ΛΑΜΙΑ – Ατρόμητος Live… 2-2

0

Καλησπέρα σας από τον ΛΑΜΙΑ FM-1 96,2
Στις 20.00 αρχίζει ο δεύτερος εντός έδρας αγώνας της ΛΑΜΙΑΣ με αντίπαλο τον Ατρόμητο Αθηνών για το πρωτάθλημα της S.L.1 Κατηγορίας.
Ο αγώνας θα καλυφθεί ραδιοφωνικά από τον Σταθμό μας.Στο ΔΑΚ Λαμίας βρίσκεται ο συνεργάτης μας Θανάσης Μπαλής.
Μείνετε μαζί μας ραδιοφωνικά και διαδικτυακά.
ΤΕΛΟΣ 2-2!
21:52
Στα 27 μέτρα από την εστία του Θεοδωράκη ακριβώς στον άξονα. Ο Σάλιακας θα το εκτελέσει λογικά.
21:51
90+3′
Φάουλ σε εξαιρετική θέση για την Λαμία.
21:51
90+2′
Αλλαγή για την Λαμία. Ο Ρόμανιτς δίνει τη θέση του στον Τσούκαλο.
21:51
Πέρασε ήδη το πρώτο.
21:50
Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.
21:49
90′
Φάουλ του Κατράνη πάνω στον Ρόμανιτς σε καλή θέση για σέντρα. Από τα δεξιά όπως κάνει επίθεση η Λαμία.
21:45
86′
Δεύτερη αλλαγή για την Λαμία. Ο Σκόνδρας περνά αντί του Καραμάνου.
21:44
85′
Ατομική ενέργεια από τον Μανούσο, μπήκε στην περιοχή, σούταρε με την μπάλα να περνά λίγο άουτ.
21:40
81′
Ο Απόστολος Βέλλιος πέτυχε και δεύτερο γκολ μέσα σε δύο λεπτά, αλλά ακυρώθηκε σωστά με τη χρήση του VAR ως οφσάιντ.
ΑΚΥΡΩΣΗ ΤΟΥ 3ΟΥ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ.
ΚΑΤΑΡΡΕΥΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ ΚΙ ΑΛΛΟ ΓΚΟΛ ΚΑΙ 2-3!
ΙΣΟΦΑΡΙΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ…
21:37
78′
ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΜΙΑ (Τουράμ): Ο Τουράμ ανέλαβε την εκτέλεση και ήταν εύστοχος κάνοντας το 2-1 για τη Λαμία.
ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ 2-1!!!
21:36
Έχουμε χρήση του VAR.
21:35
76′
Κίτρινη κάρτα στον Θεοδωράκη.
21:34
76′
Πέναλτι για την Λαμία.
21:33
Ο Ατρόμητος φτάνει μέχρι τη μεγάλη περιοχή της Λαμίας, όμως δυσκολεύεται να δημιουργήσει κλασική ευκαιρία μπροστά στην εστία του Βελλίδη.
21:28
70′
Δύο αλλαγές για τον Ατρόμητο. Εκτός οι Ούμπιδες και Ενσικουλού στις θέσεις τους οι Ανδρούτσος και Βέλλιος.
21:28
69′
Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο. Λάθος από τον Σάλιακα ο Μανούσος μπήκε στην περιοχή σούταρε, αλλά βρήκε στόχο.
21:26
Οδεύουμε προς τη συμπλήρωσε 70 λεπτών στο παιχνίδι με το 1-1 να παραμένει.
21:23 Απόκρουση
64′: Μακρινό σουτ του Μπεχαράνο μπλοκάρει την μπάλα ο Θεοδωράκης.
21:22
63′
Ο Ούμπιδες το εκτέλεσε, ο Ρισβάνης πήρε την κεφαλιά χωρίς να βρει στόχο.
21:21
62′
Κόρνερ για τον Ατρόμητο.
21:21
62′
Εξαιρετικό σουτ από τον Χαρίση αρκετά μέτρα έξω από την μεγάλη περιοχή, ακόμα καλύτερη η επέμβαση του Βελλίδη.
21:14
55′
Σέντρα του Ούμπιδες ο Μανούσος πήρε την κεφαλιά, χωρίς όμως να βρει στόχο.
21:10
51′
Κίτρινη κάρτα στον Δημούτσο.
21:09
50′
Σέντρα του Σάλιακα από τα δεξιά, δεν πρόλαβε ούτε ο Τουράμ, αλλά ούτε και ο Καραμάνος να μπουν στη φάση και η μπάλα κατέληξε στον Θεοδωράκη.
21:05
46′
Σουτ του Ρόσα η μπάλα πάνω στο Βύντρα και κόρνερ.
21:04
46′
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.
21:04
Με αλλαγή ξεκινά το δεύτερο ημίχρονο η Λαμία. Ο Τουράμ μπαίνει αντί του Βασιλόγιαννη.
20:48
ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΣΤΗ ΛΑΜΙΑ 1-1
20:44
42′
Σέντρα του Δημούτσου στην πλάτη της άμυνας των φιλοξενούμενων, ο Βασιλόγιαννης έβγαινε τετ α τετ με τον Θεοδωράκης, όμως ο Ρισβάνης τον πρόλαβε και τον έκοψε. Καίρια παρέμβαση από τον στόπερ του Ατρομήτου.
20:39
36′
Ξανά ο Αντέτζο ήταν αμαρκάριστος μέσα στην περιοχή σε στατική φάση, όμως αυτή τη φορά ο Θεοδωράκης μπλόκαρε εύκολα.
20:37
35′
ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ (Γούτας): Ο Ούμπιδες εκτέλεσε το κόρνερ από τα δεξιά, ο Γούτας ανενόχλητος σηκώθηκε στη μικρή περιοχή και με κεφαλιά έκανε το 1-1.
74′: ΓΚΟΛ για τον ΠΑΟΚ 2-1!
ΙΣΟΦΑΡΙΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΤΡΟΜΗΤΟ…35′ Γούτας
Οδεύουμε προς τη συμπλήρωση 25 λεπτών αγώνα. Η Λαμία προηγείται με 1-0 από το 11′ χάρη στο τέρμα που πέτυχε με απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Σάλιακας. Ο Θεοδωράκης φέρει μερίδιο ευθύνης σε αυτή τη φάση, όμως λίγο αργότερα κράτησε το 1-0 με εντυπωσιακή απόκρουση σε προσπάθεια του Αντέτζο.
20:21
20′
Κι άλλο κόρνερ για την Λαμία. Η οποία μετά το γκολ έχει ανέβει.
20:18
17′
Κίτρινη κάρτα στον Βάντερσον.
20:16
15′
Μεγάλη απόκρουση από τον Θεοδωράκη.Γύρισμα του Βασιλόγιαννη από τα αριστερά, αμαρκάριστος ο Αντέτζο μέσα από την περιοχή σούταρε με τον Θεοδωράκη να κρατά το 1-0.
20:16
15′
Κι άλλο κόρνερ για την Λαμία αυτή τη φορά.
20:15
Το εκτέλεσε στο πρώτο δοκάρι ο Ούμπιδες, όμως έδιωξαν οι αμυντικοί της Λαμίας.
20:14
13′
20:13
11′
Ο Σάλιακας εκτέλεσε απευθείας το φάουλ, ο Θεοδωράκης ναι μεν ακούμπησε την μπάλα, αλλά δεν μπόρεσε να της αλλάξει πορεία. Έτσι, αυτή βρήκε πρώτα το δοκάρι και στη συνέχεια κατέληξε στα δίχτυα του Ατρομήτου για το 1-0.
ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ !!!! Σκόρερ: 11′ Σάλιακας
20:12
Φάουλ σε καλή θέση για τη Λαμία. Λίγο έξω από την περιοχή.
20:11
10′
Κίτρινη κάρτα στον Ρισβάνη. Ο Ρόμανιτς έκανε εντυπωσιακή ατομική ενέργεια και ο αμυντικός της ομάδας του Περιστερίου τον ανέτρεψε.
20:10
Περνά ανεκμετάλλευτο.
20:09
8′
Πρώτο κόρνερ στο ματς για την Λαμία. Το παραχώρησε ο Ρισβάνης.
20:08
Η Λαμία έχει πολλά προβλήματα και δεν μπορεί να διασπάσει το πρέσινγκ των φιλοξενούμενων.
20:06
Ο Ατρόμητος πιέζει στα 3/4 του γηπέδου την Λαμία που δυσκολεύεται να κυκλοφορήσει την μπάλα.
20:05
4′
Το εκτέλεσε απευθείας ο Ούμπιδες, μπλόκαρε ο Βελλίδης.
20:04
3′
Φάουλ σε καλή θέση για τον Ατρόμητο. Περίπου δέκα μέτρα έξω από την μεγάλη περιοχή και αριστερά.
20:03
Ο Ατρόμητος έχει μπει πιο δυνατά σε αυτά τα πρώτα λεπτά.
20:01
1′
Ξεκίνησε η αναμέτρηση.
20:01
Όλα είναι έτοιμα για τη σέντρα στο ματς.
19:58
Μπαίνουν στο γήπεδο οι δύο ομάδες.
Στο ΔΑΚ διασταυρώνουν σήμερα τα ξίφη τους (20:00) Λαμία και Ατρόμητος. Οι δύο ομάδες ξεκίνησαν με ισοπαλία στην πρεμιέρα και ψάχνουν το πρώτο τους τρίποντο.

Για τους γηπεδούχους προβλήματα της τελευταίας στιγμής δεν υπάρχουν.
Η αποστολή της ΛΑΜΙΑΣ
Βελλίδης, Κατσίκας, Αντέτζο, Τζανετόπουλος, Σκόνδρας, Βύντρα, Μπαχανάκ, Λούκας Ράμος, Βασιλόγιαννης, Πλιάτσικας, Μπεχαράνο, Ανάκογλου, Δημούτσος, Βάντερσον, Σάλιακας, Καραγιάννης Α., Τουράμ, Καραμάνος, Ρόμανιτς και Τσούκαλος.

Ο τεχνικός του Ατρομήτου ο Γιάννης Αναστασίου ανακοίνωσε την αποστολή στην Λαμία.
Την αποτελούν οι εξής 20 ποδοσφαιριστές:
Θεοδωράκης, Βέλλιος Νταβιώτης, Χαρίσης, Μανδάς, Ρισβάνης, Ουγκράι, Ούμπιδες, Ταλόχα, Μάντσον, Γιακουμάκης, Γούτας, Ενσικουλού, Νάτσος, Κατράνης, Καχίλα, Ρόσα, Μανούσος, Ανδρούτσος και Στρούγγης
Ο Αθανάσιος Σέζος είναι ο διαιτητής του αγώνα
Ο διαιτητής από την Ενωση Κιλκίς θα έχει πρώτο βοηθό τον Καραγκιοζόπουλο από την Ημαθία και τον Σάββα από τις Σέρρες.
Ο Βρέσκας θα είναι ο 4ος διαιτητής ενώ στο VAR θα είναι ο Πραξιτέλης Ζαχαριάδης.
ΑVAR: Χριστάκογλου (Χαλκιδικής)