ΠΑΟΚ – ΛΑΜΙΑ live 3-0

0

Γεια σας σπό το studio του ΛΑΜΙΑ FM-1 96,2. Είμαστε μαζί σας και σήμερα για την περιγραφή του αγώνα της Λαμίας με τον ΠΑΟΚ από το γήπεδο της Τούμπας.
Εκεί βρίσκεται ο συνεργάτης του ΛΑΜΙΑ FM-1 Θανάσης Μπαλής για την περιγραφή του αγώνα.
Μείνετε εδώ συντονισμένοι:
21:26
Από την πλευρά του ο Ραζβάν Λουτσέσκου είπε: “Ήταν ένα δύσκολο παιχνίδι. Η Λαμία είναι μία σκληρή ομάδα. Διαθέτει καλά στοιχεία. Την ίδια ώρα έπρεπε να έχουμε υπομονή. Δεν την είχαμε στο πρώτο ημίχρονο. Η ποιότητα των παικτών έκανε τη διαφορά”.
Για το γεγονός ότι τον αποθέωσε ο κόσμος: “Σημαίνει πολλά για εμένα. Είναι βαθιά συναισθήματα αυτά”.
21:24
Ο βοηθός του Μάκη Χάβου, Μπάμπης Μιχαηλίδης τόνισε: “Πράγματι για μεγάλο χρονικό διάστημα κάναμε μία καλή προσπάθεια. Ο ΠΑΟΚ διαθέτει πολλούς και ποιοτικούς παίκτες που κάνουν τη διαφορά”.
21:23
Ο ΠΑΟΚ πήρε τη νίκη με 3-0 και έκανε ακόμα ένα βήμα για την κατάκτηση του τίτλου.
21:22
ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ ΣΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ
21:20
Συμπληρώθηκαν τα 90 λεπτά στην Τούμπα. Τρία θα είναι αυτά των καθυστερήσεων.
21:17
87′
Λάθος από τον Πασχαλάκη που του έφυγε η μπάλα μέσα από τα χέρια. Ο Τσούκαλος τροφοδότησε τον Μπλάζιτς εκείνος τον Μπερτόλιο εκείνος έκανε το σουτ χωρίς να βρει στόχο.
21:13
84′
Τρίτη αλλαγή για τη Λαμία. Ο Ασίγκμπα δίνει τη θέση του στον Καραγκούνη.
21:11 Goal
83′: ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ!
Ο Σάκχοβ τροφοδότησε τον Μπίσεσβαρ, αυτός χόρεψε τον Ασίγκμπα και με υπέροχο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της Λαμίας για το 3-0.
21:07
78′
ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ (Σάκχοβ):21:03 συνδυασμός από τους παίκτες του ΠΑΟΚ ο Μπίσεσβαρ έκανε τη σέντρα από τα αριστερά και ο Σάκχοβ με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0.
74′
Δεύτερη αλλαγή για τη Λαμία. Ο Τσούκαλος περνά αντί του Μπαράλες
21:02
73′
Τρίτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Πέδρο Ενρίκε δίνει τη θέση του στον Μίσιτς.
21:00
71′
Κίτρινη κάρτα στον Ελ Καντουρί.
20:59
Οι φίλοι του ΠΑΟΚ φωνάζουν το όνομα του Λουτσέσκου και ο κόουτς του δικεφάλου του βορρά απάντησε με χειροκρότημα.
20:55
66′
Κίτρινη κάρτα στον Ασίγκμπα.
20:53
64′
Δεύτερη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Σβιντέρσκι μπαίνει στη θέση του Άκπομ.
20:52
64′
Πρώτη αλλαγή για τη Λαμία. Ο Μπεχαράνο δίνει τη θέση του στον Μπλάζιτς.
20:48
60′
Αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Ο Πέλκας δίνει τη θέση του στον Ελ Καντουρί.
20:48
58′
Μεγάλη ευκαιρία για την Λαμία. Ο Μπερτόλιο έκανε την σέντρα από τα αριστερά ο Αντέτζο πήρε την πρώτη κεφαλιά, ο Ασούμπρε τη δεύτερη όμως ο Βιεϊρίνια έδιωξε πάνω στη γραμμή!
20:45
55′
Χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ. Μπίσεσβαρ και Ενρίκε έπαιξαν γρήγορα ο τελευταίος έδωσε στον Σάκχοβ που βγήκε απέναντι από τον Σαράνοβ με τον τερματοφύλακα της Λαμία να τον νικά.
Ο Ακπόμ στέλνει σε κενή εστία την μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτύων
20:43
Από την άλλη η Λαμία σε σχέση με το πρώτο μέρος παίζει πιο πίσω δίνοντας μέτρα στον ΠΑΟΚ.
20:43
Ο ΠΑΟΚ συνεχίζει στο δεύτερο ημίχρονο όπως τελείωσε το πρώτο. Δηλαδή, ο Ενρίκε είναι αριστερά με τον Μπίσεσβαρ πιο κεντρικά και δεξιά παίζει ο Πέλκας. Ακόμα στο γκολ που πέτυχε ο Βραζιλιάνος έχει κάνει αντίθετη κίνηση κόβοντας από τα αριστερά προς τα δεξιά για να γίνει αποδέκτης της μπάλας.
ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 0-5!
20:34
46′
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.
20:32
Οι παίκτες των δύο ομάδων μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο ημίχρονο.
Βροχή τα γκολ του Ολυμπιακού στο Αγρίνιο ,τώρα 0-4!
20:20 Σχόλιο
Καλύτερα στάθηκε η Λαμία στο α’ ημίχρονο, δεν ήταν καλός ο ΠΑΟΚ, αλλά το γκολ του Ενρίκε τον φέρνει μπροστά στο σκορ.20:20
Ο ΠΑΟΚ με το τρίτο γκολ του Ενρίκε στο πρωτάθλημα προηγείται με 1-0 απέναντι στη Λαμία.
20:19
ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ
20:19
45+2′
Ο Άκπομ σούταρε με το αριστερό έξω από τη μεγάλη περιοχή και αριστερά με την μπάλα να περνά πολλά μέτρα άουτ.
20:17
Μπήκαμε στο πρώτο εξ αυτών.
20:17
Δύο θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων στο πρώτο ημίχρονο.
20:17
Το εκτέλεσε ο Μπερτόλιο με τον Πασχαλάκη να βγαίνει και να μπλοκάρει.
20:17
44′
Σέντρα του Ασούμπρε από τα δεξιά ο Ρόμανιτς από τα αριστερά έκανε το σουτ η μπάλα κόντραρε πάνω στον Μάτος και πέρασε κόρνερ.
20:13
41′
Σουτ του Πέδρο Ενρίκε έξω από τη μεγάλη περιοχή απέκρουσε με διπλή προσπάθεια ο Σαράνοβ.
Παναιτωλικός-Ολυμπιακός 0-2
20:11
Στις διαμαρτυρίες των παικτών της Λαμίας για το γκολ του ΠΑΟΚ είδε κίτρινη κάρτα και ο Μπερτόλιο.
20:10
38′
Κίτρινη κάρτα στον Μπεχαράνο για δυνατό μαρκάρισμα πάνω στον Ενρίκε.
20:09
37′
Σουτ του Μπερτόλιο η μπάλα λίγο άουτ.
20:08
Διαμαρτύρονται προς τον Μάτος οι παίκτες της Λαμίας επειδή δεν έβγαλε την μπάλα έξω.
20:07
34′
ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ (Ενρίκε): Ο Μπαράλες ήταν πεσμένος στον αγωνιστικό χώρο.
Οι παίχτες της Λαμίας ζήτησαν φαιρ πλαιη αλλά οι παίκτες του ΠΑΟΚ συνέχισαν τη φάση ο Μάτος βρήκε τον Ενρίκε μέσα στην περιοχή και εκείνος με σουτ νίκησε τον Σαράνοβ για να κάνει το 1-0.
20:06
Ο ΠΑΟΚ έχει την κατοχή της μπάλας μετά το πρώτο δεκάλεπτο, αλλά δεν έχει καταφέρει να δημιουργήσει κάποια καλή στιγμή σε κανονική ροή αγώνα. Ο Λουτσέσκου έχει προχωρήσει και σε μία εσωτερική αλλαγή τα τελευταία λεπτά.
Φτάσαμε στα μισά του πρώτου ημιχρόνου. Ο ΠΑΟΚ παίζει κυρίως από τα αριστερά με τους Βιεϊρίνια και Μπίσεσβαρ. Ο Πέλκας είναι εκτός παιχνιδιού μέχρι τώρα. Από την άλλη η Λαμία στέκεται εξαιρετικά αμυντικά και ψάχνει τις αντεπιθέσεις.
20:02 Σχόλιο
31′: Στέκεται πολύ καλά η Λαμία στην Τούμπα, δεν επιτρέπει στους Θεσσαλονικείς να κάνουν το παιχνίδι τους, προσπαθεί να απειλήσει και στην επίθεση.
19:56
Στατιστικό: Αυτή ήταν μόλις η δεύτερη κίτρινη για τον αμυντικό του ΠΑΟΚ στο πρωτάθλημα.
19:56
24′
Κίτρινη κάρτα στον Κρέσπο για δυνατό μαρκάρισμα στον Μπαράλες
19:54
21′
Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ από τα αριστερά με τον Ολιβέιρα ο Κρέσπο πήρε την κεφαλιά χωρίς να βρει στόχο
19:51
19′
Καλή στιγμή για τη Λαμία. Ο Ασούμπρε σούταρε έξω από τη μεγάλη περιοχή η μπάλα πέρασε άουτ.
19:50
18′
Καλή στιγμή για τον ΠΑΟΚ. Ο Ολιβέιρα εκτέλεσε το φάουλ στο δεύτερο δοκάρι. Ο Μπαράλες πήρε την πρώτη κεφαλιά και τροφοδότησε άθελά του τον Βαρέλα ο οποίος ολομόναχος αστόχησε από κοντά με δεύτερη κεφαλιά
19:49
17′
Κίτρινη κάρτα στον Βάντερσον.
19:49
Από το κόρνερ ο ΠΑΟΚ το μόνο που κέρδισε ήταν ένα φάουλ λίγο πιο κοντά.
19:48
16′
Σουτ του Μπίσεσβαρ η μπάλα κόντραρε και πέρασε κόρνερ.
19:46
13′
Ο Ολιβέιρα εκτέλεσε το φάουλ από τα δεξιά ο Μπεχαράνο στην προσπάθειά του να απομακρύνει έστειλε την μπάλα προς την εστία του Σαράνοφ, όμως ο τερματοφύλακας της Λαμίας έπεσε και μπλόκαρε.
19:43
Αρχίζει και κυκλοφορεί καλύτερα την μπάλα ο ΠΑΟΚ. Ψάχνει να βρει διαδρόμους προς την εστία της Λαμίας. Οι φιλοξενούμενοι έκλεισαν το πρώτο δεκάλεπτο στο ματς έχοντας την κατοχή της μπάλας.
19:36
Πρώτη καλή στιγμή στο ματς για τους φιλοξενούμενους.
19:36
3′
Καλή στιγμή για τη Λαμία. Ο Αντέτζο έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, ο Μπαράλες νίκησε τον Βαρέλα αλλά ο Πασχαλάκης ήταν εκεί που έπρεπε και απομάκρυνε σε κόρνερ.
19:32
1′
Σέντρα στην αναμέτρηση.
19:18
Η Τούμπα έχει αρχίσει και γεμίζει με τον κόσμο να συνεχίζει να μπαίνει στις κερκίδες.
19:14
Ποτέ στην καριέρα του ως παίκτης δεν πανηγύρισε νίκη μέσα στην Τούμπα όντας αντίπαλος του ΠΑΟΚ, κάτι που έκανε μόλις μια φορά ως προπονητής. Ήταν 31 Ιανουαρίου 2015, όταν νίκησε εκεί με τον Παναιτωλικό 2-1,
19:12
Ο Μάκης Χάβος επισκέπτεται για μια ακόμα φορά την Τούμπα, εκεί όπου έχει ζήσει σπουδαίες στιγμές ως παίκτης, αλλά και ως προπονητής, αφού ήταν η πρώτη ομάδα που του έδωσε την ευκαιρία να δουλέψει στη Super League.
19:12
Μαζί με τα παιχνίδια Κυπέλλου ανάμεσά τους, η Λαμία έχει πετύχει μόλις ένα γκολ, τον Φεβρουάριο του 1985, όταν έχασε 9-1 στην έδρα της!
19:12
Ο ΠΑΟΚ νίκησε πέρσι στην Τούμπα 4-0 τη Λαμία, έχει νικήσει και δύο φορές στην πόλη της Φθιώτιδας, και σε κανένα από αυτά τα παιχνίδια δεν σκόραρε.
19:12
Πάμε να δούμε και κάποια στοιχεία για τους φίλους των αριθμών.
19:11
Στο πάγκο βρίσκονται
Για τον ΠΑΟΚ: Ρέι, Ίνγκασον, Γιαννούλης, Κάνιας, Μίτσιτς, Ελ Καντουρί, Σβιντέρσκι
Για τη Λαμία: Κατσικάς, Βασιλαντωνόπουλος, Τόμας, Μπλάζιτς, Τσούκαλος, Τζανετόπουλος, Καραγκούνης

19:11
Με 4-2-3-1 αναμένεται να παραταχθούν και οι δύο ομάδες.
19:10
Πάμε να δούμε τις αρχικές ενδεκάδες των δύο ομάδων.
ΠΑΟΚ: Πασχαλάκης, Μάτος, Κρέσπο, Βαρέλα, Βιεϊρίνια, Σάκχοβ, Ολιβέιρα, Ενρίκε, Πέλκας, Μπίσεσβαρ, Άκπομ
Λαμία: Σαράνοφ, Ασίγκμπα, Αντέτζο, Πλιάτσικας, Βάντερσον, Δημούτσος, Μπεχαράνο, Ρόμανιτς, Μπερτόλιο, Ασούμπρε, Μπαράλες

19:10
Δεν έχει χάσει τα τελευταία τέσσερα εκτός, μετά την ήττα στη Θεσσαλονίκη από τον Άρη. Είναι ισόβαθμη με τον Παναιτωλικό, διεκδικώντας τον τίτλο της καλύτερης ομάδας της περιφέρειας.
19:10
Ωστόσο η πορεία της Λαμίας είναι ήδη εντυπωσιακή στο Κύπελλο, αλλά και στο πρωτάθλημα. Είναι αήττητη στα τελευταία επτά παιχνίδια πρωταθλήματος.
19:07
Οι δύο ομάδες έπαιξαν μεσοβδόμαδα στο Κύπελλο, με τον ΠΑΟΚ να νικά τον Αστέρα Τρίπολης και τη Λαμία να χάνει από την ΑΕΚ.
19:07
Η Λαμία είναι λοιπόν ο επόμενος αντίπαλος, που θα προσπαθήσει να κάνει αυτό που έκανε μόνο ο Άρης ως τώρα στην Τούμπα, να μην χάσει.
19:07
Ήδη οι 31 αγώνες πρωταθλήματος χωρίς ήττα είναι ένα ακόμα ρεκόρ στην ιστορία του από το 1959, όπως και οι ίδιοι 31 αγώνες που σκοράρει συνεχώς.
19:06
Το μεγαλύτερο επίτευγμα μετά το πρωτάθλημα βέβαια, θα είναι αν το πάρει αήττητος. Και τα εμπόδιά του σε αυτό είναι ακόμα τέσσερις ομάδες της περιφέρειας, που μέχρι τώρα δεν του έχουν κόψει βαθμό.
19:06
Ο ΠΑΟΚ λοιπόν είναι κοντά στον τίτλο μετά από 34 χρόνια, έχοντας καταρρίψει πολλά ρεκόρ και στοχεύοντας πολλά ακόμα.
Η ομάδα της Λαμίας πηγαίνει με πολλές απουσίες στην Τούμπα αφού οι Σκόνδρας, Επστάιν, Καραμάνος Καρυπίδης και Μελίσσας δεν είναι διαθέσιμοι, ενώ αναγκαστικά εκτός αποστολής έμεινε ο τιμωρημένος Πίτι.
Η αποστολή της Λαμίας αποτελείται από τους εξής ποδοσφαιριστές: Αντέτζο, Ασίγκμπα, Μπαράλες, Μπερτόγλιο, Μπλάζιτς, Βασιλαντωνόπουλος, Δημούτσος, Καραγκούνης, Μπουλούλης, Πλιάτσικας, Τσουκάλος, Βάντερσον, Ρόμανιτς, Μπεχαράνο, Τομάς, Τζανετόπουλος, Ασούμπρε, Σαράνοβ, Κατσίκας.
Το σύνολο του Μάκη Χάβου θα κυνηγήσει μία μεγάλη έκπληξη επιχειρώντας να κάνει τη «ζημιά» στον πρωτοπόρο και πολύ ισχυρό, ΠΑΟΚ.

Ο ΠΑΟΚ έχει εξασφαλίσει ουσιαστικά την κατάκτηση του τίτλου και μένουν τα… τυπικά για να επικυρωθεί και μαθηματικά με αποτέλεσμα κάθε αγώνας του να αποτελεί και μία γιορτή για την ομάδα και τους φιλάθλους.
Σε ό,τι αφορά το αγωνιστικό κομμάτι, ο Σέρτζιο Ολιβέιρα επιστρέφει στην 18άδα με τον Λουτσέσκου να μην αλλάζει τα πλάνα του σε ό,τι έχει να κάνει με τον κορμό του βασικού σχήματός του και να επαναφέρει τον Πορτογάλο στο αρχικό σχήμα.
Η ενδεκάδα του Δικεφάλου: Πασχαλάκης, Βαρέλα, Κρέσπο, Μάτος, Βιεϊρίνια, Σάχοφ, Ολιβέιρα, Πέλκας, Μπίσεσβαρ, Ενρίκε, Άκπομ.

Στον πάγκο για τον Ρουμάνο τεχνικό θα καθίσουν οι: Ρέι, Ίνγκασον, Γιαννούλης, Κάνιας, Μίσιτς, Ελ Καντουρί, Σβιντέρσκι.