Ατρόμητος Αθήνας – ΛΑΜΙΑ live FM-1 (1-1)

0

Καλησπέρα σας, από το γήπεδο Περιστερίου θα σας μεταδώσουμε τον αγώνα πρωταθλήματος του Ατρομήτου με την Λαμία,εμβόλιμη αγωνιστική της superleague 1 κατηγορίας.
Τον αγώνα θα περιγράψει ο συνεργάτης μας Σταύρος Παπανάγνου, έναρξη αγώνα 19.30…
Μείνετε συντονισμένοι 96,2 στα FM…

Η Λαμία ετοιμάζεται το Σάββατο στις 8:00 το βράδυ να υποδεχτεί στο δημοτικό Αθλητικό Κέντρο Λαμίας την ομάδα της ΑΕΚ.
Μετά το αποτέλεσμα στο Περιστέρι η ομάδα της Λαμίας βρίσκεται στη δέκατη βαθμολογική θέση με 18 βαθμούς και ισοβαθμεί με τον Άρη Θεσσαλονίκης, ένα βαθμό παρακάτω είναι ο Βόλος ο οποίος αγωνίζεται αύριο Πέμπτη στη Θεσσαλονίκη με τον Άρη και η Αυλαία τις 15ης αγωνιστικής κλείνει αύριο με τον αγώνα Πανιωνίου- ΠΑΟΚ.

21:24
Τελικό σκορ. Ατρόμητος – Λαμία 1-1.
21:23
Διανύουμε το τέταρτο και τελευταίο λεπτό του επιπρόσθετου χρόνου.
21:20
90+1′
Ελέγχεται η φάση με VAR στο Περιστέρι. Τίποτα συνεχίζεται το ματς.
21:19 Καθυστερήσεις
90′: Τέσσερα λεπτά επιπλέον χρόνου στο β’ ημίχρονο.
21:19
90′
O Ατρόμητος είναι αυτός που έχει κλείσει τη Λαμία στα καρέ της εστίας της.
21:16
86′
Ο Τουράμ βγαίνει στην αντεπίθεση, αλλά αυτή τη φορά κόβεται. Όχι, δηλαδή, όπως στη φάση του γκολ.
21:14
84′
ΓΚΟΟΟΛ για τον Ατρόμητο (Βέλλιος) και Ατρόμητος – Λαμία 1-1: O Ούμπιδες εκτελεί, ο Βέλλιος με κεφαλιά νικά τον Καχριμάν.
21:12
83′
Ο Ασίγκμπα κάνει το φάουλ στον Γιακουμάκη.
21:12
82′
Η Λαμία διαχειρίζεται υποδειγματικά το προβάδισμα που έχει πάρει μέχρι τώρα.
21:09
80′
Αλλαγή για τη Λαμία. Βύντρα στη θέση του Βασιλόγιαννη.
21:08
79′
Σέντρα από αριστερά, ο Ούμπιδες μέσα στην περιοχή κάνει την προβολή, ο Καχριμάν ενστικτωδώς μπλοκάρει.
21:06
77′
Ο Βασιλόγιαννης κάνει το σουτ αριστερά εκτός περιοχής με το δεξί, η μπάλα πάνω από την εστία του Μέγερι.
21:06
77′
Φάουλ για τη Λαμία. Ο Αντέτζο βγαίνει στην αντεπίθεση, κόβεται με φάουλ.
21:04
74′
Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Γιακουμάκης στη θέση του Ουγκράι.
21:01
72′
ΓΚΟΟΟΟΛ για τη Λαμία (Τουράμ) και Ατρόμητος – Λαμία 0-1:
Μπαλιά από πίσω για τον Τουράμ, ο Βραζιλιάνος φεύγει από αριστερά, συγκλίνει και περνά τον Ρισβάνη, σκοράρει και νικά τον Μέγερι.
21:00
70′
Έχουν περιοριστεί και οι φάσεις στο τελευταίο δεκάλεπτο.
20:58
69′
Σέντρα του Καραμάνου από δεξιά, ο Τουράμ δεν μπορεί υπό πίεση να πιάσει την κεφαλιά.
20:55
66′
Σέντρα του Ρόμανιτς από δεξιά, ο Τουράμ εκτελεί με τη μία. Δίχως όμως αποτέλεσμα.
20:53 Αλλαγή
65′: Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Ρόμανιτς αντί του Τιρόνε.
20:52
64′
Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Ούμπιδες στη θέση του Χαρίση.
20:51
62′
Ετοιμάζει αλλαγή ο Σάββας Παντελίδης.
20:50
60′
Ο Τουράμ βγαίνει στην αντεπίθεση, δεν προλαβαίνει τον Μέγερι και τραυματίζει τον Ούγγρο τερματοφύλακα.
20:46
58′
Ο Μανούσος είναι στο έδαφος. Συνεχίζει κανονικά.
20:46
57′
Ο Δημούτσος κερδίζει την πρώτη κόντρα, αλλά όχι και τη δεύτερη.
20:44
54′
Αλλαγή για τον Ατρόμητο. Ο Ανδρούτσος στη θέση του Ρόζα.
20:43
52′
Ετοιμάζει αλλαγή ο Παντελίδης.
20:40
51′
Πιέζει ψηλά η Λαμία. Και ο Τιρόνε και ο Τουράμ και ο Καραμάνος προσπαθούν να κόψουν την πρώτη μπαλιά των Περιστεριωτών.
20:38
49′
Ο Ρόζα περνά με κλειστές ντρίμπλες όποιον βρίσκει μπροστά του. Κάνει τη σέντρα, ο Ασίγκμπα απομακρύνει πριν ο Βέλλιος εκτελέσει.
20:36
47′
Ο Τουράμ επιχειρεί ένα σουτ εκτός περιοχής, απελπιστικά άουτ η μπάλα.
20:36
47′
Ο Δημούτσος βγάζει την μπαλιά, κοντράρει στην πλάτη του Ουγκράι και καταλήγει κόρνερ.
20:35
46′
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο στο ματς του Ατρόμητου με τη Λαμία.
20:34
Πάμε για το δεύτερο ημίχρονο στο Περιστέρι.
20:19
Ημίχρονο στο Περιστέρι. Ατρόμητος – Λαμία 0-0.
20:18
45′
Ευκαιρία για τη Λαμία. Ο Αντέτζο τσιμπάει την μπάλα από τον Ρισβάνη, αλλά δεν αιφνιδιάζεται ο Μέγερι.
20:16 Καθυστερήσεις
Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις.
20:17
45′
Κόρνερ για τη Λαμία. Ο Σκαρντοβέλι έκανε τη σέντρα, ο Μανούσος έβαλε την κόντρα.
20:16
43′
O Τιρόνε μπαίνει στην περιοχή, αλλά κόβεται καθαρά.
20:14
41′
Ο Ουγκράι κάνει το σουτ, ο Ασίγκμπα βάζει το κεφάλι και παραχωρεί κόρνερ.
20:13
41′
Ο Χαβιέρ Ούμπιδες έχει σηκωθεί για προθέρμανση.
20:12
40′
Ο Δημούτσος κάνει το σουτ, αυτή τη φορά σε καλύτερη θέση. Κεντρικά εκτός περιοχής. Αλλά και πάλι είναι άσχημο σουτ.
20:11
39′
Ο Τουράμ κάνει το σουτ από μακριά, δεν έχει τύχη αυτό.
20:11
39′
Ελάχιστες οι φάσεις μπροστά από Μέγερι και Καχριμάν.
20:10
37′
Ο Τουράμ κάνει το σουτ, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει κόρνερ.
20:08
35′
Ο Ουγκράι μπαίνει από αριστερά, γυρίζει, αλλά ο Μανούσος μπερδεύεται με τον Αντέτζο. Εξαιρετική η ενέργεια του Ούγγρου
20:06
35′
Κόρνερ για τον Ατρόμητο. Ο Σκαρντοβέλι απομακρύνει με κεφαλιά σε κόρνερ.
20:05
34′
Ο Δημούτσος πέφτει δυνατά, αλλά καθαρά πάνω στον Ρόζα και κόβει την μπάλα.
20:04
34′: Φάουλ σε πολύ καλή θέση για τους φιλοξενούμενους. Η μπάλα έχει στηθεί στο ημικύκλιο…
20:02 Out
32′: Μακρινό διαγώνιο σουτ του Κώτσιρα, πολύ άστοχο.
20:02
29′
Ο Πλιάτσικας νίκησε τον Βέλλιο.
26′ Κίτρινη κάρτα στον Κιβρακίδη για δυνατό μαρκάρισμα στον Βασιλόγιαννη
19:59
19:58
24′
Σουτ του Πλιάτσικα. Πολύ κακό.
19:54
22′
O Μανούσος κάνει το σουτ με το αριστερό, καλή έμπνευση καθώς βρήκε χώρο. Η εκτέλεση, ωστόσο, δεν ήταν καλή.
19:53
20′
O Τιρόνε διαμαρτύρεται για φάουλ του Ρόζα. Ορθώς ο διαιτητής αφήνει το ματς να εξελιχθεί.
19:52
19′
Φάουλ για τη Λαμία.
19:50
18′
Ο Σκόνδρας δοκιμάζει το πόδι του από δεξιά, ωστόσο δεν έχει καμία τύχη.
19:48
16′
Ο Αντέτζο κουβαλά την μπάλα, κάνει τη βαθιά μπαλιά, δεν βρίσκεται συμπαίκτης του στην πορεία της μπάλας.
19:46
14′
Ο Τιρόνε βγάζει τη σέντρα, ο Μέγερι μπλοκάρει.
19:44
12′
Σέντρα του Ρόζα, ο Αντέτζο καλύπτει εξαιρετικά την μπάλα.
19:41
9′
19:41
9′
Η μπάλα στο χέρι του Μανούσου μετά τη σέντρα του Βάντερσον.
19:40
8′
Ο Βασιλόγιαννης δεξιά χάνει το κοντρόλ.
19:40
6′
O Ατρόμητος έχει την κατοχή της μπάλας.
19:37
4′
Ο Μανούσος μπαίνει από δεξιά, ο Πλιάτσικας τον κόβει. Κόρνερ.
19:36
3′
Φάουλ για τη Λαμία αριστερά όπως επιτίθεται.
19:34
1′
Ο Ρισβάνης βγάζει μπροστά για τον Κιβρακίδη, αυτός προσπαθεί με τη μία. Διώχνει ο Αντέτζο.
19:33
1′
Ξεκίνησε το ματς στο Περιστέρι.
19:22
Από την πλευρά της Λαμίας, εκτός πλάνων βρίσκεται ο τιμωρημένος Μπεχαράνο και ο Μπαχανάκ.
19:22
Επιστρέφουν για τον Ατρόμητο οι Γκάλο και Χαρίσης, ενώ εκτός αποστολής βρίσκονται οι τραυματίες Ταλόχα και Νάτσος.
19:17
Από την πλευρά τους, οι Φθιώτες θέλουν να γυρίσουν στα θετικά αποτελέσματα μετά την ήττα από τον ΠΑΟ στο ΟΑΚΑ.
19:16
Στο Περιστέρι οι «κυανόλευκοι» θέλουν να διατηρηθούν σε τροχιά επιτυχιών μετά το πρόσφατο διπλό επί της ΑΕΛ.
19:15
Ματς ανάμεσα σε δύο ομάδες που έχουν κοινούς στόχους.
Συνθέσεις – Διαιτητές
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ
Mέγιερι, Κιβρακίδης, Κατράνης, Ρισβάνης, Γούτας, Μάντσον, Χαρίσης, Ρόσα, Μανούσος, Ουγκράι, Βέλλιος.
Αναπ: Μανδάς, Μπαένα, Ανδρούτσος, Καχίλα, Γκάλο, Ούμπιντες, Γιακουμάκης.
ΛΑΜΙΑ
Καχριμάν, Ασίγκμπα, Βάντερσον, Αντέτζο, Πλιάτσικας, Σκόνδρας, Δημούτσος, Βασιλόγιαννης, Καραμάνος, Τιρόνε, Τουράμ.
Αναπ: Θεοδωρόπουλος, Βύντρα, Τζανετόπουλος, Ανάκογλου, Σάλιακας, Μπουλούλης, Ρόμανιτς.
Διαιτητικό team:
Διαιτητής: Κατσικογιάννης (Ηπείρου). Βοηθοί: Κολοσιώνης (Αιτ/νίας), Καλαμπόκης (Αιτ/νίας). 4ος: Μπακογιάννης (Αθηνών). VAR: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας). AVAR: Κωνσταντίνου (Πρέβεζας).