ΑΚΟΥΣΤΕ ΜΑΣ ΖΩΝΤΑΝΑ
ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

ΛΑΜΙΑ FM-1 Live: Λαμία – Βόλος

Καλησπέρα σας απο το studio του ΛΑΜΙΑ FM-1.

Στις 7 και μισή ξεκινά στο Δημοτικο Αθλητικο Κέντρο “Αθανάσιος Διάκος¨ ο αγώνας της Λαμίας με την ομάδα του Βόλου για τα playouts της S.L.1 Κατηγορίας.

Ενας σημαντικός αγώνας που θα διαδραματίσει καθοριστικό ρόλο στην προσπάθεια της ομάδας της Λαμίας για την παραμονή της στην μεγάλη Κατηγορία.

Απο το ΔΑΚ θα περιγράψει τον αγώνα ο συνεργάτης μας Θανάσης Μπαλής.
Μείνετε συντονισμένοι…

21:19
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων

21:15
88′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛ ο Ντέλετιτς ευστοχεί κάνοντας το 1-1

21:15
Πέναλτι για την Λαμία με τον Μήτογλου να ανατρέπει τον Καραμάνο

21:14
Ο Φεράρι έκανε ωραία κίνηση και σέντρα και ο Κρητικός στην πρώτη του επαφή με την μπάλα άνοιξε το σκορ

21:13
85′ ΓΚΟΛ ο Βόλος κάνει με τον Κρητικό το 0-1

21:13
85′ Ο Κρητικός παίρνει τη θέση του Σάντος

21:10
82′ ο Ριένστρα παίρνει τη θέση του Μπαρτόλο

21:08
80′ Καλή στιγμή για τον Βόλο με τον Μαρτίνες να κάνει το σουτ έξω από την περιοχή στέλνοντας τη μπάλα άουτ

21:06
79′ Ο Προβυδάκης παίρνει τη θέση του Σκόνδρα και ο Βλάχος του Μπεχαράνο

21:03
75′ Μακρινό φάουλ του Νίνη με τον Επασί να μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια

21:02
74′ Κίτρινη στον Μπεχαράνο

21:01
Στα τελευταία λεπτά βλέπουμε μια διάθεση των δύο ομάδων να βγουν και πιέσουν λίγο παραπάνω

21:01
72′ Μακρινό σουτ του Χατζηστραβού με τη μπάλα να φεύγει άουτ

20:58
70′ Ο Μαρτίνες παίρνει τη θέση του Μπουένο για τον Βόλο, ενώ για την Λαμία, ο Λαζάρ Ρόμανιτς δίνει την θέση του στον Νίκο Τσούκαλο.

20:53
65′ Διπλή αλλαγή για τη Λαμία. Οι Βασιλακάκης-Τζανδάρης αποχώρησαν για να μπουν στο ματς οι Γκούγκα και Χατζηστραβός. Αλλαγή προσώπων από τον Μιχάλη Γρηγορίου και έβαλε δύο φρέσκους ποδοσφαιριστές στην αναμέτρηση.

20:51
Φτάσαμε τα 60 λεπτά και ουσιαστικά στο ματς έχουμε μόνο το δοκάρι, μια φάση που δεν τελείωσε γιατί ο Ντέλετιτς δεν βρήκε την μπάλα και μια κίτρινη του Αντέτζο. Απολύτως τίποτα άλλο

20:45
57′ Κίτρινη στον Αντέτζο

20:42
Όπως τελείωσε το πρώτο, έχει ξεκινήσει και το δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς δηλαδή να δούμε κάτι από τις δύο ομάδες

20:33
46′ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου

20:17
Τέλος του πρώτου ημιχρόνου με την Λαμία και τον Βόλο να είναι στο μηδέν

20:15
Στον άλλο αγώνα, η ΑΕΛ ανοίγει το σκορ προς το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Από πλάγιο του Γιακιμόφσκι, ο Ντουρμισάι κοντρόλαρε με το δεξί και με ωραίο τελείωμα εκτέλεσε τον Κνετ.

20:07
47 λάθη σε 34 λεπτά έως τώρα από τις δύο ομάδες. Ενδεικτικό του αγώνα που παρακολουθούμε.

19:58
27′ Ο Μαρτίνες γύρισε ωραία προς τον Ντέλετιτς με τον Σέρβο ωστόσο να μην μπορεί να πιάσει την προβολή και να κάνει το 1-0

19:57
Έχουμε φτάσει στα πρώτα 25 λεπτά και με εξαίρεση το εξαιρετικό φάουλ του Μπουένο δεν έχουμε δει κάτι στο ματς

19:48
Ο Βόλος στα τελευταία λεπτά έχει κερδίσει μέτρα στο γήπεδο και είναι και η ομάδα που έχει χάσει και την μεγαλύτερη ως τώρα ευκαιρία στο ματς

19:45
14′ Τεράστια ευκαιρία για τον Βόλο με τον Μπουένο να εκτελεί εξαιρετικά το φάουλ στέλνοντας τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Επασί

19:43
12′ Ωραία κίνηση του Δουβίκα που μπήκε στην περιοχή με τους αμυντικούς της Λαμίας να διώχνουν σε κόρνερ

19:40
Παιχνίδι κέντρου ως τώρα χωρίς καμία ομάδα να μπορέσει να βγει με αξιώσεις στην επίθεση

19:39
Στα άλλα δύο ματς για τα πλέι άουτ που έχουν προηγηθεί ο Ατρόμητος με τον Απόλλωνα αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1, ενώ στην Κρήτη ο ΟΦΗ επικράτησε του ΠΑΣ Γιάννινα με 2-1, παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ.

19:35
Φτάνουμε στο πρώτο πεντάλεπτο χωρίς να έχουμε κάποια φάση στο ματς

19:31
1′ Έναρξη του αγώνα

19:29
Οι δύο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο και όλα είναι έτοιμα να αρχίσει το ματς

Οι συνθέσεις του αγώνα

Λαμία (Μιχάλης Γρηγορίου): Επασί, Σκόνδρας, Μαρτίνεθ, Αντέτζο, Τζανετόπουλος, Τζανδάρης, Μπεχαράνο, Βασιλακάκης, Ντέλετιτς, Ρόμανιτς, Καραμάνος.

Βόλος (Άνχελ Λόπες): Γκαραβέλης, Τέκιο, Φεράρι, Μήτογλου, Γκρίλο, Τσοκάνης, Σάντος, Νίνης, Δουβίκας, Μπουένο, Μπαρτόλο

Στις 7μιση αρχίζει στο Αλκαζάρ και ο αγώνας Λάρισας-Παναιτωλικού

Τέλος στο Ηράκλειο ΟΦΗ – ΠΑΣ Γιάννενα 2-1
Νωρίτερα σήμερα Ατρόμητος – Απόλλων Σμύρνης 1-1.

Και οι δύο ομάδες έχουν απο 29 βαθμούς , στην ισοβαθμία η “Ελαφρά Ταξιαρχία” υπερισχύει.
Αποστολές

Λαμία προπονητής Μιχάλης Γρηγορίου
Επασί, Θεοδωρόπουλος, Προβυδάκης, Αντέτζο, Τζανετόπουλος, Σκόνδρας, Βύντρα, Τζέιμς, Σαραμαντάς, Τζανδάρης, Γκούγκα, Μαρτίνεθ, Μπεχαράνο, Βασιλακάκης, Χατζηστραβός, Βλάχος, Καραμάνος, Ρόμανιτς, Τσούκαλος και Ντέλετιτς.

Βόλος προπονητής Άνχελ Λόπεθ
Γκαραβέλης, Παπαδόπουλος, Ντεντάκης, Φερράρι, Σάντσες, Κολόμπο, Τέκιο, Μήτογλου, Γκρίλο, Τσοκάνης, Κρητικός, Νίνης, Μαρτίνες, Ρενάτο, Περέα, Ριένστρα, Κιάκος, Μπαρτόλο, Μπουένο, Δουβίκας.
Θα απουσιάσει ο τερματοφύλακας Μπόρις Κλέιμαν

Διατησία
Η ΚΕΔ όρισε στο παιχνίδι του «Αθανάσιος Διάκος» ως πρώτο διαιτητή τον Βασίλη Φωτιά ενώ βοηθοί του θα είναι οι Πετρόπουλος (Αρκαδίας) και Παπαδάκης (Ηρακλείου).
Τέταρτος διαιτητής θα είναι ο Τάσος Παπαπέτρου από τον σύνδεσμο Αθηνών , ενώ στο VAR θα βρίσκονται οι Κουμπαράκης και Καλαμπόκης.

Η Λαμία έχει μπροστά της μία μεγάλη ευκαιρία να γίνει το απόλυτο αφεντικό στην υπόθεση της παραμονής, αρκεί να πιάσει το θέμα από εκεί που το άφησε πριν τη διακοπή.
Είναι στους 26β., απέχει πλέον 7β. από την τελευταία θέση όπου φιλοξενήθηκε για μεγάλο μέρος της SL.

Την 1η αγωνιστική των play out πέρασε σαν σίφουνας από το Αγρίνιο, διαλύοντας στο 1ο ημίχρονο τον Παναιτωλικό.
Στο διάστημα αυτό διαμόρφωσε το τελικό 3-0, με τον Ντέλετιτς να κάνει σπουδαίο ματς με γκολ (το 2-0 στο 27′, ασίστ Καραμάνος) και ασίστ (το 1-0 του Βασιλακάκη στο 24′). Ο Ρόμανιτς (43′) διαμόρφωσε το σκορ, κλείνοντας το καλύτερο φετινό 45λεπτο των Φθιωτών όπως παραδέχτηκε μετά το τέλος του αγώνα ο κόουτς Γρηγορίου.
Αγωνιστικά Νέα:

Δεν είναι λίγα τα αγωνιστικά προβλήματα για τους γηπεδούχους, με τους Αραμπούλι, Πίτι, Τιρόνε , Γκαζαριάν και Μπγιάρνασον να μην υπολογίζονται σήμερα λόγω τραυματισμών .
Για διαφορετικούς λόγους παραμένουν έξω οι Ασίγκμπα, Μπα, Βλαχομήτρος, Μπάχανακ.
Αντίθετα, επιστρέφει σε προεπιλογή ο Τσούκαλος μετά από μακρόχρονο τραυματισμό, ενώ υπολογίζεται και ο Προβυδάκης.

Ο Βόλος συνεχίζει στα play out, μετά τη διακοπή, με στόχο να κρατήσει την 1η θέση του μίνι Πρωταθλήματος την οποία έχει τώρα (34β).
Ο κόουτς Λόπεθ είδε τους παίκτες του, στην πρεμιέρα της διαδικασίας, να μην πιάνουν κάποιο ιδιαίτερο ρυθμό και να μένουν στο 0-0 εντός με τον διψασμένο ΟΦΗ τον οποίο, πάντως, δεν άφησαν να κάνει παραπάνω από 1-2 ευκαιρίες της προκοπής.
Επέκτειναν τα συμβόλαιά τους οι Γκρίλο και Τσοκάνης, ακολουθώντας το παράδειγμα του Νίνη.
Χάλασε το deal για το πλειοψηφικό πακέτο των μετοχών με τους ξένους επενδυτές, δίχως, πάντως, αυτό να επηρεάζει τη δεδομένη χρονική στιγμή τη λειτουργία της ομάδας.
Ο τερματοφύλακας Κλέιμαν κλήθηκε στην Eθνική Ισραήλ που λόγω υγειονομικών πρωτοκόλλων δεν μπόρεσε να επιστρέψει έγκαιρα για το παιχνίδι με τη Λαμία.
Τιμωρημένος είναι ο Μπαριέντος για 2ο σερί ματς, εξέτισε και επιστρέφει ο Μπαρτόλο.
Ο Ρίβας δεν έχει πάρει ακόμα αγωνιστικό λεπτό και δύσκολα λένε θα μακροημερεύσει στον Βόλο, αφού αποτελεί επιλογή των υποψήφιων επενδυτών που τελικά δεν αγόρασαν τον Βόλο.