Κύπελλο ΕΠΣΦ: 3-1 τον Ολυμπιακό Λαμίας η Αταλάντη

0

Στο γήπεδο της Μεγάλης Βρύσης έγινε το απόγευμα της Τετάρτης το εξ αναβολής παιχνίδι της α φάσης του Κυπέλλου της ΕΠΣΦ μεταξύ του Ολυμπιακού Λαμίας και της Αταλάντης.

Οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν με μεγάλη διαφορά στο σκορ που διαμορφώθηκε σε 3-1 και πάνε πολύ πιο εύκολα στην επανάληψη που θα γίνει στην έδρα τους.

Ο Ολυμπιακός Λαμίας αιφνιδίασε στο 3΄μόλις λεπτό της αναμέτρησης την Αταλάντη με τον Δημητρέλη και άνοιξε το σκορ. Μέχρι το ημίχρονο (32΄)οι φιλοξενούμενοι είχαν ισοφαρίσει με τον Δήμο σε χτύπημα πέναλτι και προηγήθηκαν 1-2 πάλι με τον ίδιο παίκτη.

Το 3ο τέρμα της Αταλάντης ήρθε στο 84΄με τον Δουβάρα.

Οι συνθέσεις:

Ολυμπιακός Λαμίας (Γ. Αποστόλου): Ντούλας, Αποστόλου (66′ Κυριακίδης), Κάντζαρης, Μάγιος, Λέντας (56′ Γιώτης Γ.), Παπαϊωάννου Γ. (61′ Λύρος), Καμίδης, Σαϊτης (57′ Γιώτης Αθ.), Δημητρέλης, Ευαγγελόπουλος, Παπαϊωάννου  Χρ.

Αταλάντη (Μ. Ζαχαρόπουλος): Γιοβάς, Τσανούλας, Σακκάς, Σαλιάι, Πάππος (46′ Ζυγογιάννης), Τσακανίκας, Λαμπρόπουλος, Μαλισσόβας (46′ Λυτάκης), Τζιβελέκης (46′ Δουβάρας),  Δήμος (61′ Αργυρίου), Ντζιος.