ΑΚΟΥΣΤΕ ΜΑΣ ΖΩΝΤΑΝΑ
ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

ΛΑΜΙΑ – Βέροια live FM-1 96,2

Καλησπέρα σας από το studio του ΛΑΜΙΑ fm-1 96,2.
Μαζι θα παρακολουθήσουμε τον σημερινό αγώνα της Λαμίας με την Βέροια,είναι ο δεύτερος αγώνας μπαράζ και ο νικητής στην επόμενη σαιζόν θα αγωνίζεται στην S.L.1 Κατηγορία!
Από το δημοτικό στάδιο “Αθανάσιος Διάκος” την ραδιοφωνική περιγραφή θα κάνει ο συνεργάτης μας Θανάσης Μπαλής,μείνετε εδώ συντονισμένοι,αρχίζει το μάτς…

22:01
ΦΕΣΤΑ: “Είμαι πολύ χαρούμενος για τους παίκτες και το club. Χαρούμενος για τον κόσμο μας. Ήταν πολύ σημαντικό ότι μένουμε στην κατηγορία. Η Βέροια ήταν πολύ καλός αντίπαλος και συγχαρητήρια. Τώρα οι παίκτες θα πανηγυρίσουν γιατί το αξίζουν. Είχαμε τόση πίεση. Ήρθε η ώρα να χαμογελάσουμε. Τώρα ήρθε η ώρα να πιούμε ένα ποτήρι κρασί. Θα δούμε. Να πανηγυρίσουμε τώρα”.
Πολλά νεύρα, στα τελευταία 2-3 λεπτά δεν παίζεται μπάλα
87′
Κίτρινη Καρτα, Λαμία
Κίτρινη κάρτα Γιώργος Μανούσος
21:47
3-4-3 για τη Λαμία με Τιρόνε, Μπανγκουρά στα άκρα
21:46
85′ Σουτ του Γιακουμάκη, η μπάλα κόντραρε και μπλόκαρε ο Σαράνοφ
21:46
Ο Καπνίδης θέλησε να γυρίσει μέσα στην περιοχή της Λαμίας, η μπάλα κόντραρε
21:45
Κρατά μπάλα η Βέροια
21:43
82′ Ο Γκέντσογλου στη θέση του Μπεχαράνο
21:42
Τελευταίο 10λετπο, η Βέροια παρότι ισοφαρίστηκε εξακολουθεί να ψάχνει ένα γκολ, με το 0-1 ήταν στη SL2 με το 1-1 παραμένει εκεί

21:39
Με τρεις φορ πλέον η Βέροια (Καπνίδης, Πασάς, Γιακουμάκης που έχει πάει στα άκρα)
77′
Αλλαγή, Βέροια
Βασίλης Γαβριηλίδης
Άγγελος Οικονόμου
21:37
Κεφαλιά του Δημόπουλου η μπάλα πέρασε πολύ άουτ
76′
Κίτρινη κάρτα Άνταμ Τζανετόπουλος
21:36
Κίτρινη στον Μπουκουβάλα
21:35
Διπλη αλλαγή για τη Λαμία που «φρεσκάρει» τη μεσοεπιθετική της γραμμή
21:35
74′ Ο Τιρόνε στη θέση του Νούνιες και ο Μπανγκουρά σε αυτή του Καραμάνου
21:34
Η πίεση της Λαμίας στο δεύτερο μισό δεν επιτρέπει στη Βέροια να αναπτυχθεί
21:33
Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία
21:33
Ο Παπαδόπουλος έκανε το λάθος, ο Μανούσος έγινε κάτοχος της μπάλας μέσα στην περιοχή αλλά οι γηπεδούχοι δεν έβγαλαν τελική
21:26
65′ Ο Κουατένγκ στη θέση του Φοφανά
21:25
64′ Κίτρινη στον Γαβρηιλίδη
21:14
Τρανζίσιον για τη Βέροια, ο Φοφανά έκανε «χλιαρό» σουτ και ο Σαράνοφ μπλόκαρε εύκολα
21:07
46′ Μεγάλη ευκαιρία για τη Βέροια
21:07
ΕΝΑΡΞΗ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ
20:50
Πάμε για δεύτερο ημίχρονο «θρίλερ»
Ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος στο Αθανάσιος Διάκος. Η Βέροια χάρη στο γκολ του Πέτρου Γιακουμάκη προηγείται 1-0 της Λαμίας, η οποία ωστόσο με αυτό το σκορ κρατάει στα χέρια της την παραμονή.20:47
2 λεπτά ο έξτρα χρόνος
20:47
Κεφαλιά του Γιακουμάκη, η μπαλα πέρασε ψηλά άουτ
20:46
Λίγο μετά το ημίωρο οι τελικές ήταν 3-0 για τη Βέροια, πλεον 3 έχει και η Λαμία
20:46
43′ Ο Τζανδάρης σούταρε μέσα από την περιοχή της Βέροιας, ο Παπαδόπουλος έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ, η Λαμία «φλέρταρε» με το γκολ
20:45
Στα τελευταία 1-2 λεπτά η Λαμία πάτησε… γκάζι
20:44
Ο Δημόπουλος «καθάρισε» δύο σερί απόπειρες των γηπεδούχων να απειλήσουν
20:43
Οι παίκτες της Βέροιας απλώνουν το παιχνίδι τους και φτάνουν μέχρι τα καρέ του Σαράνοφ
20:34
32′ Κίτρινη στον Φοφανά
20:33
3-0 οι τελικές για τη Βέροια
20:33
31′ Σουτ του Φοφανά, η μπάλα πέρασε άουτ
20:32
Μισή ώρα μπάλας στη Λαμία, η Βέροια μπροστά στο σκορ
20:32
Η Λαμία έχει σκορ παραμονής, αλλά πλέον η Βέροια με ένα γκολ ανεβαίνει εκείνη. Θυμίζουμε στο πρώτο ματς η Λαμία είχε κερδίσει 2-1 και είναι σε ισχύ ο κανόνας του εκτός έδρας γκολ
20:31
Η Βέροια «πλήγωσε» τη Λαμία με το ίδιο νόμισμα (στατική φάση) όπως η Λαμία είχε ανοίξει το σκορ στο πρώτο ματς
20:29
0-1. 27′
20:28
26′ Σουτ του Γαβρηιλίδη, η μπάλα κόντραρε και πέρασε κόρνερ
20:22
Ο Αντέτζο έκανε δύσκολο stop σε παράλληλη του Πεταυράκη, καλή στιγμή για τη Βέροια