ΛΑΜΙΑ – Ολυμπιακός live… 1-3

0

Καλησπέρα σας από το studio του ΛΑΜΙΑ FM-1 96,2.
Στις 7 μ.μ. αρχίζει στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Λαμίας ο αγώνας πρωταθλήματος μεταξύ της ΛΑΜΙΑΣ και του Ολυμπιακού Πειραιώς.
Από το ΔΑΚ ο συνεργάτης μας Θανάσης Μπαλής θα περιγράψει τον αγώνα λεπτό προς λεπτό ενώ παράλληλα θα έχετε ενημέρωση για την εξέλιξη και των άλλων αγώνων.
Μείνετε συντονισμένοι…
20:55
95′
Τέλος του αγώνα. Ο Ολυμπιακός νίκησε 3-1 στη Λαμία.
20:53
90′
Μπήκαμε στις καθυστερήσεις.
20:51 Καθυστερήσεις
4 λεπτά οι καθυστερήσεις.
ΤΡΙΤΟ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!
Ο Καμαρά πέρασε στον Νάτχο, αυτός έκανε το γύρισμα και ο Χασάν με πλασέ στην κίνηση από κοντά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.
20:43
82′
Τον Νάτχο θα περάσει στον αγώνα σε λίγο ο Μαρτίνς.
Το 1-2 του Ολυμπιακού

20:42
81′
Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Μπουλούλης αντί του Μπεχαράνο.
20:40
79′
Όλα καλά με τον Μελίσσα. Σηκώθηκε και συνεχίζει.
20:39
78′
Ο Χασάν επιχείρησε να κάνει πλασέ στην κίνηση και χωρίς να βλέπει χτύπησε τον Μελίσσα στο στέρνο και στο πρόσωπο.
20:37
74′
H Λαμία πιέζει για την ισοφάριση.
20:33
73′
Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Τσούκαλος αντί του Μπαράλες.
20:33
73′
Κίτρινη κάρτα στον Φορτούνη.
20:30
70′
Κίτρινη κάρτα στον Γκιλιέρμε.
ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ 1- 2
Δεν πρόλαβαν να πανηγυρίσουν οι φίλαθλοι της Λαμίας την ισοφάριση και στο λεπτό ο Ολυμπιακός κάνει το 1-2.
Ο Φορτούνης με αριστουργηματική εκτέλεση φάουλ νίκησε τον Μελίσσα, ο οποίος ακούμπησε ίσα – ίσα τη μπάλα.
ΙΣΟΦΑΡΙΖΕΙ Η ΛΑΜΙΑ 1-1 !!!
20:28
65′
ΓΚΟΛ 1-1 ισοφαρίζει η Λαμία. Ο Βάντερσον έκανε τη σέντρα από αριστερά, ο Καραμάνος έπιασε την κεφαλιά, ο Μεριά επιχείρησε να διώξει με το κεφάλι, τον έσπρωξε ο Μπαράλες και η μπάλα έφτασε στον Ασούμπρε, ο οποίος με σουτ από θέση βολής, σκόραρε.
20:26
65′
Αλλαγή και για τη Λαμία. Ο Τομάς αντί του Δημούτσου.
20:25
65′
Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Μασούρας αντί του Ποντένσε.
20:24
64′
Τον Μασούρα ετοιμάζεται να περάσει στο ματς ο Μαρτίνς.
20:23
63′
Μακρινό σουτ του Καμαρά, η μπάλα ψηλά πάνω από το δοκάρι.
20:21
60′
Κίτρινη κάρτα στον Ασίγκμπα.
20:20
59′
Ζήτησε πέναλτι η Λαμία, για μαρκάρισμα του Λοντίγκιν στον Μπαράλες. Δεν είδε παράβαση ο Κομίνης κι όμως ήταν καθαρό πέναλτι λένε…
.
20:18
58′
Τώρα η αλλαγή. Αντί του Σολδάνο, ο Χασάν.
20:18
57′
Σε λίγο θα γίνει αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Σολδάνο θα περάσει εκτός.
20:18
57′
20:16
56′
Συνεχίζει ο Μελίσσας για τη Λαμία.
20:15
55′
Κίτρινη κάρτα στον Ποντένσε.
20:15
54′
Ο Μελίσσας είναι πεσμένος στο έδαφος, έχει χτυπήσει.
20:12
50′
Πατάει καλύτερα στο γήπεδο η Λαμία στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου
48΄Καλή στιγμή για την Λαμία..
Κεφαλιά του Μπαράλες από κοντά, έπεσε και μπλόκαρε ο Λοντίγκιν.
Το γκολ του Ολυμπιακού

19:49
45′
Ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο. Ο Ολυμπιακός 0-1 μπροστά στο σκορ.
19:45
43′
Επέστρεψε στο ματς ο Γκιλιέρμε.
19:45
42′
Ο Βραζιλιάνος περνά εκτός αγωνιστικού χώρου, να δούμε αν συνεχίσει.
19:43
Στο έδαφος ο Γκιλιέρμε σταματάει το παιχνίδι.
19:43
39′
Ακόμα και μετά το γκολ, ο Ολυμπιακός εξακολουθεί να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων.
19:39 Corner
38′: Κόρνερ για τον Ολυμπιακό από αριστερά. Το εκτελεί με πάσα ο Φορτούνης, σέντρα του Τσιμίκα, διώχνει με το κεφάλι ο Καραμάνος
19:37 Goal
35′: ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!
Ο Ποντένσε έκανε το γύρισμα από δεξιά και ο Καμαρά με πλασέ στην κίνηση μέσα από την περιοχή, έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.
19:35
Ο Φορτούνης προσπαθεί να ντριμπλάρει τον Ασίκγμπα.
19:29
26′
Η πρώτη τελική του Ολυμπιακού. Ο Σολδάνο έκανε το σουτ λίγο έξω από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής και ο Μελίσσας μπλόκαρε.
19:29
24′
Ο Σολδάνο δεν έχει τροφοδοτηθεί καθόλου μέχρι στιγμής.
19:24 Corner
22′: Κόρνερ για τον Ολυμπιακό δεξιά.
19:24
21′
Ο Ζιλ Ντίας πέρασε αριστερά και δεξιά πήγε ο Ποντένσε.
Και άλλη καλή στιγμή για την ΛΑΜΙΑ…
19:21 Out
20′: Έξυπνη πάσα του Δημούτσου στην πλάτη της άμυνας, πετάγεται ο Μπαράλες από δεξιά, πιάνει το πλασαριστό σουτ από το ύψος της περιοχής, αλλά η μπάλα καταλήγει άουτ.
ΠΑΡΟΛΙΓΟΝ ΓΚΟΛ Η ΛΑΜΙΑ…
19:20
17′
Να η πρώτη ευκαιρία στον αγώνα. Ο Ασούμπρε βρέθηκε απέναντι στον Λοντίγκιν, μέσα από την περιοχή και αριστερά, έκανε το σουτ, η μπάλα δίπλα από το δεξί δοκάρι.
19:18
15′
Συμπληρώθηκαν τα πρώτα 15 λεπτά στο παιχνίδι. Παραμένει το 0-0, καμία τελική στο παιχνίδι.
19:15
12′
Ο Ανδρούτσος νιώθει ενοχλήσεις, αλλά θα συνεχίσει.
19:12
Καλά στημένη η Λαμία από τον Χάβο έχει κλείσει τους χώρους.
19:11
9′
Σέντρα του Ανδρούτσου από δεξιά, απομάκρυνε η άμυνα της Λαμίας.
19:10
8′
Δεν έχει γίνει ακόμα τελική στο ματς.
19:08 Σχόλιο
Παιχνίδι κέντρου γίνεται στα πρώτα λεπτά.
19:06 Οφσάιντ
4′: Οφσάιντ ο Καραμάνος.
19:06
3′
Ο Ολυμπιακός έχει μπει δυνατά στον αγώνα και πιέζει.
19:02
1′
Ξεκίνησε η αναμέτρηση.
18:59
Γεμάτο το ΔΑΚ Λαμίας για το σημερινό παιχνίδι.
18:56
Η Λαμία βρίσκεται στην 8η θέση της βαθμολογίας με 34 βαθμούς. Ο Ολυμπιακός είναι 2ος με 69.