0

Καλησπέρα σας από το studio του ΛΑΜΙΑ FM-1 96,2.
Στις 5 και τέταρτο θα αρχίσει ο αγώνας πρωταθλήματος της Ξάνθης με την Λαμία.
Κρίσιμος αγώνας για την Φθιωτική ομάδα.
Απο τα “Πηγάδια” τον αγώνα θα περιγράψει ζωντανά από την ραδιοφωνική μας συχνότητα ο συνεργάτης μας στην Ξάνθη Παναγιώτης Συρόπουλος.
Μείνετε συντονισμένοι…

Η φάση του αγώνα…

19:11
95′
Λήξη του αγώνα στα Πηγάδια.0-0
19:10
94′
Μεγάλη ευκαιρία για την Ξάνθη. Σουτ του Κοβάτσεβιτς από κοντά, η μπάλα πάνω από το δοκάρι.
19:06
90′
Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεων.
19:05
88′
Διαμαρτυρίες για πέναλτι εκ μέρους της Ξάνθης, για μαρκάρισμα του Μπεχαράνο στον Κασάδο. Δεν υπήρχε παράβαση σύμφωνα με τον Σιδηρόπουλο.
19:02
87′
Ο Σασί στη θέση του Βασιλόγιαννη.
19:02
86′
ΔΟΚΑΡΙ για την Ξάνθη!
Το σουτ του Ντουρίτσκοβιτς με το δεξί μέσα από τη μεγάλη περιοχή, η μπάλα στο δεξί δοκάρι.
19:00
85′
Σουτ του Ντε Αμορίμ μέσα από την περιοχή, η μπάλα στο σώμα του Ασίγκμπα, κόρνερ.
18:58
83′
Κίτρινη κάρτα στον Τζανετόπουλο.
18:56
81′
Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Τιρόνε αντί του Δημούτσου.
18:55
80′
Απίστευτη ευκαιρία για τη Λαμία. Ο Σάλιακας έφυγε μόνος απέναντι στον Αμπάντ, έκανε το πλασέ, αλλά ο Ισπανός νίκησε τον παίκτη των φιλοξενούμενων.
18:54
79′
Ο Ουίλιαμ Ντε Αμορίμ αντί του Εντουάρντο.
18:53
78′
Μακρινό σουτ του Εντουάρντο, η μπάλα ψηλά άουτ.
Ακόμη μια καλή ευκαιρία της Λαμίας χωρίς αποτέλεσμα.
18:51
75′
Εκτέλεση φάουλ του Ντουρίτσκοβιτς, η μπάλα πάνω από το δοκάρι.
18:50
74′
Φάουλ σε καλό σημείο για την Ξάνθη. Το έκανε ο Αντέτζο.
αλλαγή Ξάνθης
18:49
73′
Ο Κοβάτσεβιτς αντί του Καμαρά.
18:46
71′
Χάνει σίγουρο γκολ η Λαμία!
Ο Νιάς πέρασε στον Καραμάνο, αυτός δεν πρόλαβε να τσιμπήσει τη μπάλα προ του Αμπάντ, που απομάκρυνε για λίγο. Ο Σάλιακας πήγε να πάρει το ριμπάουντ, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει.
18:41
65′
Ο Σάλιακας θα πάρει τη θέση του Βιγιάλμπα.
18:40
18:33
57′
Κλασσική ευκαιρία χάνει η ΛΑΜΙΑ!
Εκτελεί ο Βασιλόγιαννης από αριστερά, κεφαλιά προς τα πίσω ο Καμαρά και ολομόναχος στο δεύτερο δοκάρι αστοχεί με κοντινή κεφαλιά ο Νιάσε.
18:31
56′
H πρώτη καλή φάση για τη Λαμία. Έφυγε στην αντεπίθεση με τον Βιγιάλμπα, ο οποίος έκανε το σουτ από το όριο της μεγάλης περιοχής, αλλά μπλόκαρε ο Αμπάντ.
18:30
55′
Η Ξάνθη συνεχίζει να πιέζει τη Λαμία, όπως έκανε και στο πρώτο ημίχρονο.
53΄Αναγκαστική αλλαγή για την Ξάνθη
18:28
Ο Τζουρίτσκοβιτς θα μπει αντί του Φοσέ
18:27
51′
Η Λαμία βγήκε πολύ ωραία στην αντεπίθεση. Ο Νιάς πέρασε αριστερά στον Βασιλόγιαννη, αυτός έκανε το γύρισμα αριστερά, αλλά καταλογίστηκε σε θέση οφσάιντ.
18:22 Κίτρινη στον Ασίγκμπα για φάουλ με τον αγκώνα του
18:21 ΣΕΝΤΡΑ ΣΤΟ Β’ ΜΕΡΟΣ
18:05 Σχόλιο
Πολύ μέτριο παιχνίδι, χωρίς καμία πραγματικά μεγάλη ευκαιρία…
18:04
45’+3′
Λήξη του πρώτου ημιχρόνου.
18:01
43′
Τρία λεπτά καθυστερήσεων.
17:57
40′
Ακόμα και ο Καραμάνος γυρίζει πίσω από τη σέντρα για να βοηθήσει την ομάδα του στην άμυνα.
17:54
38′
Κίτρινη κάρτα στον Βιγιάλμπα για φάουλ στον Εντουάρτο.
17:53
37′
Κίτρινη κάρτα στον Σόσα για μαρκάρισμα στον Ασίγκμπα.
17:52
35′
Η Λαμία συνεχίζει να αμύνεται, προσπαθεί να κλείσει τους χώρους προς την εστία του Θεοδωρόπουλου.
17:49
33′
Κίτρινη κάρτα στον Κάστρο.
17:48
32′
Σουτ του Μπαξεβανίδη έξω από την περιοχή, η μπάλα μακριά άουτ.
17:47
31′
Κυκλοφορούν τη μπάλα οι Θρακιώτες.
17:47
30′
Έχουν ξαναμπεί στο γήπεδο Ασίγκμπα και Στάρτζεον, συνεχίζουν στο ματς.
17:45
29′
Ο διαιτητής Σιδηρόπουλος ζήτησε από τους δύο παίκτες να περάσου εκτός αγωνιστικού χώρου.
17:44
28′
Ασίγκμπα και Στάρτζεον συγκρούστηκαν με τα κεφάλια. Τραυματίστηκαν και οι δύο.
17:41
25′
Η Λαμία αδυνατεί να φτάσει στα αντίπαλα καρέ.
17:39
23′
Συνεχίζει είναι πιο επιθετική η Ξάνθη, που παίζει στην επίθεση με Κάστρο και Φοσέ, σε διάταξη 4-4-2.
17:36
20′
Κίτρινη κάρτα στον Καραμάνο για μαρκάρισα στον Καμαρά.
17:34
18′
Κίτρινη κάρτα στον Στάρτζεον για θέατρο.
17:33
16′
Ο Αντέτζο παραχώρησε κόρνερ.
17:31
13′
Η Ξάνθη συνεχίζει να ελέγχει το παιχνίδι.
17:26
10′
Μετά το δεκάλεπτο η Λαμία προσπαθεί να ανέβει και να πατήσει καλύτερα στο γήπεδο.
17:23
8′
Κεφαλιά του Κάστρο μετά από εκτέλεση φάουλ, η μπάλα ψηλά άουτ.
17:22
7′
Έχει μπει πιο επιθετικά στο παιχνίδι η Ξάνθη.
17:21
4′
Σουτ του Καμαρά από κοντά, ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, μπλόκαρε ο Θεοδωρόπουλος.
17:16
1′
Σέντρα του αγώνα.
17:13
Οι δύο ομάδες κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.

ΛΑΜΙΑ
Λαμία: Θεοδωρόπουλος, Ασίγκμπα, Τζανετόπουλος, Αντέτζο, Σκόνδρας, Βιγιάλμπα, Μπεχαράνο, Δημούτσος, Νιασέ, Καραμάνος και Βασιλόγιαννης.

ΞΑΝΘΗ
Αμπάντ, Μπαξεβανίδης, Τεσέϊρα, Φοσέ, Σόσα, Καμαρά, Κασάδο, Καρασαλίδης, Μουλέν, Στάρτζεον και Κάστρο.

Ο Άκης Μάντζιος μετά το τέλος της προπόνησης στη Νέα Άμπλιανη ανακοίνωσε την «κυανόλευκη» αποστολή που θα ταξιδέψει στην ακριτική πόλη και σε αυτή δεν υπάρχουν τα ονόματα των Βάντερσον και Ρόμανιτς.

Ο πρώτος έχει συμπληρώσει τέσσερις κίτρινες κάρτες και έχει δηλωθεί να εκτίσει την ποινή του.

Ο δεύτερος αποβλήθηκε την Τετάρτη στο παιχνίδι Κυπέλλου με τον Ολυμπιακό και είναι επίσης τιμωρημένος.

Την ίδια ώρα, σταθερά εκτός παραμένει ο Πλιάτσικας που ταλαιπωρείται από θλάση, ενώ ούτε ο Κάχριμαν βρίσκεται στη λίστα με τους «εκλεκτούς».

Μόνιμα απών είναι ο Τσούκαλος.

Αναλυτικά η αποστολή:

Θεοδωρόπουλος, Επασί, Αντέτζο, Τζανετόπουλος, Σκόνδρας, Βύντρα, Μπάχανακ, Ασίγκμπα, Νιάσε, Βασιλόγιαννης, Μπεχαράνο, Δημούτσος, Σάλιακας, Μπουλούλης, Καραγιάννης, Μπιανκόνι, Τιρόνε, Καραμάνος, Σασί και Βιγιάλμπα.

Αναλυτικά η αποστολή της Ξάνθης:

Άμπαντ, Μπέντο, Μαλεζάς, Καρασαλίδης, Μπαξεβανίδης, Σόσα, Λισγάρας, Θυμιάνης, Κασάδο, Τζουρίτσκοβιτς, Καμαρά, Εντουάρντο, Κοβάσεβιτς, Ντε Αμορίμ, Μπαριέντος, Φασίδης, Τερκί, Στάρτζεον, Μουλέν, Κάστρο, Φοσέ.

Διαιτητής: Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου). Βοηθοί: Κωσταράς (Αιτωλοακαρνανίας), Δημητριάδης (Μακεδονίας). 4ος: Τζουμαλάκης (Σερρών). VAR: Ευαγγέλου (Αθηνών). AVAR: Τσαμούρης (Πειραιά).