ΑΕΛ – ΛΑΜΙΑ live FM-1 96,2 (0-3)

0

Καλησπέρα σας από το Studio του ΛΑΜΙΑ FM-1 96,2.
Ενόν δύσκολο αγώνα έχει στις 7μιση απόψε η ΛΑΜΙΑ κόντρα στην ανεβασμένη φέτος ΑΕΛ.
Ο ΛΑΜΙΑ FM-1 βρίσκεται στο γήπεδο της Λάρισας και στις 7μιση θα ξεκινήσει η ζωντανή μετάδοση του αγώνα.
Στην περιγραφή ο Θανάσης Μπαλής.
Μείνετε εδώ συντονισμένοι…

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΝΙΚΗ ΤΗΣ ΛΑΜΙΑΣ ΕΠΙ ΤΗΣ ΛΑΡΙΣΑΣ 0-3!!!!
4′ ο επιπλέον χρόνος
21:17
Φαίνεται πως Μόρας, τώρα, έχει ανοίξει διάλογο με τους οπαδούς της ΑΕΛ. Έχει πάει η ΑΕΛ και τους μιλάει.
21:17
90′ Στη θέση του Σκόνδρα ο Τζανετόπουλος για τη Λαμία
21:15
88′
Σουτ του Ουάρντα, καλό, αλλά ο Θεοδωρόπουλος το έβγαλε.
21:12
Φάουλ του Νούνιτς στον Σκόνδρα που βλέπει κίτρινη κάρτα
21:10
Αμύνθηκε η Λαμία.
21:10
83′
Κόρνερ για την ΑΕΛ.
21:08
Περνάει εκτός ο Καραμάνος, μέσα ο Τιρόνε για την Λαμία.
21:06
Δέκα λεπτά ακόμη για τα 90.
21:06
Στο έδαφος ο Μπέρτος καθώς καταλάθος τον χτύπησε ο Ρόμανιτς
21:04
77′ Προβολή του Νούνιτς μπλόκαρε ο Θεοδωρόπουλος
21:02
Η Λαμία, πλέον, δεν έχει να κυνηγήσει κάτι και έχει κλειστεί στο καρέ της, ροκανίζοντας το χρόνο.
ΤΡΙΤΟ ΓΚΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ
3-0 η Λαμία και πάλι με τον Σκόνδρα. Λάθος στην άμυνα της ΑΕΛ και οι φιλοξενούμενοι το εκμεταλλεύτηκαν πλήρως.
20:58
Ο Σετσέροβιτς δίνει τη θέση του στον Νούνιτς. Φουλ επίθεση η ΑΕΛ.
20:56
Η κατοχή στην ΑΕΛ που ψάχνει το γκολ για να μειώσει.
20:53
67′
Καλό σουτ από τον Μπούστος, σε κόρνερ ο Θεοδωρόπουλος.
20:52
Πίεση η ΑΕΛ, ουσία η Λαμία.
20:51
64′
ΓΚΟΛ! 2-0 η Λαμία με εκπληκτικό τελείωμα, φοβερό σουτ από τον Σκόνδρα.
ΔΕΥΤΕΡΟ ΓΚΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΛΑΜΙΑ 0-2
20:47
Δύο σουτ του Ουάρντα μέσα στην περιοχή, κόντραραν αμφότερα και τα δύο.
20:47
Κίτρινη στον Μπεχαράνο και νέο στημένο για την ΑΕΛ.
20:44
Στον φροντίση, τελικά, η κάρτα και όχι στον Γρηγορίου.
20:44
Κίτρινη κάρτα στον προπονητή Γρηγορίου για διαμαρτυρία.
20:43
56′
Τεράστια χαμένη στιγμή για την ΑΕΛ. Ο Στάνκοβιτς έφυγε καρφί στην περιοχή της Λαμίας από στημένη φάση, αλλά ο παίκτης των γηπεδούχων δεν έπιασε το σουτ όπως έπρεπε και έστειλε την μπάλα άουτ.
20:40
53′
Στο έδαφος ο Πλιάτσικας που κρατάει το πρόσωπό του και σφαδάζει από τον πόνο. Σε μονομαχία με τον Ντάουντα.
20:37
Έχει μπει δυνατά η ΑΕΛ, αναζητώντας ρήγματα στην άμυνα της Λαμίας. Κάνουν λάθη όμως οι παίκτες του Γρηγορίου.
20:34
Προσπάθεια για επίθεση από τον Ουάρντα, όμως ο Αιγύπτιος ήταν οφσάιντ.
20:33
Άρχισε το β’ μέρος με στημένη φάση για την ΑΕΛ.
20:33
Εκτός πέρασαν οι Μιλοσάβλιεβιτς και Μπράλιτς.
20:33
Με 4-3-3 η ΑΕΛ και τους Ασούμπρε, Μπούστος στο γήπεδο.
20:32
Δύο αλλαγές για την ΑΕΛ.
20:32
Όλα έτοιμα για την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.
20:16
Ημίχρονο
στη Λάρισα και πάλι μαζί σας σε λίγο για το β’ μέρος. Μείνετε συντονισμένοι.
20:16
Ολοκληρώνεται και το ένα λεπτό των καθυστερήσεων.
20:14 Corner
44′: Κόρνερ για την ΑΕΛ από τα αριστερά, περνά ανεκμετάλλευτο.
20:11
41′
Κίτρινη στον Κάτσε για θέατρο.
20:10 Ο Ρόμανιτς γύρισε ωραία μέσα στην περιοχή της ΑΕΛ για τον Τουράμ που με δυνατό σουτ έγραψε το 1-0 για τους φιλοξενούμενους στην δεύτερη ευκαιρία τους στην αναμέτρηση
39΄ΓΚΟΟΟΟΛ για την ΛΑΜΙΑ!!
20:08
38′
Πολύ καλή στιγμή για την Λαμία. Ο Ρόμανιτς μπήκε στην περιοχή, γύρισε την μπάλα στον Τουράμ, αλλά ο δεύτερος δεν έκανε καλό σουτ. Μπλόκαρε ο Κρίστινσον.
20:03
34′
Σουτ του Δημούτσου, δυνατό κι αυτό, αλλά άστοχο επίσης.
20:03
33′
Πολύ δυνατό σουτ του Μπέρου, αλλά άστοχο πάνω από την εστία.20:00
Χέρι ήταν τελικά από τον παίκτη της ΑΕΛ.
20:00
Επιθετικό φάουλ από τον Μπράλιτς είδε ο διαιτητής.
20:00
30′
Νέο κόρνερ για την ΑΕΛ.
19:57
Αυτή τη φορά ο Ουάρντα πήρε την κεφαλιά, όμως ήταν αδύναμη για να ενοχλήσει τον αντίπαλο κίπερ.
19:57
Κι άλλο κόρνερ για τους γηπεδούχους.
19:57
27′
Κόρνερ για την ΑΕΛ, το πήρε ο Κάτσε.
19:55
Δεν ήταν καλή η εκτέλεση του Κάτσε, στη συνέχεια ο Ουάρντα ζήτησε πάλι φάουλ, αλλά ο ρεφ δεν του το έδωσε.
19:55
25′
Κερδίζει φάουλ ο Ουάρντα και ξεσηκώνει τον κόσμο.
19:53
Πιέζει η ΑΕΛ με συνεχόμενες σέντρες του Μπέρτου, απόκρουσαν οι αμυντικοί της Λαμίας.
19:52
Κακή εκτέλεση, έβγαλε την άμυνα η ΑΕΛ.
19:51
21′
Φάουλ σε καλή θέση, πλάγια της περιοχής κέρδισε ο Τουράμ.
19:49
Σηκώθηκε ο Ουάρντα και δείχνει ΟΚ να συνεχίσει. Δεν πάτησε καλά ο Αιγύπτιος στο πέσιμο πάνω.
19:48
Πέσιμο του Ουάρντα στην περιοχή, συνεχίζεται το ματς
19:47
17′
Ο Κάτσε μέχρι στιγμής δεν πατάει καλά, έχοντας χρεωθεί λάθος μεταβιβάσεις
Πολλά τα λάθη και από τις δύο ομάδες.
19:44
Καλά κλεισμένος ο Ουάρντα, πέφτουν δύο πάνω του όταν παίρνει την μπάλα και λογικό είναι.
19:43
Λάθος του Κάτσε που δεν βρήκε με την πάσα του τον Στάνκοβιτς.
19:42
Πιο προσεκτικές, τώρα, οι δύο ομάδες.
19:40
Σύγχυση στην περιοχή της ΑΕΛ, έδιωξε σε πλάγιο ο Μόρας.
19:39
9′
Φάουλ του Στάνκοβιτς στον Σκόνδρα.
19:38
8′
Κεφαλιά του Ουάρντα, εύκολη υπόθεση για τον Θεοδωρόπουλο.
19:35
Μια πάσα του Ουάρντα στην περιοχή, κόπηκε.
19:34
Δυνατό κλέψιμο του Σκόνδρα στον Ουάρντα, ο διαιτητής άφησε το ματς να συνεχιστεί.
19:33
Η ΑΕΛ ελέγχει την κατοχή της μπάλας και επιχειρεί να βγει σε οργανωμένη επίθεση.
19:31
Ωραίο κόψιμο του Μόρα στον Ρόμανιτς που προσπάθησε να κάνει την Λαμία επικίνδυνη νωρίς στο ματς.
19:30
1′
Σέντρα στο παιχνίδι μας
Οι γηπεδούχοι θέλουν οπωσδήποτε τους βαθμούς της νίκης γιατί μετά από μια ευνοϊκή γιαυτούς συγκυρία, καλοβλέπουν την “εγκατάσταση” τους στην τρίτη θέση της βαθμολογικής στήλης αν νικήσουν σήμερα την Λαμία.
Όμως οι φιλοξενούμενοι θα τα “δώσουν” όλα, γιατί μια νίκη απόψε στην Λάρισα θα αναπτερώσει το ηθικό παιχτών και φιλάθλων, θα δώσει φτερά και απτή ελπίδα παραμονής.
Στο μεταξύ θόρυβος ξέσπασε μετά την πληροφορία ότι ο μεγαλομέτοχος της Λαμίας Πανουργιάς Παπαϊωάννου, σε περίπτωση νίκης, θα ανταμείψει τους παίχτες του με πριμ 40.000 ευρώ.
Αυτό προκάλεσε την έντονη αντίδραση του μεγαλομετόχου της Λάρισας Αλέξη Κούγια ο οποίος χαρακτήρισε ουτοπική μια τέτοια προοπτική, γιατί όπως ανέφερε δεν υπάρχει καμιά περίπτωση η Λαμία να νικήσει στην έδρα της την Λάρισα και αντέκρουσε με αντιπροσφορά 30.000 ευρώ στους παίχτες του για την ισοπαλία στο Αγρίνιο και αν νικήσουν την Λαμία!
Όμως η αλήθεια είναι ότι επισήμως καμιά από τις δύο ΠΑΕ δεν εξέδωσε γραπτή ανακοίνωση για πριμ ένθεν κακείθεν!
Οι αποστολές
Ο Ακης Μάντζιος με τον δικό του ρυθμό, σχεδιάζει έναν προς έναν τους αγώνες της Λαμίας και αν κρίνουμε από τον νικηφόρο αγώνα με την ομάδα του Βόλου, φαίνεται ότι η ταχτική του έχει αποτελέσματα, ίσως αυτό το δούμε και απόψε και οι γαλάζιοι επιστρέψουν έχοντας στις αποσκευές τους τους τρεις βαθμούς της νίκης.
Σε μια τέτοια περίπτωση θα τύχουν ενθουσιώδους υποδοχής στην Λαμία.

ΛΑΜΙΑ
Θεοδωρόπουλος, Κατσίκας, Αντέτζο, Τζανετόπουλος, Πλιάτσικας, Σκόνδρας, Βύντρα, Βάντερσον, Μπαχανάκ, Σάλιακας, Ασίγκμπα, Βασιλόγιαννης, Μπεχαράνο, Ανάκογλου, Δημούτσος, Μπουλούλης, Τουράμ, Τιρόνε, Καραμάνος, Ρόμανιτς.

Από την άλλη ο Μιχάλης Γρηγορίου βλέποντας ότι ο ΟΦΗ το Σάββατο ηττήθηκε από τον ΠΑΟΚ και χθες η Ξάνθη αρχικά δυσκολεύτηκε να καταβάλει τον Πανιώνιο στα Πηγάδια και λίγο αργότερα η ΑΕΚ έχανε από τον Παναθηναϊκό, με ενδεχόμενη νίκη σήμερα ξεπερνάει και τις τρεις ομάδες και θα βρεθεί πίσω από Ολυμπιακό, ΠΑΟΚ!.