ΑΚΟΥΣΤΕ ΜΑΣ ΖΩΝΤΑΝΑ
ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

ΒΟΛΟΣ – ΛΑΜΙΑ LIVE…. 2- 1

Καλησπέρα απο το studio του ΛΑΜΙΑ FM-1
Πρεμιέρα σήμερα για την ομάδα μας και στο Πανθεσσαλικό αντιμετωπίζει την γηπεδούχο ομάδα του ΒΟΛΟΥ.
Εκεί είναι ο συνεργάτης μας Θανάσης Μπαλής που θα περιγράψει τον αγώνα
Μείνετε συντονισμένοι…

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ
ΒΟΛΟΣ
2-1
ΛΑΜΙΑ

Ο Ροσέρο έδωσε στον Βοϊτόφσκι στη μικρή περιοχή, ο Σκόνδρας με σωτήρια επέμβαση απέτρεψε το 3-1. Ο Ροσέρο είχε νέα ευκαιρία να στείλει την μπάλα στα δίχτυα από πλάγια θέση, δίχως αποτέλεσμα.
3 λεπτά συμπληρωματικά
89′
Οφσάιντ, Βόλος
85′
Αλλαγή, Βόλος
Paolo Fernandes
Καμίλ Γουοτζκόφσκι
84′
Κίτρινη Καρτα, Βόλος
Άλεξ Σουάρες
83′
Επιστροφή απο τραυματισμό, Λαμία
83′
Αλλαγή, Λαμία
Άνταμ Τζανετόπουλος

Λουκάς Βύντρα
82′
Τραυματισμός, Λαμία
81′
Απόκρουση, Λαμία
Καθυστερήσεις απο τους παιχτες του Βόλου….
Ο Αμπασκάλ προσπαθεί να “σβήσει” το παιχνίδι. Αυτό δείχνουν και οι αλλαγές που κάνει. Ο τεχνικός του Βόλου θέλει φρέσκα πνευμόνια στη μεσαία γραμμή για να διατηρήσει το υπέρ του προβάδισμα στο σκορ.
77′
Ζαν Πιέρ Μπαριέντος
Η Λαμία προσπαθεί να ισοφαρίσει σε 2-2. Είχε τις στιγμές της, αλλά για την ώρα ο Βόλος κρατάει το σκορ με σχετική άνεση.
73′
Τάσος Καραμάνος
Γιώργος Μανούσος Ο Σκόνδρας πλέον αρχηγός των Στερεοελλαδιτών.
70′
Ελεύθερο, Λαμία
69′
Φάουλ, Λαμία
68′
Κόρνερ, Λαμία
68′
Σουτ στην εστία, Λαμία
Λάζαρ Ρόμανιτς
64′
61′
Κόρνερ, Βόλος
19:34 Σχόλιο
Πολύ καλύτερη η Λαμία στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου.
58′
Ελεύθερο, Βόλος
58′
Σουτ εκτός εστίας, Λαμία Τάσος Καραμάνος
19:31
57΄ Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία!
Ο Νούνιες ελίχθηκε πολύ ωραία στην περιοχή του Βόλου, αποφεύγοντας όποιον βρήκε μπροστά του. Επιχείρησε το σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής από τα αριστερά, ωστόσο ο Κλέιμαν μετά τη γρήγορη έξοδο, παραχώρησε κόρνερ.
53′
Φάουλ, Βόλος
52′
Γκολ
2:1 ΓΚΟΛ Λαμία
Ο Τιρόνε δικαίωσε τον Μιχάλη Γρηγορίου, έστω και αν το γκολ προήλθε από τραγικό λάθος του Κλέιμαν. Στον αγωνιστικό χώρο πέρασαν οι Μανουσάκης και Μαζουλουξής από την αρχή του δευτέρου μέρους.
Τιρόνε

52′
Σουτ στην εστία, Λαμία50′
49′
49′
Σουτ στην εστία, Βόλος
Αντριέν Ρεγκατίν
47′
47′
47′
Σουτ εκτός εστίας, Λαμία
46′
46′
ΣΕΝΤΡΑ 19:21
Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
46′
46′
Χρήστος Ελευθεριάδης

Georgios Manousakis

46′
Ντάνιελ Αντέτζο

Kyriakos Mazoulouxis
ΗΜΙΧΡΟΝΟ 2-0
Δίκαιο προβάδισμα για τον Βόλο απέναντι στη Λαμία με τα τέρματα των Μπαρτόλο (8′) και Φαν Βέερτ (42′).
45′
45′
Εκτέλεσε το κόρνερ ο Ρόμανιτς από τα δεξιά, ο Τζανετόπουλος έπιασε την μπάλα στο πρώτο δοκάρι, με τον Τζανδάρη να κάνει “τσαφ” στην προσπάθειά του να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα.
42′ 2:0 ΓΚΟΛ
Βόλος

42′
41′
40′
37′
37′
Κίτρινη Καρτα, Λαμία
Κίτρινη κάρταCristopher Nunez
ΦΑΣΗ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΣΤΑ ΚΑΡΕ ΤΗΣ ΛΑΜΙΑΣ, ΚΟΠΗΚΑΝ ΣΕ ΔΥΟ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ ΟΙ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ ΤΟΥ ΒΟΛΟΥ
Η ομάδα του Βόλου αναπτύχθηκε ξανά πολύ ωραία αυτή τη φορά από τα δεξιά, ωστόσο η πάσα του Πουρίτα και η προσπάθεια του Μπαρτόλο από το ύψος της περιοχής, κόπηκαν από την αντίπαλη άμυνα
35′
34′
Φάνης Τζανδάρης
30′
30′
Σουτ εκτός εστίας, Βόλος
30′
Χουλιάν Μπαρτόλο
Νέα καλή στιγμή για τον Βόλο. Οι παίκτες του Αμπασκάλ έφυγαν στην αντεπίθεση και έφτασαν ταχύτατα στην εστία του Σαράνοφ. Ο Μπαρτόλο επιχείρησε το σουτ από το ύψος της περιοχής με το “κουτεπιέ”, με τον Σέρβο κίπερ να απομακρύνει την μπάλα σε κόρνερ.
30′
28′
28′
27′
27′
26′
Ο Βόλος είναι ανώτερος σε αυτά τα πρώτα λεπτά και όλες τις επικίνδυνες προσπάθειές του τις έκανε από τα αριστερά, με τους Μπαρτόλο, Μπαριέντος και Πουρίτα να συνδυάζονται αρκετά καλά μέχρι στιγμής.
20′
17′
13′
12′
11′
11′
11′
7′
Franco Romero
7′
8′
Γκολ
1:0
ΓΚΟΛ
Βόλος

Ο Ρομέρο εκτέλεσε απευθείας το φάουλ, έξω από την περιοχή, η μπάλα κατέληξε στο δοκάρι του Σαράνοφ, ο Μπαρτόλο επωφελήθηκε από τις κόντρες και πήρε το ριμπάουντ και από κοντά έκανε το 1-0.
3′
1′
1′
Πρώτη καλή στιγμή στο παιχνίδι από πλευράς Βόλου. Ο Μπαριέντος έκανε τη σέντρα από τα αριστερά, ο Φερνάντεθ έπιασε το σουτ μέσα στην περιοχή, ωστόσο η μπάλα πέρασε άουτ.
ΑΡΧΩΝ” ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ Ο ΚΑΡΑΝΤΩΝΗΣ
Ο Δημήτρης Καραντώνης είναι ο διαιτητής της συνάντησης. Ο Ιωάννης Παπαδόπουλος είναι ο διαιτητής VAR.