ΑΚΟΥΣΤΕ ΜΑΣ ΖΩΝΤΑΝΑ
ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Λαμία – Ολυμπιακός Πειραιώς live FM-1… 1-2

Καλησπέρα σας από το στούντιο του ΛΑΜΙΑ FM-1 96,2.
Στις 20.30 θα συνδεθούμε με το ΔΑΚ “Αθανάσιος Διάκος” από όπου θα περιγράψουμε λεπτό προς λεπτό τον αγώνα της γηπεσούχου Λαμίας με τον φιλοξενούμενο Ολυμπιακό Πειραιώς.
Τον αγώνα θα περιγράψει από το ΔΑΚ ο συνεργάτης μας Θανάσης Μπαλής.
Μείνετε συντονισμένοι …
πατήστε F5 για ανανέωση σελίδας

22:24
Τέλος του ματς. Νίκη με 2-1 ο Ολυμπιακός που ήταν κακός στο β’ μέρος αλλά πήρε το ματς
22:23
93′ Υπάρχει υπόδειξη οφσάιντ στη φάση της Λαμίας
22:22
Με πρόβλημα παίκτης της Λαμίας
22:22
92′ Κίνηση και σουτ Λόπες έξω
Και ο τέταρτος στο κόλπο;
Μόνο 3 λεπτά καθυστερήσεις;
22:19
89′ Πήρε πλάγιο ο Βρουσάι
22:19
Φάουλ για τον Ολυμπιακό
22:16
86′ Φάουλ που έκανε ο Τικίνιο
22:14
84′ Γκέντσογλου αντί Τζανδάρη
22:14
84′ Μαντί Καμαρά έξω. Μέσα ο Σουρλής
22:13
83′ Καρμπόβνικ έξω. Ανδρούτσος μέσα.

22:11
81′ Υπόδειξη οφσάιντ στη Λαμία
22:09
79′ Ο Βύντρα πήγε για το 2-2 μετά το φάουλ της Λαμίας
79′
Ελεύθερο, Ολυμπιακός
79′
Σουτ εκτός εστίας, Λαμία
Λουκάς Βύντρα
22:08
78′ Φάουλ του Καρμπόβνικ
22:07
77′ Υπόδειξη οφσάιντ στον Τικίνιο
22:07
76′ Βρουσάι αντί Αγκιμπού Καμαρά
22:06
Θα μπει ο Ρόνι Λόπες

22:06
76′ Φάουλ για τη Λαμία στο κέντρ
75′ Κόπηκε το σουτ του Μαντί Καμαρά

74′ Κόρνερ για τον Ολυμπιακό σε κόψιμο στην προβολή του Μπουχαλάκη

22:03
73 ‘Φάουλ πάνω στον Κούντε
22:03
72′ ΓΚΟΛΛ. 2-1 με σουτ του Καραμάνου με πολύ καλή επίθεση της Λαμίας
22:02
72 ‘Κόρνερ για τη Λαμία
70′
Κίτρινη Καρτά, Λαμία
Κρίτρινη κάρτα Kyriakos Mazoulouxis
21:59
70 ‘Φάουλ για τη Λαμία
21:58
68′ Κεφαλιά του Τικίνιο ψηλά έξω
21:58
Η Λαμία έχει αλλάξει και σχηματίζεται
21:57
67 ‘Φάουλ του Βύντρα στον Ονιεκούρου
21:55 Αλλαγή
65′: Δύο αλλαγή για τη Λαμία, Μανούσος αντί Τιρόνε, Ελευθεριάδης αντί Μανουσάκη
21:48
58′ Η μπάλα στο δοκάρι για τη Λαμία από τον Καραμάνο με κεφαλιά και μετά υπήρξε έξοδος του Βατσλίκου και καίρια
21 : 47
57 ‘Κίνηση και σουτ Βαλμπουενά έξω
21:46
56′ Ο Τικίνιο με πίεση αλλά σε πολύ καλή θέση δεν μπορεί να σκοράρει
21:45 Γωνία
54 ‘: Κόρνερ από τα πόδια του Παπασταθόπουλου, περνά ανεκμετάλλευτο
21:45
55′ Κόρνερ για τη Λαμία
21:44
52 ‘Φάουλ για χέρι υπέρ των Πειραιωτών
21:42
52′ Ο Τικίνιο κάνει κίνηση και σουτ που μπλοκάρεται
21:40
49 ‘Κόρνερ για τη Λαμία μετά το φάουλ της
21:39
49 ‘Φάουλ υπέρ της Λαμίας σε σχετικά καλό σημείο
ΧΩΡΙΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΟΙ ΔΥΟ ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ
Ούτε ο Πέδρο Μαρτίνς ούτε ο Μιχάλης Γρηγορίου επέλεξαν να προχωρήσουν σε κάποια αλλαγή. Ο προπονητής της Λαμίας είχε ήδη αναγκαστεί ν ‘αντικαταστήσει τον τραυματισμό Σκόνδρα με τον Βύντρα.
21:05 Γωνία
35′: Κόρνερ κερδίζει ο Ρόμανιτς για τη Λαμία, περνά ανεκμετάλλευτο κι αυτό.
21:07
Με πρόβλημα και ο Σκόνδρας
Σε 35 λεπτά αγώνα οι ερυθρόλευκοι έχουν τελειώσει δύο επιθέσεις. Αμφότερες κατέληξαν στα δίχτυα της Λαμίας.
21:03
Ο Σωκράτης έχει πρόβλημα. Μάλλον το είχε από πριν.
21:02
Μία λόμπα του Μπουχαλάκη μετά από μπαλιά του Αγκιμπού με τη μπάλα δεν έχει βρει και σε παίκτη της Λαμίας
33 ‘
Απόφαση VAR Είναι γκολ
32′
Έλεγχος VAR (Γκολ), Ολυμπιακός
21:02
32 ‘ΓΚΟΛ. Εξαιρετικό τελείωμα ο Μπουχαλάκης και 0-2
21:00
30 ‘Φάουλ για τον Ολυμπιακό
20:59
29′ Σε πλάγιο η μπάλα μετά το φάουλ του Βαλμπουενά
20:58
28 ‘Φάουλ για τον Ολυμπιακό
20:56
26′ Κίνηση και σουτ του Σκόνδρα έξω
20:55
25 ‘Κόψιμο του Αγκιμπού σε πλάγιο πάνω στον Ρομανιτς
20:54
24′ Φάουλ για τη Λαμία κοντά στο κέντρο
20:53
23 ‘Γέμισμα σαν σουτ του Τιρόνε έξω
20:52 Γωνία
23′: Κόρνερ παραχωρεί για τη Λαμία ο Σισέ.
20:48 Κόρνερ
18 ‘: Κερδίζει κόρνερ ο Τικίνιο για τον Ολυμπιακό, περνά χωρίς κάτι σημαντικό.
20:

20:48
19 ‘Κόρνερ που πήρε ο Τικίνιο
20:47
Διακοπή διότι έχει χτυπήσει ή Τιρόνε σε διεκδίκηση της μπάλας με τον Σωκράτη
20:46
16′ Γύρισμα προς τον Ρομανιτς που περνάει έξω
20:44
15 ‘Φάουλ σε βάρος του Βαλμπουενά
20: 43
13 ‘Σουτ του Μανουσάκη έξω
20:42
12′ ΓΚΟΛ. Το 0-1 με καρφωτή κεφαλιά του Σισέ μετά το φάουλ του Βαλμπουενά
11 ‘
Φάουλ, Ολυμπιακός
11′
Κόρνερ, Λαμία
Μεγάλη ευκαιρία για τη ΛΑΜΙΑ !!!
20:40
10 ‘Μεγάλη φάση η Λαμία με κεφαλιά Τιρόνε που έβγαλε ο Βατσλίκ

20:37
7′ Ο Ρόμανιτς έπιασε ένα σουτ που έφυγε πολύ ψηλά έξω
20:36
Η Λαμία ανέβηκε και κέρδισε πλάγιο
3′
Ελεύθερο, Λαμία
2′
2′
Τιρόνε

ΣΕΝΤΡΑ
20:27
Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.
20:19
Χωρίς τον Εμβιλά οι πρωταθλητές, αλλά και δίχως τον Ελ Αραμπί εξαιτίας ενοχλήσεων.

Περί τα 30-40 αυτοκίνητα με φιλάθλους του Ολυμπιακού σταμάτησε η Αστυνομία της Φθιώτιδας προκειμένου να μην πλησιάσουν στο γήπεδο της Λαμίας για την αναμέτρηση της 2ης αγωνιστικής στη Super League Interwetten.
Ούτως ή άλλως η διοίκηση της Λαμίας είχε ενημερώσει για την απόφασή της να μην δέχεται φιλοξενούμενους οπαδούς στα εντός έδρας παιχνίδια της, καθώς δικαίωμα εισόδου θα είχαν αποκλειστικά και μόνο οι κάτοχοι διαρκείας.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

ΛΑΜΙΑ
Σαράνοφ, Σκόνδρας, Άνχελ Μαρτίνεθ, Αντέτζο, Μαζουλουξής, Τζανδάρης, Τιρόνε, Νούνιες, Ρόμανιτς, Μανουσάκης, Καραμάνος.
Αναπ: Γκαραβέλης, Προβυδάκης, Σαραμαντάς, Βύντρα, Τρούμπουλος, Γκέντσογλου, Βλαχομήτρος, Ελευθεριάδης, Μανούσος.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ
Bατσλίκ, Καρμπόβνικ, Ρέαμπτσιουκ, Σισέ, Παπασταθόπουλος, Μπουχαλάκης, Καμαρά, Α. Καμαρά, Ονιεκούρου, Βαλμπουενά, Τικίνιο.
Αναπ: Κρίστινσον, Ανδρούτσος, Μάρκοβιτς, Παπαδόπουλος, Σουρλής, Κούντε, Βρουσάι, Λόπες, Μασούρας.
Αναλυτικά η αποστολή της Λαμίας για τον αγώνα με αντίπαλο τον Ολυμπιακό στο «Αθανάσιος Διάκος»: Γκαραβέλης, Σαράνοφ, Προβυδάκης, Σαραμαντάς, Αντέτζο, Μαρτίνεθ, Σκόνδρας, Βύντρα, Μαζουλουξής, Τζανδάρης, Νούνιες, Τιρόνε, Ελευθεριάδης, Τρούμπουλος, Γκέντσογλου, Μανούσος, Καραμάνος, Βλαχομήτρος, Ρόμανιτς και Μανουσάκης.

Οι φιλοξενούμενοι καίγονται για τους 3 βαθμούς για να ξεπεράσουν το σοκ που βίωσαν στο Περιστέρι με το 0-0 με τον Ατρόμητο.
Ομως εξ ίσου καιγονται για ένα θετικό αποτέλεσμα και οι γηπεδούχοι μετά τον ατυχή αγώνα της πρώτης αγωνιστικής με τον Βόλο όπου ηττήθηκαν με σκορ 2-1.
Ο προπονητής της Λαμίας Μιχάλης Γρηγορίου μιλώντας στους παίχτες του τους ζήτησε να ξεχάσουν τον αγώνα με τον Βόλο και σήμερα μπορούν ακόμη και την νίκη να κατακτήσουν ασχετα από την δυναμική του αντιπάλου τους.
Ο Πέδρο Μαρτίνς έβγαλε αποστολή με 26 ποδοσφαιριστές για το εκτός έδρας ματς του Ολυμπιακού με την Λαμία για την 2η αγωνιστική της Super League 1.
Αναλυτικά η αποστολή του Ολυμπιακού: Βατσλίκ, Κρίστινσον, Τζολάκης, Ανδρούτσος, Λαλά, Καρμπόβνικ, Σισέ, Ο. Μπα, Παπασταθόπουλος, Μάρκοβιτς, Παπαδόπουλος, Ρέαμπτσιουκ, Εμβιλά, Σουρλής, Μπουχαλάκης, Κούντε, Α. Καμαρά, Μ. Καμαρά, Μασούρας, Βαλμπουενά, Λόπες, Ονιεκουρού, Βρουσάι, Α. Μπα, Τικίνιο, Ελ Αραμπί.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)

ΒΟΗΘΟΙ: Δημητριάδης (Μακεδονίας), Σακκάς (Θεσσαλίας)

4ος ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Τσακαλίδης (Χαλκιδικής)

VAR: Κουμπαράκης (Κυκλάδων)

AVAR: Πετρόπουλος (Αρκαδίας)