ΛΑΜΙΑ – ΑΡΗΣ Θεσσαλονίκης live FM-1 96,2… 2-2!

0

Καλησπέρα σας από το studio του ΛΑΜΙΑ FM-1 96,2.
Στις 8 αρχίζει ο αγώνας στο ΔΑΚ μεταξύ της γηπεδούχου Λαμίας και του Αρη Θεσσαλονίκης στην προτελευταία αγωνιστική του φετινού πρωταθλήματος.
Ο αγώνας θα μεταδοθεί ραδιοφωνικά από την συχνότητα του ΛΑΜΙΑ FM-1 96,2 σε περιγραφή του Θανάση Μπαλή.
Μείνετε συντονισμένοι…

21:51
Η Λαμία προηγήθηκε με τα δυο γκολ του Αραβίδη στο ντεμπούτο του, ο Άρης ισοφάρισε σε 2-2 μέσα σε τρία λεπτά, αλλά δεν ολοκλήρωσε την ανατροπή, η οποία θα του εξασφάλιζε και μαθηματικά από το Σάββατο την παρουσία στα playoffs. Οριστικά στα playouts οι Φθιώτες.
21:48
90+2′
Δεν προλαβαίνει ο Σάσα να κάνει το γύρισμα από αριστερά.
Ο Γκάμα εκτός, ο Μαρτίνεζ εντός
90+1′ Αλλαγή για τον Άρη
21:44
88′
Αλλαγή για τον Άρη. Ο Ντουρμισάι στη θέση του Λάρσον.
21:43
86′
Τελευταία λεπτά στο ματς και όλα βρίσκονται στην κόψη του ξυραφιού για το τελικό αποτέλεσμα.
Ο Βασιλόγιαννης θα περάσει εκτός και την θέση του θα πάρει ο Μπιανκόνι
85′ Αλλαγή για την Λαμία
21:38
81′
Ο Αραβίδης κυνηγά την μπάλα με υπερβάλλοντα ζήλο, αλλά κάνει φάουλ στον Σάσα.
Ο Μπουλούλης στην θέση του Καραμάνου
21:35
S
79′ Αλλαγή για την Λαμία
Εκτός αγωνιστικού χώρου ο Φετφατζίδης, την θέση του θα πάρει ο Μαντσίνι
21:35
S
79′ Αλλαγή για τον Άρη
21:33
77′
Ο Σάλιακας επιχειρεί με το δεξί ένα σουτ από μακριά, δεν ανησυχεί ιδιαίτερα τον Κουέστα.
21:31
75′
Ο Σάλιακας εκτελεί απευθείας επιχειρεί να αιφνιδιάσει τον Κουέστα. Η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των διχτυών.
21:30 Κίτρινη Κάρτα
75′: Κίτρινη στον Ρόουζ (σωστή σε μαρκάρισμα στον Αραβίδη).
21:31
73′
Φάουλ για τη Λαμία.
21:29
72′
Έχει πέσει αρκετά η απόδοση της Λαμίας.
21:28
71′
Ο Δεληζήσης είναι στο έδαφος.
21:24
67′
Ο Άρης έχει πάρει και την κατοχή της μπάλας.
21:22
65′
O Μπρούνο Γκάμα κάνει τη σέντρα, ο Ιντέγε δεν μπορεί να μπει στη φάση.
Αλλαγή για την Λαμία εκτός Ρόμανιτς μέσα ο Σάλιακας.
21:16
60′
Κίτρινη κάρτα στον Σκόνδρα.
21:16
60′
Ο Σκόνδρας πέφτει άτσαλα πάνω στον Λάρσον και τον γκρεμίζει.
21:14
57′
O Νιάς κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή, ο Σάσα αν και πεσμένος με την πλάτη απομακρύνει.
21:12
Μέσα σε τρία λεπτά ο Άρης βάζει δυο γκολ και ισοφαρίζει.
21:11
Περιμένει το VAR o ρέφερι για το αν υπάρχει, οφσάιντ, “όχι”, μετράει κανονικά το τέρμα.
21:11
55′
ΓΚΟΟΟΛ για τον Άρη (Ιντέγε) και Λαμία – Άρης 2-2: Ο Μπρούνο Γκάμα βγαίνει από αριστερά, βγάζει στον Ιντέγε. Ο Νιγηριανός προλαβαίνει τον Θεοδωρόπουλο και σκοράρει.
2ο ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ 2-2!
21:09

52′
ΓΚΟΟΟΛ για τον Άρη (Λάρσον) και Λαμία – Άρης 2-1: Ο Λάρσον με τρομερό σουτ με το αριστερό νικά τον Θεοδωρόπουλο και μειώνει. Πανέμορφο γκολ από τον Σουδό.
21:07
52′
Ο Σάσα γυρίζει από δεξιά παράλληλα, ο Ιντέγε είναι πιο πίσω από όσο έπρεπε και είχε την ευκαιρία να σκοράρει σε κενή εστία.
ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ!
21:07
Το αποτέλεσμα αυτό βάζει φωτιά στο πρωτάθλημα. Αφήνει ανοικτή όχι μόνο την έκτη, αλλά και την πέμπτη θέση!
21:06
48′
ΓΚΟΟΟΟΛ για τη Λαμία (Αραβίδης) και Λαμία – Άρης 2-0: Εκτελείται το κόρνερ από δεξιά από τον Βασιλόγιαννη. Ο Νιάς πιάνει την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, ο Αραβίδης είναι αφύλακτος στο κέντρο της άμυνας του Άρη και με κεφαλιά σκοράρει. Δεύτερο προσωπικό γκολ για τον Αραβίδη, δεύτερο για τη Λαμία.
2ο ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ 2-0!
21:03
Δεν έχουν προχωρήσει σε κάποια αλλαγή οι Άκης Μάντζιος και Μίχαελ Ένινγκ.
20:47
Ημίχρονο στη Λαμία. Λαμία – Άρης 1-0.
20:46
45+1′
Ο Ματίγια εκτελεί το φάουλ, ο Βέλεθ πιάνει την κεφαλιά. Δεν έχει τύχη αυτή.
20:45
44′
Ο Λάρσον βγαίνει σε θέση τετ α τετ με τον Θεοδωρόπουλο, ο οποίος τον νικά. Η φάση έτσι κι αλλιώς ως μη γενόμενη. Ο Σουηδός ήταν σε θέση οφσάιντ.
20:41
40′
Ο Σάσα κάνει το σουτ, η μπάλα κοντράρει και ο Θεοδωρόπουλος μπλοκάρει.
20:39
38′
Από τα χειρότερα 45λεπτα του Άρη την τρέχουσα σεζόν.

το γκολ του Αραβίδη!

20:37
35′
Απογοητευμένος ο Μίχαελ Ένινγκ στον πάγκο του Άρη.
20:36
Εδώ το παγωμένο στιγμιότυπο της ΕΡΤ με τον Χουλιάν Κουέστα στην εκτέλεση πέναλτι του Ανδρέα Βασιλόγιαννη. Οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν και ζήτησαν επανάληψη της εκτέλεσης:
20:33
32′
Εκτελεί ο Σκαρντοβέλι, ο Νιάς προσπαθεί να πάρει την κεφαλιά. Δεν έχει τύχη.
20:33
31′
Κίτρινη κάρτα στον Δεληζήση για φάουλ πάνω στον Καραμάνο,
31′ Ωραίο σουτ του Σάσα εκτός περιοχής, μπλοκάρει όμορφα ο Θεοδωρόπουλος
20:29
28′
Ο Αραβίδης βγαίνει στην αντεπίθεση μετά από λανθασμένη αντίδραση του Βέλεθ, βγάζει μπροστά στον Βασιλόγιαννη, αλλά ο Ισπανός έχει προλάβει και κόβει σε κόρνερ.
20:26
26′
Κίτρινη κάρτα στον Αραβίδη για επικίνδυνο παίξιμο πάνω στον Βέλεθ.
20:23
23′
Βαθιά μπαλιά του Δημούτσου για Αραβίδη, δεν έχει τύχη.
20:26
Σκοράρει στο ντεμπούτο του ο Χρήστος Αραβίδης κόντρα στην πρώην του ομάδα μάλιστα.
20:26
24′
ΓΚΟΟΟΛ για τη Λαμία (Αραβίδης) και Λαμία – Άρης 1-0: Σουτ του Δημούτσου, είναι αδύναμο, ο Αραβίδης καλύπτεται και με εξαιρετικό πλασέ με το αριστερό στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.
ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ με τον Αραβίτη 1-0!
20:21
21′
Κίτρινη κάρτα στον Νιάς.
20:21
20′
Η φάση ελέγχθηκε με VAR για το εάν ο Κουέστα είχε το πόδι του στη γραμμή. Συνεχίζεται το ματς.
20:20
Κακό πέναλτι από τον εξτρέμ της Λαμίας, σωστά έπεσε ο Ισπανός γκολκίπερ του Άρη.

Χάνει το πέναλτι ο Βασιλόγιαννης,,,
20:16
16′
Πέναλτι για τη Λαμία.
20:15
Δεν έχουμε τελική σε αυτό το πρώτο τέταρτο του ματς.
20:15
14′
Ο Αραβίδης σπρώχνει τον Δεληζήση σε μια εναέρια διεκδίκηση της μπάλας.
20:13
13′
Κίτρινη κάρτα στον Βέλεθ.
20:12
12′
Ο Βασιλόγιαννης τσιμπάει την μπάλα και ο Βέλεθ δεν έχει άλλη επιλογή. Τον κόβει με φάουλ.
20:11
11′
Κόρνερ παραχωρεί ο Δεζηζήσης.
20:09
8′
Ο Φετφατζίδης πετά μπροστά την μπάλα από δεξιά και ο Βασιλόγιαννης τον κόβει με φάουλ.
20:08
8′
Ξανά όλο το ματς του Άρη περνά από τα πόδια των Λάρσον και Φετφατζίδη.
20:07
7′
20:06
6′
Ο Βασιλόγιαννης σηκώνει για τον Αραβίδη. Ο Βέλεθ πολύ σωστά και ψύχραιμα γυρίζει με κεφάλι για τον Κουέστα.
20:04
4′
Ο Αραβίδης κλέβει την μπάλα από δεξιά, κάνει τη σέντρα. Ο Ροζ ψύχραιμα με το στήθος γυρίζει προς τον Κουέστα. Ο Ισπανός γκολκίπερ μπλοκάρει.