ΛΑΜΙΑ – ΝΠΣ Βόλου live Fm-1… 1-0!

Επιτέλους νίκη!!!!!

0

Καλησπέρα σας από το studio του ΛΑΜΙΑ FM-1 96,2.
Στις 8 αρχίζει ο αγώνας στο ΔΑΚ μεταξύ της Λαμίας και του ΝΠΣ Βόλου, αγώνας κρίσιμος και για τις δύο ομάδες και κυρίως καθοριστικής βαθμολογικής σημασίας για την γηπεδούχο.
Στο ΔΑΚ ο συνεργάτης μας θανάσης Μπαλής θα περιγράψει την αποψινή συνάντηση.
Μείνετε συντονισμένοι 96,2 στα FM και στην ιστοσελίδα lamiafm1.gr.

21:54
Η Λαμία επικρατεί με 1-0 του Βόλου και κατακτά την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα.
21:53 Λήξη του αγώνα.
21:51 Κίτρινη Κάρτα
90+3′: Κίτρινη κάρτα στον Θεοδωρόπουλο για καθυστέρηση.
21:51
90+3′
Ο Δημόπουλος κάνει το σουτ, η μπάλα ψηλά άουτ.
21:50 Καθυστερήσεις
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.
21:50
90+1′
Ο Τιρόνε αντιμετώπισε πρόβλημα από μαρκάρισμα που δέχθηκε, σηκώθηκε τώρα ο Ισπανός της Λαμίας που το καλοκαίρι βρέθηκε κοντά στο Βόλο.
21:48 Κίτρινη Κάρτα
89′: Κίτρινη κάρτα στον Μουνίθ.
21:47
89′
Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Βύντρα στη θέση του Ρόμανιτς.
21:47
88′
Ο Βύντρα ετοιμάζεται για τη Λαμία.
21:44
85′
Κόρνερ για τη Λαμία. Ο Μπεχαράνο κάνει το σουτ, η μπάλα κοντράρει. Εκτελείται το κόρνερ, σουτ του Τουράμ αποκρούει ο Μελίσσας.
21:42
83′
Στο έδαφος ο Δημούτσος.
21:41 Αλλαγή
81′: Τρίτη αλλαγή για το Βόλο. Έξω ο Τσοκάνης, μέσα ο Μάντζης.
21:39
Ο Τουράμ δέχεται την πάσα του Καραμάνου, ντρμπλάρει τον Τσίκα και με ωραίο πλασέ νικά τον Μελίσσα για το 1-0.
21:39 Goal
80′: ΓΚΟΛ για τη ΛΑΜΙΑ!
21:38 Αλλαγή
80′: Αλλαγή για τη Λαμία. Σάλιακας αντί Βασιλόγιαννη.

21:37 Corner
79′: Κόρνερ για τη Λαμία, τίποτα.
21:37
78′
Ο Ρόμανιτς βγήκε από αριστερά, κάνει το γύρισμα η μπάλα κοντράρει. Κόρνερ για τη Λαμία.
21:36
77′
Σουτ του Τιρόνε, η μπάλα κοντράρει.
21:36
77′
Ο Τσίκα πέφτει με δύναμη στον Τουράμ.
21:35
75′
Σέντρα του Τόρες, δεν βρίσκει συμπαίκτη του.
21:34
Όλα καλά με τον γκολκίπερ των Βολιωτών,συνεχίζεται στο λεπτό το παιχνίδι.
21:34
75′: Μικρή διακοπή για να δεχθεί τις πρώτες βοήθειες ο Μελίσσας.
21:33
74′
Κόρνερ για τη Λαμία.
21:32
73′
H Λαμία παίρνει ξανά τα ηνία του ματς κι αρχίζει να πιέζει.
21:30
71′
Ο Ρόμανιτς βγαίνει αριστερά εντός περιοχής, ο Μελίσσας κράτησε την εστία του απαραβίαστη.
21:28
70′
Αλλαγή για το Βόλο. Ο Μυστακίδης στη θέση του Ζοάο.
21:28
69′
Κίτρινη κάρτα στον Αντέτζο.
21:27
69′
O Αντέτζο πέφτει άτσαλα στον Μουνίθ.
21:27
68′
O Φεράντο ετοιμάζει τον Μυστακίδη.
21:25
66′
Ο Ρόμανιτς κάνει τη σέντρα, ο Τουράμ δεν μπορεί να πάρει την κεφαλιά.
21:23
64′
Ο Ρόμανιτς προσπαθεί να βγει από αριστερά, αλλά κόβεται. Εντελώς καθαρά.
21:21
62′
Ο Τιρόνε κάνει τη σέντρα από αριστερά, ο Μελίσσας μπλοκάρει.
21:19
21:20 Αλλαγή
61′: Αλλαγή για τη Λαμία. Έξω ο Καραμάνος, μέσα ο Ταϊρόν.
21:19 Αλλαγή
61′: Αλλαγή για το Βόλο. Μπαλογιάννης αντί Μαξ.
60′
Ευκαιρία για τη Λαμία. Ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, ο Μπεχαράνο έκανε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε πάνω από την εστία.
21:18
59′
Σουτ από τον Σκόνδρα, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ.
21:17 Corner
59′: Κόρνερ για τη Λαμία από τα αριστερά
21:16
57′
Άστοχο σουτ του Τσοκάνη.
21:13
55′
Μακρινό σουτ του Ρόμανιτς, η μπάλα ψηλά άουτ.
21:08
49′
Ξανά ο Καραμάνος, και πάλι ο Μελίσσας κρατά την εστία του απαραβίαστη.
21:08
49′
Ο Καραμάνος πιάνει την κεφαλιά, ο Μελίσσας εκτινάσσεται και απομακρύνει
21:06
47′
Ευκαιρία για το Βόλο. Ο Γέντρισεκ στο πρώτο δοκάρι κάνει την κεφαλιά, η μπάλα έξω.
21:05
46′
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.21:03
Πάμε για το δεύτερο ημίχρονο στη Λαμία.
20:50
Ημίχρονο στη Λαμία. Λαμία – Βόλος 0-0.
20:48
45+2′
Κίτρινη κάρτα στον Τσοκάνη.
20:48
45+2′
Ο Βασιλόγιαννης δέχεται την αγκωνιά από τον Τσοκάνη.
20:47
Δύο τα λεπτά του επιπρόσθετου χρόνου. Διανύουμε το πρώτο εξ αυτών.
20:47
45′
Κίτρινη κάρτα στον Σκόνδρα για διαμαρτυρίες.
20:47
45′
Ευκαιρία για το Βόλο. Κεφαλιά του Τσοκάνη, ο Θεοδωρόπουλος δύσκολα παραχωρεί το κόρνερ.
20:44
43′
Ο Μπεχαράνο χρησιμοποιεί το χέρι του για να πάρει την κατοχή της μπάλας.
20:43
43′
Ο Τσοκάνης κάνει φάουλ στον Δημούτσο.
20:43
42′
Τουράμ και Καραμάνος πατούν στην περιοχή, αλλά δεν έχουν σωστή τελική επιλογή.
20:41
40′
Πλασέ του Βασιλόγιαννη, η μπάλα άουτ.
20:41
39′
Ευκαιρία για τη Λαμία με τα σουτ των Τουράμ και Καραμάνου, ο Μελίσσας απομακρύνει.
20:40
38′
Ο Ζοάο μπαίνει στην περιοχή δεξιά εντός αυτής, γυρνά, αποφεύγει τον Πλιάτσικα, κάνει και το σουτ με το αριστερό, ο Θεοδωρόπουλος μπλοκάρει.
20:39
37′
Ασύνδετος μοιάζει ο Βόλος.
20:38
36′
Πάντα σε πόδια παικτών της Λαμίας η κατοχή της μπάλας.
20:37 Corner
36′: Κόρνερ για τη Λαμία από τα δεξιά, απομακρύνει ο Τσίκα.
20:36
34′
Ο Καραμάνος κάνει φάουλ στον Ντεντάκη.
20:34
Ο διαιτητής διατάζει να συνεχιστεί το ματς.
20:33
Φαίνεται ότι υπάρχει επαφή, αλλά μπροστά στο πλάνο βρίσκεται ο Τουράμ και δεν υπάρχει πλήρη ορατότητα.
20:32
Ο Τσαμούρης πάει να δει στο μόνιτορ τη φάση.
20:32
Ο Τσαμούρης μιλά με τον Σιδηρόπουλο για πέναλτι σε κράτημα του Γέντρισεκ από τον Σκόνδρα.
20:31
30′
Κόρνερ για το Βόλο.
20:30
28′
Ο Τόρες μοιάζει εξαφανισμένος σε αυτό το πρώτο μισάωρο.
20:28
26′
Ο Μουνίθ εκτελεί το φάουλ με το αριστερό, η μπάλα απελπιστικά άουτ.
20:27
25′
Κοντρόλ με το χέρι κάνει ο Καραμάνος. Φάουλ εκτός περιοχής για το Βόλο. 20:26
24′
Η Λαμία είναι αυτή που πιέζει. Φάουλ τώρα του Δημούτσου στον πρώην συμπαίκτη του στον Αστέρα, Τσοκάνη.
20:24
22′
Ο Τουράμ πιάνει την κεφαλιά στο κέντρο της περιοχής του Βόλου, η μπάλα έξω από την εστία του Μελίσσα.
20:23
21′
Στον αγωνιστικό χώρο ο Μπεχαράνο.
20:21
19′
Ιδιαίτερα κινητικός ο Βασιλόγιαννης.
20:18
17′
Eκτελεί το κόρνερ ο Βασιλόγιαννης, ο Μελίσσας μπλοκάρει.
20:18
16′
O Καραμάνος κάνει το σουτ με το δεξί, ο Μελίσσας απομακρύνει σε κόρνερ.
20:16
14′
Ο Ρόμανιτς τσιμπά την μπάλα και κερδίζει φάουλ από τον Φεράρι.
20:15
13′
Ο Ζοάο παίρνει την μπάλα με το χέρι στη διεκδίκηση με τον Μπεχαράνο.
20:13
12′
Ο Βασιλόγιαννης σκοράρει, αλλά προηγουμένως ο Τουράμ έχει υποδειχθεί σε θέση οφσάιντ.
20:12
10′
Ο Γέντρισεκ παίρνει με το χέρι την μπάλα.
20:12
9′
Η Λαμία έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων.
20:09
Ο Τσαμούρης εξετάζει με VAR τη φάση. Διατάζει να συνεχιστεί το ματς.
20:08
6′
Νέο σκληρό φάουλ του Βάντερσον.
20:07
5′
Ο Τσίκα κόβει με φάουλ τον Τουράμ.
20:05
3′
Ο Τόρες προσπαθεί να βγάλει δεξιά στον Ζοάο, αλλά η μπαλιά του Αργεντινού για τον συμπατριώτη του είναι δυνατή.
20:04
2′
Ο Βασιλόγιαννης πέφτει άτσαλα πάνω στον Μαξ και παίρνει αμέσως κίτρινη!
20:02
Βασικός για το Βόλο ο Μελίσσας, ο οποίος πέρυσι υπερασπιζόταν την εστία της Λαμίας.
20:02
1′
Σέντρα στη Λαμία.
20:02
Βοηθοί ο Δημήτριος Σαμοΐλης από την Αθήνα και ο Νίκος Δημόπουλος από τη Φλώρινα. Τέταρτος ο Δημήτρης Καραντώνης από την Ημαθία. VAR ο Τάσος Σιδηρόπουλος.
20:01
Διαιτητής είναι ο Αλέξανδρος Τσαμούρης από τον Πειραιά.
20:00
Στον αγωνιστικό χώρο οι ποδοσφαιριστές των δυο ομάδων.
19:53
Στους 15 βαθμούς Κελσίου η θερμοκρασία στη Λαμία.
19:50
Οι Βολιώτες, από την πλευρά τους, μετρούν τέσσερις σερί ήττες με τελευταία αυτή από τον ΠΑΟΚ στο Πανθεσσαλικό με 0-2.
19:45
Οι Φθιώτες, που προέρχονται από την εκτός έδρας ήττα με 4-1 από τον Αστέρα Τρίπολης, αναζητούν την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα.
19:41
Καλησπέρα σας, φίλες και φίλοι του a-sports.gr! Το παιχνίδι ανάμεσα στη Λαμία και τον Βόλο, με το οποίο πέφτει η αυλαία της 9ης αγωνιστικής της Σούπερ Λίγκας 1, ξεκινά σε περίπου 20 λεπτά.
Συνθέσεις – Διαιτητές
ΛΑΜΙΑ
Θεοδωρόπουλος, Σκόνδρας, Πλιάτσικας, Αντέτζο, Βάντερσον, Δημούτσος, Μπεχαράνο, Βασιλόγιαννης, Καραμάνος, Ρόμανιτς, Τουράμ
Αναπ: Κατσίκας, Ταϊρόν, Ασίγκμπα, Σάλιακας, Μπουλούλης, Βύντρα, Ανάκογλου
ΒΟΛΟΣ
Μελίσσας, Ντεντάκης, Τσίκα, Δημόπουλος, Φεράρι, Μαξ, Τσοκάνης, Τόρες, Ζοάο, Μουνίθ, Γέντρισεκ
Αναπ: Γκαραβέλης, Διαμαντής, Τσαούσης, Μπαλογιάννης, Μυστακίδης, Ατιγιάτ, Μάντζης

Ο Ακης Μάντζιος στην αποστολη συμπεριέλαβε τους:
Θεοδωρόπουλος, Κάτσικας, Αντέτζο, Τζανετόπουλος, Πλιάτσικας, Σκόνδρας, Βύντρα, Βάντερσον, Σάλιακας, Ασίγμπα, Βασιλόγιαννης, Μπεχαράνο, Ανάκογλου, Δημούτσος, Μπουλούλης, Τουράμ, Καραμάνος και Ρόμανιτς.

Από την πλευρά του Βόλου ο προπονητής του Χουάν Φεράντο έχει φέρει στην Λαμία τους :
Τερματοφύλακας θα είναι ο Γκαραβέλης, ενώ το δεξί άκρο της άμυνας θα καλύψει ο Λύρατζης (θέση διεκδικεί και ο Ντεντάκης) και το αριστερό ο Φεράρι. Οι Δημόπουλος και Διαμαντής θα αποτελέσουν το κεντρικό αμυντικό δίδυμο. Στη μεσαία γραμμή θα αγωνιστούν οι Τσοκάνης, ένας εξ των Μαξ, Μπαλογιάννη και ο Μουνίθ. Στις πτέρυγες θα επιχειρούν οι Ζοάο (αριστερά) και Τόρες (δεξιά), με τον Γέντρισεκ να αγωνίζεται στην κορυφή της επίθεσης.

Διαιτητής: Τσαμούρης (Πειραιά)

Βοηθοί: Σαμοΐλης (Αθηνών), Δημόπουλος (Φλώρινας)

4ος: Καραντώνης (Ημαθίας)

VAR: Σιδηρόπουλος (Δωδεκανήσου)

AVAR: Δημητριάδης (Μακεδονίας)