ΛΑΜΙΑ – ΑΕΚ (ημιτελικός Κυπέλλου) LIVE 0-4

0

Καλησπέρα σας από το studio του Λαμία FM-1. Στις 6 μ.μ. αρχίζει ο επαναληπτικός αγώνας για την ημιτελική φάση του Κυπέλλου Ελλάδος μεταξύ της Λαμίας και της ΑΕΚ.

Ο πρώτος αγώνας είχε λήξει με σκορ 2-0, υπέρ της ΑΕΚ.

Στο ΔΑΚ Λαμίας βρίσκεται ο συνεργάτης μας Θανάσης Μπαλής, ο οποίος θα περιγράψει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα.

Μείνετε συντονισμένοι…
Βαριά η ήττα της Λαμίας αλλά το σημερινό αποτέλεσμα και η δικαιολογημένη πικρία των φιλάθλων μας δεν ακυρώνει σε καμιά περίπτωση την πολύ καλή παρουσία της λαμιώτικης ομάδας στο φετινό πρωτάθλημα.
Μας χάρισε μεγάλες στιγμές και στο ΔΑΚ και σε αγώνες εκτός έδρας.
Η ΛΑΜΙΑ κατάφερε αρκετά νωρίς να εξασφαλίσει την παραμονή της στην μεγάλη κατηγορία και παράλληλα έδειξε δείγματα μεγάλης ομάδας αποκλείοντας από τον θεσμό του κυπέλλου τον ΠΑΟ αλλά και τον Ολυμπιακό,δεν συμβαίνει κατή ανάλογο συχνά από άλλες ομάδες.
Πάμε μπροστά κοιτάζουμε το μέλλον και στα… μάτια τον μεγαλομέτοχο της ομάδας τον Πανουργιά Παπαϊωάννου.
19:57
Η ΑΕΚ επικράτησε με 4-0 και πήρε την πρόκριση για τον τελικό του Κυπέλλου Ελλάδος όπου θα βρει απέναντι της τον ΠΑΟΚ.
19:50 Καθυστερήσεις
90′: Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.
19:48
87′
Τραυματίστηκε ο Μπογέ ο οποίος αποχωρεί με φορείο από τον αγωνιστικό χώρο. Στο αριστερό γόνατο είναι η ζημιά για τον επιθετικό της ΑΕΚ.
19:45
86′
Άρχισε ξανά το παιχνίδι.
19:45
85′
Ένταση στα επίσημα ανάμεσα σε οπαδούς των δυο ομάδων. Ο Τζήλος σταμάτησε και το ματς προσωρινά.
19:43
83′
Δοκάρι η Λαμία, το δεύτερο στο ματς. Σέντρα προς τον Πίτι ο οποίος απευθείας με το δεξί έπιασε στην κίνηση το σουτ με τη μπάλα να βρίσκει το οριζόντιο δοκάρι και εν συνεχεία στη γραμμή του τέρματος του Μπάρκα και εν συνεχεία η μπάλα απομακρύνθηκε.
19:41
80′
Σέντρα από τα δεξιά για την ΑΕΚ, η μπάλα πέρασε, έφτασε στον Μπογέ ο οποίος την έφερε μπροστά του με το στήθος, έκανε και το βολέ με τον γκολκίπερ της Λαμίας να απομακρύνει τη μπάλα.
19:36
76′
Ο Λιβάγια βρέθηκε σε καλή θέση μέσα στην περιοχή. Έκανε και το σουτ με τον γκολκίπερ της Λαμίας να διώχνει σε κόρνερ.
19:36
76′
Αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Κρίστισιτς θα βγει από το ματς και στη θέση του θα μπει ο Μπότος.
19:35
75′
Ο Πίτι εκτέλεσε από τα δεξιά ένα φάουλ αλλά ο Μπάρκας δεν είχε πρόβλημα να μπλοκάρει σταθερά τη μπάλα.
Αυτογκόλ της Λαμίας από τον Βάντερσον…
19:26
Οι φιλοξενούμενοι βγήκαν όμορφα στην επίθεση από τα αριστερά. Ο Χουλτ έκανε τη σέντρα με τον Βάντερσον στην προσπάθεια του να κόψει να στέλνει με το κεφάλι τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.
19:19
59′
Αλλαγή για την ΑΕΚ. Εκτός ο Πόνσε και στη θέση του ο Μπογέ.
19:18
58′
Αλλαγή στο ματς για τη Λαμία. Εκτός ο Ρόμανιτς και στη θέση του ο Πίτι.
19:17
57′
Κερδίζει κόρνερ η Λαμία από τα αριστερά.
19:16
56′
Κίτρινη κάρτα θα δει ο Μπακάκης.
3ο Γκολ για την ΑΕΚ τα έχει παρατήσει η Λαμία,πολλά λάθη…
Ο Μάνταλος έδωσε στον Μπακασέτα ο οποίος έκαν το σουτ, η μπάλα κόντραρε στον Σκόνδρα, άλλαξε πορεία και έγινε το 3-0 για την ΑΕΚ.
Το 2-0 της ΑΕΚ

19:06
46′
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος στη Λαμία.
19:05
46′
Αλλαγή για τη Λαμία με την έναρξη του δευτέρου μέρους. Ο Μπλάζιτς μπήκε στο ματς, στη θέση του Μπαράλες.
Ας προσέξει ο κ.Χάβος γιατί πάει για βαριά ήττα η Λαμία και ο Τζήλος δεν πρέπει να είναι στα καλά του.
Ημίχρονο 0-2, πολύ κακός έως ανεπαρκής ο διαιτητής Τζήλος
18:51
Ο Τζήλος στο γκολ του Μάνταλου, έδωσε φάουλ στον αρχηγό της ΑΕΚ, αλλά όπως δείχνει το ριπλέι δεν υπήρχε τίποτα. Δεν είδε καλά τη φάση ο ρέφερι της αναμέτρησης.
18:49
45′
Ημίχρονο στην αναμέτρηση με την ΑΕΚ να πηγαίνει μπροστά στο σκορ με 2-0 από τα γκολ των Πόνσε και Οικονόμου.
18:47
46′
Σκοράρει ξανά η ΑΕΚ με τον Μάνταλο με τον Τζήλο να ακυρώνει το γκολ ως οφσάιντ.
18:46
45′
Κερδίζει κόρνερ η Λαμία. Στην εκτέλεση του ο Αντέτζο πήρε την κεφαλιά και έστειλε τη μπάλα λίγο έξω.
18:45
Ο πρώτος επόπτης της αναμέτρησης, κ. Γκάκας σήκωσε τη σημαία, αλλά εν συνεχεία και αφού συζήτησε με τον διαιτητή του αγώνα. τον κ. Τζήλο μέτρησε κανονικά το γκολ του Οικονόμου.
18:45
41′ ΓΚΟΛ
Θα σκοράρει και πάλι η ΑΕΚ με τον Οικονόμου. Σε εκτέλεση φάουλ από τα δεξιά ο Αντέτζο άπλωσε το πόδι και βρήκε τη μπάλα η οποία εν συνεχεία έφτασε στον Οικονόμου ο οποίος παρά το γεγονός πως αρχικά ήταν σε θέση οφσάιντ από τη στιγμή που βρήκε τη μπάλα ο αμυντικός της Λαμίας δεν υπήρχε οφσάιντ.
δεύτερο γκολ της ΑΕΚ
18:38
36′ ΓΚΟΛ
Ανοίγει το σκορ η ΑΕΚ με τον Πόνσε. Ο Λιβάγια βρέθηκε μέσα στην περιοχή έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε, πήρε περίεργη τροχιά και κατέληξε στο αριστερό κάθετο δοκάρι, το τρίτο για την ΑΕΚ. αλλά στην επαναφορά ο Πόνσε από κοντά με πλασέ σκόραρε και έδωσε προβάδισμα στους “κιτρινόμαυρους”.
18:36
35′
Δοκάρι για τη Λαμία. Ο Μπερτόγλιο ανέλαβε την εκτέλεση του με το δεξί και την έστειλε στη συμβολή των δυο δοκαριών. Τρομερό σουτ από τον μέσο της Λαμίας.
18:35
35′
Φάουλ σε καλό σημείο έχει κερδίσει η Λαμία.
18:34
33′
Η μπάλα θα φτάσει αριστερά στον Χουλτ ο οποίος θα μπει στην περιοχή θα πλασάρει αλλά ο γκολκίπερ της Λαμίας θα διώξει τη μπάλα σε μια σπουδαία επέμβαση.
18:29 Απόκρουση
29′: Μακρινό σουτ του Ρόμανιτς, μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Μπάρκας.
18:29
28′
Δεύτερο δοκάρι για την ΑΕΚ. Τρομερή φάση για τους “κιτρινόμαυρους” ο Λιβάγια έδωσε στον Μπακασέτα με το στήθος και αυτός με τη μία στον Μάνταλο ο οποίος έκανε το σουτ με τη μπάλα να βρίσκει και πάλι στο δοκάρι, αυτή τη φορά, ήταν στο δεξί κάθετο δοκάρι.

Δεύτερο κόρνερ για την ΑΕΚ. Από τα αριστερά αυτή τη φορά, πέρασε χωρίς αποτέλεσμα και αυτή η φάση.

18:25
24′
Δοκάρι η ΑΕΚ. Πρώτη καλή στιγμή για τους “κιτρινόμαυρους”. Σε σέντρα από τα δεξιά του Σιμόες ο Πόνσε πήδηξε και πήρε την κεφαλιά αλλά έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.
18:23
22′
Ο Μπερτόγλιο έκανε το σουτ με τον Μπάρκα να αποκρούει τη μπάλα.
18:22
21′
Τρίτη κίτρινη κάρτα στο ματς. Θα τη δει ο Σκόνδρας για τράβηγμα πάνω στον Πόνσε.
18:20
19′
Κερδίζει κόρνερ η ΑΕΚ. Το πρώτο στην αναμέτρηση για τους “κιτρινόμαυρους”.

Κίτρινη στον Πόνσε για σκληρό φάουλ στον Βάντερσον.
18:17

16′

Κερδίζει κόρνερ η Λαμία, το πρώτο στο ματς.

18:16
13′
Η Λαμία προσπαθεί να κάνει το παιχνίδι της και πιέζει την ΑΕΚ.
18:11
9′
Πρώτο σουτ από τον Μπερτόγλιο με τη μπάλα να περνάει λίγο έξω από το αριστερό δοκάρι του Μπάρκα.
18:06
6′: Γλιτώνει τη δεύτερη κίτρινη ο Μπαράλες για επικίνδυνο παίξιμο στον Σβάρνα.
18:04
3′
Ο Μπαράλες τσίμπησε τη μπάλα με το χέρι σε μια φάση στα πλάγια και είδε την κίτρινη κάρτα του Τζήλου.
18:01
1′
Ξεκίνησε το ματς με τη Λαμία να είναι στη σέντρα και την πρώτη επίθεση.

17:56
Μάλιστα στο γήπεδο υπάρχουν και αρκετοί φίλοι της ΑΕΚ οι οποίοι έχουν πάρει θέση στο ένα πέταλο του ΔΑΚ.
17:55
Διαιτήτής της αναμέτρησης είναι ο Αθανάσιος Τζήλος ενώ βοηθοί είναι οι Δημήτριος Γκάγκας και Χρυσούλα Κουρομπύλια.

17:50
Το ΔΑΚ Λαμίας αναμένεται να έχει αρκετό κόσμο καθώς ήδη αρκετοί φίλοι και των δυο ομάδων βρίσκονται στο γήπεδο.
17:47
Η Λαμία έχει αποδειχθεί έως τώρα σκληρό καρύδι στο Κύπελλο Ελλάδος έχοντας αποκλείσει Παναθηναϊκό και Ολυμπιακό. Βέβαια σήμερα έχει δύσκολο έργο μετά το εις βάρος της 2-0 του πρώτου ματς.