Ολυμπιακός – Λαμία κύπελλο live… 0-1 τελικό!

0

Καλησπέρα σας από το studio του ΛΑΜΙΑ FM-1 96,2.
Στις 7 και μισή αρχή ο αγωνίας κυπέλλου μεταξύ του Ολυμπιακού και της Λαμίας.
Στο γήπεδο Γεώργιος Καραϊσκάκης βρίσκεται ο συνεργάτης του Σταθμού μας Γιώργος Χρονόπουλος που θα περιγράψει τον αποψινό αγώνα.
Μείνετε συντονισμένοι…
21:24
Η Λαμία στα ημιτελικά, ο Ολυμπιακός νοκ-άουτ.
21:23
Τελικό σκορ. Ολυμπιακός – Λαμία 0-1!
21:22
90+4′
Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Το παραχωρεί ο Πλιάτσικας.
21:21
90+3′
O Κούτρης κάνει τη σέντρα, ο Μασούρας δεν μπορεί να πάρει την κεφαλιά.
ΤΟ ΠΕΝΑΛΤΥ ΠΟΥ ΑΠΕΚΡΟΥΣΕ Ο ΣΑΡΑΝΟΦ

21:20
90+2′
Άστοχο το σουτ του Νάτχο εκτός περιοχής.
21:20
90+2′
Η Λαμία βγαίνει μπροστά, ο Τομάς κάνει τη σέντρα, ο Ρόμανιτς δεν μπορεί ν’ ακολουθήσει.
21:19
90+1′
Φάουλ του Τσιμίκα στον Ρόμανιτς.
21:19
Πέντε τα λεπτά του επιπρόσθετου χρόνου στην αναμέτρηση.
21:18
90′
Φάουλ του Σισέ στον Πλιάτσικα.
21:18
89′
Φάουλ για τον Ολυμπιακό. Πάνω στον Κούτρη, δεξιά όπως επιτίθεται οι γηπεδούχοι.
21:16
87′
Ο Φορτούνης βγαίνει από αριστερά, κάνει τη σέντρα, αλλάζει πορεία η μπάλα, ο Ασίγκμπα απομακρύνει.
21:14
86′
Εκτελεί ο Φορτούνης, αποκρούει ο Σαράνοβ!
21:13

85′
Πέναλτι για τον Ολυμπιακό. Ο Ασίγκμπα ανατρέπει τον Ποντένσε εντός περιοχής.
21:12
84′
Ο Χασάν δεν μπορεί να πιάσει την κεφαλιά υπό την πίεση του Καρυπίδη.
21:11
83′
Ο Φορτούνης κάνει το σουτ με το αριστερό, ο Σαράνοβ απομακρύνει ξανά.
21:11
82′
Ο Καραμάνος πιέζει και κερδίζει το πλάγιο από τον Μιράντα.
21:10
Ο Ολυμπιακός προσπαθεί να φθάσει στην ισοφάριση και την πρόκριση.
21:09
82′
Ούτε ο Ποντένσε μπορεί από δεξιά εντός περιοχής.
21:09
82′
Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Μασούρας από κοντά δεν μπορεί, ο Καρυπίδης βάζει την κόντρα.
21:08
81′
Φάουλ του Μπουλούλη στον Ποντένσε.
21:08
80′
Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Βασιλαντωνόπουλος στη θέση του Μπεχαράνο.
21:07
79′
Ο Γκιλιέρμε σταματά με φάουλ τον Ρόμανιτς.
21:06
78′
Κόρνερ για τον Ολυμπιακό
21:05
77′
Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Φορτούνης περνά από δεξιά, μπαίνει στην περιοχής, βγάζει κεντρικά στον Χασάν, ο Αιγύπτιος από την “καρδιά” της άμυνας της Λαμία αστοχεί.
21:04
76′
Φάουλ του Μασούρα στον Τομάς.
21:03
75′
Ο Ποντένσε κάνει τη σέντρα από δεξιά, ο Πλιάτσικας κόβει.
21:02
74′
Σουτ του Γκιλιέρμε, η μπάλα κοντράρει στον Μπουλούλη.
21:01
73′
Ο Νάτχο βάζει ωραία κάθετη, ο Φορτούνης μπαίνει στην περιοχή, αλλά χάνει το κοντρόλ.
21:00
72′
Σε θέση οφσάιντ ο Ποντένσε.
20:58
70′
Νέα ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Γκιλιέρμε κάνει το πλασέ με το δεξί, ο Σαράνοβ με το πόδι απομακρύνει σε κόρνερ
20:57
69′
Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Φορτούνης βγαίνει από δεξιά, κάνει τη σέντρα, ο Μασούρας δεν μπορεί να κάνει την προβολή.
20:56
68′
Κεφαλιά του Χασάν, ο Σαράνοβ μπλοκάρει.
20:56
68′
Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Το παραχωρεί ο Καρυπίδης.
20:55
67′
Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Μπλάζιτς δίνει τη θέση του στον Μπουλούλη.
20:55
Δείτε τη φάση με τον Πλιάτσικα στο σουτ του Φορτούνη:

20:54
66′
Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Χασάν στη θέση του Σολδάνο.
20:54
65′
Λανθασμένη υπόδειξη οφσάιντ του Τσιμίκα. Ο αριστερός μπακ του Ολυμπιακού καλυπτόταν.
20:53
64′
O Σολδάνο κάνει την κεφαλιά, ο Σαράνοβ απομακρύνει.
Το γκολ της Λαμίας

20:51
62′
Απειλεί ο Ολυμπιακός με τον Κώστα Φορτούνη και οι δύο προσπάθειες βρίσκουν τοίχο. Ο Πλιάτσικας φάνηκε να σταματά την μπάλα ακούσια με το χέρι στη δεύτερη φάση.
20:50
62′
Ο Τομάς βγαίνει από δεξιά, δεν μπορεί να κάνει το κοντρόλ αν και είναι μόνος στην περιοχή.
20:49
60′
Ο Φορτούνης κάνει το γύρισμα από αριστερά, ο Πλιάτσικας κόβει με τη μία.
20:48
59′
Ο Επστάιν μπαίνει στην περιοχή από αριστερά, ο Σισέ παίρνει την εσωτερική και την μπάλα. Εξαιρετική η μπαλιά του Τομάς.
20:46
58′
Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Ρόμανιτς περνά στη θέση του Ασούμπρε.
20:46
56′
Αλλαγή (διπλή) για τον Ολυμπιακό. Μπουχαλάκης και Γκερέρο έξω. Φορτούνης και Ποντένσε μέσα.
20:43
55′
Φάουλ του Σκόνδρα στον Τσιμίκα.
20:43
55′
O Κώστας Φορτούνης ετοιμάζεται να περάσει.
20:42
54′
Σουτ του Νάτχο, ο Σαράνοβ διώχνει σε κόρνερ.
20:40
52′
ΓΚΟΟΟΛ για τη Λαμία (Τομάς) και Ολυμπιακός – Λαμία 0-1: Σέντρα του Σκόνδρα, ο Επστάιν κάνει το σουτ, ο Τομάς από κοντά ανοίγει το σκορ.
20:39
51′
Κεφαλιά του Σολδάνο, η μπάλα στα χέρια του Σαράνοβ.
20:38
50′
O Τσιμίκας κάνει τη σέντρα από αριστερά, ο Πλιάτσικας βγάζει σε κόρνερ προ του Γκερέρο. Κόρνερ για τον Ολυμπιακό.
20:36
48′
Ο Ασίγκμπα “τσιμπάει” την μπάλα από τον Κούτρη, κερδίζει και το φάουλ ενώ δέχεται εν ψυχρώ χτύπημα χωρίς να συγκινείται ο διαιτητής Κομίνης.
20:35
47′
Ο Σκόνδρας προσπαθεί να γυρίσει από δεξιά, ο Τσιμίκας κόβει.
20:33
46′
Δεύτερο ημίχρονο στο “Γ. Καραϊσκάκης”χωρίς αλλαγές και οι δύο ομάδες.
20:33
Υπενθυμίζουμε ότι το πρώτο ματς στη Λαμία έληξε ισόπαλο 3-3.
20:32
Πάμε για το δεύτερο ημίχρονο στο Φάληρο.
20:18
Ημίχρονο στο Φάληρο. Ολυμπιακός – Λαμία 0-0.
20:18
45’+1′
Ο Μασούρας κάνει το σουτ από αριστερά, η μπάλα άουτ υπό την πίεση του Ασούμπρε.
20:17
45’+1′
Ένα το λεπτό του επιπρόσθετου χρόνου. Διανύουμε αυτό το λεπτό.
20:16
45′
Ο Μπλάζιτς προσπαθεί να βγάλει την αντεπίθεση για τη Λαμία, ο Τσιμίκας τον κόβει καθαρά κι αποτελεσματικά.
20:15
44′
Σέντρα του Νάτχο από αριστερά, ο Σκόνδρας απομακρύνει με το κεφάλι.
20:15
43′
Ο Επστάιν δεν μπορεί να κάνει τη σέντρα από αριστερά. Δεν μπορεί να κρατήσει την μπάλα εντός γηπέδου.
20:14
42′
Φάουλ του Κούτρη στον Τομάς
20:12
41′
Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Τσιμίκας βγαίνει από αριστερά, ο Μασούρας προσπαθεί να κάνει την προβολή στο πρώτο δοκάρι, η μπάλα κοντράρει στο σώμα του και βγαίνει άουτ.
20:11
40′
Ο Γκερέρο κάνει το γυριστό εντός περιοχής, ο Σαράνοβ μπλοκάρει.
20:11
39′
Κίτρινη κάρτα στον Μπουχαλάκη.
20:10
39′
Ο Μπουχαλάκης κόβει με φάουλ την αντεπίθεση του Τομάς.
20:10
38′
Ωραία συνεργασία ανάμεσα σε Μπουχαλάκη, Γκιλιέρμε και Νάτχο, ο Ασίγκμπα κόβει.
20:08
37′
Ο Κούτρης κάνει τη σέντρα από δεξιά με το αριστερό, ο Σαράνοβ δεν αντιμετωπίζει πρόβλημα να μπλοκάρει την μπάλα.
20:07
36′
Ο Ολυμπιακός δεν έχει πρόβλημα κυκλοφορίας της μπάλας, αλλά η τελική επιλογή αποδεικνύεται λανθασμένη μέχρι τώρα.
20:07
35′
Ο Ασούμπρε ανοίγει και χάνει τελικά το κοντρόλ υπό την πίεση του Τσιμίκα.
20:06
34′
Ο Νάτχο βγάζει τη διαγώνια πάσα, ενδιάμεσα σε Γκερέρο και Σολδάνο. Κανείς εκ των δύο δεν κατάφερε να την πάρει.
20:04
32′
Εκτελεί ο Τσιμίκας, η πρώτη απόκρουση του Σαράνοβ δεν είναι σταθερή, στη δεύτερη κερδίζει φάουλ.
20:03
31′
Ο Σκόνδρας σταματά με φάουλ τον Τσιμίκα στ’ αριστερά όπως επιτίθεται ο Ολυμπιακός.
20:02
30′
O Γκερέρο βγαίνει δεξιά εντός περιοχής, αδειάζει με ποδιά τον Ασίγκμπα, βγάζει κεντρικά για τον Τσιμίκα, το σουτ του αριστερού μπακ με το κακό (δεξί) του πόδι, είναι άστοχο.
20:00
28′
Στο 72% η κατοχή της μπάλας υπέρ των ερυθρόλευκων.
19:59
27′
Μπαλιά του Σκόνδρα για τον Τομάς, ο Ισπανός ήταν αδύνατον να την προλάβει.
19:58
26′
Ο Γκερέρο υποδέχεται την μπάλα δεξιά εντός περιοχής, κάνει το σουτ, ο Σαράνοβ με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει.
19:56
24′
Ο Επστάιν παραχωρεί κόρνερ στη μπαλιά του Γκιλιέρμε με στόχο τον Κούτρη στα δεξιά.
19:54
23′
Σέντρα του Κούτρη από δεξιά, η μπάλα περνά από όλους και καταλήγει άουτ.
19:53
22′
Όλο το ματς του Ολυμπιακού περνά από τα πόδια του Νάτχο.
19:53
21′
Μόνον ο Μπλάζιτς φαίνεται ικανός να κρατήσει την μπάλα για τους φιλοξενούμενους.
19:52
20′
Ο Μασούρας κάνει το σουτ εκτός περιοχής, ο Σαράνοβ είναι και πάλι σε ετοιμότητα.
19:52
19′
Βαθιά μπαλιά για τον Μασούρα, ο Σκόνδρας τελευταία στιγμή απομακρύνει και αποτρέπει το κοντρόλ για τον ερυθρόλευκο εξτρέμ.
19:50
18′
Ο Σολδάνο δοκιμάζει με το δεξί το σουτ εκτός περιοχής, η μπάλα πάνω από την εστία του Σαράνοβ.
19:49
17′
Η Λαμία κυκλοφορεί καλά την μπάλα, αλλά δεν υπήρχε επιθετικός στην περιοχή.
19:47
16′
Ο Ασούμπρε πάει να βγει από τα δεξιά, ο Τσιμίκας τον κόβει καθαρά.
19:46
15′
Ο Τομάς “σκάει” την προσποίηση στον Μασούρα, ο δεύτερος κάνει φάουλ στον Ισπανό.
19:45
14′
Φάουλ του Μπεχαράνο στον Νάτχο. Ο Κούτρης πάνω από την μπάλα.
19:44
13′
Σέντρα του Μπουχαλάκη με το αριστερό, απομακρύνει ο Ασίγκμπα.
19:43
12′
Ο Νάτχο βγάζει την μπαλιά για τον Γκερέρο, ο Καρυπίδης καλύπτει την μπάλα προ του Ισπανού φορ.
19:42
10′
Συντριπτική η κατοχή της μπάλας υπέρ των ερυθρόλευκων.
19:40
9′
Κόρνερ του Τσιμίκα από αριστερά, ο Μασούρας πιάνει την κεφαλιά, ο Σαράνοβ μπλοκάρει.
19:40
8′
Κόρνερ για τον Ολυμπιακό.
19:39
7′
O Νάτχο βγάζει τη σέντρα με το δεξί, ο Σολδάνο πετάγεται στην πλάτη της άμυνας της Λαμίας, δεν μπορεί όμως ο Αργεντινός να πάρει την κεφαλιά.
19:37
6′
Νέο σουτ του Νάτχο, κοντράρει πάνω στον Πλιάτσικα.
19:36
5′
Σουτ του Νάτχο από δεξιά, διαγώνιο, η μπάλα έξω.
19:35
4′
Ο Μασούρας βγαίνει από αριστερά, κάνει το γύρισμα, η σέντρα είναι δυνατή. Αδύνατον να την προλάβει ο Γκερέρο.
19:34
3′
Αρχηγός του Ολυμπιακού ο Ανδρέας Μπουχαλάκης για πρώτη φορά.
19:33
2′
Ο Νάτχο κάνει το σουτ με το δεξί κεντρικά εκτός περιοχής, ο Σαράνοβ με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει.
19:33
1′
Ο Ασούμπρε δεν μπορεί να κρατήσει την μπάλα εντός αγωνιστικού χώρου.
19:32
1′
Έναρξη του ματς στο “Γ. Καραϊσκάκης”.
19:29
Διαιτητής ο Γιώργος Κομίνης, βοηθοί οι Χασάν Κούλα και Ράινχαρτ Μπάουξμπαουμ.
19:29
Στον αγωνιστικό χώρο οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων.
19:22
Ήδη στα ημιτελικά βρίσκονται ΠΑΟΚ, ΑΕΚ και Αστέρας.
Θυμηθείτε πώς είχε διαμορφωθεί το 3-3 στο ματς της Λαμίας:

19:15
Ο Κούτρης αγωνίζεται ως δεξιός μπακ, ο Τσιμίκας αριστερός. Το ίδιο είχε γίνει και στο ματς με τον ΟΦΗ, από τη στιγμή που βγήκε ο Τοροσίδης.
19:09
Στον πάγκο της Λαμίας θα βρίσκονται οι: Κατσίκας, Βασιλαντωνόπουλος, Ρόμανιτς, Τσούκαλος, Τζανετόπουλος, Μπουλούλης, Κωστίκα