ΛΑΜΙΑ – ΑΕΚ live FM-1… 0-0 τελικό!

0

Καλησπέρα σας στις 8 αρχίζει στο ΔΑΚ ο αγώνας πρωταθλήματος της ΛΑΜΙΑΣ με την ΑΕΚ.
Στο γήπεδο βρίσκεται ο συνεργάτης μας Θανάσης Μπαλής που θα μεταδώσει ζωντανά την εξέλιξη του αγώνα.
Μείνετε συντονισμένοι…

ΑΗΤΤΗΤΗ Η ΛΑΜΙΑ ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ 0-0!!!
21:56
97′
Τέλος του αγώνα. Η Λαμία σταματάει το σερί του Μάσιμο Καρέρα, κρατώντας την ΑΕΚ στο 0-0.
Ευκαιρία για τη Λαμία! Σουτ στην κίνηση του Μπεχαράνο, ο Τσιντώτας έπεισε στην αριστερή γωνία και παραχώρησε κόρνερ.
21:53
Λόγω τραυματισμών δύο παικτών της Λαμίας.
21:53
Πολλές καθυστερήσεις.
21:50 Απόκρουση
90+3′: Ο Λιβάγια κοντρολάρει, γυρίζει το κορμί του και σουτάρει με δύναμη μέσα από την περιοχή και αριστερά αλλά ο Θεοδωρόπουλος μπλοκάρει.
21:51
Απομένουν δύο λεπτά.
21:51
93′
Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Τρομερό κοντρόλ και σουτ στην κίνηση του Λιβάγια, με τον Θεοδωρόπουλο να μπλοκάρει σταθερά
21:50
Μεγάλη προσπάθεια της ΑΕΚ να πετύχει το γκολ της νίκης, αλλά με ανορθόδοξο τρόπο.
ΛΕΠΤΑ ΕΞΤΡΑ ΧΡΟΝΟΣ
21:48
90′
Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Μπουλούλης στη θέση του Βασιλόγιαννη.
21:47
89′
Κίτρινη κάρτα στον Σιμόες για διαμαρτυρία.
21:46
Πολλά νεύρα από τους παίκτες της ΑΕΚ στα τελευταία λεπτά.
21:45
87′
Κίτρινη κάρτα στον Παουλίνιο για διαμαρτυρία.
21:45
Ο Θεοδωρόπουλος αισθάνεται κάποιες ενοχλήσεις, αλλά συνεχίζει κανονικά το ματς.
21:43
85′
Δυνατό σουτ του Λιβάγια μετά από προσπάθεια του Αλμπάνη, η μπάλα κόντραρε στον Αντέτζο και κατέληξε κόρνερ.
Πιέζει πολύ η ΑΕΚ…
21:42
84′
Κίτρινη κάρτα στον Λιβάγια.
21:38 Corner
81′: Κόρνερ για την ΑΕΚ από τα αριστερά, διώχνει ο Μπεχαράνο στο πρώτο δοκάρι.
21:39
81′
Κόρνερ για την ΑΕΚ σε προσπάθεια του Γιακουμάκη.
21:36
79′: ΔΟΚΑΡΙ για την ΑΕΚ!
Ο Λόπες εκτέλεσε το φάουλ, η μπάλα κόντραρε στον τείχος, κατέληξε στον Γιακουμάκη που έκανε την προβολή, αλλά το οριζόντιο δοκάρι δεν άφησε τον επιθετικό της ΑΕΚ να χριστεί σκόρερ!
21:36
78′
Φάουλ σε καλή θέση για την ΑΕΚ, ύστερα από ατομική προσπάθεια του Αλμπάνη και μαρκάρισμα του Τουράμ.
21:31
73′
Ο Σάλιακας στη θέση του Τιρόνε.
Αλλαγή για την Λαμία…
21:30
72′
Σουτ του Γιακουμάκη από δύσκολη θέση, η μπάλα ψηλά άουτ.
21:30
71′
Ο Ρόμανιτς πιέζει μέσα στην περιοχή τον Αλμπάνη, ο οποίος πέφτει στον αγωνιστικό χώρο, αλλά ο Σκουλάς δείχνει να συνεχιστεί το ματς. Ο διαιτητής συμβουλεύεται το VAR και διατηρεί την αρχική απόφασή του.
21:27
69′
Αλλαγή διάταξης από τον Καρέρα. 4-3-3 με τον Σιμόες σε ρόλο “κόφτη” και τους Κρίστισιτς, Μάνταλο εσωστερικό χαφ.
21:25
67′
O Mάνταλος εκτέλεσε το κόρνερ, ο Λιβάγια έκανε τη γυριστή κεφαλιά, αλλά οι αμυντικοί της Λαμίας απομάκρυναν την μπάλα.
21:23
65′
Καλή στιγμή για τη Λαμία! Ο Τιρόνε εκτελέσε το κόρνερ, ο Μπεχαράνο πήρε την κεφαλιά ανενόχλητος αλλά η μπάλα κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων του Τσιντώτα.
21:21 Corner
64′: Κόρνερ για τη Λαμία από τα δεξιά
21:21
63′
Ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Βάντερσον, ο Τουράμ έπιασε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.
21:18
60′
Ο Μάνταλος εκτέλεσε το φάουλ, ο Λιβάγια έπιασε το σουτ στην κίνηση, αλλά η μπάλα κόντραρε στα σώματα και πέρασε κόρνερ.
21:14
56′
Κίτρινη κάρτα στον Λόπες για διαμαρτυρία.
21:14
55′
Ο Μάνταλος εκτέλεσε συρτά το φάουλ, η μπάλα πέρασε από το τείχος, ενώ στη συνέχεια οι αμυντικοί της Λαμίας απομάκρυναν.
21:12
54′
Φάουλ σε καλή θέση για την ΑΕΚ και κίτρινη κάρτα στον Βασιλόγιαννη.
21:10
Στο ριπλέι δεν είναι ξεκάθαρο αν η μπάλα βρίσκει στο χέρι του Σιμόες.
21:09
Οι παίκτες της Λαμίας διαμαρτυρήθηκαν για χέρι του Σιμόες, αλλά ο Σκουλάς δεν είδε παράβαση, ενώ το ίδιο ισχύει και για το VAR.
21:08
49′
Ευκαιρία για τη Λαμία! Ο Λόπες έκανε το λάθος, ο Σιμόες δεν κατάφερε να διώξει, ο Τιρόνε πρόλαβε, πλάσαρε τον Τσιντώτα, αλλά ο Βράνιες έδιωξε πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή!
21:07
Ο Μιχάλης Μπακάκης αντιμετωπίζει κι εκείνος πρόβλημα τραυματισμού, γι’ αυτό έγινε αλλαγή.
21:06
48′
Μικρή διακοπή λόγω τραυματισμού του Τιρόνε.
21:05
Αρκετές δυνατές μονομαχίες στα πρώτα λεπτά του δευτέρου μέρους.
21:05
47′
Κίτρινη κάρτα στον Κρίστισιτς.
21:04
4-2-3-1 πλέον η διάταξη για την ΑΕΚ.
21:03
46′
Έναρξη δευτέρου μέρους.
21:03
Κάκωση στον λαγονοψοΐτη είναι η πρώτη εκτίμηση για τον τραυματισμό του Ολιβέιρα.
21:03
46′
Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Αλμπάνης στη θέση του Μπακάκη.
21:02
Ο Καρέρα θα προχωρήσει σε δεύτερη αλλαγή, με τον Χρήστο Αλμπάνη να ετοιμάζεται.
Α ΗΜΙΧΡΟΝΟ 0-0.
20:48
45 +2′
Τέλος πρώτου μέρους. Οι δύο ομάδες πηγαίνουν στα αποδυτήρια ισόπαλες 0-0.
20:48
45 +2′
Ο Μάνταλος εκτέλεσε το φάουλ, ο Γιακουμάκης πήρε την κεφαλιά από το ύψος της μικρής περιοχής, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.
20:47
45 +1′
Φάουλ σε καλή θέση για την ΑΕΚ. Πλάγια και δεξιά.
20:45
45′
Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Γιακουμάκης στη θέση του τραυματία Ολιβέιρα.
20:44
Η ΑΕΚ παίζει με 10 παίκτες μέχρι να περάσει στο γήπεδο ο Γιακουμάκης.
20:43
Ο Γιακουμάκης ετοιμάζεται να περάσει εντός αγωνιστικού χώρου.
20:42
41′
Ο Ολιβέιρα αντιμετωπίζει πρόβλημα τραυματισμού και θα γίνει αναγκαστική αλλαγή.
20:39
38′
Ωραία συνεργασία των Λιβάγια – Λόπες, αλλά την τελευταία στιγμή ο Βύντρα έβαλε την κόντρα και αποσόβησε τον κίνδυνο για την ομάδα του.
20:38
Καλή παρουσία από τη Λαμία, αλλά αντιμετωπίζει πρόβλημα στην τελική προσπάθεια.
20:36
H AEK δεν απειλεί ουσιαστικά μετά από τη φάση του 17ου λεπτού.
20:34
34′
Σουτ στην κίνηση του Σιμόες, η μπάλα ψηλά άουτ.
20:33
32′
Ο Σκόνδρας επιχείρησε το μακρινό σουτ, ύστερα από την εκτέλεση του φάουλ, με την μπάλα να κοντράρει και να καταλήγει κόρνερ.
20:32
31′
Φάουλ σε καλή θέση για τη Λαμία για χέρι του Παουλίνιο.
20:31
Κόρνερ: 1-2
20:31
31′
Ο Σιμόες παραχώρησε κόρνερ.
20:30
Η Λαμία πήρε κεφάλι στο ματς μετά το 20′ και έχει πάρει ξανά την κατοχή στα τελευταία λεπτά.
Ανέχεται το σκληρό παιχνίδι παιχτών της ΑΕΚ ο διαιτητής,κρίμα…
20:27
27′
Μικρή διακοπή λόγω προβλήματος τραυματισμού του Βράνιες.
20:23
Ο Καρέρα ζήτησε από τον Λιβάγια να πάει στα αριστερά, με τον Μάνταλο να πηγαίνει πίσω από τον Ολιβέιρα.
20:22
Κατοχή: 50% – 50%
20:22
21′
Ο Τιρόνε εκτέλεσε το φάουλ απ’ τα αριστερά, αλλά η μπάλα πέρασε από όλους και κατέληξε άουτ.
20:20
19′
Μακρινό σουτ του Σκόνδρα, μπλόκαρε σταθερά ο Τσιντώτας.
20:18
17′
Ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα επέστρεψε στον Μάνταλο, ο οποίος έκανε τη σέντρα-σουτ, ο Θεοδώροπουλος απομάκρυνε με δυσκολία, ενώ στη συνέχεια ο Ολιβέιρα σούταρε άουτ.
20:17
16′
Επικίνδυνη σέντρα του Λόπες απ’ τα αριστερά, έδιωξε ο Αντέτζο σε κόρνερ.
20:15
Η ΑΕΚ έχει αποκτήσει τον έλεγχο του παιχνιδιού.
20:14
Ωραία συνεργασία των Μάνταλου και Λιβάγια, αλλά οι αμυντικοί της Λαμίας απομακρύνουν την μπάλα.
20:11
11′
Μικρή διακοπή λόγω τραυματισμού του Αντέτζο.
20:10
10′
καθαρό φάουλ σε βάρος του Λιβάγια αλλά ο διαιτητής δεν το δίνει,πάλι τα ίδια με τους διαιτητές …και μετά διαμαρτύρονται και απειλούν με αποχή!
Παρατηρήσεις του Σκουλά στον Λιβάγια για ένα σκληρό φάουλ στον Βασιλόγιαννη. Ο Κροάτης γλύτωσε την κίτρινη κάρτα.
20:09
9′
ΔΟΚΑΡΙ για τη Λαμία! Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ από τον Βασιλόγιαννη, ο Τσιντώτας απέκρουσε και στη συνέχεια η μπάλα κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι!
20:08
7′
Φάουλ σε καλή θέση για τη Λαμία, ύστερα από φάουλ του Βράνιες πάνω στον Τουράμ.
20:07
Ο Μάρκο Λιβάγια έχει μπει ορεξάτος στον αγωνιστικό χώρο, κινείται ελεύθερα και είναι αρκετά απειλητικός στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης.
20:06
Πέρασε ανεκμετάλλευτο το κόρνερ για την Ένωση.
20:05
5′
Καλή στιγμή για την ΑΕΚ! Κάθετη του Λιβάγια στον Ολιβέιρα, ο οποίος μπήκε στην περιοχή, έκανε το σουτ, αλλά ο Θεοδωρόπουλος έπεσε στη δεξιά γωνία και έδιωξε σε κόρνερ.
20:04
Η Λαμία έχει την κατοχή στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης.
20:03
Πίεση ψηλά από τους παίκτες της ΑΕΚ.
20:01
1′
Έναρξη του αγώνα.
20:01
Όλα έτοιμα για τη σέντρα.
19:48
Η ΑΕΚ έχει δύο σημαντικές απουσίες, αφού οι Βασίλης Μπάρκας και Κώστας Γαλανόπουλος είναι τραυματίας. Μάλιστα, ο χαφ της Ένωσης θα μείνει τουλάχιστον 1.5 μήνα εκτός δράσης.
19:47
Επίσης, εκτός έμεινε κι ο Μίλος Ντέλετιτς.
19:47
Παράλληλα, εκτός 18άδας έμεινε την τελευταία στιγμή ο Νίκλας Χουλτ που ανέβασε πυρετό.
19:46
Στην αρχική ενδεκάδα της ΑΕΚ επιστρέφει ο Όγκνιεν Βράνιες μετά από τρεις αγωνιστικές τιμωρίας λόγω της αποβολής του στον αγώνα με τον ΟΦΗ.
19:45
Μάλιστα, η ομάδα της Φθιώτιδας θα μπορούσε να φύγει και με τη νίκη, αφού προηγήθηκε στο σκορ.
19:44
Στον αντίποδα, η Λαμία προέρχεται από μία σημαντική ισοπαλία (1-1) στο Περιστέρι.
19:43
Οι “κιτρινόμαυροι” δεν παρουσιάζουν βελτιωμένη εικόνα, αλλά παρ’ όλα αυτά, παίρνουν τα αποτελέσματα.
19:40
Η ΑΕΚ, με τον Μάσιμο Καρέρα στον πάγκο, έχει 2Χ2 νίκες απέναντι σε Ξάνθη και Αστέρα.
Για την Λαμία ξεκινούν το ματς: Θεοδωρόπουλος, Βάντερσον, Βύντρα, Αντέτζο, Ασίγμπα, Ρόμανιτς, Μπεχαράνο, Τουράμ, Τιρόν, Βασιλόγιαννης, Σκόνδρας.

Στον πάγκο για τους γηπεδούχους οι: Καχριμάν, Πάτρικ, Σάλιακας, Ανάκογλου, Τζανετόπουλος, Βλαχομήτρος, Μπουλούλης.

Η ενδεκάδα της ΑΕΚ αποτελείται από τους: Τσιντώτα, Παουλίνιο, Βράνιες, Τσιγκρίνσκι, Μπακάκη, Λόπες, Σιμόες, Κρίστισιτς, Μάνταλο, Λιβάγια και Ολιβέιρα.

Στον πάγκο για τους “κιτρινόμαυρους”: Αθανασιάδης, Οικονόμου, Σβάρνας, Σαμπανάτζοβιτς, Βέρντε, Αλμπάνης, Γιακουμάκης.

Διαιτητής: Σκουλάς (Θεσσαλίας)

Βοηθοί: Νικολακάκης (Ηρακλείου), Ζήρδας (Αθηνών)

4oς Διαιτητής: Βάτσιος (Δυτ. Αττικής)

VAR: Τζήλος (Λάρισας), Σπυρόπουλος (Αν. Αττικής)

Παρατηρητής: Φλώτσιος (Βοιωτίας)