Στην Γ΄Εθνική η ομάδα της Αταλάντης!

0

Χαρές και χαμόγελα χθες το βράδυ στην Αταλάντη μετά το αποτέλεσμα στο γήπεδο του Νέου Κρικέλλου Λαμίας όπου κρίθηκε η πρωταθλήτρια Φθιώτιδας στην Α τοπική Κατηγορία και ταυτόχρονα αναδείχτηκε η ομάδα εκπρόσωπος της Φθιώτιδας στην Γ΄Εθνική Κατηγορία Ποδοσφαίρου.
Ένας αγώνας που μεταδόθηκε ζωντανά από την συχνότητα του ΛΑΜΙΑ FM-1 και είχε χαρακτηριστικά ποδοσφαιρικού θρίλερ.
Οι γηπεδούχοι ήθελαν μόνο νίκη ενώ η Αταλάντη περνούσε ακόμη και με ισοπαλία όπως και έγινε μετά το τελικό 2-2.
Αξίζει να αναφερθεί ότι το γήπεδο του Νέου Κρικέλλου γνώρισε πρωτόγνωρες καταστάσεις αφού τον αγώνα παρακολούθησαν περισσότεροι από 1000 φίλαθλοι!
Στο σκορ προηγήθηκε η ομάδα της Αταλάντης στο 33ο λεπτό με γκολ του Πάππου για να ισοφαρίσει στο 50ο λεπτό ο ποδοσφαιριστής του Νέου Κρικέλλου Νίκος Λέντας.
Μετά από δύο λεπτά όμως ο Μπουγιώτας της Αταλάντης έκανε το 1-2 το οποίο διατηρήθηκε σχεδόν μέχρι την λήξη του αγώνα αλλά στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων, δευτερόλεπτα πριν ο διαιτητής σφυρίξει τη λήξη του αγώνα Ο Λέντας έκανε το τελικό 2-2.
Την ίδια στιγμή ο διαιτητής κ.Τζουβάρας σφύριζε την λήξη του αγώνα και έτσι δεν έγινε έστω τυπικά, η σέντρα μετά την επίτευξη του τέρματος της Αταλάντης.

Οι χθεσινοί αντίπαλοι θα συναντηθούν εκ νέου στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Λαμίας στον τελικό κυπέλλου της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Φθιώτιδας.