Λαμία – Ξάνθη live FM-1 96,2 (1-0)

Εισιτήριο μόνο με ένα ευρώ , ποιοι το δικαιούνται...

0

Ο καλός καιρός και η απόφαση της Διοίκησης της ομάδας ορισμένες κατηγορίες φιλάθλων να παρακολουθήσουν τον αποψινό αγώνα με εισιτήριο μόλις ένα ευρώ, αλλά και η βαθμολογική σημασία του για την ομάδα μας, αναμένεται να συγκεντρώσει πολύ κόσμο στο ΔΑΚ.
Ο αγώνας αρχίζει στις 8 το βράδυ και ραδιοφωνικά θα καλυφθεί όπως όλοι οι αγώνες της Λαμίας από τον ΛΑΜΙΑ FM-1 96,2 και την ιστοσελίδα μας.
Στο ΔΑΚ ο συνεργάτης μας ο Θανάσης Μπαλής θα περιγράφει κάθε φάση του αποψινού αγώνα…
Μείνετε συντονισμένοι!

21:55
90+4′
Ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση. Η Λαμία έφτασε στην τρίτη συνεχόμενη νίκη της και ανέβηκε και άλλο στον βαθμολογικό πίνακα.
Τέλος αγώνα 1-0
Μια ακόμη αλλαγή της Λαμίας.
Ο Τουράμ εκτός, ο Βλαχομήτρος μπήκε στην θέση του
4 λεπτά οι καθυστερήσεις
90′ Και άλλη κίτρινη κάρτα για παίχτη της Λαμίας,στον Σάλιακα
21:46
86′
Αλλαγή για τη Λαμία. Εκτός ο Καραμάνος και στη θέση του ο Βύντρα.
21:46
86′
Αλλαγή για την Ξάνθη με τον Τεσέιρο να περνάει στο παιχνίδι.
21:45
86′
Νέα καλή στιγμή για τη Λαμία. Ο Ρόμανιτς μπήκε στην περιοχή, πλάσαρε αλλά και πάλι ο Άμπατ έδιωξε.
21:44
85′
Απειλεί ξανά η Λαμία. Ο Καραμάνος μπήκε στην περιοχή έκανε και το σουτ με τον Άμπατ να διώχνει. 85΄χάνει ευκαιρίες η Λαμία να διπλασιάσει τα γκολ!
75′ Σουτ από τον Ρόμανιτς από μακρινή απόσταση με την μπάλα να περνάει εκτός εστίας του Αμπάντ
21:34
74′
Αλλαγή για τη Λαμία με τον Σάλιακα να περνάει στο παιχνίδι.
21:34
74′
Νέο κόρνερ για τη Λαμία. Από τα αριστερά αυτή τη φορά.
Βιομηχανία κίτρινων καρτών έχει στήσει ο διαιτητής Κουμπαράκης σε βάρος παιχτών της Λαμίας
72′ Κάρτα στον Πλιάτσικα
21:32
71′ Κάρτα στον Δημούτσο μετά από φάουλ πάνω στον Μπαριέντος
21:30
70′
Αλλαγή για την Ξάνθη. Εκτός ο Μουλέν, μέσα ο Ντε Λούκας.
21:29
69′
Κόρνερ για τη Λαμία από τα αριστέρα. Πέρασε και αυτό ανεκμετάλλευτό.
21:29
68′
Μακρινό σουτ του Μαλεζά δεν δυσκολεύτηκε ο Θεοδωρόπουλος να μπλοκάρει τη μπάλα.
21:24
64′
Αλλαγή για την Ξάνθη. Εκτός ο Τζουρίτσκοβιτς και στη θέση του ο Μπαριέντος.
Σωρηδόν τις κίτρινες ο διαιτητές σε παίχτες της Λαμίας!
21:22
61΄Κίτρινη κάρτα τον Ταϊρόνε
21:19
59′
Κίτρινη κάρτα ο Μπεχαράνο. Η πρώτη για τη Λαμία.
ΛΙΓΟ ΤΟ 2-0
58′ Καλή στιγμή για την Λαμία με τον Μπεχαράνο να σουτάρει από την μεγάλη περιοχή, με τον Αμπάντ να μπλοκάρει την μπάλα με διπλή προσπάθεια
21:16
54′ ΓΚΟΛ
Ανοίγει το σκορ η Λαμία με τον Μπεχαράνο. Ωραία πάσα από τον Τιρόνε προς τον Μπεχαράνο μέσα στην περιοχή και εύστοχο πλασέ για το 1-0 των γηπεδούχων.
21:14
ΓΚΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ!!!
21:08
48′
Κίτρινη κάρτα θα δει ο Μουλέν και φάουλ σε καλή θέση για τη Λαμία.
21:07
47′
Κερδίζει κόρνερ η Λαμία από τα δεξιά.
Η μπάλα έφτασε στον Δημούτσο που έκανε το πλασέ με τη μπάλα να περνάει έξω.
21:05
46′
Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος στη Λαμία με την Ξάνθη στη σέντρα και την πρώτη επίθεση.
21:05
Οι παίκτες των δυο ομάδων βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο μέρος.
Το μήνυμα της Super League το οποίο θα κάνει την εμφάνιση του σε όλα τα γήπεδα αυτής της αγωνιστικής. «Οδηγώ υπεύθυνα και προσεκτικά»
20:49
45′
Ημίχρονο στην αναμέτρηση με το 0-0 να παραμένει ανάμεσα στις δυο ομάδες.
20:48
45′
Πρώτη κίτρινη στο ματς. Θα τη δει ο Καρασαλίδης.
Λάθη διαιτησίας σε βάρος της Λαμίας,αντιδρούν οι φίλαθλοι των γηπεδούχων
43′ Ο Ρόμανιτς προσπάθησε να πιέσει και να κλέψει την μπάλα από τον Αμπάντ, με τον Κουμπαράκη να δίνει φάουλ υπέρ του τερματοφύλακα της Ξάνθης
20:44
42′
Ο Τζουρίτσκοβιτς από μακριά έκανε το σουτ με τον Θεοδωρόπουλο να διώχνει τη μπάλα.
5 λεπτά μένουν για την λήξη του πρώτου ημιχρόνου
20:42
Η Ξάνθη προσπάθησε να βγει στην αντεπίθεση μετά από κλέψιμο στον χώρο του κέντρου, με τον Ρενέλα να κάνει φάουλ στον Αντέντζο και να σταματάει η προσπάθεια της αντεπίθεσης
20:41
Διαμαρτύρεται η Λαμία για ένα φάουλ που ζητάει ο Ρόμανιτς, με τον Κουμπαράκη να λέει να συνεχίσουν
20:40
37′
Κερδίζει ένα ακόμη κόρνερ η Λαμία το οποίο πέρασε χωρίς αποτέλεσμα.
20:39
35′
Η Λαμία είναι καλύτερη αυτά τα τελευταία λεπτά και προσπαθεί να βρει το γκολ με το οποίο θ πάρει το προβάδισμα.
33′ Φάουλ για την Ξάνθη που έκανε ο Σκόνδρας στον χώρο της μεσαίας γραμμής
20:34
31′
Ωραία ενέργεια του Τιρόνε και σουτ από τα αριστερά με τον Αμπάτ να διώχνει εκ νέου σε κόρνερ.
20:30
27′
Πρώτο κόρνερ στο ματς, θα το κερδίσει η Λαμία, από τα δεξιά. Ο Αμπάτ θα βγει και θα μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα.
27′ Κόρνερ για την Λαμία
20:26
23′
Σέντρα του Δημούτσου, αυτή τη φορά, ο Τουράμ στο σημείο του πέναλτι πήρε την κεφαλιά με τον Αμπάτ να μπλοκάρει και πάλι.
20:24
21′
Σέντρα από τα δεξιά με τον Αντέτζο να παίρνει την κεφαλιά και τον γκολκίπερ της Ξάνθης να μπλοκάρει.
20:18
15′
Απειλεί και η Λαμία. Λάθος της άμυνας της Ξάνθης με τον Αμορίν να γίνεται κάτοχος της μπάλας, προσπάθησε να νικήσει τον γκολκίπερ των φιλοξενούμενων αλλά δεν ήταν καλό το πλασέ.
20:15
12′
Πρώτη καλή στιγμή για την Ξάνθη και μάλιστα διπλή. Ο Ντε Αμορίμ έκανε το σουτ έξω από την περιοχή ο Θεοδωρόπουλος απομάκρυνε και εν συνεχεία ο Τζουρίτσκοβιτς με νέο σουτ προσπάθησε να νικήσει τον γκολκίπερ της Λαμίας που απομάκρυνε.
20:13
10′
Δεν λείπουν κάποιες αψιμαχίες σε αυτά τα πρώτα λεπτά και εκνευρισμός στους δυο πάγκους για αποφάσεις του διαιτητή.
20:13
Συμπληρώσαμε το πρώτο 10λεπτο στο παιχνίδι με τις δύο ομάδες να δίνουν περισσότερη προσοχή στην άμυνα, δίνοντας σκληρές μάχες στον χώρο του κέντρου
20:09
5′
Συμπληρώσαμε το πρώτο πεντάλεπτο στο ματς χωρίς ακόμα μια τελική.
20:06
3′
Οι δυο ομάδες προσπαθούν να επιβάλλουν το ρυθμό τους σε αυτά τα πρώτα λεπτά.
20:03
1′
Ξεκίνησε η αναμέτρηση με τη Λαμία στη σέντρα και την πρώτη επίθεση.
20:02
Να σημειώσουμε πως ένα πρόβλημα της τελευταίας στιγμής άφησε εκτός τον Ντίρεσταμ και ο Μαλεζάς πήρε τη θέση του στην ενδεκάδα.
19:59
Οι παίκτες των δυο ομάδων βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο και σε λίγα λεπτά θα ξεκινήσει η αναμέτρηση.
Συνθέσεις
ΛΑΜΙΑ
Θεοδωρόπουλος, Σκόνδρας, Πλιάτσικας, Αντέτζο, Βάντερσον, Δημούτσος, Μπεχαράνο, Καραμάνος, Ταϊρόν, Ρόμανιτς, Τουράμ
Αναπ: Κατσίκας, Τζανετόπουλος, Βύντρα, Ασίγκμπα, Σάλιακας, Βλαχομήτρος, Βασιλόγιαννης

ΞΑΝΘΗ
Άμπαντ, Ντίρεσταμ, Καρασαλίδης, Λισγάρας, Σόσα, Τερκί, Μουλέν, Ντε Αμορίμ, Τζουρίτσκοβιτς, Εντουάρντο, Ρενέλα
Αναπ: Σάο Μπέντο, Λεωντσάκος, Καμαρά, Μπαριέντος, Πολέτο, Ντε Λούκας, Μαλεζάς

Οπως ανακοίνωσε χτες το μεσημέρι μιλώντας στο κεντρικό δελτίο του FM-1 ο μεγαλομέτοχος της ομάδας Πανουργιάς Παπαϊωάννου θα διατεθούν εισητήρια στην συμβολική τιμή μόλις του ενός ευρώ και αφορά τις κερκίδες 9, 10 και 11 του ΔΑΚ.
Αφορά μαθητές Δημοτικού και Γυμνασίου (παιδιά γεννημένα μέχρι και το 2005).
Γυναίκες
Μακροχρόνια άνεργους (με την επίδειξη της κάρτας ανεργίας)
ΑμΕΑ
Άτομα άνω των 65 ετών.
Υπενθυμίζεται ότι το Σάββατο 23/11 εισιτήρια θα διατίθενται μόνο από τα εκδοτήρια του γηπέδου από τις 16:00 μέχρι την έναρξη του αγώνα

Η ΠΑΕ ΛΑΜΙΑ υπενθυμίζει στους φιλάθλους ότι για να προμηθευτούν εισιτήριο για τους αγώνες της ομάδας θα πρέπει να γνωρίζουν υποχρεωτικά τον ΑΜΚΑ τους.

Ο Ακης Μάντζιος έχει στην διάθεσή του σήμερα τους παίχτες:
Θεοδωρόπουλος, Κατσίκας, Αντέτζο, Τζανετόπουλος, Πλιάτσικας, Σκόνδρας, Βύντρα, Βάντερσον, Σάλιακας, Ασίγκμπα, Βασιλόγιαννης, Μπεχαράνο, Ανάκογλου, Δημούτσος, Τουράμ, Τιρόνε, Καραμάνος, Βλαχομήτρος, Ρόμανιτς.

Ο Κίκο Ραμίρεθ ο προπονητής της Ξάνθης έφερε μαζί του στην Λαμία τους παίχτες:
Άμπαντ, Σάο Μπέντο, Σόσα, Λεωντσάκο, Θυμιάνη, Ντίρεσταμ, Φασίδη, Καρασαλίδη, Λισγάρα, Μαλεζά, Ντε Λούκας, Τερκί, Καμαρά, Μουλέν, Ντε Αμορίμ, Εντουάρντο, Μπαριέντος, Τζουρίτσκοβιτς, Πολέττο, Ρενέλα.

Απορίες και πιθανόν ερωτηματικά προκαλεί το γεγονός ότι η ΚΕΔ όρισε διαιτητή της αναμέτρησης τον κ. Κουμπαράκη από την Ένωση Θράκης για έναν αγώνα με θρακιώτικη ομάδα(;) με βοηθό τον Μπαλτά από την Ένωση Αχαΐας και τον επίσης θρακιώτη Τζιώτζιο από την Ένωση Θράκης.
Τι θα έλεγαν δηλαδή οι Ξανθιώτες αν στον αγώνα Ξάνθης Λαμίας στο δεύτερο γύρο ορίζονταν διαιτητής και βοηθός από την Ένωση της Φθιώτιδας;
Τέταρτος θα είναι ο Καραντώνης ενώ διαιτητής VAR ο Σέζος με βοηθό τον Παπαδάκη.
Για ηθικούς και μόνον λόγους όφειλαν οι κύριοι Κουμπαράκης και Τζιώτζιος να ζητήσουν την αυτοεξαίρεσή τους.
Ελπίζουμε και ευχόμαστε όλα να εξελιχθούν ομαλά αλλά σε αντίθετη περίπτωση ποιός θα αναλάβει την ευθύνη;
Να ποιοι δυναμιτίζουν το ποδόσφαιρο κύριε Αυγενάκη!
Υπενθυμίζεται ότι ο κ.Κουμπαράκης έχει κατηγορηθεί για αλλοίωση του αποτελέσματος Ολυμπιακού – Αστέρα Τρίπολης με την έκθεση του παρατηρητή διαιτησίας Σταύρου Φλώτσιου επειδή δεν υπέδειξε πεντακάθαρο πέναλτι υπέρ του Αστέρα Τρίπολης στην αναμέτρηση με τον Ολυμπιακό, σε ανατροπή του Μπαράλες από τον Ελ Αραμπί.