ΛΑΜΙΑ -ΛΑΡΙΣΑ live FM-1…

0

Καλησπέρα σας από το studio του ΛΑΜΙΑ FM-1 96,2.
Μαζί κι απόψε κοντά στην ομάδα της ΛΑΜΙΑΣ που δίνει τον προτελευταίο αγώνα στην διαδικασία των playouts στο ΔΑΚ με αντίπαλο την ομάδα της Λάρισας.
Ο αγώνας θα ξεκινήσει στις 19.15, γίνεται χωρίς την παρουσία φιλάθλων στο άδειο ΔΑΚ,λόγω εκτάκτων μέτρων δημόσιας υγείας και θα μεταδοθεί ραδιοφωνικά από την συχνότητα του Σταθμού μας με ζωντανή περιγραφή από το ΔΑΚ.
Όλοι οι σημερινοί αγώνες αρχίζουν την ίδια ακριβώς ώρα.

* Ο τελευταίος υποβιβάζεται στη Super League 2

** Ο προτελευταίος δίνει μπαράζ με τον δεύτερο της Super League 2.

21:14
90+8′
Τελικό και στην Ξάνθη. Ο Αστέρας επικράτησε με 2-1 της Ξάνθης η οποία ακόμα δεν έχει εξασφαλίσει την παραμονή της.
21:13
Τελικό και στο Βόλο με τον Ατρόμητο να επικρατεί με 3-2 με χατ τρικ του Μανούσου.
21:12
90+6′
Τελικό σφύριγμα στη Νέα Σμύρνη. Ο Παναιτωλικός επικράτησε με 2-0 του Πανιωνίου
21:09
90′
Τελικό στη Λαμία με το 0-0 ανάμεσα στις δύο ομάδες να παραμένει.
4 λεπτά καθυστερήσεις στην Λαμία…
21:02
88′
Τελικά δεν υπάρχει πέναλτι για τον Ατρόμητο, μέσω VAR φάνηκε ότι έκανε θέατρο ο Ντε Πο και βλέπει την κιτρινη.
21:00
86′ ΓΚΟΛ
Ξάνθη – Αστέρας 1-2 (Λουίς Φερνάντεθ). Ο Ισπανός επιθετικός σκόραρε από την άσπρη βούλα
20:56
81′ Ο Βασιλόγιαννης παίρνει τη θέση του Καραμάνου
20:46
71′ Αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Λουφάκης αντί του Βινίσιους.
20:46
68′ ΓΚΟΛ
Βόλος – Ατρόμητος 2-3 (Τσοκάνης)
20:45
66′ ΞΑΝΘΗ – ΑΣΤΕΡΑΣ 1-1
Δεν μέτρησε το γκολ μετά τη χρήση του VAR και δόθηκε το φάουλ.
20:41
Μεγάλη ανατροπή για την Ξάνθη που κάνει το 2-1 κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης στα Πηγάδια
64΄
Πολύ καλή ευκαιρία για την ΛΑΜΙΑ να ανοίξει το σκορ
Κεφαλιά του Βύντρα με τη μπάλα να φεύγει λίγο άουτ
20:37
63′ Επικίνδυνο γύρισμα του Μιλοσάβλιεβιτς με τον Επασί να μπλοκάρει
20:34
57′ ΒΟΛΟΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 1-3
Αποβάλλεται ο προπονητής του Βόλου, Στέφανος Ξηρόφωτος.
20:33
Σε σχέση με το πρώτο ημίχρονο στο πρώτο τέταρτο του δευτέρου βλέπουμε έστω λίγο πιο γρήγορο ρυθμό
20:32
56′ ΓΚΟΛ
Ξάνθη – Αστέρας 1-1 (Λισγάρας)
20:31
55′
γερό πρεσάρισμα της Λαμίας, δεν βγήκε όμως κάτι που θα άλλαζε το σκορ
20:29
54′ Σουτ του Αραβίδη στην αγκαλιά του Κρίστινσον η μπάλα
49′ ΓΚΟΛ
Βόλος – Ατρόμητος 1-3 (Κυζιρίδης).
49′ ΓΚΟΛ
Πανιώνιος – Παναιτωλικός 0-2 (Τζανακάκης)
20:03
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου με την Λαμία και την ΑΕΛ να έχουν μείνει στο απόλυτο μηδέν
20:02
44′ ΓΚΟΛ
Βόλος – Ατρόμητος 0-3 (Μανούσος). Σκοράρει πάλι ο Ατρόμητος με τον Μανούσο που κάνει χατ τρικ από αλλά ο διαιτητής πάει στο VAR να δει αν υπάρχει φάουλ στην αρχή της φάσης. Τελικά το μέτρησε. Ο Μανούσος σκόραρε με το αριστερό αυτή τη φορά, μετά την ασίστ του Ντε Πο. Από το ύψος του πέναλτι, εκτέλεσε σωστά τον Γκαραβέλη.
20:01
45′ Κίτρινη στον Παπάζογλου
19:58
44′ Κεφαλιά του Σκόνδρα με τη μπάλα να φεύγει άουτ
19:56
41′ Μακρινό και αδύναμο φάουλ του Βάντερσον με τον Κρίστινσον να μπλοκάρει με άνεση
Βόλος-Ατρόμητος 0-2 (Μανούσος)
19:55
40′ ΓΚΟΛ
Πανιώνιος – Παναιτωλικός 0-1 (Μπαϊροβιτς) πέναλτυ.
19:54
38′ ΛΑΜΙΑ – ΑΕΛ 0-0
Πρώτη καλή στιγμή για τη Λαμία. Ωραία συνεργασία Αραβίδη, Σάλιακα, Μπεχαράνο, αλλά το σουτ του τελευταίου πέρασε άουτ.
19:50
35′ Ο Μιχαήλ παίρνει τη θέση του τραυματία Γκαζάλ
19:50
Ο Αλί Γκαζάλ θα βγει εκτός αγώνα καθώς σε ανύποπτη φάση ένιωσε τράβηγμα στον προσαγωγό
19:46
29′ ΛΑΜΙΑ – ΑΕΛ 0-0
Ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους. Ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, ο Παπάζογλου πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από την εστία του Επασί.
19:45 Η ΑΕΛ συνεχίζει να έχει τον έλεγχο αλλά τόσο αυτή, όσο και η Λαμία δεν μπορούν να δημιουργήσουν μια καλή φάση μπροστά στην αντίπαλη εστία
19:41
25′ ΛΑΜΙΑ – ΑΕΛ 0-0
Η ΑΕΛ έχει καλύτερη εικόνα μέχρι στιγμής. Η Λαμία δεν έχει καταφέρει να απειλήσει με αξιώσεις την εστία του Κρίστινσον.
19:39
23′
Έχουμε μίνι μπρέικ και στο ματς.
19:32
Κίτρινη κάρτα στον Μπουλούλη…
19:31
Η ΑΕΛ έχει μπει πιο δυνατά και στο πρώτο τέταρτο δείχνει να πατάει καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο
19:33
17′ ΒΟΛΟΣ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ 0-1
19:13′
Καλή στιγμή για την ΑΕΛ με τον Παπάζογλου μετά από ωραίο συνδυασμό να κάνει άσχημο σουτ από το ύψος του πέναλτι με τον Επασί να μπλοκάρει εύκολα
19:21 Goal
6′: ΓΚΟΛ για τον ΑΣΤΕΡΑ ΤΡΙΠΟΛΗΣ (μέσα στην Ξάνθη)!
19:18
3′
Συμπληρώσαμε το τρίτο λεπτό των αγώνων και ακόμη δεν έχουμε κάποια φάση .
19:15
1′: Έναρξη του αγώνα.
Οι ενδεκάδες στο Λαμία – ΑΕΛ:

ΛΑΜΙΑ: Επασί, Σκόνδρας, Βάντερσον, Αντέτζο, Βύντρα, Μπεχαράνο, Μπουλούλης, Σάλιακας, Ρόμανιτς, Αραβίδης, Καραμάνος.

ΑΕΛ: Κρίστινσον, Μπέρτος, Ηλιάδης, Μάρκοβιτς, Γκαζάλ, Φίλιπ, Μιλοσάβλιεβιτς, Σεσέροβιτς, Βινίσιους, Πινακάς, Παπάζογλου.