Χρυσό διπλό στις Σέρρες για τον Έσπερο Λαμίας

0

Παρά την κούραση του μακρινού ταξιδιού οι παίκτες του Έσπερου Λαμίας έκαναν το χρέος τους στις Σέρρες κερδίζοντας στην παράταση την τοπική ομάδα με σκορ 72-76 μετά από έναν αγώνα που έκρυβε συγκινήσεις μέχρι το τελευταίο έξτρα πεντάλεπτο.

Το κυνήγι των πόντων από το πρώτο δεκάλεπτο έφερνε συχνά ισοπαλίες,το 19-19 του πρώτου 10΄στο 30′ έγινε 47-47, και 5΄αργότερα 53-53 για να καταλήξει στο 61-61 που απαίτησε ένα έξτρα 5΄οπότε ο Έσπερος πήρε την νίκη που αλλάζει το κλίμα στην ομάδα και επιτρέπει παίκτες και παράγοντες να κάνουν τα πιο καλά Χριστούγεννα και να ατενίζουν με αισιοδοξία το 2019 και την συνέχεια του πρωταθλήματος.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 19-19, 33-28, 47-47, 61-61 (καν. διαρ.), 72-76 (παρ.)

Διαιτητές: Αγραφιώτης – Πράττος
ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ (Σίσκος): Σιδερίδης, Γεωργιανός 10 (1), Δαλαγκόζης 2, Γκούτζιας, Παπαδόπουλος 2, Καραμπέκης 14, Θολιώτης 6, Φώτογλου 17 (1), Κακιούζης 21.
ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ (Σοφογιάννης): Στογίλκοβιτς 6 (2), Ρούζιος 7 (1), Πάππος, Κατσαρές 13, Φύκας 2, Αργύρης, Τεπετίδης 18 (4), Ολύμπιος 15 (5), Παπαργυρόπουλος 15 (1).