Ολυμπιακός – Λαμία (κύπελλο) live FM-1 96,2 3-2!

Σφαγιαστική διαιτησία του κ.Κουτσαύτη,άφησε στο β ημ. με 10 την Λαμία!

0

Καλησπέρα σας, στο Στάδιο Γεώργιος Καραισκάκης διεξάγεται σήμερα στις 18.00 ο δεύτερος αγώνας κυπέλλου μεταξύ του γηπεδούχου Ολυμπιακού και της ομάδας της ΛΑΜΙΑΣ.
Είναι η ρεβάνς του πρώτου αγώνα των 8 του θεσμού του κυπέλλου Ελλάδας που έγινε στο ΔΑΚ Λαμίας με ισόπαλο αποτέλεσμα 0-0!
Από το Γ Καραισκάκης θα περιγράψει τον αγώνα ο συνεργάτης μας Απόστολος Παπαδάκης.
Μείνετε εδώ…

19:51
94′
Τέλος του αγώνα.
19:49
90’+3′
Τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης.
19:48
Ο Μάντζιος ζητά από τους παίκτες του να βγουν μπροστά.
19:47
90’+1′
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.
19:47
90′
ΓΚΟΛ 3-2 για τη Λαμία. Ο Βιγιάλμπα εκτέλεσε εύστοχα από την άσπρη βούλα.
3-2 το σκορ!!!
ΠΕΝΑΛΤΥ ΥΠΕΡ ΛΑΜΙΑΣ!!!
19:45
89′
Πέναλτι για τη Λαμία. Ο Σισέ ανέτρεψε τον Νιάς.
19:43
87′
Κίτρινη κάρτα στον Γκιλιέρμε για μαρκάρισμα στον Σκόνδρα.
19:43
86′
Ο Κάχριμαν σταμάτησε τον Ελ Αραμπί από θέση τετ α τετ.
19:41
83′
Με την είσοδο του Μορ στο 78′, ο Βαλμπουενά πέρασε αριστερά. Ο Ελ Αραμπί έμεινε μόνος στην κορυφή.
19:37
80′
Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Μορ έκανε το πλασέ από θέση βολής, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.
19:36
78′
Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Μορ στη θέση του Χασάν.
ΤΡΙΤΟ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! 3-1
19:33
Φάουλ για τον Ολυμπιακό από τα δεξιά με τον Βαλμπουενά, κεφαλιά Σισέ και
19:33
ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!
19:31
75′
Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Βιγιάλμπα στη θέση του Βασιλόγιαννη.
ΔΕΥΤΕΡΟ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ 2-1 (Σισέ)!
Ο Βαλμπουενά έβγαλε τη σέντρα από δεξιά, καρφωτή κεφαλιά του Σισέ, η μπάλα στα δίχτυα.
19:28
71′
ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολυμπιακό με τον Χασάν, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ.
19:27
71′
Απίστευτη πάσα του Χασάν στον Ελ Αραμπί, το σουτ του Μαροκινού έδιωξε σε κόρνερ ο Κάχριμαν.
19:27
70′
Εγκλωβισμένη αλλά με 10 παίχτες στα καρέ της η Λαμία.
19:25
68′
Ο Ολυμπιακός πιέζει για το δεύτερο γκολ.
19:22
66′
Ο Ολυμπιακός χρειάζεται ένα γκολ για να περάσει. Υπενθυμίζεται ότι η Λαμία παίζει με δέκα παίκτες.
19:20 Αλλαγή
65′: Δύο αλλαγές για τη Λαμία. Ο Σκόνδρας αντί του Τιρόνε και ο Σασί στη θέση του Καραμάνου.
19:18 Κίτρινη Κάρτα
63′: Κίτρινη στον Μπουλούλη.
ΜΕ 10 ΠΑΙΧΤΕΣ Η ΛΑΜΙΑ ΔΩΡΟ ΤΟΥ κ.ΚΟΥΤΣΙΑΥΤΗ!!!
Σφαγιασμός της Λαμίας από τον διαιτητή αποβάλει τον Ρομανιτς με δεύτερη κίτρινη.
Έτσι κερδίζουν οι μεγάλες ομάδες τις επαρχιακές!!!

19:18
61′
Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Ρόμανιτς. Αποβολή για τον Σέρβο, κάνει τον σταυρό του.
19:17
Βίντεο.

60′
ΓΚΟΛ 1-1 για τον Ολυμπιακό (Χασάν)!
Ο Βαλμπουενά εκτέλεσε το κόρνερ και ο Χασάν με καρφωτή κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι ισοφάρισε.
ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ 1-1
19:15
58′
Προσωρινή διακοπή στο ματς, έχει τραυματιστεί ο Τιρόνε.
19:13
57′
Ψαλιδάκι του Βαλμπουενά, έδιωξε σε κόρνερ ο Κάχριμαν. Μεγάλη ευκαιρία.
19:13
56′
Εκτέλεση φάουλ του Βαλμπουενά, ο Κάχριμαν έδιωξε με τη γροθιά δίχως να απομακρυνθεί η μπάλα, απλά πήρε ύψος. Την έδιωξε ξανά σε κόρνερ με νέα γροθιά.
19:11
55′
Κίτρινη κάρτα στον Βασιλόγιαννη για μαρκάρισμα στον Τσιμίκα.
19:10
54′
Κεφαλιά του Ελ Αραμπί μετά από κόρνερ του Βαλμπουενά, η μπάλα για λίγο άουτ.
19:09
53′
Σειρά του Σεμέδο να κάνει κεφαλιά, να κοντράρει και να καταλήξει κόρνερ.
19:09
53′
Κεφαλιά του Ελ Αραμπί, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.
19:08
52′
Σουτ του Καμαρά μέσα από την περιοχή, κόντρα και κόρνερ για τον Ολυμπιακό.
το γκολ της Λαμίας

19:02
46′
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.
19:01
46′
Τη θέση του Μασούρα πήρε ο Ελ Αραμπί και αυτή του Λοβέρα ο Βαλμπουενά.
Όχι απλά πέταξε ένα ημίχρονο, αλλά πλέον βρίσκεται και πίσω στο σκορ ο Ολυμπιακός, που θέλει δύο γκολ για να περάσει αυτός.
Μετά τα μισά του α’ ημιχρόνου οι Πειραιώτες… έσβησαν, ο ρυθμός έπεσε και έγινε το παιχνίδι της Λαμίας, που χτύπησε από ένα στημένο. Μένουν 45′ για να δούμε αν θα επαναληφθεί το ίδιο κάζο για τον Ολυμπιακό και αν η Λαμία μετατραπεί στον κακό του δαίμονα. Οι τελικές 8 για τον Ολυμπιακό προς 3 της Λαμίας και η κατοχή μπάλας στο 70% για τους γηπεδούχους έναντι 30% των φιλοξενούμενων.
ΤΕΛΟΣ Α ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ 0-1
18:45
45′
Δύο λεπτά καθυστερήσεων για το πρώτο ημίχρονο.
18:44
44′
ΓΚΟΛ 0-1 για τη Λαμία (Αντέτζο)!
Ο Τιρόνε εκτέλεσε το φάουλ, ο Αντέτζο βρέθηκε στην πλάτη της άμυνας του Ολυμπιακού και με προβολή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.
ΓΚΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ! 0-1
18:43
43′
Η κάθετη πάσα του Φορτούνη προς τον Τσιμίκα είναι δυνατή. Άουτ η μπάλα για τη Λαμία.
18:42
42′
Ο Σισέ έκανε το σουτ έξω από την περιοχή με το αριστερό, η μπάλα άουτ.
18:40
40′
Τελευταία λεπτά για το πρώτο ημίχρονο.
18:38
38′
Βαθιά μπαλιά του Γκιλιέρμε στον Φορτούνη, αυτός δεν πρόλαβε να βάλει το πόδι στην πορεία της μπάλας.
18:36
37′
Εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη από δεξιά, κεφαλιά του Σισέ, άουτ.
18:35
36′
Κίτρινη κάρτα στον Ρόμανιτς για μαρκάρισμα στον Γκασπάρ.
18:35
35′
Πέρασε ανεκμετάλλευτη η εκτέλεση του Λοβέρα. Ο Καμαρά έκανε επιθετικό φάουλ στην εξέλιξη της φάσης.
18:34
34′
Ωραία ενέργεια του Λοβέρα από αριστερά, κέρδισε κόρνερ.
18:33
32′
Διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για πέναλτι, για χέρι του Ασίγκμπα. Πέφτοντας ο Γκανέζος έχει πράγματι βρει τη μπάλα με το χέρι. Ο Κουτσιαύτης θεώρησε πως δεν υπάρχει παράβαση. Στην εξέλιξη της φάσης το πλασέ του Τσιμίκα με το δεξί κατέληξε άουτ.
Δεν ήταν πέναλτι όπως ζήτησαν οι ολυμπιακοί…
18:30
30′
Συμπληρώθηκε το πρώτο ημίωρο. Παραμένει το 0-0. Δεν είναι καλό το θέαμα. Ο Ολυμπιακός προσπαθεί, αλλά μέχρι στιγμής δεν αποδίδει.
18:27
27′
Κλεισμένη στο μισό γήπεδο η Λαμία. Ο Γκιλιέρμε προσπαθεί να κάνει παιχνίδι για τον Ολυμπιακό.
18:26
25′
Δυσκολεύονται να φτάσουν στα καρέ του Κάχριμαν οι “ερυθρόλευκοι”.
18:24
24′
Διαρκώς στα πόδια των παικτών του Ολυμπιακού η μπάλα.
18:22
22′
Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Ο Φρορτούνης έκανε το σουτ έξω από την περιοχή με το αριστερό, η μπάλα κόντραρε στον Τζανετόπουλο και κατέληξε κόρνερ.
18:21
20′
Συμπληρώθηκαν τα πρώτα 20 λεπτά. Παραμένει το 0-0.
18:19
19′
Ο Λοβέρα δεν έχει μπορέσει μέχρι στιγμής να συνεργαστεί καλά με τον Φορτούνη. Ο Αργεντινός δεν έχει κάνει ακόμη καμία ενέργεια άξια αναφοράς.
18:18
18′
Κυκλοφορεί καλά τη μπάλα ο Ολυμπιακός, ψάχνει τρόπο να διασπάσει την άμυνα της Λαμίας.
18:16
16′
Ο Χασάν είναι πεσμένος στον αγωνιστικό χώρο. Τον βρήκε στο πρόσωπο με το χέρι ο Μπουλούλης.
18:15
16′
Ο Φορτούνης εκτέλεσε κόρνερ από αριστερά, αλλά η μπάλα πέρασε απευθείας άουτ.
18:14
15′
Από δεξιά επιτίθεται κατά κύριο λόγο ο Ολυμπιακός.
18:12
13′
Φάουλ του Ρόμανιτς στον Μασούρα.
18:11
11′
Ο Μασούρας έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή και δεξιά, έδιωξε ο Κάχριμαν. Καλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό.
18:10
11′
Ο Τιρόνε έκανε το σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή, αλλά ήταν κακό και πέρασε ψηλά πάνω από το δοκάρι.
18:09
8′
Παρότι ο Ολυμπιακός έχει την υπεροχή, η Λαμία δεν κλείνεται και όποτε της δίνεται η δυνατότητα, φεύγει στην κόντρα.
18:07
7′
Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Χασάν επωφελήθηκε από το τσίμπημα της μπάλας του Τσιμίκα, έκανε το πλασέ, αλλά αστόχησε για λίγο από κοντά.
18:06
6′
Ευκαιρία για τη Λαμία. Ο Καραμάνος επιχείρησε να κάνει τακουνάκι στο πρώτο δοκάρι, η μπάλα βρήκε στον Σισέ και μπλόκαρε ο Αλέν.
18:05
5′
Άστοχο σουτ του Καμαρά έξω από την περιοχή.
18:03
4′
Ο Γκασπάρ βρέθηκε πεσμένος στην περιοχή της Λαμίας σε μονομαχία με τον Βάντερσον, δεν υπάρχει παράβαση σύμφωνα με τον διαιτητή.
18:02
2′
Ο Φορτούνης πέρασε εξαιρετική μπαλιά στον Γκασπάρ, ο οποίος δεν μπόρεσε να βγάλει τη σέντρα.
18:01
Ο Μασούρας έχει ξεκινήσει στο δεξί άκρο της μεσοεπιθετικής γραμμής. Αριστερά είναι ο Λοβέρα.
18:00
1′
Ξεκίνησε το παιχνίδι.
17:44
Οι «ερυθρόλευκοι», βέβαια, δεν θέλουν να την… πατήσουν όπως πέρσι, όπου μετά το 3-3 του πρώτου ματς έχασαν με 1-0 από τους Φθιώτες και αποκλείστηκαν στους «8
17:47
Οι δύο ομάδες αποσύρονται τώρα για τα αποδυτήρια. Σε περίπου δέκα λεπτά η σέντρα.
17:44
Στον πάγκο για τη Λαμία: Επασί, Βλαχομήτρος, Σασί, Νικολόπουλος, Σκόνδρας, Μπαχανάκ, Βιγιάλμπα.
17:41
Στον πάγκο για τον Ολυμπιακό: Τζολάκης, Μορ, Ελ Αραμπί, Καφού, Βαλμπουενά, Παπαδόπουλος, Μαρτίνης.
17:40
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Πέδρο Μαρτίνς): Αλέν, Γκασπάρ, Σεμέδο, Σισέ, Τσιμίκας, Καμαρά, Γκιλιέρμε, Λοβέρα, Φορτούνης, Μασούρας, Χασάν.

ΛΑΜΙΑ (Άκης Μάντζιος): Κάχριμαν, Ασίγκμπα, Τζανετόπουλος, Αντέτζο, Βάντερσον, Νιάς, Μπουλούλης, Βασιλόγιαννης, Τιρόνε, Καραμάνος, Ρόμανιτς.
17:36
Πάμε να δούμε τις συνθέσεις με τις οποίες θα παραταχθούν οι δύο ομάδες.
Διαδικτυακή συνεργασία με a-sports.gr & sport24.gr
Ο προπονητής μας Ακης Μάντζιος θέλησε να δώσει χρόνο ξεκούρασης σε αρκετούς παίχτες της βασικής ενδεκάδας εν όψει του κρίσιμου αγώνα της Κυριακής με την Ξάνθη γιασ το πρωτάθλημα της SL1 Κατηγορίας.
Ετσι απουσιάζουν από την αποστολή οι:Μπεχαράνο, Θεοδωρόπουλος, Δημούτσος, Βύντρα, Μπιανκόνι και Πλιάτσικας.
Ετσι στην αποδστολή μετέχουν οι:
Kάχριμαν, Επασί, Αντέτζο, Τζανετόπουλος, Σκόνδρας, Βάντερσον, Μπαχανάκ, Ασίγκμπα, Νιάσε, Βασιλόγιαννης, Νικολόπουλος, Σάλιακας, Μπουλούλης, Καραγιάννης, Τιρόνε, Καραμάνος, Βλαχομήτρος, Ρόμανιτς, Σασί, Βιγιάλμπα.

Αλλά και ο προπονητής του Ολυμπιακού κ.Μασρτίνς κάνει οικονομία δυνάμεων γιατί έχει μπροστά του δύσκολους αγώνες το ντέρμπι της Τούμπας, αλλά και την διπλή μάχη με την Άρσεναλ για τους «32» του Γιουρόπα Λιγκ.
Εκτός αποστολής βρίσκονται ο τιμωρημένος Ελαμπντελαουί, οι τραυματίες Τοροσίδης, Χριστοδουλόπουλος, Μπρούνο, Σουντανί, αλλά και οι Μπα, Μπουχαλάκης, Σα για να πάρουν ανάσες.