Λαμία – Αστέρας Τρίπολης live FM-1… 1-1!

0

Καλησπέρα σας από το studio του ΛΑΜΙΑ FM-1 96,2.
Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του σημερινού αγώνα της ΛΑΜΙΑΣ με τον Αστέρα Τρίπολης στα πλαίσια της 21Ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της S.L.1 κατηγορίας,ένας ιδιαίτερης βαθμολογικής σημασίας και αξίας και για τις δύο ομάδες.
Από το ΔΑΚ την περιγραφή θα κάνει ο Θανάσης Μπαλής.
Μείνετε συντονισμένοι εδώ…

ΤΕΛΟΣ ΕΛΕΩ ΔΙΑΙΤΗΤΗ 1-1!
21:55 Κίτρινη Κάρτα
90+6′: Κίτρινη κάρτα στον Σκόνδρα.
21:54 Κίτρινη Κάρτα
90+5′: Κίτρινη κάρτα στον Παπαδόπουλο για καθυστέρηση.
21:53
94′
Σουτ του Σασί έξω από την περιοχή, μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος.
92′
Ο Σασί αντί του Καραμάνου.
6 Λεπτά καθυστέρηση
ΙΣΟΦΑΡΙΖΕΙ Ο ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ….ΣΥΓΝΩΜΗΝ Ο ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΕ 1-1!
21:48
89′
Πέναλτι για τον Αστέρα. Ο Ζαχαριάδης έκρινε ότι ο Αντέτζο ανέτρεψε τον Ιγκλέσιας.
21:48
88′
Ο Ζαχαριάδης πάει ο ίδιος να δει τη φάση στο μόνιτορ.
21:47
87′
Ζήτησε πέναλτι ο Αστέρας, για μαρκάρισμα του Αντέτζο στον Ιγκλέσιας. Η φάση τσεκάρεται στο VAR.
21:45
86′
Περνάει εκτός αγωνιστικού χώρου ο Ισπανός.
21:44
84′
Πεσμένος στον αγωνιστικό χώρο ο Λουίς Φερνάντεθ, φαίνεται να έχει χτυπήσει.
21:44
84′
21:40
80′
Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο.
21:37 Out
78′: Ευκαιρία για τον Αστέρα Τρίπολης. Ο Ιγκλέσιας κάνει το κοντρόλ και σουτάρει με δύναμη λίγο μέσα από τη γωνία της περιοχής και αριστερά, ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.
21:37
77′
Ο Αστέρας όχι μόνο βρίσκεται πίσω στο σκορ, παίζει από το 72′ και με παίκτη λιγότερο.
21:34
74′
Κίτρινη κάρτα στον Καραμάνο.
21:33
74′
Ο Αντζουλάς στη θέση του Τασουλή.
21:30 Κόκκινη Κάρτα
72′: Δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβολή για τον Σουάρεθ.
21:26
66′
Αλλαγή για τον Αστέρα. Ο Ιγκλέσιας αντί του Βαλιέντε.
21:23 Goal
64′: ΓΚΟΛ για τη ΛΑΜΙΑ!
Λίγο μετά την είσοδό του ο Μπιανκόνι έπαιξε το 1-2 με τον Ρόμανιτς, μπήκε στην περιοχή, εκμεταλλεύτηκε την κακή έξοδο του Παπαδόπουλου, τον άφησε πίσω του και με κοντινό πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.
21:20 Out
61′: Καλή στιγμή για τον Αστέρα Τρίπολης. Μακρινό γέμισμα από φάουλ, κεφαλιά από τον Σουάρεθ, η μπάλα λίγο δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Θεοδωρόπουλο.
21:20
61′
Η κεφαλιά του Σουάρεθ πέρασε ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι.
21:19
60′
Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Μπιανκόνι στη θέση του Τιρόνε.
21:19
59′
Παραμένει το 0-0, δεν έχουν γίνει άξιας αναφοράς ευκαιρίες στο δεύτερο ημίχρονο.
21:15
55′
O Μπεχαράνο έβαλε το πόδι στην πορεία της μπάλας μετά από εκτέλεση φάουλ, αυτή πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι.
21:14 Κίτρινη Κάρτα
55′: Κίτρινη κάρτα και στον Άνχελ Μαρτίνεθ δείχνει ο Ζαχαριάδης για διαμαρτυρία.
21:13 Κίτρινη Κάρτα
54′: Κίτρινη κάρτα στον Σουάρεθ.
21:12
53′
Εκτέλεση φάουλ του Τιρόνε, απομάκρυναν οι αμυντικοί του Αστέρα.
52′ Φάουλ σε καλό σημείο για τη Λαμία
21:11
21:09
51′: Ο Λουίς Φερνάντεθ εκτελεί με γέμισμα ένα φάουλ από τα δεξιά, αλλά ο Βάντερσον διώχνει μακριά.
21:10
50′
Χωρίς φάσεις το παιχνίδι στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου.
21:04
46′: Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.
21:04 Αλλαγή
Αλλαγή για τον Αστέρα Τρίπολης. Έξω ο Ριέρα, μέσα ο Κρέσπι.
20:51
Τα στατιστικά του πρώτου ημιχρόνου.
20:49
Λαμία και Αστέρας Τρίπολης πηγαίνουν στα αποδυτήρια στο 0-0.
20:48
Λήξη πρώτου ημιχρόνου.
20:47 Corner
45′: Νέο κόρνερ για τους Αρκάδες από τα αριστερά, σταματά η φάση για επιθετικό φάουλ πάνω στον Αντέτζο.
20:45 Κίτρινη Κάρτα
44′: Κίτρινη κάρτα στον Βλάχο.
20:44
43′: Μακρινό σουτ του Λουίς Φερνάντεθ, κόντρα στον Αντέτζο και κόρνερ από τα αριστερά.
20:44
40′
Γύρισμα του Λουίς Φερνάντεθ, έδιωξε ο Αντέτζο.
20:42
40′: Επικίνδυνο γύρισμα του Λουίς Φερνάντεθ από τα δεξιά, απομακρύνει ο Αντέτζο.
20:39
37′
Σουτ του Δημούτσου μέσα από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε.
20:38
36′
Κεφαλιά του Λουίς Φερνάντεθ, άουτ η μπάλα.
20:35
33′
Κίτρινη κάρτα στον Βαλιέντε.
20:34
32′
Κίτρινη κάρτα στον Βασιλόγιαννη.
20:32
Συμπληρώθηκαν 30 λεπτά στο ΔΑΚ Λαμίας, με το παιχνίδι να έχει γρήγορο ρυθμό.
20:29
27′
Κίτρινη κάρτα στον Χαουρέγκι.
20:29
26′
Το ματς έχει γρήγορο ρυθμό, πάνω κάτω η μπάλα.
20:25
23′
Σειρά του Σκόνδρα να απειλήσει με σουτ λίγο έξω από την περιοχή και δεξιά. Η μπάλα πέρασε πάνω από το δοκάρι.
20:25
22′
Γυριστό επιχείρησε ο Τασουλής μέσα από την περιοχή, από τον άξονα, η μπάλα πάνω από το δοκάρι.
20:23
20′
Σουτ από τον Χαουρέγκι, η μπάλα πάνω από το δοκάρι.
20:20
18′
Η Λαμία έχει αναλάβει τον έλεγχο του ματς στα τελευταία λεπτά.
20:19
16′
Σουτ του Ρόμανιτς μέσα από την περιοχή ύστερα από πάσα του Τιρόνε, ήταν αδύναμο, μπλόκαρε εύκολα ο κίπερ του Αστέρα.
20:17
13′
Έξαλλες διαμαρτυρίες των γηπεδούχων για πέναλτι. Στην προσπάθειά του ο Βαλιέντε να διώξει με τάκλιν, η μπάλα βρήκε στο χέρι του. Ο Ζαχαριάδης συμβουλεύτηκε το VAR και θεωρήθηκε πως το χέρι ήταν σε φυσική θέση.
20:12 Corner
10′: Κόρνερ για τον Αστέρα Τρίπολης από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.
20:11
9′
Ανακαστική αλλαγή για τη Λαμία. Ο Βύντρα αντί του Πλιάτσικα.
20:09
7′
Σουτ του Χαουρέγκι, μέσα από την περιοχή και αριστερά, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε δίπλα από το δεξί δοκάρι.
20:07
5′
Εκτέλεση φάουλ από τον Λουίς Φερνάντεθ, η μπάλα λίγο άουτ.
20:05
3′
O Τιρόνε έκλεψε τη μπάλα, μπήκε στην περιοχή, αλλά πριν σουτάρει κόπηκε.
20:02
1′
Ξεκίνησε το παιχνίδι.
19:58
Το διαιτητικό τιμ και οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν τώρα την επίσημη είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο.
19:53
Στο παιχνίδι του πρώτου γύρου, οι Αρκάδες είχαν επικρατήσει με 4-1.
19:50
Ο Αστέρας Τρίπολης στον αντίποδα, είναι δωδέκατος με 21 βαθμούς και την προηγούμενη αγωνιστική κέρδισε με 2-0 τον Πανιώνιο στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης».
19:46
Οι «κυανόλευκοι» βρίσκονται στη δέκατη θέση της βαθμολογίας με 23 βαθμούς και προέρχονται από εντός έδρας ήττα με 0-1 από τον ΠΑΟΚ.

ΛΑΜΙΑ
Θεοδωρόπουλος, Σκόνδρας, Αντέτζο, Πλιάτσικας, Βάντερσον, Μπεχαράνο, Δημούτσος, Βασιλόγιαννης, Ρόμανιτς, Τιρόνε, Καραμάνος
Αναπ: Κάχριμαν, Σασί, Ασίγκμπα, Βύντρα, Βιγιάλμπα, Σάλιακας, Μπιανκόνι
ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ
Παπαδόπουλος, Βλάχος, Πασαλίδης, Σουάρεθ, Τασουλής, Βαλιέντε, Μουνάφο, Ριέρα, Άνχελ Μαρτίνεθ, Λουίς Φερνάντεθ, Χαουρέγκι
Αναπ: Μιχαήλ, Αντζουλάς, Μπόρχα Φερνάντεθ, Μπελόκ, Ιγκλέσιας, Μαρκ Φερνάντεθ, Κρέσπι
Διαιτητικό team:
Ρέφερι: Ζαχαριάδης (Μακεδονίας) Βοηθοί: Δημόπουλος (Φλώρινας), Αϊναλής (Μακεδονίας) VAR: Ευαγγέλου (Αθηνών) AVAR: Φωτιάδης (Κέρκυρας) 4ος: Δραγούσης (Κιλκίς)

Η Λαμία θέλει οπωσδήποτε τους βαθμούς της νίκης,έχει ενδυναμωθεί με νέους παίχτες και βρίσκεται σε πλεονεκτική βαθμολογική θέση σε σχέση με τον Αστέρα, όμως οι φιλοξενούμενοι που ξεκίνησαν πολύ άσχημα, τελευταία έχουν πάρει τα επάνω τους και είναι αρκετά αναβαθμισμένοι.

Δεν ξεχνάμε ότι η Λαμία έχει μπει στο μάτι…κακόβολων διαιτητών όπως πρόσφατα στον αγώνα με τον ΠΑΟΚ με μαϊμού γκολ υπέρ του δικεφάλου του Βορρά και αν ο σημερινός διαιτητής Ζαχαριάδης παίξει 50-50 τότε η Λαμία είναι το φαβορί για το τρίποντο.
Μην ξεχνάμε ότι στον α γύρο η Λαμία είχε υποστεί βαριά ήττα με σκορ 4-1 στην Τρίπολη και ο σημερινός αγώνας είναι διακύβευμα για τους γαλάζιους!
Καλό νέο η επιστροφή του ποιοτικού Τιρόνε, άρα ο κ. Μάντζιος έχει να διαλέξει για την ενδεκάδα του από ένα πλήρες ρόστερ.
Ας δούμε τις αποστολές.

Οι παίκτες που επέλεξε ο Άκης Μάντζιος για την αποστολή της αυριανής συνάντησης είναι οι: Κάχριμαν, Θεοδωρόπουκλος, Τζανετόπουλος, Αντέτζο, Πλιάτσικας, Σκόνδρας, Βυντρα, Βάντερσον, Ασίγκμπα, Βασιλόγιαννης, Μπεχαράνο, Δημούτσος, Σάλιακας, Μπουλούλης, Μπιανκόνι, Ταϊρόν,. Καραμάνος, Ρόμανιτς, Σασί, Βιγιάλμπα.

Οι παίχτες που ο Μίλαν Ράσταβατς επέλεξε είναι οι:
Παπαδόπουλος, Μιχαήλ, Τασουλής, Πασαλίδης, Σουάρεθ, Μαρτίνεθ, Βλάχος, Αντζουλάς, Βαλιέντε, Μ. Φερνάντες, Μπόρχα Φερνάντεθ, Μουνάφο, Μπελόκ, Ιγκλέσιας, Ριέρα, Λ. Φερνάντες, Κρεσπί και Χαουρέγκι.
Εκτός αποστολής οι Μπαράλες, Σίτο, Κώτσιρας και Ματρικάρντι

Διαιτητής: Ζαχαριάδης (Μακεδονίας) Βοηθοί: Δημόπουλος (Φλώρινας), Αϊναλής (Μακεδονίας) 4ος: Δραγούσης (Κιλκίς)

VAR: Ευαγγέλου (Αθηνών) AVAR: Φωτιάδης (Καστοριάς)