ΛΑΜΙΑ – Αστέρας Τρίπολης live…

0

Καλησπέρα σας από την σύνταξη του lamiafm1.gr.
είμαστε στο ΔΑΚ από όπου θα σας περιγράψουμε τον σημερινό αγώνα της Λαμίας με τον Αστέρα Τρίπολης,σπουδαίος και κρίσιμος αγώνας και για τις δύο ομάδες.
Η δυναμική των σημερινών αντιπάλων έχει θετικό πρόσημο για τους γηπεδούχους και ελπίζουμε θα μετουσιωθεί σε θετικό αποτέλεσμα.
Απο το ΔΑΚ περιγράφει τον αγώνα ο Θανάσης Μπαλής.
20:56
Τελικό αποτέλεσμα. Λαμία – Αστέρας 0-0. Σφαγιαστική για την Λαμία η διαιτησία του κ.Βρέσκα!
Ευχαριστούμε που παρακολουθήσατε μαζί μας Live την εξέλιξη του ματς.
20:55 Τι ωραίος διαιτητής αποβάλει παιχτη του Αστέρα στο 90+3!
20:53
90’+2′
Κίτρινη στον Μπαράλες.
20:51 Καθυστερήσεις
Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.
20:49
88′
Κόρνερ για τον Αστέρα. Περνά ανεκμετάλλευτο.
20:47
85′
Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Κώτσιρας δίνει τη θέση του στον Ρόλε.
20:42 Αλλαγή
82′: Τρίτη αλλαγή για τη Λαμία. Έξω ο Μπερτόλιο, μέσα ο Ασίγκμπα.
20:42
81′
Ευκαιρία για τη Λαμία. Ο Μπαράλες έπιασε την κεφαλιά, η μπάλα πάνω από την εστία του Παπαδόπουλου.
20:41
Σε ριπλέι προηγούμενης φάσης, φαίνεται ο Επστάιν να έκανε χέρι εντός περιοχής. Πέρασε απαρατήρητο από το διαιτητή.
20:40
78′
Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Οσμάν στη θέση του Σκόνδρα.
20:38
76′
Κίτρινη κάρτα στον Δουβίκα.
20:37
75′
Ευκαιρία για τη Λαμία. Ο Τριανταφυλλόπουλος προσπαθεί με κεφαλιά να νικήσει τον Μελίσσα, ο δεύτερος με εξαιρετική απόκρουση αρνείται την παραβίαση της εστίας του. Ο Πασαλίδης επιμένει ξανά λέει “οχι” ο Μελίσσας
20:35 Corner
75′: Κόρνερ για τον Αστέρα από τα δεξιά.
20:35
74′
Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Ιγκλέσιας δίνει τη θέση του στον Δουβίκα.
20:34
72′
Φάουλ για τη Λαμία.
20:33
70′
Ετοιμάζουν κι άλλες αλλαγές οι δύο τεχνικοί.
20:31
Μπήκαμε στο τελευταίο 20λεπτο στη Λαμία.
20:29
68′
Κόρνερ για τη Λαμία. Περνά ανεκμετάλλευτο.
20:28
67′
20:26
65′
Σε θέση οφσάιντ ο Καλτσάς.
20:25
63′
Ο Αστέρας πιέζει, η Λαμία μαζικά αμυνόμενη αντιστέκεται.
20:22
61′
Ευκαιρία για τον Αστέρα. Ο Κυριακόπουλος βγάζει κάθετα στον Μανιά, αυτός μπαίνει στην περιοχή, κάνει το σουτ, παρά την πίεση του Αντέτζο, ο Μελίσσας απομακρύνει σε κόρνερ.
20:20
58′
Σουτ του Ιγκλέσιας, κακό. Είχε δίπλα του τον Τόνσο.
20:18
57′
Σε θέση οφσάιντ ο Τσιλιανίδης.
20:16
55′
Φάουλ για τον Αστέρα.
20:14
53′
Κόρνερ για τον Αστέρα. Το παραχωρεί ο Μελίσσας.
20:12
51′
Σουτ του Μανιά, ο Μελίσσας εντυπωσιακά διώχνει σε κόρνερ.
20:11
50′
Κίτρινη κάρτα στον Βασιλαντωνόπουλο για φάουλ.
20:11
Ο Καραμάνος έγινε αλλαγή γιατί έπαιζε με πυρετό.
20:09
48′
Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Ρόμανιτς στη θέση του Καραμάνου.
20:08
48′
Κόρνερ για τη Λαμία. Το παραχωρεί ο Πασαλίδης, κόβωντας τον Σκόνδρα.
20:07
46′
Σουτ του Μπαράλες. Ο Παπαδόπουλος μπλοκάρει την μπάλα.
20:06
46′
Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.
20:06
Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Τσιλιανίδης στη θέση του Άνχελ. Ο Κυριακόπουλος γυρίζει μπακ, ο Τσιλιανίδης πάει σε ρόλο εξτρέμ.
20:05
Ο Κοσμάς Τσιλιανίδης θα είναι η πρώτη αλλαγή του Αστέρα.
20:02
Πάμε για το δεύτερο ημίχρονο στη Λαμία.
19:49
Καλύτερη η ομάδα του Χάβου στο πρώτο εικοσάλεπτο, αλλά στη συνέχεια οι Αρκάδες ισορρόπησαν. Με δέκα από το 30′ οι γηπεδούχοι, λόγω αποβολής του Βάντερσον.
Η αποβολή του Σκαρντοβέλι:

19:48
Ημίχρονο στη Λαμία. Λαμία – Αστέρας 0-0.
19:48
45’+1′
Κόρνερ για τον Αστέρα. Το παραχωρεί ο Καραμάνος πάνω στον Άνχελ.
19:47
45′
Ένα το λεπτό του επιπρόσθετου χρόνου. Διανύουμε αυτό το λεπτό.
19:46
44′
Επέστρεψε ο Μπαράλες.
19:45
43′
Ο Μάκης Χάβος διαμαρτύρεται στους παίκτες του.
19:43
41′
Ενοχλήσεις νιώθει ο Μπαράλες.
19:40 Out
39′: Δυνατό σουτ έξω από την περιοχή από τον Καλτσά, ελάχιστα άουτ τη μπάλα.
19:40
38′
Φάουλ του Τριανταφυλλόπουλου στον Μπαράλες.
19:39
37′
Σουτ του Μουνάφο, η μπάλα κοντράρει.
19:38
36′
Δεν έχει γίνει η αλλαγή για τη Λαμία.
19:35
34′
Δοκάρι για τη Λαμία! Ο Δημούτσος έχει μια τρομερή έμπνευση, με γυριστό εκτός περιοχής προσπαθεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα, η μπάλα στο αριστερό δοκάρι της εστίας του Παπαδόπουλου.
19:34
33′
Ο Ασίγκμπα θα είναι η πρώτη αλλαγή για τη Λαμία.
19:33
32′
Ευκαιρία για τον Αστέρα. Κεφαλιά του Τριανταφυλλόπουλου, η μπάλα άουτ.
19:33
32′
Νέο κόρνερ για τον Αστέρα.
19:33
31′
Εκτελεί ο Τόνσο, ο Μελίσσας εντυπωσιακά απομακρύνει σε κόρνερ.
19:32
30′
Αποβολή για τη Λαμία! Ο Σκαρντοβέλι ανατρέπει εκτός περιοχής τον Καλτσά. Είχε ήδη κίτρινη, αντίκρισε δεύτερη και με παίκτη λιγότερο οι γηπεδούχοι.
19:30
28′
Δεν περνά η σέντρα του Βασιλαντωνόπουλου από δεξιά.
19:28
27′
Κίτρινη κάρτα στον Σκαρντοβέλι.
19:28
27′
Φάουλ του Σκαρντοβέλι στον Τόνσο.
19:28
26′
Απειλεί ο Αστέρας. Ωραίο σουτ του Τόνσο. Ο Αργεντινός κάνει το σουτ εκτός περιοχής, η μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι της εστίας που υπερασπίζεται ο Μελίσσας.
19:26
24′
O Μουνάφο κάνει φάουλ στη μεσαία γραμμή, στην προσπάθεια να πάρει την μπάλα.
19:23
22′
Ο Κυριακόπουλος κάνει το σουτ, η μπάλα κοντράρει και φεύγει άουτ.
19:22
21′
Σουτ του Σκόνδρα, δεν μπορούσε ν’ απειλήσει τον Παπαδόπουλο.
19:21
19′
O Μπερτόγλιο έκανε φάουλ, στην προσπάθειά του να πάρει την μπάλα.
19:19
18′
Κίτρινη κάρτα στον Πασαλίδη για φάουλ στον Καραμάνο.
19:19
Η ευκαιρία του Χερόνιμο Μπαράλες:

19:19
17′
H Λαμία έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων.
19:17
15′
Καλή η εκτέλεση από τον Μπερτόγλιο. Η μπάλα φεύγει από το πόδι του “φλάκο”, λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Παπαδόπουλου.
19:15
14′
Κίτρινη κάρτα στον Ιγκλέσιας.
19:15
14′
Φάουλ του Ιγκλέσιας στον Μπερτόγλιο. Σε καλή θέση για τη Λαμία.
19:14
13′
Φάουλ του Κώτσιρα στον Μπερτόγλιο.
19:13
12′
Βαθιά μπαλιά του Τόνσο, μπλοκάρει ο Μελίσσας.
19:13
11′
Ο Μπαράλες προσπαθεί να βγει από δεξιά, αλλά χάνει την κόντρα από τον Άνχελ.
19:11
9′
Φάουλ από τον Μπαράλες.
19:11
8′
Εκτελέστηκε το φάουλ, απομάκρυνε η άμυνα των γηπεδούχων.
19:09
7′
Φάουλ του Μπαράλες στον συμπατριώτη και πρώην συμπαίκτη του, Ιγκλέσιας.
19:07
5′
Ευκαιρία για τη Λαμία! Ο Μπαράλες προσπαθεί να μπει στην περιοχή, ο Κώτσιρας κλείνει το χώρο κι ο Παπαδόπουλος μαζεύει την μπάλα. Ο Καραμάνος έκανε την πρώτη κεφαλιά, ο Αργεντινός με τον ώμο δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.
19:04
3′
Ο Αντέτζο σπεύδει πάνω στον Τόνσο και κόβει την μπάλα.
19:03
2′
Μακρινό σουτ από τον Σκόνδρα, δεν ανησυχεί τον Παπαδόπουλο.
19:02
1′
Έναρξη της αναμέτρησης στο ΔΑΚ!
19:01
Φυσικά κόντρα στον Αστέρα τίθεται ο πρώην τεχνικός της ομάδας, Μάκης Χάβος, όπως και οι πρώην παίκτες Ελίνι Δημούτσος και Γιώργος Μπαντής.
19:00
Στο ΔΑΚ επιστρέφουν ο Παπαδόπουλος με τον Κώτσιρα.
18:59
Οι Μπαράλες και Μπερτόγλιο κόντρα στην ομάδα που τους έφερε στην Ελλάδα, τον Αστέρα.
18:52
Τέταρτος ο Στέφανος Κουμπαράκης.
18:51
Βοηθοί οι Δαμιανός Ευθυμιάδης κι ο Μιχαήλ Δημόπουλος.
18:51
Διαιτητής ο Γιώργος Βρέσκας.
18:44
Στον πάγκο, ως αναπληρωματικοί, κάθονται οι: Μπαντής, Οσμάν, Καραγκούνης, Αναστασιάδης, Ρόμανιτς, Τσούκαλος, Ασίγκμπα.
18:43
Ο Μακεδόνας τεχνικός έδωσε φανέλα βασικού στους: Μελίσσα, Βασιλαντωνόπουλος, Αντέτζο, Πλιάτσικα, Σκαρντοβέλι, Σκόνδρα, Δημούτσο, Επστάιν, Μπερτόγλιο, Καραμάνο, Μπαράλες.
18:43
O τεχνικός της ομάδας της Φθιώτιδας, Μάκης Χάβος, δεν επιφύλαξε πολλές αλλαγές σε σχέση με το ματς στα Ιωάννινα με τον ΠΑΣ.
18:42
Στον πάγκο ως αναπληρωματικοί βρίσκονται οι: Αθανασιάδης, Μπελόκ, Τσιλιανίδης, Δουβίκας, Βαλιέντε, Βλάχος, Ρόλε.
18:42
Ο Αστέρας κατεβαίνει με τους: Παπαδόπουλο, Κώτσιρα, Πασαλίδη, Τριανταφυλλόπουλο, Άνχελ, Ιγκλέσιας, Μουνάφο, Καλτσά, Κυριακόπουλο, Τόνσο, Μανιά.
18:42
Η για έξι σερί ματς αήττητη Λαμία υποδέχεται τον Αστέρα, ο οποίος έχει μείνει πέντε ματς μακριά από τη νίκη και ψάχνει απεγνωσμένα βαθμούς.
18:41
Καλησπέρα σας!
Η αποστολή της Λαμίας:
Ο Μάκης Χάβος ανακοίνωσε την αποστολή που απαρτίζεται από 20 ποδοσφαιριστές.