ΛΑΜΙΑ – ΝΠΣ Βόλος (live 1-1)

1

Στις 19.30 αρχίζει στο ΔΑΚ Λαμίας ο αγώνας κυπέλλου μεταξύ της γηπεδούχου ομάδας και της Ν.Π.Σ.Βόλου.
Ο αγώνας θα μεταδοθεί ραδιοφωνικά από την συχνότητα του ΛΑΜΙΑ FM-1 96,2 σε περιγραφή του Θανάση Μπαλή.
21:26
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Βόλος 4
2. ΑΕΚ 3
3. Λαμία 1
4. Απόλλων Λάρισας 0
Απόλλων Λάρισας και ΑΕΚ έχουν ένα ματς λιγότερο καθώς θα αναμετρήθουν την Τετάρτη.
21:25
90′
Το ματς ολοκληρώθηκε. Το 1-1 παρέμεινε ως το τέλος και οι παίκτες του Βόλου πανηγύρισαν έξαλλα.
21:22
92′
Ο Βασιλαντωνόπουλος βρέθηκε σε θέση βολής αλλά το σουτ που έκανε κόντραρε και έφυγε κόρνερ.
Βοηθούντος και του διαιτητή χαρίζουμε μια ισοπαλία στον Βόλο.
ΠΡΟΚΛΗΤΙΚΟΣ Ο 4ος δίνει μονον 3 λεπτά παράτασηΜε τους ανθρώπους της Λαμίας να διαμαρτύρονται!!!.
21:19
90′
Κερδίζει κόρνερ από τα δεξιά η Λαμία σε μια τελευταία προσπάθεια για να σκοράρει.
21:17 Απόκρουση
89′: Αδύναμο συρτό σουτ Φράγκου από θέση μέσα δεξιά, εύκολα μαζεύει ο Μελίσσας.
21:16
86′
Αλλαγή για τον Βόλο. Μέσο ο Κότο και εκτός ο Δημόπουλος.
21:15
85′
Τα τελευταία λεπτά οι παίκτες του Βόλου έχουν πέσει αρκετές φορές στον αγωνιστικό χώρο με μυϊκά προβλήματα και αυτό προκαλεί την αντίδραση των παικτών και του κόσμου της Λαμίας.
21:13
Δεν μπορεί να συνεχίσει ο Δημόπουλος, βγαίνει εκτός αγωνιστικού χώρου. Προσωρινά με δέκα ο Βόλος.
21:12 Οφσάιντ
84′: Οφσάιντ ο Μάντζης, σωστή υπόδειξη
21:10 Κίτρινη Κάρτα
82′: Κίτρινη κάρτα στον Δημόπουλο.
21:08
79′
Νέο κόρνερ για τον Βόλο και κεφαλιά του Ρούσου με τον Μελίσσα να μπλοκάρει.
21:07
78′
Φάουλ σε καλή θέση για τον Βόλο. Ο Λούκας εκτέλλεσε με τη μπάλα να κοντράρει και να φεύγει κόρνερ.
21:02
73′
Αλλαγή για την Λαμία. Εκτός ο Τσούκαλος και στη θέση του ο Κωστίκας
21:01
72′
Κόρνερ για τη Λαμία αλλά έδιωξε η άμυνα του Βόλου.
20:59
70′
Στα τελευταία λεπτά η ομάδα του Βόλου προσπαθεί να πετύχει και δεύτερο γκολ.
20:54
65′
Αλλαγή για τον Βόλο. Εκτός ο Καρίκι και στη θέδη του ο Δόρης
20:52
Αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού ο Καρίκι, μικρή διακοπή. Βγαίνει εκτός και δεν φαίνεται να μπορεί να συνεχίσει… Προσωρινά με δέκα οι φιλοξενούμενοι.
20:49
60′
Αλλαγή για την Λαμία. Εκτός ο Μαστούρ και στη θέση του ο Καραγκούνης.
20:48
59′
Μακρινό σουτ από τον Ηλιόπουλο αλλά μπλόκαρε ο Μελίσσας.
20:47
58′
Κερδίζει το κόρνερ η ομάδα του Βόλου από τα αριστερά.
20:46
57′
Κακή εκτέλεση φάουλ του Μαστούρ που σπαταλάει μια καλή στιγμή για την ομάδα της Λαμίας.
20:43
54′
Αλλαγή για τον Βόλο. Εκτός ο Πίσπας και στη θέση του θα περάσει ο Φράγκος.
20:42
53′
Ο Λούκας έκανε απευθείας το φάουλ από πλάγια δεξιά αλλά ο Μελίσσας έδιωξε τη μπάλα.
20:38
48′
Ο Μαστούρ από αριστερά εκτέλεσε ένα φάουλ, ο Αναστασιάδης πήδηξε ανενόχλητος στο ύψος της μικρής περιοχής αλλά η προσπάθεια του ήταν κακή. Έβαλε λάθος το κεφάλι του και ουσιαστικά έδιωξε τη μπάλα. Χαμένη ευκαιρία για τη Λαμία.
20:36
47′
Κίτρινη κάρτα στον Ενγκουέμ.
20:35
46′
Με αλλαγή ξεκίνησε η Λαμία. Ο Αντέτζο έμεινε στα αποδυτήρια, ο Καρυπίδης πήρε θέση στο πλευρό του Αναστασιάδη.
20:34
46′
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο,
Το γκολ του Βόλου

Το γκολ της Λαμίας

20:18
Τα γκολ του Καραμάνου στο 14′ και Ρούσσου στο 44′, διαμόρφωσαν το 1-1 του πρώτου 45λεπτου.
20:18
Ημίχρονο στο ΔΑΚ Λαμίας.
20:17
45′
Κίτρινη κάρτα στον Ρόμανιτς.
Ο Λούκας Γκαρσία εκτέλεσε λενα φάουλ από αριστερά, ο Ρολυσσος ξέφυγε από τα μαρκαρίσματα και με καρφωτή κεφαλιά από την μικρή περιοχή ισοφάρισε σε 1-1, παίρνοντας και μια προσωπική ρεβάνς για το λάθος του στο γκολ του Καραμάνου.
20:15 Goal
ΓΚΟΛ για τον ΒΟΛΟ!
20:11
Κακή η εκτέλεση του Ηλιόπουλου, η μπάλα έφυγε απευθείας άουτ.
20:11
39′
Κόρνερ για τον Βόλο.
20:08
36′
Σέντρα του Καρίκι με το αριστερό από δεξιά, κεφαλιά του Καμπαγέρο, η μπάλα άουτ. Καλή στιγμή για τον Βόλο.
20:06
34′
Ο Χάβος κάνει συνέχεια παρατηρήσεις στον Μαστούρ, που κάνει κατάχρηση ντρίμπλας όποτε έρχεται σε επαφή με τη μπάλα.
20:05
33′
Ατομική προσπάθεια του Πίσπα από αριστερά, που πάτησε περιοχή αλλά δεν μπόρεσε να ξεπεράσει το εμπόδιο του Αντέτζο.
20:03
31′
Ο Ουνγιαλίδης δοκίμασε το πόδι του από απόσταση 30 μέτρων, χωρίς τύχη η προσπάθεια του. Είχε προηγηθεί φάουλ του Άντρονικ στον Μάντζη κοντά στο ημικύκλιο της περιοχής, που κακώς δεν δόθηκε από τον Παπαπέτρου.
19:59
Εκτέλεσε ο Μαστούρ, απομάκρυναν οι φιλοξενούμενοι.
19:59
27′
Ο Βασιλαντωνόπουλος πέρασε κάθετα στον Ρόμανιτς, που έκανε το πλασέ με το δεξί, δεν ήταν καλό, ο Καραγκιολίδης έδιωξε σε κόρνερ για να είναι σίγουρος.
19:57
Στην εκτέλεση του Ηλιόπουλου, ο Ρούσσος έκανε την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, η μπάλα πέρασε παράλληλα προς το δεύτερο, αλλά δεν υπήρχε παίκτης του Βόλου να εκμεταλλευτεί την φάση.
19:56
24′
Κόρνερ για τον Βόλο
19:55
23′
Συνεχείς οι οδηγίες από τους δύο προπονητές. Ο Χάβος ζητάει από τους παίκτες να μην σηκώνουν τη μπάλα, ο Φεράντο θέλει καθαρό μυαλό και σίγουρες μεταβιβάσεις.
19:52
20′
Καθοριστικό το τάκλιν του Ενγκουέμ, σταμάτησε μια πολύ επικίνδυνη αντεπίθεση της Λαμίας από δεξιά.
Η Λαμία επιτίθεται πολύ από τα αριστερά, με τον Ρόμανιτς να παίρνει παιχνίδι προσπαθώντας να δημιουργήσει ρήγματα στην αντίπαλη άμυνα.
19:48
16′
Σέντρα του Ρόμανιτς από αριστερά, μπλόκαρε στο ύψος της μικρής περιοχής ο Καραγκιολίδης.
Ο Καραμάνος έκλεψε τη μπάλα από τον Ρούσσο, πάτησε περιοχή από αριστερά και πλάσαρε ιδανικά με το δεξί, ανοίγοντας το σκορ για λογαριασμό των γηπεδούχων 1-0.
19:45 Goal
14′: ΓΚΟΛ για τη ΛΑΜΙΑ!
19:45
13′
Ο Ηλιόπουλος από μεταβίβαση του Καμπαγέρο πάτησε περιοχή με προϋποθέσεις αλλά άργησε να εκτελέσει και σπατάλησε μια καλή ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους.
19:43
12′
Μοιρασμένο το ματς στα πρώτα λεπτά, χωρίς κάποια σημαντική φάση ακόμη.
19:41 Οφσάιντ
10′: Οφσάιντ ο Πίσπας, σωστή υπόδειξη.
19:40
8′
Ο Βόλος δεν δείχνει καμία διάθεση να κλειστεί, αντίθετα προσπαθεί να πάρει τη μπάλα και να παίξει ποδόσφαιρο πρωτοβουλίας.
19:38
5′
Αναγνωριστικό το πρώτο πεντάλεπτο, σε αναζήτηση ρυθμού οι ομάδες.
19:33
1′
Σέντρα στο ΔΑΚ Λαμίας.
Διαιτητής
Αναστάσιος Παπαπέτρου (Αθηνών)
Βοηθοί
Πέτρος Πάτρας (Μακεδονίας),Σταύρος Σίπκας (Σάμου)
Τέταρτος Άγγελος Αγγελάκης (Μακεδονίας)
Η εντεκάδα της Λαμίας. Ο Μπουλούλης αισθάνθηκε ενοχλήσεις στο ζέσταμα και ο Μάκης Χάβος έδωσε φανέλα βασικού στον Οσμάν.
Σύνθεση Βόλου
Σύνθεση Λαμίας
19:29
Στον αγωνιστικό χώρο οι παίκτες των ομάδων.
19:17
Σαράνοβ, Μπερτόγλιο, Επστάιν, Ασίγκμπα, Μπλάζιτς, Δημούτσος, Πλιάτσικας και Καραμάνος έμειναν εκτός αποστολής για τη Λαμία, προκειμένου να πάρουν ανάσες καθώς ακολουθεί το ματς με τον ΠΑΣ Γιάννινα για το πρωτάθλημα.
19:14
Στην πρεμιέρα του 2ου ομίλου, η Λαμία ηττήθηκε από την ΑΕΚ (2-1), ενώ ο Βόλος συνέτριψε τον Απόλλωνα Λάρισας με σκορ 5-1.