ΛΑΜΙΑ: Πάμε για τους 16 του κυπέλλου; (3-0 τον Αιολικό)

0

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ
16:49
Η Λαμία νίκησε με το ίδιο σκορ (3-0) που είχε επικρατήσει και στη Λέσβο του Αιολικού και προκρίθηκε στους 16 του Κυπέλλου Ελλάδας. Δυο γκολ ο Βασιλόγιαννης, ένα ο Βλαχομήτρος.
16:48
90+2′
Διανύουμε το δεύτερο από τα τρία λεπτά του επιπρόσθετου χρόνου.
16:46
90′
Ο Κωστίκας δεν μπορεί να κρατήσει την μπάλα εντός αγωνιστικού χώρου.
16:44
88′
Φάουλ για τη Λαμία.
16:43
86′
Μικρή η προσέλευση στο ΔΑΚ Λαμίας. Είναι εργάσιμη ημέρα, η πρόκριση είχε ουσιαστική κριθεί από το πρώτο παιχνίδι.
16:39
83′
Κάποιες προσπάθεια του Αιολικού έμειναν ημιτελείς.
16:36
80′
Ο Κωστίκα κάνει τη σέντρα από δεξιά, είναι άστοχη.
16:33
75′
Εμφανής η διαφορά δυναμικότητας των δυο ομάδων.
16:27
72′
Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Κωστίκα στη θέση του Βασιλόγιαννη.
16:27
69′
ΓΚΟΟΟΛ για τη Λαμία (Βασιλόγιαννης) και Λαμία – Αιολικός 3-0: Με κεφαλιά μέσα από την περιοχή ο Βασιλόγιαννης πετυχαίνει το δεύτερο γκολ της Λαμία και τρίτο της ομάδας του.
16:22
66′
Εκτελεί ο Βλαχομήτρος, ο Σφύρλας αποκρούει.
16:22
65′
Πέναλτι για τη Λαμία.
16:19
64′
Πιέζει και για τρίτο γκολ η Λαμία.
16:16
60′
Προβολή του Σάλιακα, η μπάλα έξω.
16:15
60′
Ο Σάλιακας κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή, ο Τσομπανέλλης βάζει την κόντρα.
16:11
56′
Κόρνερ για τη Λαμία. Ο Τζανετόπουλος πιάνει την κεφαλιά, η μπάλα περνά έξω.
16:09
54′
O Καλαμποκάς πιέζει τον Μπαχανάκ. Ο Αφρικανός κερδίζει το φάουλ.
16:08
52′
Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Μπουλούλης στη θέση του Ράμος.
16:05
49′
Σουτ του Βλαχομήτρου, ο Σφύρλας είναι σε ετοιμότητα.
16:01
46′
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στο ΔΑΚ Λαμίας.
16:00
Πάμε για το δεύτερο ημίχρονο στη Λαμία.
15:47
Ολοκληρώθηκε το πρώτο μέρος στη Λαμία, με τους γηπεδούχους να είναι μπροστά με 2-0. Θυμίζουμε ότι στο πρώτο παιχνίδι, η ομάδα του Άκη Μάντζιου είχε επικρατήσει με 0-3 του Αιολικού.
15:42
41′
Μπήκαμε στο τελευταίο πεντάλεπτο του πρώτου μέρους στο ΔΑΚ Λαμίας, με τους γηπεδούχους να διατηρούν με χαρακτηριστική άνεση το προβάδισμα των δύο γκολ. Μόλις μία (1) τελική έχει κάνει ο Αιολικός.
15:36
35′
Δοκάρι για τη Λαμία, μετά από λανθασμένο γύρισμα του Αντωνάκα. Η μπάλα σταμάτησε στο δεξί δοκάρι του Σφύρλα, ο οποίος εν συνεχεία απέκρουσε ενστικτωδώς το δυνατό σουτ του Βασιλόγιαννη
15:32
30′
Έγκαιρη επέμβαση του Βύντρα με τάκλιν, που πριν προλάβει ο Αλαγιάννης να σουτάρει προς την εστία του Κάχριμαν. Το κόρνερ των φιλοξενούμενων περνάει όμως ανεκμετάλλευτο.
15:29
28′
Θεατής μέχρι στιγμής ο τερματοφύλακας της Λαμίας, δεν έχει χρειαστεί να επέμβει
15:25
25′
Σειρά του Βύντρα να “κιτρινιστεί” από τον διαιτητή της αναμέτρησης, αφού σταμάτησε με φάουλ στο κέντρο την αντεπίθεση του Αιολικού
15:25
23′
Κίτρινη κάρτα για τον Μπάρκα, για το μαρκάρισμα που έκανε στον Μπάχανακ λίγο έξω από την περιοχή -και στα αριστερά.
15:24
22′
Οι γηπεδούχοι συνεχίζουν το σφυροκόπημα, απλώνουν ωραία το παιχνίδι τους, με έμφαση κυρίως στην αριστερή πλευρά της επίθεσης, εκεί όπου ο Βασιλόγιαννης κάνει τη διαφορά έως τώραΚαθολική η υπεροχή των γηπεδούχων ηδη από τα πρώτα λεπτά, δεν είναι μόνο τα δύο γκολ που έχουν πετύχει μέχρι στιγμής, είναι επίσης το γεγονός πως έχουν την κατοχή της μπάλας και ψάχνουν διαρκώς τον τρόπο να φτάσουν στην περιοχή του Σφυρλά
15:18
16′
ΓΚΟΟΟΛ η Λαμία (Βασιλόγιαννης) και Λαμία – Αιολικός 2-0: Με σουτ λίγο έξω από την περιοχή, ο Βασιλόγιαννης στέλνει την μπάλα στην αριστερή γωνία του τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων και διευρύνει το προβάδισμα της Λαμίας.
15:14
13′
ΓΚΟΟΟΛ η Λαμία (Βλαχομήτρος) και Λαμία – Αιολικός 1-0: Σέντρα του Βασιλόγιαννη από αριστερά, ο Βλαχομήτρος πιάνει την κεφαλιά και ανοίγει το σκορ.
15:13
12′
Η Λαμία έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων σε αυτά τα πρώτα λεπτά.
15:10
10′
Κόρνερ για τον Αιολικό.
15:09
8′
Ο Βασιλόγιαννης εκτελεί το κόρνερ, ο Βύντρα πιάνει την κεφαλιά, αλλά ο Σφύρλας μπλοκάρει.
15:04
2′
Με αρκετούς αναπληρωματικοί οι γηπεδούχοι.
15:02
Αναπληρωματικοί για τη νησιωτική ομάδα οι: Γαβαλάς, Λαζαρίδης, Ματάι, Κοκκινίδης, Σπόλιαριτς.
15:01
1′
Ξεκίνησε το ματς στη Λαμία. Οι γηπεδούχοι είχαν πάρει τη νίκη με 3-0 στο πρώτο ματς.