ΟΦΗ – ΛΑΜΙΑ 1-3!

0

Γεια σας,έναν ακόμη σημαντικό από κάθε άποψη αγώνα, δίνει σήμερα στις 7 και μισή η ομάδα της Λαμίας εκτός έδρας στο Ηράκλειο Κρήτης με τον ΟΦΗ για το πρωτάθλημα της Super League Κατηγορίας.

Το μικρόφωνο του Σταθμού μας ΛΑΜΙΑ Fm-1 96,2 θα βρίσκεται στα δημοσιογραφικά του “Γεντί Κουλέ” από όπου ο συνεργάτης μας στο Ηράκλειο Τάσος Βαρδάκης θα περιγράψει για λογαριασμό του FM-1 λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα.
21:28
Τελικό σκορ. ΟΦΗ – Λαμία 1-3.
21:27
90+4′
Τίποτα δεν μπορεί ν’ αλλάξει στο ματς.
21:25
90+2′
Διανύουμε το δεύτερο εξ αυτών. Ο Επστάιν είναι στο έδαφος.
90΄ 5 λεπτά επιπλέον χρόνος
21:23
89′
Προσπαθεί και για δεύτερο γκολ ο ΟΦΗ.
21:20
87′
Κίτρινη εν τω μεταξύ αντίκρισε κι ο Πλιάτσικας.
21:19
86′
Ο Νέιρα βγάζει τη σέντρα, ο Ναμπί κάνει την πρώτη κεφαλιά στην αριστερή πλευρά, ο Σακόρ από κοντά νίκησε τον Μελίσσα και μείωσε.
ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΦΗ 1-3
21:17
84′
Κίτρινη κάρτα στον Νιγηριανό.
21:17
84′
Φάουλ του Αντέτζο.
21:17
82′
Ο ΟΦΗ δεν δείχνει ικανός ν’ αντιδράσει.
21:14
80′
Αποβολή με απευθείας κόκκινη για τον Δεληγιαννίδη.
21:13
79′
Σκληρό φάουλ του Δεληγιαννίδη στον Τομάς.
21:10
77′
Φάουλ κάνει ο Πίτι.
21:08
76′
Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Μπερτόγλιο δίνει τη θέση του στον Πίτι.
21:07
74′
ΓΚΟΟΛ για τη Λαμία (Μπερτόγλιο) και ΟΦΗ – Λαμία 0-3: Ο Δημούτσος κάνει την κάθετη στον Μπερτόγλιο, ο Αργεντινός περνά και τον Στρέζο και με το αριστερό στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.
3ο ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ 0-3!!!
21:04
72′
Ο Πέρσον προσπαθεί ν’ απειλήσει από δύσκολη γωνία, ο Μελίσσας ελέγχει την εστία του.
21:02
69′
Ο Παπάζογλου κάνει την κεφαλιά, ο Φερέιρα από κοντά δεν μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.
21:01
69′
Ο Αντέτζο παραχωρεί κόρνερ κόβοντας τον Πέρσον.
21:00
68′
O Δεληγιαννίδης κάνει το φάουλ στον Μπερτόγλιο.
20:59
67′
Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Νέιρα περνά στο ματς στη θέση του Βαζ.
20:59
65′
Ο Ναμπί κάνει το γύρισμα από αριστερά, ο Μελίσσας μπλοκάρει.
20:58
64′
O Σακόρ κάνει φάουλ στον Ασίγκμπα.
20:56
63′
Κίτρινη κάρτα στον Φερέιρα για σκληρό φάουλ.
20:56
62′
Αλλαγή για τον ΟΦΗ. Ο Σακόρ στη θέση του Κυριακίδη.
20:54
61′
ΓΚΟΟΟΛ για τη Λαμία (Τομάς) και ΟΦΗ – Λαμία 0-2: Κόρνερ για τη Λαμία, ο Αντέτζο κάνει το τακουνάκι, ο Τομάς από κοντά νικά τον Στρέζο και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.
2ο ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ 0-2!!!
20:52
59′
Φάουλ για τον ΟΦΗ. Ο Μελίσσας μπλοκάρει.
20:51
58′
Τρομερή η έμπνευση του Τάσου Καραμάνου.
20:51
57′
Φανταστικό γκολ από τον Καραμάνο! Ο Επστάιν βγάζει φανταστική κάθετη στον Καραμάνο, αυτός με λόμπα κρεμάει τον Στρέζο και ανοίγει το σκορ.
ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!!! 0-1
20:49
56′
Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Επστάιν στη θέση του Τσούκαλου.
20:48
55′
Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία. Ο Τσούκαλος βγαίνει από αριστερά, περνά από την εσωτερική, βγάζει έξω στον Τομάς, ο Ισπανός κάνει το καλό σουτ, ο Στρέζος απομακρύνει σε κόρνερ.
20:46
53′
Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Σέντρα του Ναμπί με το δεξί, ο Βαζ κάνει το σουτ με το εξωτερικό δεξιά εντός περιοχής, η μπάλα έξω.
20:45
53′
Άλλο ένα φάουλ σκοπιμότητας. Αυτή τη φορά από τον Μπεχαράνο στον Ναμπί.
20:44
52′
Ο Τομάς κάνει φάουλ σκοπιμότητας στον Μεγιάδο.
20:44
51′
Ο Κοροβέσης κόβει με φάουλ τον Καραμάνο.
20:42
50′
Ενοχλήσεις αισθάνεται ο Αντέτζο.
20:41
48′
Ο Ασίγκμπα δεν μπορεί να κόψει αλλιώς, παρά μόνο με φάουλ τον Πέρσον.
20:40
47′
Ο Αντέτζο χάνει τον Πέρσον, αλλά ο Μελίσσας έχει βγει γρήγορα.
20:38
46′
Έναρξη δεύτερου ημιχρόνου στο Ηράκλειο.
20:37
Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Ασίγκμπα στη θέση του Σκόνδρα.
20:37
Δεν υπάρχει αλλαγή για τον ΟΦΗ.
20:34
Πάμε για το δεύτερο ημίχρονο στο Ηράκλειο.

20:20
Ημίχρονο στο Ηράκλειο. ΟΦΗ – Λαμία 0-0
20:19
43′
Ευκαιρία για τη Λαμία. Ο Μπερτόγλιο μπαίνει στην περιοχή, κάνει το σουτ, η μπάλα λίγο έξω από την εστία του Στρέζου.
20:18
43′
Ευκαιρία για τη Λαμία. Ο Σκόνδρας από δεξιά γυρίζει πιο κεντρικά στον Μπερτόγλιο, ο Αργεντινός κάνει το σουτ, ο Στρέζος εντυπωσιακά όσο και ουσιαστικά απομακρύνει σε κόρνερ.
20:17
41′
Η Λαμία απειλεί. Ο Δημούτσος κάνει το σουτ, η μπάλα κοντράρει στον Μιχόγεβιτς και καταλήγει κόρνερ.
20:16
40′
Κίτρινη κάρτα στον Σκόνδρα για φάουλ στην αρχή της φάσης του ΟΦΗ, στην οποία αφέθηκε πλεονέκτημα.
20:15
40′
Απαντά με ευκαιρία η Λαμία. Ο Καραμάνος κάνει το πλασέ στο πρώτο δοκάρι, η μπάλα έξω.
20:14
39′
Απίστευτη ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Ο Μελίσσας είναι εξουδετερωμένος, ο Βαζ κι όμως δεν μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Τη στέλνει πάνω στον γκολκίπερ της Λαμίας.
20:12
38′
Κίτρινη κάρτα στον Παπάζογλου.
20:11
36′
O Πάρσον φεύγει από δεξιά, μπαίνει στην περιοχή, προλαβαίνει να κάνει τη σέντρα, ήταν πολύ δυνατή για να την προλάβει ο Κοροβέσης στην αριστερή πλευρά.
20:10
35′
Ο Τομάς κάνει φάουλ στον Δεληγιαννίδη.
20:09
35′
Κόρνερ για τη Λαμία.
20:09
34′
Ο Πλιάτσικας επιχειρεί κάπως ανορθόδοξα να κόψει την μπάλα, τελικά η τύχη τον ευνοεί.
20:08
33′
Ο Ναμπί κάνει όλο το παιχνίδι του ΟΦΗ, με τον Φερέιρα να είναι ιδιαίτερα δραστήριος. Κακός ο Μπερτόγλιο για τους Φθιώτες.
20:06
32′
Ο Βαζ χάνει την μπάλα από τον Αντέτζο, του κάνει και το φάουλ.
20:06
31′
Ο Τομάς βγαίνει από δεξιά, κάνει τη σέντρα, αλλά ο Τσούκαλος δεν πιάνει καλά το σουτ.
20:04
29′
Κίτρινη κάρτα στον Μελίσσα για καθυστερήσεις.
20:03
29′
Ο Ναμπί εκτελεί, η μπάλα ψηλά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Μελίσσα.
20:03
28′
Φάουλ για τον ΟΦΗ.
20:02
27′
Ο Τσούκαλος βγαίνει δεξιά εντός περιοχής, κάνει και το διαγώνιο σουτ, η μπάλα αρκετά έξω. Αυτή ήταν η πρώτη τελική της Λαμίας στην εστία.
20:01
26′
Ο Φερέιρα ελίσσεται από αριστερά, μετακινείται κεντρικά με την μπάλα, κάνει και το σουτ. Η μπάλα έξω.
20:00
25′
Έχει αλλάξει τους δύο μπακ του ο Μάκης Χάβος. Ο Σκόνδρας έχει πάει δεξιά, ο Βασιλαντωνόπουλος αριστερά.
19:59
24′
Ο Σκόνδρας κόβει με φάουλ τον Φερέιρα.
19:58
23′
Σέντρα από τον Δεληγιαννίδη, ο Κυριακίδης πιάνει την κεφαλιά. Ο Μελίσσας μπλοκάρει.
19:57
Σαφώς ανώτερος ο ΟΦΗ στο διάστημα που έχουμε ματς.
19:56
21′
Νέα ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Ναμπί μπαίνει από αριστερά, ο Μελίσσας αποκρούει ξανά. Κόρνερ για τους γηπεδούχους.
19:56
20′
Δοκάρι για τον ΟΦΗ. Ο Ναμπί μπαίνει από αριστερά, συγκλίνει, κάνει και το σουτ με το δεξί. Η μπάλα περνά από τον Μελίσσα και σταματά στο αριστερό δοκάρι της εστίας της Λαμίας.
19:55
19′
O Δεληγιαννίδης κάνει το σκαστό σουτ με το δεξί, ο Σκόνδρας κόβει.
19:53
18′
Ευκαιρία για τον ΟΦΗ. Ο Φερέιρα μπαίνει από αριστερά, βγαίνει τετ-α-τετ με τον Μελίσσα, ο γκολκίπερ της Λαμίας τον νικά.
19:52
17′
O Πέρσον σπρώχνει τον Αντέτζο για να πάρει καλύτερη θέση. Ο Ζαχαριάδης το βλέπει.
19:50
15′
Φάουλ για τη Λαμία. Ο Κοροβέσης πέφτει με δύναμη πάνω στον Πλιάτσικα.
19:49
14′
Σε θέση οφσάιντ ο Τσούκαλος.
19:48
13′
Ο Δεληγιαννίδης κάνει τη σέντρα, ο Πέρσον ξεμαρκάρεται από τον Αντέτζο. Ο Σουηδός πιάνει την κεφαλιά, η μπάλα έξω.
19:46
12′
Ο Μπεχαράνο επιχειρεί ένα σουτ με το δεξί από μακριά, η μπάλα πολύ ψηλά άουτ.
19:46
11′
Κόρνερ για τη Λαμία. Ο Μπερτόγλιο κάνει το σουτ με το δεξί, η μπάλα κοντράρει στον Παπάζογλου και φεύγει κόρνερ.
19:45
9′
Ο Βαζ ελίσσεται εκτός περιοχής, κάνει και το σουτ με το αριστερό, ο Μελίσσας μπλοκάρει.
19:43
8′
Ο Δεληγγιανίδης κάνει φάουλ στον Σκόνδρα, ο οποίος “τσίμπησε” την μπάλα.
19:43
7′
Σαφής η πρωτοβουλία των κινήσεων εκ μέρους του ΟΦΗ, περιμένει η Λαμία.
19:42
6′
Ο Πέρσον κόβεται με διπλό φάουλ από Μπεχαράνο και Βασιλαντωνόπουλο.
19:41
5′
Ο Μελίσσας απομακρύνει με γροθιές.
19:38
3′
Σε θέση οφσάιντ ο Τάσος Καραμάνος.
19:37
3′
Ο Μπερτόγλιο επιχειρεί με τη μία και χωρίς να βλέπει το σουτ με το αριστερό, έπιασε “αέρα” ο “φλάκο”.
19:37
2′
Ο ΟΦΗ έχει μπει πιο δυνατά στο ματς.
19:35
1′
Ξεκίνησε το ματς στο “Γεντί Κουλέ”.
19:34
Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη των τεσσάρων νεκρών στην κοίτη του ποταμού, Γεροπόταμος, στο νομό Ηρακλείου Κρήτης.
19:32
Όρκος νίκες από παίκτες και τεχνικό επιτελείο του ΟΦΗ.
19:32
Ο ΟΦΗ έχει μετά από 20 ματς 17 βαθμούς και βρίσκεται στην 14η θέση, η Λαμία τέσσερις περισσότερους (21) και βρίσκεται στη 12η.

Ο Μάκης Χάβος έβγαλε την αποστολή, δίχως να υπολογίζει στους τιμωρημένους Βάντερσον και Μπαράλες.

Αναλυτικά: Σαράνοφ, Μελίσσας, Βασιλαντωνόπουλος, Αντέτζο, Καρυπίδης, Μπεχαράνο, Σκόνδρας, Ασίγκμπα, Πλιάτσικας, Πίτι, Μπερτόλιο, Τομάς, Δημούτσος, Επστάιν, Μπλάζιτς, Μπουλούλης, Καραμάνος, Ασούμπρε, Ρόμανιτς, Τσούκαλος.

Στον ΟΦΗ Η προετοιμασία, ολοκληρώθηκε με ένα απρόοπτο την Κυριακή (17/2), καθώς ο Γιακουμάκης αποχώρησε από την προπόνηση ένεκα ενοχλήσεων στη γάμπα και με τη συμμετοχή του σήμερα να κρίνεται αμφίβολη.

Δεν μετέχουν ο τιμωρημένος Νάστο και οι τραυματίες Γιαννούλης, Ποτουρίδης, Οικονόμου και Βουό.

Αναλυτικά, η 20άδα για το ματς της 21ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας: Στρέζος, Σωτηρίου, Μπράουν, Μπολάκης, Αργυρόπουλος, Κοροβέσης, Δεληγιαννίδης, Παπάζογλου, Μιχόγεβιτς, Μεγιάδο, Κυριακίδης, Νέιρα, Ναμπί, Σακόρ, Φερέιρα, Κουτσιανικούλης, Ντίνας, Βαζ, Γιακουμάκης, Πέρσον.
Διαιτητής του

αγώνα θα είναι ο Πραξιτέλης Ζαχαριάδης του Συνδέσμου Μακεδονίας. Βοηθοί του θα είναι οι Χατζηνάκος (Δράμας) και Γκάγκας (Λάρισας).