Λάρισα – Λαμία live… (1-2)

0

Στην έδρα των ιερολοχιτών στην Λάρισα αγωνίζεται στις 8μιση απόψε η Λαμία. Ένας δύσκολος αγώνας σε μια καυτή έδρα με κάλεσμα του μεγαλομετόχου των γηπεδούχων να γεμίσουν ασφυκτικά το γήπεδο της ΑΕΛ που χωράει σχεδόν 18.000 θεατές με το ορισμό της τιμής του εισιτηρίου στο 1 ευρώ για τις “λαϊκές” εξέδρες!
Ο αγώνας θα μεταδοθεί ραδιοφωνικά όπως όλοι οι αγώνες της Λαμίας, από την ραδιοφωνική συχνότητα του ΛΑΜΙΑ FM-1 96,2 σε περιγραφή του Θανάση Μπαλή που βρίσκεται στο AEL ARENA
22:28
Πρώτη νίκη για τη Λαμία εφέτος.
22:27
97′
Τέλος του αγώνα. Η Λαμία νίκησε 2-1 την ΑΕΛ.
22:26
96′
Κίτρινη στον Σαράνοβ για καθυστέρηση.
22:24
90’+4: Ο Αντέτζο βάζει σωτήρια την κόντρα στο σουτ του Κούνιτς από επίκαιρη θέση.
22:24
93′
Στο μισό γήπεδο παίζει τη Λαμία η ΑΕΛ. Ανάσα για τους Φθιωτούς, επιθετικό φάουλ στον Σκόνδρα.
22:21 Out
90′: Ο Ντέλετιτς εκτελεί, ο Σαράνοφ διώχνει δύσκολα και ο Μόρας αστοχεί από κοντά. Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ!
90΄
Πέντε λεπτά καθυστερήσεις.
22:20 Κίτρινη Κάρτα
89′: Κίτρινη στον Ασίγκμπα για φάουλ στον Ντέλετιτς. Φάουλ σε εξαιρετική θέση για την ΑΕΛ.
22:17
86′
Τελευταία λεπτά στο ματς. Πιέζει η ΑΕΛ, αμύνεται σθεναρά η Λαμία.
22:15 Out
85′: Κόρνερ για τη Λαμία με τον Μπερτόλιο, ο Καραμάνος γυρίζει το σώμα του και σουτάρει, άουτ.
22:15
84′
Κίτρινη κάρτα στον Καραμάνο.
22:14
83′
Πιέζει η ΑΕΛ για την ισοφάριση.
22:13 Αλλαγή
83′: Ασίγκμπα αντί Επστάιν, τρίτη αλλαγή για την ΑΕΛ.
22:08 Corner
78′: Κόρνερ για την ΑΕΛ παραχωρεί ο Οσμάν, περνά ανεκμετάλλευτη η εκτέλεση του Χούμπτσεφ.
22:08
76′
Ο Βάντερσον έγινε έξω φρενών με την αποβολή.
22:06
75′
Αποβολή για τον Βάντερσον. Ο αριστερός μπακ της Λαμίας δέχτηκε δεύτερη κίτρινη για μαρκάρισμα στον Ντέλετιτς.
ΑΔΙΚΟ αφήνει με 10 παίχτες την Λαμία ο διαιτητής.
22:05
75′
Εκτός ο Μπάλλας, στη θέση του ο Μιλοσάβλιεβιτς.
22:00
70′
Αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Κούνιτς αντί του Μπαργκάν.
21:59
68′
Ο Μπερτόγλιο αντί του Δημούτσου.
21:56
65′
ΓΚΟΟΟΛ 1-2 για τη Λαμία (Επστάιν)!
Ο Βασιλαντωνόπουλος δέχτηκε τη μπάλα από γυριστή κεφαλιά του Καραμάνου, έκανε το γύρισμα από δεξιά, η μπάλα πέρασε από Καραμάνο και Μπαράλες, έφτασε στον Επστάιν, ο οποίος “εκτέλεσε” από κοντά.
21:55 Goal
65′: ΓΚΟΛ για τη ΛΑΜΙΑ!
21:53 Corner
63′: Ο Πίτι εκτελεί το κόρνερ, κεφαλιά του Μόρα, μικρές διαμαρτυρίες για χέρι του Καραμάνου, δεν υπάρχει παράβαση, ακούσιο είναι.
21:53
63′
Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Οσμάν αντί του Μπλάζιτς.
21:51
60′
Πάνω – κάτω η μπάλα στο AEL FC Arena. Ανοικτό παιχνίδι.
21:48
58′
Κίτρινη κάρτα στον Σκόνδρα.
21:48
57′
Σουτ του Βασιλαντωνόπουλου μέσα από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε και ο Κρίστινσον μπλόκαρε.
21:47
56′
Απίθανη ευκαιρία για τη Λαμία. Οι Φθιωτοί ξεδιπλώθηκαν εξαιρετικά στην αντεπίθεση με τον Βασιλαντωνόπουλο, ο οποίος πέρασε δεξιά για τον Μπλάζιτς, αυτός έδωσε στον Επστάιν, ο οποίος από θέση τετ α τετ με τον Κρίστινσον, έκανε το πλασέ αλλά νικήθηκε από τον Ισλανδό.
21:45 Corner
55′: Κόρνερ κερδίζει ο Μπαργκάν για την ΑΕΛ.
21:41 Κίτρινη Κάρτα
51′: Κίτρινη στον Γκόλια για φάουλ στον Δημούτσο.
21:40
49′
Αλλάζουν τα δεδομένα του αγώνα με το ξεκίνημα του δευτέρου μέρους.
21:39
48′
ΓΚΟΟΟΛ για τη Λαμία (Μπαράλες): Εκτέλεση φάουλ του Επστάιν από τα αριστερα, πρώτη κεφαλιά του Πλιάτσικα στο πρώτο δοκάρι, ο Μπαράλες έπιασε κεφαλιά προ του Μόρα και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 1-1 της ομάδας της Φθιώτιδας.
21:39
48′
ΙΣΟΦΑΡΙΣΗ 1-1 με τον Μπαράλες.
21:35
46′
Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.
21:35
Οι δύο ομάδες επέστρεψαν στον αγωνιστικό χώρο
21:20 Σχόλιο
Ήταν καλύτερη η ΑΕΛ μετά το 20′ και βρήκε το γκολ με την ωραία ενέργεια του Ντέλετιτς.
21:20
45+2′
Λήξη πρώτου ημιχρόνου, ΑΕΛ – Λαμία 1-0
21:19
45+2′
Κίτρινη κάρτα στον Μόρα για διαμαρτυρία.
21:18
45′
Δυο τα λεπτά των καθυστερήσεων.
21:16
42′
Ο Αντέτζο έπιασε την κεφαλιά και έστειλε τη μπάλα άουτ, χωρίς να απειλήσει την εστία της ΑΕΛ.
21:14 Out
42′: Ο Βάντερσον εκτελεί φάουλ από αριστερά, άστοχη η κεφαλιά του Αντέτζο.
21:13
40′
Πολύ καλή στιγμή για τη Λαμία. Σέντρα του Επστάιν από τα αριστερά, ο Μπαράλες δεν μπόρεσε να πιάσει την κεφαλιά, ο Βασιλαντωνόπουλος έκανε το σουτ στο δεύτερο δοκάρι, αλλά η μπάλα πήγε πολύ άουτ.
21:11
39′
Δεν έχουμε δει κάτι αξιόλογο μετά το γκολ των γηπεδούχων.
21:08
35′
Να δούμε πως θα μπορέσει να αντιδράσει η Λαμία μετά το γκολ που δέχτηκε
21:05
33′: Σουτ του Μπάλλα εκτός περιοχής, μπλοκάρει εύκολα ο Σαράνοφ.
21:02
Ο Ντέλετιτς βρίσκει δίχτυα με υπέροχο διαγώνιο σουτ εκτός περιοχής και αριστερά, 1-0.
21:02 Goal
30′: ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ!
21:00
28′
Μακρινό σουτ του πολύ δραστήριου Πίτι, η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.
20:59
27′
Κίτρινη κάρτα στον Δημούτσο.
20:57
24′
Ωραία επίθεση για την ΑΕΛ, σέντρα από τα αριστερά, ο Πίτι εξαπέλυσε αριστερό κεραυνό, αλλά η μπάλα βρήκε σε πλάτη παίκτη της Λαμίας και απομακρύνθηκε.
20:55
22′
Εκτέλεση φάουλ του Πίτι, πετάχτηκε και απομάκρυνε ο γκολκίπερ της Λαμίας, Σαράνοβ.
20:53
21′
Κίτρινη κάρτα στον Μπλάζιτς.
20:52
20′
Κακό παιχνίδι στον θεσσαλικό Κάμπο. Ελάχιστα πράγματα από τις δυο ομάδες σε αυτό το πρώτο 20λεπτο, με εξαίρεση την “τζούφια” κεφαλιά του Μόρα στο 2′.
20:49
17′
Το παιχνίδι εξακολουθεί να είναι νευρικό, σκληρό και χωρίς ιδιαίτερο ρυθμό.
20:45
13′
Κίτρινη κάρτα στον Βάντερσον.
20:45
13′
Αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΛ. Εκτός ο Σαχίτι, μέσα ο Ακόστα.
20:43
11′
Θα έχουμε αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΛ. Ο Σαχίτι δεν μπορεί να συνεχίσει.
20:43
11′
Θα έχουμε αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΛ.
20:42
10′
Η φάση του Μόρα στο 2′ είναι ό,τι αξιόλογο έχουμε δει σε αυτό το πρώτο δεκάλεπτο.
20:41
6′
Η Λαμία κέρδισε κόρνερ, με τον Μπλάζιτς να το εκτελεί, αλλά πέρασε ανεκμετάλλευτο.
20:38
5′
Έφυγε το πρώτο πεντάλεπτο, με την ΑΕΛ να έχει μπει λίγο πιο ζωηρά στον αγώνα.

20:36

2′

Καλή στιγμή για την ΑΕΛ, με τον Μόρα να πιάνει την κεφαλιά από κοντά μετά το φάουλ του Πίτι από δεξιά, αλλά δεν βρήκε στόχο.