Παναιτωλικός – ΛΑΜΙΑ 1-1

0

Καλησπέρα σας από το studio του ΛΑΜΙΑ FM-1 96,2.
Είμαστε μαζί σας για να παρακολουθήσουμε ζωντανά τον αποψινό αγώνα της Λαμίας με τον Παναιτωλικό στο γήπεδο του Αγρινίου.
Ο αγώνας με διαιτητή τον κ.Τζήλο ξεκινά ακριβώς στις 8 το βράδυ.
Εκεί βρίσκεται ο συνεργάτης του Σταθμού μας ο Bettino Αλαχούζο ο οποίος θα μας περιγράψει τον αγώνα και θα μας μεταφέρει τον παλμό του μέσα από το μικρόφωνο του FM-1.
Μείνετε συντονισμένοι…

21:54
96′
Τέλος του αγώνα. Με “χρυσό” σκόρερ τον Αμπιόλα Ντάουντα, ο Παναιτωλικός ισοφάρισε σε 1-1 και γλύτωσε την ήττα.
21:52
Ο Ντάουντα πήρε την μπάλα και θα αναλάβει την εκτέλεση.
21:52
94′
ΠΕΝΑΛΤΙ για τον Παναιτωλικό! Ο Ντάουντα πρόλαβε τον Θεοδωρόπουλο, πήρε την μπάλα και ο γκολκίπερ της Λαμίας τον ανέτρεψε!
ΠΕΝΑΛΤΥ ΥΠΕΡ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΥ και 1-1
21:51
94′
Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Σασί αντί του Δημούτσου.
Μπήκε μέσα και ο Σασί
21:48
92′
Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Ρόμανιτς εκτός, ο Βύντρα εντός.
Τέλος κανονικής διάρκειας 4 λεπτά επί πλέον χρόνος
21:44 Corner
87′: Ο Κέβιν στην άλλη γωνία, εκτελεί το κόρνερ, η φάση σταματά για φάουλ του Ρόσα.
21:44
Κόρνερ: 10-1
21:43
Πίεση από τον Παναιτωλικό, αντέχει η Λαμία.
21:42
85′
Ο Ντουάρτε κατέβασε την μπάλα μέσα στην περιοχή, αλλά δεν έκανε καλό τελείωμα.
60 -40 κατοχή δίνει η κρατική τηλεόραση!
21:37 Corner
80′: Σουτ του Άλβαρεζ, η μπάλα στα σώματα, σουτ του Ντίας και έχουμε κόρνερ.
Κανονικά συνεχίζει ο Μπεχαράνο
21:34
Με δέκα προσωρινά η Λαμία, έξω ο Μπεχαράνο για τις πρώτες βοήθειες.
21:34
77′
Μικρή διακοπή λόγω τραυματισμού του Μπεχαράνο.
21:32
76′: Ωραία προσπάθεια του Άλβαρεζ, όμως έχουν κλείσει καλά οι Αντέτζο, Πλιάτσικας και διώχνουν τον κίνδυνο.
21:30
73′
Ο Ρόσα εκτέλεσε το φάουλ από τα δεξιά, ο Σίεστεντ πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε ψηλά άουτ.
21:29
73′
Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Ντάουντα αντί του Μπαΐροβιτς.
21:28
71′
Ευκαιρία για τη Λαμία! Ύστερα από σέντρα μέσα στη μεγάλη περιοχή από τον Βάντερσον, ο Καραμάνος έκανε την κεφαλιά, η μπάλα κατέληξε στον Βασιλόγιαννη αλλά το πλασέ του τελευταίου κατέληξε ψηλά άουτ.
21:26
70′
Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Σάλιακας εκτός, ο Βασιλόγιαννης εντός.
21:25
Αυξάνουν την πίεσή τους οι γηπεδούχοι και ψάχνουν το γκολ της ισοφάρισης.
21:18
O Παναιτωλικός έχει την κατοχή, κυκλοφορεί την μπάλα, αλλά χωρίς αποτέλεσμα, αφού η Λαμία έχει κλείσει τους χώρους.
21:16
59′
Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Ντουάρτε αντί του Ντάλσιο.
21:16
59′
Κίτρινη κάρτα για τον Κέβιν.
21:13
56′
Αλλαγή για τον Παναιτωλικό. Ο Ταχάρ στη θέση του Τζανακάκη.
21:11
54′
Ο Τζανακάκης γλυτώνει τη δεύτερη κίτρινη κάρτα, καθώς ανέκοψε επίθεση της Λαμίας.
21:04
Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.
21:02
46′
Έναρξη του δευτέρου μέρους.
ΤΕΛΟΣ Α ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ 0-1
Η Λαμία πηγαίνει στα αποδυτήρια προηγούμενη 1-0 του Παναιτωλικού.
Καλύτερος ο Παναιτωλικός με σωρεία χαμένων ευκαιριών στο πρώτο 20λεπτο, αλλά και δοκάρι με τον Άλβαρεζ μόλις στο 2′.
20:46
45 +1′
Ωραίο σουτ του Τζανακάκη, ο Θεοδωρόπουλος απομάκρυνε σε κόρνερ.
20:46
Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις.
20:45
Κόντρα στη ροή του αγώνα, η Λαμία παίρνει το προβάδισμα.
20:43
43′
ΓΚΟΟΟΛ για τη Λαμία (Μπεχαράνο)!
Ο Ρόμανιτς έκανε σέντρα εν στάσει με τον Μπεχαράνο να παίρνει την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Κνετ για το 0-1!
ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!!!
20:42
42′
Ο Ρόμανιτς κερδίζει κόρνερ από τον Τζανακάκη.
20:38 Out
39′: Ωραία συνεργασία Ντάλσιο με Κέβιν, σέντρα του Ντάλσιο που έγινε αποδέκτης και πάλι της μπάλας, ο Ντίας πιάνει την κεφαλιά, η μπάλα άουτ.
20:34
Μετά το 25ο λεπτό, δεν υπάρχουν πολλές ευκαιρίες μπροστά απ’ τα δύο καρέ.
20:34
34′
Kίτρινη κάρτα στον Τζανακάκη για φάουλ στον Ρόμανιτς.
20:32 Out
32′: Ο Ρόσα στο κόρνερ, ο Ντίας στο πρώτο δοκάρι πιάνει την κεφαλιά, η μπάλα άουτ.
20:31 Corner
31′: Κόρνερ για τον Παναιτωλικό το παραχωρεί ο Σάλιακας.
20:29 Απόκρουση
29′: Ευκαιρία για τη Λαμία σέντρα του Δημούτσου από τα αριστερά, ο Καραμάνος δεν μπορεί να πιάσει την κεφαλιά, με τον Κέβιν να διώχνει τον κίνδυνο.
Κάνει κοιλιά η ομάδα της Λαμίας!
20:27
27′
Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπαΐροβιτς, η μπάλα στο τείχος.
20:26
Φάουλ σε καλή θέση για τον Παναιτωλικό, λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή.
20:26
26′
Κίτρινη κάρτα στον Μπεχαράνο για χέρι.
20:23
23′
Επικίνδυνο γύρισμα του Σάλιακα μέσα στην περιοχή, μπλόκαρε ο Κνετ.
Δεν πάει καλά η ΛΑΜΙΑ…
20:19
18′
Διπλή ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ωραίο σουτ του Άλβαρες, απέκρουσε το Θεοδωρόπουλος,ενώ στη συνέχεια το σουτ του Ρόσα κατέληξε στην αγκαλιά του γκολκίπερ της Λαμίας.
20:17
17′
Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ωραία ατομική προσπάθεια του Ρόσα, η μπάλα πάνω από την εστία του Θεοδωρόπουλου.
20:16
15′
Παραλίγο αυτογκόλ! Ο Σκόνδρας έκανε την κεφαλιά και παραλίγο να στείλει, άθελά του, την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, αλλά η μπάλα πέρασε δίπλα απ’ το αριστερό δοκάρι του Θεοδωρόπουλου.
20:13
Πρώτη τελική για τους φιλοξενούμενους.
20:13
12′
Ωραίο μακρινό σουτ του Σάλιακα, μπλόκαρε ο Κνετ.
20:10
10′
Κεφαλιά από τον Ντίας, μπλόκαρε εύκολα ο Θεοδωρόπουλος.
20:06
Καλός ρυθμός στα πρώτα λεπτά του αγώνα.
20:03
2′
ΔΟΚΑΡΙ για τον Παναιτωλικό! Ωραίο προσπάθεια του Άλβαρες, ο οποίος έκανε το σουτ από το ύψος του ημικυκλίου της μεγάλης περιοχής, αλλά η μπάλα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Θεοδωρόπουλου!
20:01
1′
Έναρξη του αγώνα.
19:59
Φανέλα με το όνομα “Γιάννης” στη μνήμη ενός αδικοχαμένου φιλάθλου του Παναιτωλικού του Γιάννη Ξηροκώστα που απεβίωσε μόλις στα 25 του.
19:59
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Αθανάσιος Τζήλος.
Βοηθοί: Αντώνιος Δίπλαρης, Σπυρίδων Βασιλόπουλος
4ος: Δημήτριος Καραντώνης
VAR: Ευστάθιος Γκορτσίλας
Η ενδεκάδα της Λαμίας έχει ως εξής: Θεοδωρόπουλος, Σάλιακας, Πλιάτσικας, Αντέτζο, Σκόνδρας, Βάντερσον, Μπεχαράνο, Ασίγκμπα, Δημούτσος, Ρόμανιτς, Καραμάνος.

Στον πάγκο για τους φιλοξενούμενους κάθονται οι: Κάχριμαν, Σασί, Βλαχομήτρος, Βασιλόγιαννης, Τζανετόπουλος, Βύντρα, Μπουλούλης.

Η ενδεκάδα του Παναιτωλικού έχει ως εξής: Κνέτ, Τζανακάκης, Γιοβάνοβιτς, Σιέστεντ, Κέβιν, Τσιγγάρας, Ντάλσιο, Ρόσα, Ντίας, Μπαΐροβιτς.

Στον πάγκο για τους γηπεδούχους κάθονται οι: Θεοδωρόπουλος, Ντάουντα, Μιμίτο, Ντουάρτε, Σανιάτ, Μαρσιάλ, Ταχάρ.

Οι παίχτες του Ακη Μάτζιου θέλουν να “ξεπλύνουν” τις κακές εντυπώσεις που άφησαν στον αγώνα κυπέλλου με τα Τρίκαλα στο ΛΑΚ Λαμίας και να καταφέρουν ένα θετικό αποτέλεσμα που θα έχει ως συνέπεια πέραν την βαθμολογικής ανάσας της ομάδας μας να γλυτώσουν και το πρόστιμο των 10.000 ευρώ που τους επέβαλε ο μεγαλομέτοχος της ομάδας μας για την κακή απόδοση τους στο αγώνα με τα Τρίκαλα άσχετα άν η Λαμία και με το 1-1 κατάφερε να προκριθεί στη φάση των 8 του κυπέλλου Ελλάδας χάρη στο 0-1 που είχε κάνει μέσα στα Τρίκαλα.
Ο κ.Μάτζιος στην αποστολή έχει πάρει στο Αγρίνιο τους:
Κάχριμαν, Θεοδωρόπουλο, Αντέτζο, Τζανετόπουλο, Πλιάτσικα, Σκόνδρα, Βύντρα, Βάντερσον, Ασίγκμπα, Βασιλόγιαννη, Μπεχαράνο, Δημούτσο, Σάλιακα, Μπουλούλη, Καραγιάννη, Καραμάνο, Βλαχομήτρο, Ρόμανιτς και Σασί.
Δεν μετέχει στην αποστολή 0 νεοαποκτηθείς Μπιακόνι παρότι δοκιμάστηκε στον αγώνα κυπέλλου με τα Τρίκαλα,αντίθετα στον πάγκο θα είναι ο Σασί ο οποίος όμως δεν έχει αποθεραπευθεί πλήρως.

Από την πλευρά των γηπδούχων ο άλλοτε προπονητής της Λαμίας Μάκης Χάβος έχει στην αποστολή τους:
Άλβαρες, Μπαΐροβιτς, Ντάλσιο, Ντίας, Ντάουντα, Ντουάρτε, Ρόσα, Κέβιν, Γιοβάνοβιτς, Μαρσιάλ, Μιμίτο, Σανιά, Σιέστεντ, Τζανακάκης, Ταχάρ, Τσιγγάρας, Κνετ, Γιαννακόπουλος.
Απουσιάζουν δυο βασικοί παίχτες οι Αριγίμπι και Μουνιέ επίσης εκτός αποστολής έμειναν οι ανέτοιμοι Λιάβας, Μαλής (επιστρέφουν σύντομα) και οι τραυματίες Λουσέρο, Καββαδίας, Γιαννιώτης.
Για λόγους τακτικής οι Ρομάν, Παρράς, Φυτόπουλος, Μπακαδήμας, Θεοδωρόπουλος.
Διαθέσιμοι είναι πια ο Ταχάρ και ο Μαρσιάλ.