Πανιώνιος – Λαμία Live…1-0

0

Καλησπέρα σας.
Στις 7 και μισή πέφτει η αυλαία της 11ης αγωνιστικής στο γήπεδο της Νέας Σμύρνης μεταξύ του Πανιωνίου και της Λαμίας για το πρωτάθλημα της superleague κατηγορίας.
Ο ΛΑΜΙΑ FM-1 πάντα κοντά στην ομάδα μας θα μεταδόσει απευθείας ραδιοφωνικά και αυτόν τον αγώνα με την ευχή και αισιοδοξία ότι η ομάδα της πόλης μας θα φέρει ένα καλό αποτέλεσμα.
Στο γήπεδο της Νέας Σμύρνης ο συνεργάτης μας Γιώργος Xρονόπουλος και από το studio συντονίζει ο Σταύρος Παπανάγνου.
ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ ΑΔΙΚΗ Η ΗΤΤΑ ΤΗΣ ΛΑΜΙΑΣ
21:22
90+4′
Μεγάλη ευκαιρία για τον Καμαρά για το 2-0. Το έχασε ο παίκτης του Πανιωνίου.
21:19
Ο Παπαγεωργίου στη θέση του Οικονομίδη.
21:18
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων
21:18
89′
Τεράστια ευκαιρία για τον Αντέτζο! Η Λαμία κοντά στο 1-1, αλλά το σουτ του κόντραρε και πέρασε κόρνερ.
21:17
88′
Καλύτερος ο Πανιώνιος από το 60′ κι έπειτα και να που δικαιώθηκε με τον Μασούρα να πετυχαίνει το 5ο του γκολ στη Super League.
21:14
Για πρώτη φορά στο ματς η Λαμία “παρέλυσε” αμυντικά και έπειτα από ταραχή στην περιοχή ο νυν παίκτης του Ολυμπιακού βρήκε την ευκαιρία να παραβιάσει την εστία των φιλοξενούμενων.
21:12
84′
ΓΚΟΛ 1-0 ο Πανιώνιος με τον μόνιμο σκόρερ του στα τελευταία τέσσερα ματς.
21:09
80′
Περνάει εκτός ο κουρασμένος Μπερτόλιο και ο Επστάιν. Τη θέση του Γερμανού παίρνει ο Ρόμανιτς και του Μπερτόλιο ο Καραγκούνης.
21:07
79′: Σουτ Ντουρμισάι από τα αριστερά, σουτ, ο Αντέτζο σωτήρια με το σώμα διώχνει…
21:07
Αλλαγές για τη Λαμία…
21:07
78′
Ο Πανιώνιος έχασε μεγάλη ευκαιρία, ο Ντουρμισάι από καλή θέση στο σουτ που επιχείρησε βρήκε τον Ουσμάν αντί για το τέρμα.
21:04
76′
Μεγάλη ευκαιρία για τον Πανιώνιο. Ο Κούρντι κάνει κάτι μεταξύ σέντρας και σουτ από θέση έξω δεξιά, πολλά φάλτσα, η μπάλα πάει για μέσα, ο Σαράνοφ με τα ακροδάκτυλα πετά την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
21:02 Σχόλιο
Στο 75′ φτάσαμε… Έχει ανέβει ο Πανιώνιος μετά τις δύο γρήγορες αλλαγές του Ανιγκό.
21:03
75′
Καλύτερος τα τελευταία λεπτά ο Πανιώνιος. “Έκατσε” ο Μπερτόλιο, “έκατσε” και η Λαμία.
20:59
71′
Αλλαγή ο Οσμάν παίρνει τη θέση του Δημούτσου.
20:58
69′
Δύο ποδοσφαιριστές στο έδαφος, έχει διακοπεί το ματς.
20:56
68′
Αλλαγή θα κάνει και η Λαμία.
20:55
66′
Ο Μασούρας ανέλαβε την εκτέλεση και με σουτ επιχείρησε να απειλήσει τον Σαράνοφ. Τελικά η μπάλα πήγε πολύ ψηλά άουτ.
20:54
65′
Κίτρινη κάρτα στον Πλιάτσικα για μαρκάρισμα στον Οικονομίδη.
20:53
64′
Καλή εκτέλεση από τον Κούρντι, η μπάλα μόλις άουτ.
20:51
63′
Φάουλ σε πολύ καλή θέση για τον Πανιώνιο, το κέρδισε ο Οικονομίδης.
20:49
60′
Πρώτη ευκαιρία του Πανιωνίου μετά το 5′ με σουτ του Σιντί Αλί το οποίο δεν δυσκολεύτηκε να αποκρούσει ο Κότνικ.
20:46 Corner
59′: Κόρνερ για τη Λαμία από τα δεξιά με τον Μπερτόλιο, η μπάλα απομακρύνεται εύκολα…
20:45
56′
Φάουλ του Σκόνδρα στον Μασούρα σε προσπάθεια αντεπίθεσης του Πανιώνιου. Σωστή η κίτρινη.
20:43
55′
Πάει και για δεύτερη αλλαγή ο Ανιγκό, καθώς θα περάσει εκτός τον Πιρίς και τη θέση του θα πάρει ο Αλί.
20:42
54′
Κίτρινη κάρτα στον Οικονομίδη για επικίνδυνο παιχνίδι.
20:41
53′
Κόρνερ για τη Λαμία, ο Μπαράλες πιάνει τη κεφαλιά ολομόναχος και η μπάλα κατέληξε μόλις άουτ.
20:40
52′
Και το δεύτερο ημίχρονο από πλευράς καλών ευκαιρία ανήκει στους φιλοξενούμενους.
20:38
49′
Ο Μπερτόλιο χάνει μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία από εξαιρετική θέση. Το πλασέ μέσα από την περιοχή απέκρουσε ο Κότνικ.
20:35
46′
Η μπάλα έφτασε στον Καμαρά, όμως ο παίκτης του Πανιώνιου έκανε κινήσεις παραπάνω και κατέληξε εκτός τελικής γραμμής.
20:34
Κόρνερ για τον Πανιώνιο νωρίς…
20:32
45′
Με αλλαγή αρχίζει ο Πανιώνιος, ο Καμαρά παίρνει τη θέση του Τσιλούλη.
Ο Ασίγκμπα είναι εντάξει συνεχίζει κανονικά.
Ημίχρονο 0-0 καλύτερη η Λαμία!
Τραυματισμός του Ασίγκμπα
20:16
Συμπληρώθηκαν τα 45′, ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος…
20:14
42′
Ο Ανιγκό γκρινιάζει στους ποδοσφαιριστές του για τις λάθος επιλογές που κάνουν. Πολλά λάθη οι Νεοσμυρνιώτες.
20:12
Μικρή διακοπή έχει χτυπήσει από Μπερτόλιο (από το μαρκάρισμα που στοίχισε την κάρτα στον παίκτη του Πανιωνίου στην προηγούμενη φάση)
20:12 Κίτρινη Κάρτα
41′: Κίτρινη στον Πίρς.
20:12
40′
Πέντε λεπτά ακόμη για το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Η κατοχή στον Πανιώνιο.
20:09
37′
Μία ακόμη προσπάθεια για γκολ από τη Λαμία, πάλι με τον Μπερτόλιο που το σουτ του μπλόκαρε ο Κότνικ.
20:08
Πολλά παράπονα έχει ο Ανιγκό, κυρίως επειδή δε λειτουργεί σωστά η άμυνά του όταν πρέπει ν’ ανεβάσει τη μπάλα.
20:07
35′
Προσπαθεί τώρα ο Πανιώνιος να βελτιώσει την επιθετική του εικόνα, συνεχίζει όμως τα λάθη.
20:03 Out
32′: Ο Δημούτσος ένα σουτ από θέση έξω αριστερά, πολλά μέτρα μακριά από την εστία του Πανιωνίου
20:03
31′
Ο Πανιώνιος επέστρεψε μετά από ώρα στην περιοχή της Λαμίας, αλλά η κεφαλιά του Πιρίς πέρασε άουτ. Από το ριπλέι φάνηκε ότι ήταν κόρνερ για τους γηπεδούχους.
19:58
26′
Ο Μπερτόλιο έβγαλε τη πάσα στον Επστάιν, ο Γερμανός από θέση για γκολ πλάσαρε άουτ. Πολύ καλή η Λαμία.
19:57
Νωρίτερα, είχε τιμωρηθεί με κίτρινη κάρτα ο Δημούτσος.
19:55
24′
Άλλη μία καλή ευκαιρία για τη Λαμία!
19:52
20′
Πιέζει ψηλά η Λαμία για το λάθος των αμυντικών του Πανιωνίου. Το πετυχαίνουν μέχρι στιγμής οι φιλοξενούμενοι.
19:49
16′
Η Λαμία έχει καλύτερη κυκλοφορία, οι γηπεδούχοι δείχνουν ελαφρώς νευρικοί κυρίως όταν χρειάζεται να δώσουν την τελική πάσα για να βγει ευκαιρία.
19:46
Συμπληρώσαμε 15 λεπτά αγώνα. Πανιώνιος και Λαμία έχουν από μία καλή ευκαιρία με κορυφαία βέβαια αυτή του Μασούρα.
19:42
10′
Πολύ καλή σέντρα από τον Καραμάνο, ο Μπαράλες έπιασε την κεφαλιά όμως δεν βρήκε στόχο. Όμορφο ματς βλέπουμε στη Νέα Σμύρνη.
19:39
Αξίζει να σημειωθεί πως ο Μασούρας σκοράρει για λογαριασμό του Πανιωνίου στα τρία τελευταία του παιχνίδια στο πρωτάθλημα. Θα καταφέρει να συνεχίσει το σερί του απόψε;
19:37
5′
Μεγάλη φάση για τον Πανιώνιο, αλλά ο Μασούρας από την εκπληκτική πάσα του Ντουρμισάι δεν κατάφερε να νικήσει τον αντίπαλο γκολκίπερ.
19:34
2′
Δεν πήραν κάτι οι φιλοξενούμενοι από το κόρνερ. Η κατοχή επέστρεψε στον Πανιώνιο.
19:32
Νωρίς νωρίς ένα κόρνερ για τη Λαμία.
19:30
Οι δύο ομάδες έχουν μπει στον αγωνιστικό χώρο, χαιρετιούνται αυτή τη στιγμή και οδεύουμε πλέον προς την ουσία του πράγματος!
19:24
Υπενθυμίζουμε πως ο Γιώργος Μασούρας του Πανιώνιου ανακοινώθηκε από τον Ολυμπιακό.
19:22
Οι δύο ομάδες έχουν πραγματοποιήσει το καθιερωμένο ζέσταμα και σε πολύ λίγο θα μπουν στον αγωνιστικό χώρο για ν’ αρχίσει το παιχνίδι.
19:16
Πανιώνιος (Ζοζέ Ανιγκό): Κότνικ, Ντομίνγκες, Μπανανά, Κούρντι, Κότσιτς, Οικονομίδης, Πιρίς, Κεϊτά, Τσιλούλης, Μασούρας, Ντουρμισάι.

Λαμία (Μάκης Χάβος): Σαράνοφ, Βασιλαντωνόπουλος, Δημούτσος, Αντέτζο, Ασίγκμπα, Σκόνδρας, Επστάιν, Πλιάτσικας, Μπαράλες, Μπερτόλιο, Καραμάνος.
19:16
Έχουμε διαθέσιμες και τις 11αδες, οπότε ας πάμε να τις δούμε 15 λεπτά πριν τη σέντρα.
19:14
Όσον αφορά την εικόνα των δύο ομάδων στον βαθμολογικό πίνακα, αυτή του Ανιγκό βρίσκεται στην 9η θέση με 14 βαθμούς, ενώ αυτή του Χάβου στην 10η με 11.
19:13
Να θυμίσουμε πως την προηγούμενη αγωνιστική ο γηπεδούχος Πανιώνιος είχε επικρατήσει εκτός έδρας της Ξάνθης με 1-0, ενώ η Λαμία που υποδέχθηκε τον Αστέρα Τρίπολης αναδείχθηκε ισόπαλη με τους Αρκάδες σε 0-0.