Τριάρα η Αταλάντη στην 6η αγωνιστική της Γ Εθνικής

0

Αν και άνοιξε το σκορ ο Αλμυρός στο σημερινό παιχνίδι της 6ης αγωνιστικής της Γ Εθνικής κατηγορίας,μέσα στην Αταλάντη με το σουτ  του Αναστασίου που αιφνιδίασε τον Καπετάνο, η λοκρική ομάδα γύρισε το αποτέλεσμα και έφυγε από το γήπεδο με το ροζ φύλλο αγώνα σε ένα σπουδαίο παιχνίδι που είχε δύναμη,διεκδικήσεις,κίτρινες κάρτες και 5 φκολ τοv f ένα από τα οποία ήταν αυτογκόλ.

Στο 27 σε ανατροπή του Μακρόπουλου ο διαιτητής έδειξε πέναλτι και με χτύπημα του Χαϊκάλη έγινε το 1-1. Στο 39΄με σουτ του Λυτάκη η Αταλάντη προηγήθηκε στο σκορ με 2-1 και με αυτό το σκορ οι δύο ομάδες πήγαν στο ημίχρονο.

Με την έναρξη του Β΄ημιχρόνου η Αταλάντη χτύπησε και πάλι.Σέντρα του Τσακανίκα στο 50΄,κεφαλιά του Μαλισσόβα και 3-1

Ο Αλμυρός συνέχισε να διεκδικεί με τον Καπετάνο να κάνει σπουδαίες αποκρούσεις,όπως αυτή στο 68΄σε σουτ του Βουρδάκη.Ακόμη και στις καθυστερήσεις η πίεση της φιλοξενούμενης ήταν αισθητή.

Στο 94 ο τερματοφύλακας της Αταλάντης πήρε κίτρινη κάρτα ενώ το σκορ διαμορφώθηκε στο 3-2 στο 91΄με αυτογκόλ του Λαμπρόπουλου.