ΑΡΗΣ θ.-ΛΑΜΙΑ (live 1-0)

0

Καλησπέρα σας από τον ΛΑΜΙΑ FM-1 96,2.
Κοντά στην ομάδα μας και σήμερα,στο Κλεάνθης Βικελίδης στον αγώνα με τον Αρη Θεσσαλονίκης.
Για λόγους ανεξάρτητους της επιθυμίας μας η περιγραφή θα γίνει με την συνεργασία των συναδέλφων του Ραδιο Metropolis 95,5.
Τελικό σκορ. Άρης – Λαμία 1-0.
ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ 1-0
(Ματίγια) και Άρης – Λαμία 1-0: Ο Ισπανός εκτελεί το φάουλ, η μπάλα περνά από όλους, ο Σαράνοβ εκτιμά λάθος τη φάση, η μπάλα στα δίχτυα.Πρέπει να αδράνησε η άμυνα της Λαμίας
20:51
90+2′
Φάουλ του Ασίγκμπα στον Βαλεριάνο.
20:51
Διανύουμε το πρώτο εξ αυτών.
4 λεπτά καθυστερήσεων…
20:49
90′
Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Μπερτόγλιο δίνει τη θέση του στον Σκόνδρα.
20:48
88′
Ετοιμάζεται ο Σκόνδρας.
20:45
86′
Αλλαγή για τον Άρη. Ο Παυλίδης στη θέση του Μενέντεθ.
20:45
86′
Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Ασίγκμπα στη θέση του Καραμάνου.
20:44
85′
Ετοιμάζει τον Παυλίδη ο Παντελίδης.
20:43
83′
Ο Αντέτζο στο έδαφος μετά από διεκδίκηση της μπάλας με τον Γιουνές.
20:42
82′
Δύο διαδοχικά κόρνερ για τον Άρη. Αμφότερα ανεκμετάλλευτα.
20:40
Παίζει ανοιχτά έδρα ο ρέφερι του αγώνα… Ειδικά στον πειθαρχικό έλεγχο.
20:40
81′
Κίτρινη κάρτα στον Μπαράλες για διαμαρτυρίες.
20:40
80′
Φάουλ του Μπαράλες στη διεκδίκηση της μπάλας με τον Βαλεριάνο.
20:38
79′
Ο Ντιγκινί βγαίνει από αριστερά, κάνει τη σέντρα, ο Γιουνές στο πρώτο δοκάρι δεν μπορεί να σκοράρει.
20:37
78′
Σέντρα του Ντιγκινί από αριστερά, ο Σαράνοβ μπλοκάρει.
20:35
75′
Δύο ευκαιρίες στο δεύτερο ημίχρονο. Και οι δύο για τη Λαμία.
20:34
73′
O Άρης έχει πρόβλημα στην ανάπτυξη. Ούτε με την είσοδο του Γιουνές έχει αλλάξει κάτι.
Η Μεγάλη ευκαιρια του Μπαραλες

20:30
71’Ο Μπαράλες δεν μπορεί από κοντά να νικήσει τον Κουέστα. Προβολή, η μπάλα λίγο έξω από το δεξί δοκάρι της εστίας του Κουέστα.
20:29
70′
Σουτ του Μπερτόγλιο από μακριά, απελπιστικά άστοχο.
20:27
68′
Κόρνερ για τον Άρη. Το παραχωρεί ο Βάντερσον Σκαρντοβέλι.
20:27
68′
Σέντρα του Βασιλαντωνόπουλου από δεξιά, δεν μπορεί ο Μπαράλες να πιάσει την κεφαλιά.
20:25
66′
Ο Ματέο Γκαρσία προσπαθεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα από δεξιά, ο Σαράνοβ απομακρύνει σε κόρνερ.
20:24
64’Μεγάλη ευκαιρία για την Λαμία!!!
Ο Μπερτόγλιο κάνει το σουτ με το δεξί εντός περιοχής, ο Κουέστα εντυπωσιακά, όσο κι αποτελεσματικά, απομακρύνει σε κόρνερ.
20:23
64′
Αλλαγή για τη Λαμία. Ο Επστάιν στη θέση του Τομάς.
20:22
63′
Αλλαγή για τον Άρη. Ο Γιουνές στη θέση του Μαρτίνες.
20:21
62′
Κίτρινη κάρτα στον Βασιλαντωνόπουλο. Πέταξε την μπάλα προς τα πίσω, για να καθυστερήσει την εκτέλεση φάουλ.
20:20
61′
Τον Χαμζά Γιουνές ετοιμάζει ο Σάββας Παντελίδης.
20:19
60′
Ο Βαλεριάνος κάνει τη σέντρα από αριστερά, η μπάλα κοντράρει, αλλά ο Σαράνοβ ελέγχει τη φάση.
20:19
59′
Κίτρινη κάρτα στον Πλιάτσικα.
20:18
59′
Ο Πλιάτσικας κρατά τον Ντιγκινί.
20:18
59′
Ο Ιντζόγλου γυρίζει έξυπνα με το κεφάλι στον Κουέστα. Παραμόνευε ο Μπαράλες.
20:16
57′
Σουτ του Μπερτόγλιο με το δεξί εκτός περιοχής, ο Κουέστα με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει.
20:14
54′
Πολλές οι λάθος πάσες. Κακή η “χημεία” των Μενέντεθ – Ματίγια και Δημούτσου – Μπεχαράνο αντίστοιχα.
20:11 Out
53′: Μια σέντρα του Κωνσταντινίδη, άουτ… Ούτε τελική δεν είναι αυτή. Μόλις μία μετρά ο Άρης σε όλο το ματς μέχρι τώρα.
20:12
52′
Παραμένει πτωχό το θέαμα στο ματς.
20:11
51′
Ο Μαρτίνες άφησε για τον Γκαρσία, αλλά ο συμπατριώτης του δεν το αντιλήφθηκε.
20:08 Κίτρινη Κάρτα
50′: Κίτρινη στον Τομάς.
20:08
48′
Ο Πλιάτσικας σταματά με φάουλ τον Ντιγκινί.
20:06
47′
Φάουλ του Δημούτσου στον Ματίγια.
20:05
46′
Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου στο ματς.
20:02
Στους 3 βαθμούς Κελσίου η θερμοκρασία αυτή τη στιγμή.
19:49
Ημίχρονο στη Θεσσαλονίκη. Άρης – Λαμία 0-0.

Μπεχαράνο και Νίκο Μαρτίνες διεκδικούν την μπάλα. Αμφότεροι πρώην παίκτες του Παναιτωλικού:

19:48
45’+1′
Ένα το λεπτό του επιπρόσθετου χρόνου, το διανύουμε.
19:47
45′
Κόρνερ για τον Άρη.
19:45
43′
Σηκώθηκε ο Βολιβιανός μέσος.
19:45
43′
Ο Μπεχαράνο έμεινε στο έδαφος έπειτα από σύγκρουση με τον Μενέντεθ.
19:44
42′
Κόρνερ για τη Λαμία. Ο Βασιλαντωνόπουλος βγαίνει από δεξιά, ο Δεληζήσης παραχωρεί το κόρνερ.
19:43
41′
Λείπει η πολύ μεγάλη φάση από το ματς.
19:41
39′
Σέντρα του Μενέντεθ από αριστερά, ο Σαράνοβ δεν έχει πρόβλημα να μπλοκάρει.
19:39
37′
Κίτρινη κάρτα στον Ιντζόγλου.
19:39
36′
Ο Μπερτόγλιο κερδίζει το φάουλ στη μεσαία γραμμή από τον Ιντζόγλου.
19:37
35′
Φάουλ του Ματέο Γκαρσία στον Μπεχαράνο.
19:37
34′
Ανεβαίνει η Λαμία, παίζει πιο επιθετικά.
19:35
32′
Ο Τομάς περνά όποιον βρίσκει στη μεσαία γραμμή, δίνει στον Βασιλαντωνόπουλο, εκείνος κάνει τη σέντρα, αλλά κανείς συμπαίκτης του δεν βρίσκεται στην πορεία της μπάλας.
19:33
30′
O Μπερτόγλιο κερδίζει ακόμη ένα φάουλ από τον Κωνσταντινίδη.
19:31
29′
Χαμηλό το τέμπο στο ματς
19:29
26′
Φάουλ του Μπαράλες στον Ιντζόγλου.
19:28
24′
O Καραμάνος κόβει καθαρά την μπάλα, αλλά ο Μανούχος δείχνει φάουλ (θεωρώντας ότι έχει σταματήσει την μπάλα με το χέρι).
19:26
21′
Από την άλλη, η Λαμία κυνηγά με μακρινές μπαλιές τον Μπαράλες.
19:22
19′
Φάουλ του Πλιάτσικα στον Ντιγκινί.
19:21
18′
Πολλά φάουλ στη μεσαία γραμμή, ελάχιστο θέαμα.
19:19
15′
Μοιρασμένο το παιχνίδι ,δυναμικα διεκδικεί η Λαμία.
19:17
14′
Εκτελεί ο Ματίγια, ο Βέλεθ πιάνει την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, ο Σαράνοβ αποκρούει.
19:16
14′
19:15
13′
Αλλαγή (αναγκαστική) για τον Άρη. Ο Μενέντεθ στη θέση του Μπρούνο Γκάμα.
19:14
12′
Ο Βασιλαντωνόπουλος παίρνει φάουλ από τον Ντιγκινί.
19:14
11′
Κίτρινη κάρτα στον Μπερτόλιο για “θέατρο”. Προσπάθησε να πάρει πέναλτι.
19:13
11′
Έχει σηκωθεί ο Μενέντεθ για προθέρμανση.
19:12
9′
Στο έδαφος ο Μπρούνο Γκάμα. Λαμβάνει τη φροντίδα του ιατρικού επιτελείου.
19:10
8′
Ένα ακόμη φάουλ. Αυτή τη φορά στη μεσαία γραμμή, από τον Σκαρντοβέλι στον Μπρούνο Γκάμα.