπει η ψυχραιμία από τη Λαμία, καθώς προσπαθεί με πολλά γεμίσματα να απειλήσει.
19:40 Corner
41′ Κόρνερ από τα δεξιά για τη Λαμία, αλλά και πάλι δεν είναι καλή η εκτέλεση του Μπερτόλιο
19:41
40′
Η Λαμία διαμαρτυρήθηκε και ζήτησε χέρι σε ένα διώξιμο του Μιχάι ο οποίος στην προσπάθεια του να απομακρύνει βρήκε τη μπάλα με το χέρι. Ο διαιτητής έδωσε συνέχεια στο παιχνίδι.
19:39
39′
Στα τελευταία λεπτά έχουμε περισσότερες μάχες στο χώρο του κέντρου και λιγότερες φάσεις μπροστά από τις δυο εστίες.
19:32
32′
Πρώτη κίτρινη στο ματς. Θα τη δει ο Τσοκάνης.
το Γκολ του Παναιτωλικού

19:30
30′
Συμπληρώσαμε μισή ώρα στο παιχνίδι με τον Παναιτωλικό να είναι μπροστά στο σκορ εδώ και πέντε λεπτά.
19:28 Απόκρουση
29′ Ο Μελλίσας μαζεύει εύκολα την μακρινή μπαλιά του Ντίας.
19:28
28′
Μικρή διακοπή στην αναμέτρηση λόγω τραυματισμού του Τσοκάνη.
19:27
26′
Κόρνερ για τη Λαμία το οποίο πέρασε χωρίς αποτέλεσμα.
19:25
Η μπαλιά του Λουσέρο πέρασε για τον Μπαϊροβιτς, που πάσαρε δίπλα στον Γουίλιαν, ο οποίος προχωράει λίγο και με δεξί πλασέ από τα αριστερά κάνει το 1-0 για τους φιλοξενούμενους.
19:24 Goal
25′ ΓΚΟΛ για τον ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ!
19:24
24′
Σε αυτά τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης ο Παναιτωλικός έχει δείξει μεγαλύτερη διάθεση και έχει απειλήσει σε αντίθεση με τη Λαμία.
19:23
24′ Γέμισμα του Πλιάτσικα από το κέντρο για τον Μπαράλες, κόβει τελευταία στιγμή ο Μιχάι.
19:20
20′
Καλή στιγμή για τον Παναιτωλικό. Ο Ουίλιαν μπήκε στην περιοχή από τα αριστερά μετά από ωραία κάθετη πάσα, μπήκε στην περιοχή, έκανε το πλασέ αλλά ο Αντέτζο έβαλε την προβολή και έδιωξε τη μπάλα.
19:18
18′
Φάουλ για τον Παναιτωλικό. Γεμίσμα από τα αριστερά αλλά και πάλι ο Μελισσάς βγαίνει και “καθαρίζει” τη φάση.
19:16
16′
Σέντρα από τα δεξιά για τον Παναιτωλικό με τον Μελίσσα να βγαίνει και να πιάνει τη μπάλα χωρίς πρόβλημα.
19:16
14′
Φάουλ σε καλό σημείο για τη Λαμία για κάποιο γέμισμα. Ο Καραμάνος εκτέλεσε αλλά τρεις παίκτες της Λαμίας ήταν σε θέση οφσάιντ.
19:13 Οφσάιντ
14′ Εκτέλεση φάουλ από τον Μπερτόλιο, η μπάλα κατευθύνεται στον Αντέτζο, που συλλαμβάνεται σε θέση οφσάιντ.
19:12
10′
Συμπληρώσαμε το πρώτο δεκάλεπτο στην αναμέτρηση που έχει αρκετά καλό ρυθμό έως τώρα αλλά χωρίς φάσεις.
19:10 Out
10′ Διαγώνιο σουτ του Γκούγκα από την δεξιά γωνία της μεγάλης περιοχής, καταλήγει ψηλά άουτ.
19:08
8′
Σέντρα του Βάντερσον από τα αριστερά με τον Καραμάνο να πιάνει την κεφαλιά αλλά έστειλε τη μπάλα έξω.
19:07
7′
Ο Γκούγκα έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε, και ο Μελίσσας μπλόκαρε χωρίς κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα.
19:04
5′
Σε αυτά τα πρώτα λεπτά ο Παναιτωλικός δείχνει να κρατάει περισσότερη ώρα τη μπάλα στα πόδια του.
19:02
2′
Έγινε η εκτέλεση στο δεύτερο δοκάρι με τον Μπαίροβιτς να κάνει το πλασέ και τη μπάλα να κοντράρει στους αμυντικούς της Λαμίας.
19:01
1′
Κερδίζει κόρνερ ο Παναιτωλικός από τα αριστερά.
18:59
1′
Ξεκίνησε το παιχνίδι με τον Παναιτωλικό στη σέντρα και την πρώτη επίθεση.
18:58
Όλα είναι έτοιμα για να ξεκινήσει το παιχνίδι.
18:56
Οι παίκτες των δυο ομάδων βγαίνουν τώρα στον αγωνιστικό χώρο.
18:48
Διαιτητής: Ευάγγελος Γρατσάνης (Τρικάλων)
Βοηθοί: Γεώργιος Κρετσίμος (Δυτ. Αττικής), Μιχαήλ Δημόπουλος (Δυτ. Αττικής)
4ος: Γεώργιος Τάσης (Ηπείρου)
18:46
Στον πάγκο για τον Παναιτωλικό βρίσκονται οι: Γιαννακόπουλος, Βασιλούδης, Αμαράλ, Μαλής, Πάρρας, Γιαννιώτης, Μπελεβώνης.
18:46
Στον πάγκο για την Λαμία είναι οι: Κατσικάς, Καρυπίδης, Πίτι, Σκόνδρας, Επστάιν, Τσούκαλος, Ασίγκμπα.
18:45
Ας δούμε τις συνθέσεις:
Λαμία (Μάκης Χαβός): Μελίσσας, Βασιλαντωνόπουλος, Αντέτζο, Πλιάτσικας, Μπαράλες, Μπερτόλιο, Καραμάνος, Χουάν Τομάς, Δημούτσος, Βάντερσον, Μπουλούλης.
Παναιτωλικός (Τραϊανός Δέλλας): Κυριακίδης, Μιχάι, Τσιγγάρας, Τσοκάνης, Λιάβας, Γουίλιαν, Λουσέρο, Άργκους, Ντίας, Μπαΐροβιτς, Γκούγκα.
18:40
Η Λαμία προέρχεται από τρεις συνεχόμενες νίκες ενώ ο Παναιτωλικός δεν έχει ούτε μια νίκη στο 2019.
18:35
Ένα σημαντικό παιχνίδι και για τις δυο ομάδες τις οποίες χωρίζουν τρεις βαθμοί με τον Παναιτωλικό να είναι στους 23 και την… ανεβασμένη Λαμία να έχει 20.
Ο Μάκης Χάβος ανακοίνωσε την αποστολή και σε αυτή περιλαμβάνεται ο νεοαποκτηθείς Ασούμπρε, ενώ, αντίθετα, έμειναν εκτός οι τραυματίες Μπλάζιτς και Μπεχαράνο, όπως και οι Σαράνοφ, Αναστασιάδης, Καραγκούνης και Τζανετόπουλος.
Αναλυτικά, διαθέσιμοι είναι οι εξής παίκτες: Μελίσσας, Κατσίκας, Βασιλαντωνόπουλος, Αντέτζο, Καρυπίδης, Σκόνδρας, Βάντερσον, Ασίγκμπα, Πλιάτσικας, Πίτι, Μπερτόλιο, Τομάς, Δημούτσος, Επστάιν, Μπουλούλης, Μπαράλες, Καραμάνος, Ασούμπρε, Ρόμανιτς, Τσούκαλος.
Ο Τραιανός Δέλας ανακοίνωσε χθες την αποστολή στην Λαμία και οκτώ παίκτες δεν υπολογίζονται,δεδομένες οι απουσίες των Καμαρά, Πάουλο, Νταλακούρα και Ηλία Γιαννιώτη προστέθηκε ο Μοράρ που δεν ξεπέρασε τις ενοχλήσεις που τον κράτησαν εκτός και στο ματς με τον Παναθηναϊκό, καθώς και ο Μαρινάκης, ο οποίος ένιωσε σφίξιμο στο πόδι και δεν πήρε μέρος στην προπόνηση της Παρασκευής.
Επίσης, Μάζουρεκ και Μανά είναι τιμωρημένοι, με τα προβλήματα να είναι… βουνό.
Αναλυτικά η αποστολή: Κυριακίδης, Γιαννακόπουλος, Ντίας, Ουίλιαν, Παρράς, Μιχάι, Βασιλούδης, Μαλής, Γιαννιώτης Δ., Μπελεβώνης, Τσιγγάρας, Άργκους, Λιάβας, Γκούγκα, Τσοκάνης, Λουσέρο, Αμαράλ, Μπαΐροβιτς.
Διαδικτυακή περιγραφή σε συνεργασία με τις ιστοσελίδες sport24.gr και a-sports.gr