ΛΑΜΙΑ – Παναιτωλικός live FM-1 96,2…

0

Καλησπέρα σας,από το studio του ΛΑΜΙΑ FM-1.
Ιδιαίτερης σημασίας ο αποψινός αγώνας της ΛΑΜΙΑΣ στο γήπεδο “Αθανάσιος Διάκος” με αντίπαλο τον Παναιτωλικό στις 19.30.
Νέος προπονητής από σήμερα ο Μπάμπης Τεννές και όλες οι ελπίδες στρέφονται στον ίδιο και την ενδεκάδα που θα επιλέξει προκειμένου η λαμιώτικη ομάδα να ξεφύγει από την τελευταία θέση και την μηδενική βαθμολογική συγκομιδή.

Στο ΔΑΚ ο Θανάσης Μπαλής ο οποίος θα περιγράψει τον αγώνα…
Μείνετε συντονισμένοι.

Έμεινε στο 0-0 κέρδισε ένα βαθμό η ΛΑΜΙΑ.
21:23
90+5′
Φάουλ του Βέργου πάνω στον Αντέτζο βλέπει την κίτρινη κάρτα.
21:22
90+3′
Ο Χατζηστραβός αποβλήθηκε για φάουλ με τις τάπες πάνω σε παίκτη του Παναιτωλικού.
21:20
90+1′
Έχουμε έλεγχο στο VAR, πιθανώς για κόκκινη κάρτα στον Χατζηστραβό.
21:19
90+1′
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.
21:19
90′
O Ρόμανιτς είαι στο έδαφος και πονάει από μία σύγκρουση με τον Ντουάρτε.
21:15
87′
Μακρινό σουτ του Ρόμανιτς, μπλόκαρε εύκολα ο Κνετ.
21:14
85′
Απρόσεκτο φάουλ του Μπιανκόνι που είδε την κίτρινη κάρτα.
21:13
84′
Αλλαγές για την Λαμία: Ο Σκόνδρας αφήνει την θέση του στον Χατζηστραβό και στη θέση του Ντέλετις ο Βασιλόγιαννης.
21:12
83′
Γύρισμα του Βέργου, ο Ασίγκμπα έβγαλε σε πρώτη φάση και απομάκρυνε στη συνέχεια η άμυνα της Λαμίας.
21:10
81′
Ο Μπιανκόνι πήρε την κεφαλιά μέσα από την περιοχή, χωρίς δυσκολία έκοψε ο Κνετ.
21:08
78′
Ελέγχθηκε ένα μαρκάρισμα του Ασίγκμπα στον Βέργο στην περιοχή. Ωστόσο έχουμε συνέχεια στο ματς.
21:06
78′
Ο Μεντόσα εκτέλεσε ένα κόρνερ, ο Επασί βγήκε και απομάκρυνε.
21:04
75′
Αλλαγή για την Λαμία: Ο Αραμπούλι αφήνει την θέση του στον Μπιανκόνι.
21:02
73′
Ο Σκόνδρας κάνει φάουλ στον Μάζουρεκ. Ευκαιρία να γεμίσει την περιοχή ο Παναιτωλικός.
21:00
71′
Σουτ του Ντέλετιτς μέσα στην περιοχή, απέκρουσε ο Κνετ. Η πρώτη καλή ευκαιρία του δευτέρου ημιχρόνου.
20:59
70′
Αλλαγές για τον Παναιτωλικό: Ο Αριγίμπι αφήνει την θέση του στον Μεντόσα και ο Τσιγγάρας περνάει αντί του Γιάκολις.
20:56
68′
Ο Βέργος γύρισε και σούταρε στα όρια της περιοχής, ήταν άστοχος.
20:55
66′
Ωραία πάσα του Βέργου προς τον Αριγίμπι που έκανε την κίνηση στην μεγάλη περιοχή, ο Επασί βγήκε και απομάκρυνε.
20:53
64′
Σέντρα του Ρόμανιτς έκανε την σέντρα, αλλά ήταν αδύνατο να προλάβει ο Ντέλετιτς.
20:51
63′
Ο Μπουλούλης έκανε ένα φάουλ και είδε την κίτρινη κάρτα.
20:50
62′
Ο Ρόμανιτς προσπάθησε από τα αριστερά κι κατάφερε να κερδίσει ένα κόρνερ για τους γηπεδούχους.
20:49
61′
Ο Μάζουρεκ εκτέλεσε ένα φάουλ, η άμυνα της Λαμία απομάκρυνε στην αρχή και στην συνέχεια μπόκαρε ο Επασί.
20:48
59′
Αλλαγή για τον Παναιτωλικό: Ο Βέργος στην θέση του Περέιρα.
20:46
57′
Ο Μάκης Χάβος δεν είναι ικανοποιημένος από αυτό που βλέπει και θα προβεί σε αλλαγές.
20:44
56′
Γύρισμα του Μπεχαράνο από τα δεξιά, η μπάλα πέρασε απ’ όλους. Χωρίς κάτι σπουδαίο τα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου.
20:41
53′
Φάουλ του Περέιρα στον Ντέλετιτς, που βλέπει την κίτρινη κάρτα.
50′
Προσπαθεί να κυκλοφορήσει ο Παναιτωλικός, σε φάση άμυνας η Λαμία.
20:36
48′
Ο Σκόνδρας τραβάει την φανέλα του Μάζουρεκ και βλέπει την κίτρινη κάρτα.
20:36
48′
Ο Αραμπούλι έπεσε μέσα στην περιοχή, ζητώντας κάτι, δείχνει συνέχεια ο διαιτητής.
20:34
46′
Έναρξη στο δεύτερο ημίχρονο.Τελευταίο σφύριγμα στο α’ ημίχρονο: Λαμία – Παναιτωλικός 0-0
20:16
45+3′
Ο Ντίας έπεσε δυνατά στον Μπαχανάκ, φάουλ για την Λαμία.
20:14
45+1′
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.
20:14
45′
Ο Παναιτωλικός επιμένει να έχει την κατοχή, αλλά χωρίς να βρίσκει λύσεις. Ο Γιάκολις έκανε το κοντρόλ στην περιοχή, σε κόρνερ έδιωξε ο Αντέτζο.
40′
Ο Καραμάνος δεν μπορεί να συνεχίσεικαι θα γίνει αλλαγή, ενώ αποχωρεί και ο Βασιλακάκης. Ο Αραμπούλι και ο Μπουλούλης στον αγωνιστικό χώρο.
20:09
40′
Βασιλακάκης και Καραμάνος δεν μπορούν να συνεχίσουν και θα γίνουν αλλαγή. Ο Αραμπούλι και ο Μπουλούλης στον αγωνιστικό χώρο.
20:08
39′
Ο Ντέλετιτς έκανε το φάουλ στον Χόρχε Ντίας. Στο έδαφος βρίσκεται ο Καραμάνος.
20:07
38′
Ευκαιρία για την Λαμία: Ο Βασιλακάκης έβγαλε την σέντρα, ο Ντέλετιτς έκανε το ψαλίδι, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.
20:06
37′
Ο Μάζουρεκ έψαξε τον Αριγίμπι, αλλά η μπάλα ήταν δυνατή, μπλόκαρε εύκολα ο Επασί.
20:04
36′
Αρκετές είναι οι μάχες στην μεσαία γραμμή.
20:01
32′
Ο Παναιτωλικός προσπάθησε να κυκλοφορήσει ο Αντέτζο κέρδισε ένα φάουλ για την Λαμία.
19:57
28′
Σέντρα του Ασίγκμπα από τα δεξιά, η μπάλα κατέληξε άουτ.
19:55
26′
Ο Μάζουρεκ δοκιμάζει ένα μακρινό σουτ που ελέγχει ο Επασί.
19:53
25′
Ο Αριγίμπι εκτέλεσε απευθείας το φάουλ του Παναιτωλικού, η μπάλα πέρασε πάνω από την εστία του Επασί.
19:51
23′
Ο Ασίγκμπα είδε και εκείνος με την σειρά του την κίτρινη κάρτα για φάουλ στον Μάζουρεκ.
19:50
21′
Ο Ρόμανιτς έκανε την κίνηση στην περιοχή, έπεσε και είδε διαμαρτυρόμενος την κίτρινη κάρτα.
19:49
20′
Ο Ντουάρτε έγινε αποδέκτης της μπάλας στην περιοχή, καθυστέρησε και κόπηκε και στη συνέχεια έκανε επιθετικό φάουλ.
19:48
19′
Κερδίζει κόρνερ η Λαμία μετά από την προσπάθεια του Ντέλετιτς από τα αριστερά.
19:47
18′
Εγινε γύρισμα προς τον Καραμάνο, εκείνος βρήκε αέρα μέσα στην περιοχή. Στη συνέχεια ο Καραμάνος πήρε μία κεφαλιά, που μπλόκαρε εύκολα ο Κνετ.
19:44
15′
Ο Μπεχαράνο είχε μία μονομαχία με τον Ντουάρτε και έπεσε στο έδαφος στιγμιαία. Έχουμε συνέχεια στο παιχνίδι.
19:43
14′
Αλλαγή για τον Παναιτωλικό: Ο Ντουάρτε στην θέση του Τζανακάκη. Η Λαμία προσπάθησε να εκμεταλλευτεί το αριθμητικό πλεονέκτημα που είχε.
19:41
12′
Ευκαιρία για την Λαμία, ο Ρόμανιτς πλάσαρε μέσα στην περιοχή, πάνω στον γκολκίπερ του Παναιτωλικού.
19:39
10′
Ο Τζανακάκης έχει πρόβλημα, είναι στο έδαφος και φαίνεται ότι θα αντικατασταθεί.
19:37
9′
Προσπαθεί να κυκλοφορήσει ο Παναιτωλικός, η Λαμία έχει ωστόσο καλές τοποθετήσεις στα πρώτα λεπτά.
19:34
5′
Ο Παναιτωλικός κερδίζει το πρώτο κόρνερ στην αναμέτρηση.
19:33
4′
Ο Ρόμανιτς κάνει την σέντρα, ο Καραμάνος πήρε την κεφαλιά, μπλόκαρε ο γκολκίπερ του Παναιτωλικού.
19:31
3′
Ο Λιάβας έκανε ένα σκληρό φάουλ στον Βασιλακάκη, είδε την κίτρινη κάρτα
19:31
2′
Σουτ του Περέιρα μακριά από την περιοχή, απομάκρυνε η άμυνα της Λαμίας.
19:29
1′
Σέντρα στην αναμέτρηση.
19:26
H Λαμία δεν έχει κερδίσει ούτε έναν πόντο σε τέσσερις αγωνιστικές, βρίσκεται στην τελευταία θέση. Η ομάδα του Αγρινίου μετράει δύο βαθμούς με ισοπαλίες κόντρα σε ΟΦΗ και Αστέρα Τρίπολης.
19:22
Λαμία: Επασσί, Σκόνδρας, Βύντρα, Αντέτζο, Μπαχανάκ, Ασίγκμπα, Μπεχαράνο, Ντέλετιτς, Βασιλακάκης, Ρόμανιτς, Καραμάνος

Παναιτωλικός: Κνετ, Τζανακάκης, Καρασαλίδης, Λιάβας, Ντάλσιο, Κωνσταντόπουλος, Γιάκολις, Μάζουρεκ, Αριγίμπι, Ντίας
διαιτητής του αγώνα Εμμανουήλ Σκουλά από τη Θεσσαλία με βοηθούς τους Κούλα Χασάν από την Ξάνθη και Μεϊντάνα Ανδρέα από την Αχαΐα.

Τέταρτος διαιτητής θα είναι ο Γκορτσίλας από τη Μακεδονία ενώ στο VAR θα βρίσκονται οι Ζαχαριάδης από τη Μακεδονία και ο Παπαδάκης από το Ηράκλειο ως VAR και ΑVAR.
19:18
Οι ενδεκάδες της αναμέτρησης:
19:16
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την τελευταία αναμέτρηση για την 5η αγωνιστική της Super League Interwetten, ανάμεσα στην Λαμία και τον Παναιτωλικό.
19:16

Αποστολή Λαμίας
Επασί, Θεοδωρόπουλος, Αντέτζο, Τζανετόπουλος, Σκόνδρας, Βύντρα, Μπαχανάκ, Ασίγκμπα, Σαραμαντάς, Βασιλόγιαννης, Μπεχαράνο, Βασιλακάκης, Χατζηστραβός, Μπουλούλης, Μπιανκόνι, Καραμάνος, Ρόμανιτς, Αραμπούλι και Ντέλετιτς.

Αποστολή Παναιτωλικού
Κνετ, Περέιρα, Καρασαλίδη, Μελίσσα, Αρθούρα, Τζανακάκη, Ταχάρ, Βέργο, Μάζουρεκ, Μεντόζα, Ντάλσιο, Μαλή, Αριγίμπι, Λιάβα, Ντουάρτε, Κωνσταντόπουλο, Άλβαρεζ και Γιάκολις.

30 Οκτωβρίου θα επιτρέπεται η προυσία περιορισμε΄νου αριθμου φιλάθλων στα γήπεδα.
Η Υγειονομική Επιτροπή αποφάσισε τα εξής:

“Η Κυβέρνηση αποφάσισε τη μερική επιστροφή φιλάθλων στα γήπεδα για το Πρωτάθλημα Super League 1, καθώς και τους αγώνες των ομάδων στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις ποδοσφαίρου, κατόπιν έγκρισης της UEFA και με αυστηρή τήρηση πάντα των υγειονομικών κανόνων.

Ύστερα από σύμφωνη γνώμη της αρμόδιας Υγειονομικής Επιτροπής, αποφασίστηκαν τα παρακάτω:

Με αφετηρία την 7η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Super League 1, στις 31 Οκτωβρίου και 1 Νοεμβρίου, θα επιτρέπεται η είσοδος των φιλάθλων σε ποσοστό 10% της συνολικής χωρητικότητας ανά θύρα, με ανώτατο επιτρεπτό όριο τους 3.500 θεατές.

Στο πλαίσιο εφαρμογής του μέτρου, θα διεξαχθούν πιλοτικά, με κόσμο, οι εντός έδρας ευρωπαϊκοί αγώνες των ελληνικών ομάδων που είναι προγραμματισμένοι αυτή την εβδομάδα, καθώς και ένας – δύο αγώνες της 6ης αγωνιστική του Πρωταθλήματος Super League 1, παρουσία των αρμόδιων εποπτικών φορέων.

Προβλέπονται, μεταξύ άλλων, τα εξής:

• Οι γηπεδούχες Π.Α.Ε. οφείλουν να αποστέλλουν σε ψηφιακή μορφή, στις αρμόδιες εποπτικές αρχές, φάκελο που θα συμπεριλαμβάνει το πλάνο θέσεων και τα εισιτήρια.

• Εισιτήρια θα πωλούνται μόνο ηλεκτρονικά (online) και όχι σε φυσικά σημεία πώλησης.

• Οι φίλαθλοι θα πρέπει να κάθονται στη θέση που αναγράφεται στο εισιτήριο τους, τηρώντας την απόσταση τουλάχιστον 1,5 μέτρου ανάμεσά τους και φορώντας προστατευτική μάσκα για τον Covid-19.

• Οι φίλαθλοι θα πρέπει να αποφεύγουν στο μέτρο του δυνατού την παραμονή τους σε εσωτερικούς χώρους και τη χρήση κοινόχρηστων χώρων, καθώς και να αποφεύγουν το συνωστισμό σε χώρους όπως κυλικεία και κλίμακες.

• Επίσης, οι φίλαθλοι παροτρύνονται να χρησιμοποιούν αυτόματους τρόπους πληρωμής με κάρτες και να αποφεύγουν τη χρήση μετρητών.

• Οι καντίνες και τα κυλικεία δύναται να λειτουργούν, τηρώντας όλα τα μέτρα ασφαλείας που προβλέπουν οι αρμόδιες αρχές. Η εξυπηρέτηση θα γίνεται σε μορφή Self Service και θα πωλούν συσκευασμένα προϊόντα, άλλα προϊόντα όπως καφές, τσάι και άλλα αφεψήματα σε ποτήρια μιας χρήσης.

Σημειώνεται ότι, σε περίπτωση παραβίασης του υγειονομικού πρωτοκόλλου επιστροφής των φιλάθλων, προβλέπονται συγκεκριμένες κυρώσεις που θα επιβάλλονται από τις αρμόδιες αρχές στις υπαίτιες Π.Α.Ε., για τη διεξαγωγή αγώνων κεκλεισμένων των θυρών, όπου θα ισχύει μόνο το Πρωτόκολλο Διεξαγωγής Αγώνων”.