Πανιώνιος – Λαμία live 96,2… (0-1)

Κάκιστη και σφαγιαστική για τη Λαμία η σημερινή διαιτησία!

0

Στις 5 και τέταρτο αρχίζει ο αγώνας μεταξύ του γηπεδούχου Πανιωνίου και της ομάδας της Λαμίας στο γήπεδο της Νέας Σμύρνης για το πρωτάθλημα της μεγάλης κατηγορίας.
Στο γήπεδο βρίσκεται ο Σταύρος Παπανάγνου και ο Απόστολος Παπαδάκης ο οποίος θα περιγράψει μέσα από το μικρόφωνο του ΛΑΜΙΑ FM-1 96,2 κάθε στιγμή και φάση του αγώνα που έχει ιδιαίτερη βαθμολογική σημασία και για τις δύο ομάδες.
Μείνετε συντονισμένοι…

19:16 Τέλος Αγώνα
Λήξη της αναμέτρησης Πανιώνιος – Λαμία 0-1.
19:16
90+5′
Κίτρινη κάρτα στον Σάλιακα και φάουλ για τον Πανιώνιο. Έχει ανέβει και ο Μαλέρμπ.
19:15
90+4′
Η μπάλα έφτασε στον Γρίβα αυτός έπιασε το σουτ με τη μπάλα να φεύγει έξω.
19:13
90+2′
Επιμένει ο Πανιώνιος αλλά ακόμα δεν έχει τελικές προς την εστία του Θεοδωρόπουλου.
19:12
90′
Πέντε θα είναι τα λεπτά των καθυστερήσεων.
19:08
87′
Ο Μασούρας ανέλαβε την εκτέλεση με τη μπάλα να περνάει και τον Θεοδωρόπουλο να διώχνει σε κόρνερ.
19:07
86′
Κίτρινη κάρτα στον Ασίγμπα για φάουλ στον Μιλόγεβιτς. Ευκαιρία για νέο γέμισμα.
Συνεχίζουν οι οπαδοί των γηπεδούχων να ρίχνουν αντικείμενα μέσα στον αγωνιστικό χώρο με στόχο τους παίχτες της Λαμίας!
19:05
84′
Κίτρινη κάρτα στον Δούμτσιο που χτύπησε τον Αντέτζο.
Ένας ανόητος φίλαθλος ή παράγοντας του Πανιωνίου ρίχνει νερό στον πάγκο της Λαμίας,ντροπή.
82΄Τρίτη αλλαγή για την Λαμία , μέσα ο Βύντρα.
Εκτός ο Ρόμανιτς και στη θέση του ο Βύντρα. Φουλ άμυνα από τον Μάντζιο για να κρατήσει το 1-0.
18:58
77′
Τρίτη αλλαγή για τον Πανιώνιο. Ο Γρίβας στη θέση του Κιάκου.
18:55
74′
Νέα σέντρα από τα δεξιά με τον Σαραμαντά να πιάνει την κεφαλιά και να στέλνει τη μπάλα έξω.
18:53
72′
Σέντρα από τα δεξιά ο Θεοδωρόπουλος έδιωξε με δυσκολία τη μπάλα.
18:50
70′
Ο Πανιώνιος πιέζει και προσπαθεί να φτάσει στην ισοφάριση αλλά ακόμα δεν έχει βρει τον τρόπο να παραβιάσει την εστία του Θεοδωρόπουλου.
Σοβαρά επεισόδια στο Γ.Καραισκάκης λίγο πριν την έναρξη του αγώνα Ολυμπιακός- ΠΑΟ.

18:43
63′
Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Εκτός ο Τσιλούλης και στη θέση του ο Δούμτσιος.
18:42
62′: Σέντρα του Παπανικολάου, ο Ασίγκμπα παραχωρεί κόρνερ.
18:41 Κίτρινη Κάρτα
59′: Κίτρινη κάρτα στον Μασούρα για διαμαρτυρία.
18:41
59′
Κερδίζει νέο κόρνερ ο Πανιώνιος από τα αριστερά αλλά και πάλι η άμυνα της Λάμιας έδιωξε.
18:37 Out
57′: Ωραία σέντρα του Μιλόγεβιτς από τα αριστερά, κεφαλιά του Αραμπούλι η μπάλα λίγο άουτ από το δεξί δοκάρι του Θεοδωρόπουλου.
18:36
56′: Κακή εκτέλεση του Μιλόγεβιτς, αλλά και πάλι η μπάλα στον Τσιλούλη το γέμισμα του, ο Αντέτζο διώχνει σε πλάγιο.
18:36 Corner
56′: Κόρνερ για τον Πανιώνιο το παραχωρεί ο Αντέτζο.
18:35
54′
Αλλαγή για τη Λαμία η δεύτερη. Εκτός ο Τίρονε και στη θέση του ο Σάλιακας.
18:34
53′
Κερδίζει νέο κόρνερ ο Πανιώνιος από τα αριστερά. Πιέζει για να βρει το γκολ της ισοφάρισης.
18:31
50′
Φάουλ του Τιρόνε στον Μιλόγεβιτς και κίτρινη κάρτα στον παίκτη της Λαμίας.
18:29
48′
Κερδίζει κόρνερ ο Πανιώνιος από τα δεξιά. Ο Μιλόγεβιτς το εκτέλεσε με την άμυνα της Λαμίας να διώχνει.
18:25
46′
Ξεκινάει το δεύτερο μέρος στη Νέα Σμύρνη με τον Πανιώνιο στη σέντρα.
18:24
46′
Αλλαγή για τον Πανιώνιο. Εκτός ο Εμμανουηλίδης και στη θέση του ο Μιλόγεβιτς.
Η Λαμία πάει στα αποδυτήρια όντας μπροστά στο σκορ με 1-0 αλλά έχοντας να παίξει και ένα ακόμη ημίχρονο με παίκτη λιγότερο.
18:09
Ημίχρονο στην αναμέτρηση.
18:08
45+3′
Κίτρινη κάρτα στον Αραμπούλι επειδή ενώ μπήκε στην περιοχή επιχείρησε να πάρει πέναλτι.
18:04 (4 λεπτά καθυστερήσεων)
45′
Κίτρινη κάρτα στον Ρόμανιτς για φάουλ πάνω στον Μασούρα.
17:58
38′
Ο Νίκκι Παπαβασιλείου ζήτησε από τους Τσιλούλη-Εμμανουηλίδη να αλλάξουν πλευρές σε μια εσωτερική αλλαγή για τον Πανιώνιο.
17:55
36′
Ο Σαραμαντάς έκανε τη σέντρα από τα αριστερά με τον Τσιλούλη να πιάνει την κεφαλιά η οποία έφυγε ψηλά άουτ.
17:52
33′
Αλλαγή για τη Λαμία. Εκτός ο Βασιλόγιαννης και στη θέση του ο Ασίγκμπα σε μια προσπάθεια του Άκη Μάντζιου να ενισχύσει αμυντικά την ομάδα του που εδώ και επτά λεπτά παίζει με δέκα παίκτες.
17:48
29′
Καλή στιγμή για τον Πανιώνιο. Ωραίο ένα-δύο ανάμεσα σε τρεις παίκτες με τελικό αποδέκτη τον Παπανικολάου που μπήκε μέσα στην περιοχή, έκανε το πλασέ αλλά ο Θεοδωρόπουλος σωτήρια έσωσε την ομάδα του από βέβαια παραβίαση.
ΜΕ 10 ΠΑΙΧΤΕΣ Η ΛΑΜΙΑ!!!!
Ο διαιτητής με μια πολύ αυστηρή απόφασή του συνεπικουρούμενος και από το VAR (Κουμπαράκης) βγάζει κόκκινη κάρτα στον Μπεχαράνο μετά τη χρήση του VAR επειδή χτύπησε εκτός φάσης τον Τσιλούλη.
Αρχικά ο διαιτητής δεν είδε τη φάση και πήγε στο VAR και πήρε την απόφαση η οποία είναι σωστή. 17:42
24′
Νέο κόρνερ κερδίζει η Λαμία το οποίο πέρασε χωρίς αποτέλεσμα για τους γηπεδούχους.
17:41
22′
Η άμυνα του Πανιωνίου έκοψε και έφυγε στην αντεπίθεση με τον Εμμανουηλίδη από δεξιά να κάνει τη σέντρα και την άμυνα της Λαμίας να διώχνει σε κόρνερ.
17:40
21′
Ο Καραμάνος έκανε την ενέργεια από τα αριστερά και την προσπάθεια να γεμίσει με την άμυνα του Πανιωνίου να διώχνει σε κόρνερ.
17:38
18′
Ο Κιάκος προσπάθησε να βρει τον Εμμανουηλίδη αλλά ήταν σε θέση οφσάιντ και ανακόπηκε η επίθεση του Πανιωνίου.
17:37
15′
Πέρασε χωρίς αποτέλεσμα αυτό το κόρνερ για τους γηπεδούχους.
17:33
14′
Κερδίζει κόρνερ ο Πανιώνιος από τα δεξιά, το πρώτο στο ματς.
17:31
11′ ΓΚΟΛ
Πανιώνιος – Λαμία 0-1 (Καραμάνος). Ο Τιρόνε έκανε ωραία ενέργεια και παράλληλη μπαλιά από τα δεξιά με τον Καραμάνο από το ύψος της μικρής περιοχής να πλασάρει εύστοχα και να ανοίγει το σκορ.
ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑΑΑ!
17:27
8′
Ο Τιρόνε επιχείρησε με ένα ψηλοκρεμαστό σουτ να νικήσει τον Μαλέρμπ αλλά το σουτ που επιχείρησε ήταν κακό.
17:20
1′
Ξεκίνησε το ματς με τη Λαμία στη σέντρα και την πρώτη επίθεση.
17:18
Υπάρχει ένα πρόβλημα με τα δίχτυα στην μια εστία και μια καθυστέρηση στην έναρξη του ματς.
17:14
Οι παίκτες των δύο ομάδων έκαναν την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο.
17:13
Λιγοστός κόσμος στο γήπεδο της Νέας Σμύρνης για να παρακολουθήσει την αναμέτρηση.

Η Λαμία ιδιαίτερα φορμαρισμένη θέλει την νίκη για να σιγουρέψει τις πιθανότητες παραμονής της στην Μεγάλη κατηγορία ενώ ο Πανιώνιος θέλει βαθμούς-ανάσας προκειμένου να ξεκολλήσει από την τελευταία θέση της βαθμολογίας.

O Πανιώνιος, λόγω του -6, έχει 4 βαθμούς περισσότερους από τον Παναιτωλικό αλλά είναι στο -2 σε σχέση με τους Αγρινιώτες.
Ο Νίκκι Παπαβασιλείου δοκιμάζει νεαρούς παίκτες εν όψει Ιανουαρίου, εντός των περιορισμών που έχει ο Πανιώνιος, ελπίζοντας ότι θα βρει λύσεις στο φτωχό ρόστερ που διαθέτει.
Ευαγγέλλου και Οικονομίδης είναι τιμωρημένοι, με το πλήγμα να αφορά την απουσία του Κόρμπου που θα μείνει εκτός λόγω προβλήματος υγείας (σκωληκοειδίτιδα).
Μακσίμοβιτς, Άρτσε και Καμαρά παραμένουν εκτός, εξακολουθεί να μην είναι στην κορυφαία γραμμή rotation ο Εμμανουηλίδης.

H Λαμία εξελίσσεται σε παίκτη play off στο Πρωτάθλημα!
Πήρε βαθμό από την ΑΕΚ (0-0) στην εδρα της , στη δύση του 2019, έχοντας δοκάρι και ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ.
Ο Άκης Μάντζιος, που άρχισε τη χρονιά με τον Πανιώνιο, αναμόρφωσε τη Λαμία.
Αποτελεί παράμετρο για το παιχνίδι η επιστροφή του στη Νέα Σμύρνη.
Ο Έλληνας προπονητής έκανε τη νέα του ομάδα να παίζει ουσιαστικό ποδόσφαιρο, έστω και αν στα πιο πρόσφατα -δύσκολα- ματς δεν ήρθαν τα αποτελέσματα.
Γνωρίζει, επίσης, άριστα όλες τις δυσκολίες που αντιμετωπίζει ο αντίπαλος. Προέκυψε θέμα με ενδιαφέρον από την Τουρκία, και συγκεκριμένα της Κόνιασπορ, για τον Τουράμ.
Ωστόσο κάτι συγκεκριμένο προς ώρας δεν υπάρχει, αν και η νύξη φαίνεται σοβαρή.
Το ζήτημα Τουράμ δεν θα επηρεάσει τον καταρτισμό της ενδεκάδας του Μάντζιου.
Ο παίκτης μπήκε στην αποστολή, κρίνεται αγνωστο αν θα μπει και βασικός.
Σε σχέση με το ματς με την ΑΕΚ οι τιμωρημένοι Πλιάτσικας και Δημούτσος εξέτισαν την ποινή τους, οπότε δεν αναφέρονται άλλα ζητήματα απουσιών.
Προγνωστικά για Χ-2
Η χτεσινή επίσκεψη στην Λαμία του σπουδαίου βραζιλιάνου παίχτη Κόστα Βιάνα Βάντερσον που έχει περάσει από την Λαμία, δεν φαίνεται να ταυτίζεται με πιθανή επιστροφή του παίχτη στην πόλη μας.
Έχει προτάσεις με μεγάλες αποδοχές από Κορέα και Αραβικές χώρες.
Η αποστολή της Λαμίας
Κάχριμαν, Θεοδωρόπουλος, Αντέτζο, Τζανετόπουλος, Πλιάτσικας, Σκόνδρας, Βύντρα, Μπάχανακ, Βάντερσον, Ασίγκμπα, Βασιλόγιαννης, Μπεχαράνο, Ανάκογλου, Δημούτσος, Σάλιακας, Μπουλούλης, Τουράμ, Τιρόνε, Καραμάνος και Ρόμανιτς.

Αποστολή Πανιωνίου
Κότνικ, Μαλέρμπ, Σταυρόπουλος, Ντομίνγκες, Σαραμαντάς, Κιάκος, Λυμπεράκης, Μασούρας, Ρέντζας, Παπαγεωργίου, Μιλόγεβιτς, Ρέτσος, Τσιλούλης, Παπανικολάου, Εμμανουηλίδης, Γρίβας, Αραμπούλι, Δούμτσιος.

Διαιτητές
Βάτσιος Αριστείδης με βοηθούς τους Σαμοΐλη Δημήτριο και Παπαδάκη Μιχαήλ από την Δυτική Αττική, την Αθήνα και το Ηράκλειο αντίστοιχα.

Τέταρτος διαιτητής θα είναι ο Μπεκιάρης Λάμπρος από την Καρδίτσα, ενώ διαιτητής VAR θα είναι ο Κουμπαράκης Στέφανος από την Θράκη και AVAR ο Σάββας Νικόλαος από τις Σέρρες.