ΛΑΜΙΑ -ΠΑΟ κύπελλο (live 1-0)

0

Καλησπέρα σας από το ΔΑΚ,εκεί βρίσκεται ο συνεργάτης μας Θανάσης Μπαλής ο οποίος θα κάνει την ραδιοφωνική περιγραφή του αγώνα .
ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ
21:29
95′
Έχουμε φτάσει στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Παναθηναϊκό να είναι στην επίθεση και να προσπαθεί να απειλήσει. .
21:27
93′
Νέα κίτρινη για τη Λαμία. Θα τη δει ο Κατσίκας για καθυστέρηση.
21:26
92′
Κίτρινη κάρτα για καθυστέρηση στον Μπερτόγλιο.
21:25
Πρόσθετος χρόνος 6 λεπτά δίνει ο 4ος,υπερβολικός!
21:23
88′
Απίστευτη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Μουνιέ έκανε τη σέντρα από τα δεξιά με τον Χατζηγιοβάνη να κατεβάζει τη μπάλα στο ύψος της μικρής περιοχής αλλά το πλασέ που επιχείρησε έφυγε πάνω από την εστία του Κατσίκα.
21:22
87′
Νέα ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Βαθιά μπαλιά με τον Εμμανουηλίδη να σπάει τη μπάλα για τον Χατζηγιοβάνη ο οποίος πήγε να κάνει την ντρίπλα αλλά ο γκολκίπερ της Λαμίας έπεσε γρήγορα στα πόδια του και έσωσε την ομάδα του από την ισοφάριση.
21:20
86′
Απειλεί ο Παναθηναϊκός. Σέντρα σουτ του Μουνιέ με τον Κάτσικα να μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια.
21:19
85′
Κίτρινη κάρτα για τον Μπεχαράνο που έπιασε με τα χέρια τη μπάλα για να ανακόψει την επίθεση του Παναθηναϊκού.
21:18
83′
Τρίτη αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Εκτός ο Τζανδάρης και στη θέση του ο Δώνης.
21:13
79′
Τρίτη κίτρινη στο παιχνίδι. Ο Μουνιέ έβαλε δυνατά το πόδι του σε προβολή πάνω στον Ασίγκμπα και ο Κομίνης του έδειξε την κάρτα.
21:11
77′
Δεύτερη κίτρινη στην αναμέτρηση. Θα τη δει ο Τζανδάρης.
21:10
76′
Αλλαγή 3η για τη Λαμία. Ο Καραμάνος δεν μπορεί να συνεχίσει στο ματς με τον Σκόνδρα να περνάει στη θέση του.
21:09
74′
Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Σε σέντρα του Ινσούα ο Μουνιέ μπήκε στη φάση με τον Κάτσικα να μη μπορεί να διώξει. Η μπάλα έφτασε στον Βέργο ο οποίος ανενόχλητος με δυο παίκτες της Λαμίας μόνο στο τέρμα έκανε το σουτ αλλά ο Αντέτζο μπόρεσε και έκοψε τη μπάλα.
21:06
72′
Πρώτη κίτρινη στο ματς. Θα τη δει ο Δημούτσος που σταμάτησε την αντεπίθεση του Παναθηναϊκού κρατώντας τον Τζανδάρη.
21:05
70′
Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Εκτός ο Γιόχανσον και στη θέση του ο Μουνιέ που έχει να αγωνιστεί από το Νοέμβριο. Φουλ επίθεση πλέον ο Παναθηναϊκός.
21:04
69′
Ωραία ενέργεια του Χατζηγιοβάνη και σουτ με τον Αντέτζο να βάζει το κεφάλι του και να κόβει τη μπάλα.
21:02
67′
Δεύτερη αλλαγή για τη Λαμία. Ο Επστάιν βγήκε από το παιχνίδι και μπήκε στη θέση του ο Μπερτόγλιο.
20:59
65′
Ωραία πάσα του Χατζηγιοβάνη προς τον Βέργο αλλά βγήκε ο Κατσίκας και μπλόκαρε τη μπάλα.
20:59
65′
Με την αλλαγή που έκανε ο Παναθηναϊκός ο Χατζηγιοβάνης πήγε στο αριστερό άκρο της επίθεσης.
20:57
63′
Καλή στιγμή για τη Λαμία. Ο Μπαράλες έκανε το γύρισμα η μπάλα έφτασε στον Δημούτσο που έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε με τον Διούδη σωτήρια να διώχνει σε κόρνερ.
20:57
62′
Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Ο Εμμανουηλίδης θα μπει στο παιχνίδι αντί του Χατζηθεοδωρίδη και θα πάει στην κορυφή της επίθεσης.
20:57
63′
20:57
62′
20:55
Δείτε το πέναλτι που κέρδισε η Λαμία και το γκολ του Μπαράλες:

20:54
60′
Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Μπαντής τελικά δεν μπορεί να συνεχίσει και Κάτσικας θα πάρει τη θέση του.
20:53
58′
Ο Μάκης Αγγελίνας έχει σηκώσει κάποιους ποδοσφαιριστές του Παναθηναϊκού για να προβεί σε κάποιες αλλαγές στα επόμενα λεπτά
20:50
55′
Ο Παναθηναϊκός αλλάζει σύστημα σε 4-4-2 με τον Κουλιμπαλί ως δεξί μπακ και τον Γιόχανσον ως χαφ.
ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ 1-0
Ανοίγει το σκορ η Λαμία. Ο Μπαράλες εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι νικώντας τον Διούδη καθώς έστειλε τη μπάλα στην δεξιά γωνία με τον γκολκίπερ του Παναθηναϊκού να μην μπορεί να κάνει τίποτα.
20:45
Ο Πούγγουρας “γκρεμίζει” τον Τομάς εντός περιοχής, υπάρχει παράβαση. Σωστός ο Κομίνης.
20:45 Πέναλτι
51′: ΠΕΝΑΛΤΙ για τη Λαμία!
20:43
48′
Απείλησε η Λαμία με εκτέλεση φάουλ από τα αριστερά και τον Μπαράλες να γίνεται κάτοχος της μπάλας η οποία κόλλησε στον αγωνιστικό χώρο με τον Διούδη να βγαίνει και να μαζεύει τη μπάλα.
20:42
47′
Ο γκολκίπερ της Λαμίας έχει κάποιες ενοχλήσεις στο γόνατο από το τέλος του πρώτου μέρους. Ξεκίνησε αλλά δεν είναι σίγουρο ότι θα μπορέσει να αγωνιστεί μέχρι τέλους.
20:39
46′
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος με τον Παναθηναϊκό στη σέντρα,χωρίς αλλαγές επί του παρόντος.
20:33
Οι δυο ομάδες ακόμα δεν έχουν βγει στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο ημίχρονο.
20:29
Η Λαμία έδειξε να πατάει καλύτερα στο πρώτο μισάωρο του αγώνα και είχε και την τεράστια χαμένη ευκαιρία με τον Επστάιν. Ο Παναθηναϊκός ανέβηκε στο τελευταίο τέταρτο όπου πήρε μέτρα στον αγωνιστικό χώρο και είχε και το δοκάρι με τον Κουρμπέλη.
20:23
Δείτε και μια φάση για την οποία διαμαρτυρήθηκε η Λαμία και ο Επστάιν ότι κακώς ο Κομίνης δεν άφησε την εξέλιξη της.

20:21
45′
Ημίχρονο στην αναμέτρηση. Το 0-0 παραμένει στη Λαμία με μια μεγάλη φάση για κάθε ομάδα σε αυτό το πρώτο 45λεπτο.
20:19
45′
Ένα θα είναι το λεπτό των καθυστερήσεων.
20:17
Δείτε το δοκάρι που είχε ο Παναθηναϊκός με τον Κουρμπέλη:

Ασφυκτικό πρέσινγκ της Λαμίας στην περιοχή του Παναθηναϊκού
20:17
43′
Ο Γιώργος Δώνης έχει σηκωθεί στο μπουθ που βρίσκεται παρακολουθώντας τα όσα γίνονται στον αγωνιστικό χώρο.
20:15
40′
Ο Παναθηναϊκός έχει πάρει μέτρα τα τελευταία λεπτά και προσπαθεί να πιέσει τη Λαμία.
20:12
38′
Δοκάρι για τον Παναθηναϊκό. Ο Χατζηγιοβάνης εκτέλεσε το φάουλ με τον Κουρμπέλη να πιάνει την κεφαλιά και να την στέλνει στο δεξί κάθετο δοκάρι του Μπαντή και εν συνεχεία ο Πούγγουρας που είδε τη μπάλα να στρώνεται στα πόδια του δεν μπόρεσε να τη στείλει στα δίχτυα.
20:11
38′
Ο Παναθηναϊκός κέρδισε φάουλ σε καλό σημείο από τα δεξιά με τον Βέργο να προστατεύει όμορφα τη μπάλα.
20:10
Δείτε εδώ την τεράστια ευκαιρία που έχασε ο Επστάιν:

Οχι το ακυρώνει ο Κομίνης και ζητά επανάληψη του φάουλ.
ΓΚΟΛ για την ΛΑΜΙΑ;
20:01
25′
Μπαράλες και Μπεχαράνο χτύπησαν μεταξύ τους με τον πρώτο να βγαίνει εκτός αγωνιστικού χώρου και να δέχεται τις πρώτες βοήθειες.
19:56
22′
Οδηγίες στους Κουρμπέλη, Τζανδάρη ώστε να έχουν μεγαλύτερη συμμετοχή στο παιχνίδι του Παναθηναϊκού δίνει ο Μάκης Αγγελίνας.
19:53
19′
Καλή σέντρα από τον Τζανδάρη από τα δεξιά με τον Βέργο να προσπαθεί να κάνει το κοντρόλ στο ύψος του πέναλτι αλλά η μπάλα έφυγε από τον επιθετικό του Παναθηναϊκού.
19:49
15′
Η Λαμία μετά τα πρώτα λεπτά δείχνει να πατάει καλύτερα στο βαρύ τερέν.
19:45
Παραλίγο γκολ για την ΛΑΜΊΑ με τον Επσταιν.
11′
Τρομερή ευκαιρία για τη Λαμία. Σε κάθετη πάσα ο Κουλιμπαλί δεν θα υπολογίσει καλά με τον Επστάιν να βγαίνει τετ α τετ με τον Διούδη. Ο επιθετικός της Λαμίας έκανε το πλασέ αλλά λόγω του νερού που είχε ο αγωνιστικός χώρος δεν χτύπησε καλά τη μπάλα η οποία έφυγε μάλιστα αρκετά μέτρα έξω από την εστία του Διούδη.
19:44
10′
Συμπληρώθηκε το πρώτο δεκάλεπτο στη Λαμία χωρίς κάποια καλή στιγμή στην αναμέτρηση.
19:40
6′
Ο Παναθηναϊκός αγωνίζεται με δέκα παίκτες καθώς ο Χατζηθεοδωρίδης έχει χτυπήσει στη μύτη και είναι για λίγο εκτός αγωνιστικού χώρου.
19:38
5′
Πρώτο κόρνερ στο ματς. Θα το κερδίσει η Λαμία από τα δεξιά. Σε νέο κόρνερ θα διώξει ο Ινσούα.
19:37
4′
Ο Κουλιμπαλί ο οποίος επιστρέφει μετά τον τραυματισμό του στο χέρι αγωνίζεται με δεμέρο το αριστερό του χέρι.
19:35
2′
Από τα πρώτα δυο λεπτά φαίνεται τελικά πως ο αγωνιστικός χώρος έχει πολλά σημεία όπου η μπάλα κολλάει λόγω του νερού που έχει κρατήσει το γήπεδο.
19:34
1′
Ξεκίνησε το ματς με τη Λαμία στη σέντρα.
19:33
Διαιτητής θα είναι ο Γιώργος Κομίνης από τη Θεσπρωτία με βοηθούς τους Κούλα Χασάν και Χρήστο Μπαλτά.
19:32
Οι δυο ομάδες έκαναν την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο.
19:29
Λίγο πριν την έναρξη της αναμέτρησης να θυμίσουμε ότι πέρυσι οι δυο ομάδες είχαν βρεθεί και πάλι αντιμέτωπες στο Θεσμό με τη Λαμία να επικρατεί με 4-1 σε ένα γήπεδο που ήταν γεμάτο με χιόνι.
19:28
Λιγοστοί είναι οι φίλαθλοι ποθ βρίσκονται στο ΔΑΚ της Λαμίας ανάμεσα στους οποίους είναι όμως και αρκετοί φίλοι του Παναθηναϊκού.
19:27
Να θυμίσουμε ότι ο Παναθηναϊκός έχει ταξιδέψει στη Λαμία με αρκετές απουσίες καθώς εκτός έμεινε ο Μακέντα που ταλαιπωρείται απο ενοχλήσεις στον αστράγαλο αλλά και οι Μπουζούκης, Καμπετσής, Κάτσε, Οικονόμου, Σέχου και Θεοχάρης που ταλαιπωρήθηκαν από ίωση.
19:22
Οι δυο ομάδες έχουν πάει στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες από τους δυο προπονητές.
19:14
Από μπουθ θα παρακολουθήσει την αναμέτρηση ο Γιώργος Δώνης ο οποίος δεν θα κάτσει στον πάγκο για να μην επιβαρυνθεί η κατάσταση του.
19:11
Εδώ και λίγη ώρα στο ΔΑΚ Λαμίας έχει αρχίσει και ρίχνει χιονόνερο.
19:11
Για την Λαμία στην αποψινί αναμέτρηση θα κάνουν ντεμπούτο τα δυο νέα μεταγραφικά αποκτήματα, Μπεχαράνο και Τόμας ενώ εκτός αποστολής έμειναν οι δυο βασικοί γκολκίπερ Σαράνοβ και Μελίσσας.
19:09
Για τον Παναθηναϊκό στον πάγκο βρίσκονται οι: Ξενόπουλος, Δώνης, Μουνιέ, Στάικος, Εμμανουηλίδης, Παντελάκης και ο νεαρός Σερπέζης.
19:04
Στον πάγκο για τη Λαμία είναι οι: Κατσικάς, Αναστασιάδης, Σκόνδρας, Κωστίκας, Μπουλούλης, Τσούκαλος, Μπερτόγλιο.