Η ομάδα της Λαμίας βρίσκεται στο Βόλο όπου στις 19.30 αντιμετωπίζει στο Πανθεσσαλικό την ομώνυμη τοπική ομάδα.
Ο αγώνας θα μεταδοθεί ζωντανά από την συχνότητα του ΛΑΜΙΑ FM-1 96,2.

ΤΕΛΙΚΟ ΒΟΛΟΣ – ΛΑΜΙΑ 0-0!
21:26
94′
Τέλος του αγώνα. Βόλος – Λαμία 0-0.
94′ Φάουλ για τη Λαμία κάτω από τη μεσαία γραμμή.
4ο λεπτό καθυστέρησης
90+1′ Αλλαγή για το Βόλο ο νεαρός Μπάλλας στη θέση του Μάντζη που δίνει το περιβραχιόνιο στον Τσοκάνη
21:21
90′
Πιέζει η Λαμία στα τελευταία λεπτά.
90′ Επιστρέφει στο παιχνίδι ο Ζοάο
Συνέχεια στο παιχνίδι
21:19
88′
Στο έδαφος ο Ζοάο, έχει τραυματιστεί.
Μικρή διακοπή με τον Ζοάο να δέχεται τις πρώτες βοήθειες.
Στο Περιστέρι χάνει η Λάρισα με 2-0
84′ Διπλή αλλαγή για την Λαμία με τους Μπουλούλη, Καραμάνο να μπαίνουν στο παιχνίδι και τους Σασί, Σάλιακα να αποχωρούν.
21:14
83′
Επιθετικό φάουλ του Μπεχαράνο στον Διαμαντή.
81′ Μπεχαράνο με Γκουαροτσένα χτύπησαν κεφάλι με κεφάλι, συνεχίζουν κανονικά.
80′ Αλλαγή για τον Βόλο ο Γέντρισεκ στη θέση του Μουνίθ
79′ Φάουλ για την Λαμία στο χώρο του κέντρου
21:08 Σχόλιο
78′: Πολύ κακό το παιχνίδι στο β’ ημίχρονο…
78′ Επιθετικό φάουλ του Μάντζη
76′ Φάουλ για το Βόλο στο χώρο του κέντρου
74′ Στο έδαφος ο Μπεχαράνο που πιάνει το γόνατο του.
21:04
73′
Ο Βάντερσον δέχεται την κίτρινη κάρτα για φάουλ στον Ζοάο, ο οποίος τον πέρασε καθώς άνοιξε την μπάλα.
21:02
71′: Συνέχεια στο ματς.
21:02
70′
O Χρήστος Αραβίδης έχει περάσει στον αγωνιστικό χώρο στη θέση του Λέο Βιγιάλμπα
21:01 Αλλαγή
70′: Δεύτερη αλλαγή για τη Λαμία, αντί του Βιγιάλμπα ο Αραβίδης.
21:00
68′
Διάλειμμα για να δροσιστούν παίκτες και διαιτητές.
20:58
66′
Κίτρινη κάρτα στον Νιάς που ανατρέπει τον Μουνίθ και πάλι στη μεσαία γραμμή. Πριν δόθηκε άλλη μια κίτρινη. Για διαμαρτυρίες στον Μπεχαράνο.
20:56
65′
Κίτρινη κάρτα στον Αντέτζο για το άτσαλο μαρκάρισμα στον Ζοάο στη μεσαία γραμμή.
20:56
64′
Απειλεί η Λαμία. Ο Βιγιάλμπα κάνει το σουτ, ο Τσοκάνης βάζει το κεφάλι του και σταματά την μπάλα.
20:54
63′
Εκτελεί το φάουλ ο Μουνίθ, ο Θεοδωρόπουλος απομακρύνει με γροθιές.
20:52
60′
Καλύτερη η Λαμία στο δευτέρο ημιχρόνο σε σχέση με το πρώτο.
20:50
58′
Ο Σάλιακας περνά τον Τσοκάνη, κάνει το σουτ με το αριστερό, ο Καραγκιόζης μπλοκάρει.
20:48
56′
Σε θέση οφσάιντ ο Ρόμανιτς.
20:47
56′
Κίτρινη κάρτα στον Βιγιάλμπα για διαμαρτυρίες.
20:47
55′
Ευκαιρία για το Βόλο. Ο Μαξ κάνει το σουτ με το δεξί, η μπάλα ψηλά άουτ.
20:45
54′
Αλλαγή για το Βόλο. Ο Ζοάο περνά στη θέση του Κυζιρίδη.
Δεύτερη αλλαγή για τον Βόλο
20:44
52′
Ο Σάλιακας βγάζει ωραία σέντρα από αριστερά, ο Ρόμανιτς προσπαθεί να πιάσει το σουτ στην κίνηση. Πιάνει αέρα.
20:42
50′
Ο Σκόνδρας έχει την μπάλα στο δεξί, με προσποίηση τη φέρει στο αριστερό, κάνει και το σουτ το οποίο είναι απελπιστικά άστοχο.
20:41
48′
Η Λαμία έχει τον έλεγχο του παιχνιδιού στα πρώτα λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου.
20:36
Ο αρχηγός του Βόλου αντιμετώπισε ενοχλήσεις στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου.
20:36
Αλλαγή για το Βόλο. Ο Μπαλογιάννης στη θέση του Δημόπουλου.
20:36
Πάμε για το δεύτερο ημίχρονο στην πρωτεύουσα της Μαγνησίας.
Στο Περιστέρι με αυτογκόλ η ΛΑΡΙΣΑ χάνει με 1-0!
20:21
Μία τελική κατέγραψε η Λαμία, η οποία ήταν και στην εστία.
20:21
Ημίχρονο στο Πανθεσσαλικό. Βόλος – Λαμία 0-0.
20:20
45+2′
Αναγκαστική αλλαγή για τη Λαμία. Ο Νιάς στη θέση του Δημούτσου.
Αλλαγή για την Λαμία
20:17
45+1′
Ο Σάλιακας κάνει το σουτ, η μπάλα κοντράρει. Ο Καραγκιόζης ελέγχει την πορεία της και μπλοκάρει.
Ανιαρό το παιχνίδι , δίκαιο το 0-0
3 λεπτά καθυστερήσεις
20:16
45′
Πρόβλημα αντιμετωπίζει ο Δημόπουλος.
20:15
43′
Ο Δημούτσος αντιμετώπισε ενοχλήσεις, αλλά σηκώθηκε και συνεχίζει.
20:13
42′
Η Λαμία δεν έχει ούτε μια ευκαιρία της προκοπής σε αυτό το πρώτο ημίχρονο που φθάνει στην εκπνοή του.
20:11
40′
Ο Μουνίθ βγαίνει από αριστερά, επιχειρεί τη σέντρα, αλλά ο Βύντρα έχει σπεύσει πάνω του και παραχωρεί πλάγιο.
20:10
38′
Ο Σκόνδρας κόβει με φάουλ τον Γκουαροτσένα.
20:09
38′
Δεν έχει καταγράψει τελική η Λαμία ακόμη.
20:08
37′
Εκτελεί με το αριστερό ο Μουνίθ, μπλοκάρει ο Θεοδωρόπουλος. Η μπάλα πήγε στο κέντρο κι όχι σε κάποια γωνία.
20:07
36′
Φάουλ για το Βόλο, το κερδίζει ο Γκουαροτσένα. Οι δυο Ισπανοί, Μουνίθ και Γκουαροτσένα πάνω από την μπάλα.
20:06
35′
Ο γκολκίπερ της Λαμίας έδειξε να αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού, τελικά συνεχίζει.
20:05
34′
Ο Μουνίθ εκτελεί σε μια προσπάθεια να αιφνιδιάσει τον Θεοδωρόπουλο, ο γκολκίπερ της Λαμίας μπλοκάρει.
20:04
32′
Σέντρα του Γκουαροτσένα από αριστερά, ο Αντέτζο απομακρύνει.
20:01
30′
Ευκαιρία για το Βόλο. Ο Γκουαροτσένα βγάζει με κεφαλιά για τον Μάντζη, ο δεύτερος δεξιά εντός περιοχής επιχειρεί τη σέντρα, η μπάλα πάνω από την εστία του Θεοδωρόπουλου.
19:59
Λογικό να ψάχνονται οι φιλοξενούμενοι με νέο προπονητή τον Γιώργο Πετράκη, ο οποίος κάνει ντεμπούτο στον πάγκο τους.
19:59
27′
Κίτρινη κάρτα στον Μαξ για δυνατό φάουλ στον Μπεχαράνο.
19:58
26′
Ο Μαξ μπαίνει άτσαλα πάνω στον Μπεχαράνο. Κλασική λατινοαμερικάνικη μονομαχία.
19:57
27′: Συνέχεια στο παιχνίδι.
19:56
25′
Διάλειμμα για να δροσιστούν οι παίκτες των δυο ομάδων.
19:55
23′
Ο Γκουαροτσένα επιχειρεί να αιφνιδιάσει τον Θεοδωρόπουλο, ο γκολκίπερ της Λαμίας ωστόσο είναι σε ετοιμότητα.
19:54
22′
Η Λαμία δυσκολεύεται να κρατήσει την μπάλα στα πόδια της.
19:52 Corner
21′: Κόρνερ παραχωρεί ο Σάλιακας για τον Βόλο, δεν είναι καλή η εκτέλεση του Μουνίθ.
19:52
20′
O Σάλιακας προλαβαίνει και απομακρύνει σε κόρνερ.
19:49
17′
O Βόλος έχει μέχρι τώρα τις μοναδικές ευκαιρίες στην αναμέτρηση.
19:47
15′
Νέα ευκαιρία για τον Βόλο. Ο Κυζιρίδης κατεβάζει την μπάλα, περνάει στην κίνηση τον Βάντερσον, πλασάρει τον Θεοδωρόπουλο, αλλά δεν έχει αποτέλεσμα.
19:44
13′
Νέα ευκαιρία για το Βόλο. Απομακρύνει ο Βάντερσον, ο Τσαούσης με το κακό του (δεξί) πόδι κάνει το σουτ, η μπάλα χτυπά στον Βύντρα και φεύγει κόρνερ.
19:43
12′
Ευκαιρία για το Βόλο. Ο Τσαούσης κάνει το σουτ με το αριστερό, ο Μάντζης βάζει το πόδι του και η μπάλα φεύγει έξω. Ο Θεοδωρόπουλος είχε πέσει στο έδαφος από το πρώτο σουτ.
19:41
10′
Ο Ρόμανιτς κάνει φάουλ πάνω στον Γκουαροτσένα. Ο Βάσκος κάλυψε εξαιρετικά την μπάλα από τον Σέρβο.
19:38 Σχόλιο
8′: Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά, δείχνει πιο επιθετική η Λαμία πάντως.
19:38
8′
Φάουλ του Ρόμανιτς στην προσπάθειά του να πάρει καλύτερη θέση.
19:38
7′
Και νέο φάουλ κερδίζει η Λαμία καθώς ο Σασί βγήκε πρώτος στην μπάλα και ο Μαξ τον ανέτρεψε.
19:36
5′
Ο Αντέτζο κερδίζει το φάουλ από τον Κυζιρίδη.
19:35
Παρατηρητής είναι ο Παναγιώτης Μαυρόπουλος.
19:34
3′
Ο Βόλος έχει τις πρώτες προσπάθειες στο παιχνίδι.
19:32
Ντεμπούτο για τον Γιώργο Πετράκη στον πάγκο της Λαμίας.
ΒΟΛΟΣ
Καραγκιόζης, Τσοκάνης, Φεράρι, Δημόπουλος, Διαμαντής, Μαξ, Κυζιρίδης, Τσοκάνης, Γκουαροτσένα, Μουνίθ, Μάντζης.
Αναπ: Γκαραβέλης, Μήτογλου, Κάσες, Μπαλογιάννης, Κορέλας, Ζοάο, Μπάλλας, Γέντρισεκ.

ΛΑΜΙΑ
Θεοδωρόπουλος, Σκόνδρας, Βάντερσον, Αντέτζο, Βύντρα, Μπεχαράνο, Δημούτσος, Σάλιακας, Ρόμανιτς, Βιγιάλμπα, Σασί.
Αναπ: Επασί, Τζανετόπουλος, Μπαχανάκ, Ασίγκμπα, Νιάσε, Μπουλούλης, Καραμάνος, Αραβίδης, Τσούκαλος.
Διαιτητικό team:

Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου). Βοηθοί: Πάγκαλος (Λασιθίου), Καλαμπόκης (Αιτωλοακαρνανίας). 4ος: Βρέσκας (Πιερίας). VAR: Σέζος (Κιλκίς). AVAR: Σαμοΐλης (Αθηνών).

Α’ ΓΥΡΟΣ: ΛΑΜΙΑ – ΒΟΛΟΣ (30/11) 2-1
Β’ ΓΥΡΟΣ: ΒΟΛΟΣ – ΛΑΜΙΑ (1/2) 1-0

Στην αποστολή που πήρε μαζί του ο νέος προπονητής της Λαμίας Γιώργος Πετράκης είναι οι:
Θεοδωρόπουλος, Επασί, Αντέτζο, Τζανετόπουλος, Σκόνδρας, Βύντρα, Βάντερσον, Μπάχανακ, Ασίγκμπα, Νιάσε, Μπεχαράνο, Δημούτσος, Σάλιακας, Μπουλούλης, Καραμάνος, Ρόμανιτς, Σασί, Αραβίδης, Τσούκαλος και Βιγιάλμπα.
Την αποστολή του Βόλου απαρτίζουν οι Γκαραβέλης, Καραγκιόζης, Τσαούσης, Διαμαντής, Μήτογλου, Φεράρι, Δημόπουλος, Μαξ, Τσοκάνης, Γκουαροτσένα, Μουνίθ, Ζοάο, Κυζιρίδης, Μπάλλας, Μάντζης, Γέντρισεκ, Κορέλας, Κάσες και Μπαλογιάννης.