ΑΕΚ – ΛΑΜΙΑ: 2-0

0

Καλησπέρα σας από το Studio του ΛΑΜΙΑ FM-1 96,2.
Πάντα κοντά στην Λαμία μας και σήμερα στις 7 και τέταρτο αρχίζει ο αγώνας πρωταθλήματος στο ΟΑΚΑ μεταξύ της ΑΕΚ και της Λαμίας στα πλαίσια της 3ης αγωνιστικής του φετινού πρωταθλήματος της Super League 1 Κατηγορίας.
Στο ΟΑΚΑ βρίσκεται ο συνεργάτης μας Απόστολος Παπαδάκης για την περιγραφή του αγώνα.
Stay tuned …
21:14
Ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση στο Ολυμπιακό Στάδιο. Η ΑΕΚ νίκησε εύκολα 2-0 την Λαμία και δείχνει ότι έχει πάρει τα πάνω της.
21:11
Παίζουμε το δεύτερο από τα τρία λεπτά των καθυστερήσεων.
21:10 Καθυστερήσεις
Συμπληρώθηκαν τα 90′, τρία λεπτά οι καθυστερήσεις…
21:08
Τρία λεπτά ακόμα χωρίς τις καθυστερήσεις.
21:04
85′
Μέσα ο Μπουλούλης, έξω ο Δημούτσος. Τρίτη αναγκαστική αλλαγή για τη Λαμία.
21:04
84′
Τρομερό σουτ του Βέρντε, έδιωξε εντυπωσιακά ο Βελλίδης. Θα ήταν φοβερό αυτό το γκολ αν έμπαινε.
21:00
Οδεύουμε προς τη λήγη τη αναμέτρησης. Έχει ρίξει και η ΑΕΚ τις ταχύτητές της, αφού και η Λαμία δεν προσπαθεί καθόλου να βγει μπροστά και προσέχει να μην δεχθεί τρίτο γκολ.
20:55
76′
Ο Κρστίτσιτς δίνει τη θέση του στον “Γαλανό”.
20:54
Άλλη μία αλλαγή θα κάνει η ΑΕΚ με τον Γαλανόπουλο να μπαίνει στο ματς.
20:51 Απόκρουση
72′: Αδύναμο σουτ Βασιλόγιαννη από τα αριστερά, η μπάλα ίσα που φτάνει στον Μπάρκα, που τη μαζεύει.
20:51
71′
Αλλαγή για την ΑΕΚ. Περνάει εκτός ο Ζεράλντες που χειροκροτείται με τον Βέρντε να παίρνει τη θέση του.
20:48
68′
Κίτρινη στον Λιβάγια για φάουλ σε μονομαχία με τον Σάλιακα.
20:44
65′
Εκτός ο Ρόμανιτς, μέσα ο Τουράμ είναι η δεύτερη αλλαγή της Λαμίας.
20:43
63′
Αλλαγή για την ΑΕΚ. Πράγματι ο Αλμπάνης δίνει τη θέση του στον Κλωναρίδη.
20:43
20:41
Εάν συνεχίσει η ΑΕΚ σε αυτό το ρυθμό θα βρει και τρίτο γκολ. Ο Κωστένογλου θα κάνει και αλλαγή σε λίγο, καθώς θα περάσει στο ματς τον Κλωναρίδη μάλλον στη θέση του Αλμπάνη.
20:37
Όλα καλά. Συνεχίζεται το ματς.
20:36
Ο Λόπες σηκώθηκε. Οι άλλοι δύο παραμένουν κάτω.
20:36
57′
Τρεις παίκτες στην περιοχή της ΑΕΚ είναι πεσμένοι στο έδαφος. Μπάρκας, Λόπες και Βασιλόγιαννης. Ο κίπερ της Ένωσης έριξε τους δύο, χτύπησε και ο ίδιος.
20:33
Η ΑΕΚ στο ίδιο μοτίβο με το πρώτο ημίχρονο. Ελέγχει το ρυθμό και γυρίζει τη μπάλα, αναζητώντας και τρίτο γκολ.
20:29
49′
Φοβερό σουτ του Κρστίτσιτς, δύσκολη επέμβαση του Βελλίδη.
20:25
46′
Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.
20:06
45+2′
ΓΚΟΛ! 2-0, λοιπόν, η ΑΕΚ αφού το γκολ του Βράνιες με προβολή μετράει. Δεν ήταν εκτεθειμένος ο Βόσνιος αμυντικός κατόπιν συνεννόησης με το VAR.
20:05
45+2′
Σκοράρει η ΑΕΚ με τον Βράνιες, έπειτα από χτύπημα φάουλ του Λιβάγια με τον διαιτητή σε πρώτη φάση να δείχνει οφσάιντ.
20:01
44′
Καλή σέντρα του Λόπες, έπιασε την κεφαλιά ο Γιακουμάκης με τον Βελλίδη να μπλοκάρει.
19:59
Η Λαμία, τώρα, προσπαθεί να πιέσει ψηλότερα την ΑΕΚ.
19:58
Η ενέργεια του Λιβάγια στο γκολ της ΑΕΚ είναι πραγματικά εξαιρετική. Έστειλε τη μπάλα σε τέτοιο σημείο, έπειτα από ντρίμπλες, που το λάθος των αμυντικών είναι σχεδόν βέβαιο.
ΑΥΤΟΓΚΟΛ ΤΗΣ ΛΑΜΙΑΣ!
19:56
37′
ΓΚΟΛ! 1-0 ΑΕΚ με τον Λιβάγια να μοιράζει στην περιοχή με εξαιρετικό τρόπο, τον Πλιάτσικα να μπερδεύεται και στην προσπάθειά του να διώξει τη μπάλα, παραβίασε την εστία της ομάδας του.
19:54 Goal
37′: ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ!
19:54
36′
Έξω ο Μπεχαράνο λόγω τραυματισμού και τη θέση του παίρνει ο Βασιλόγιαννης.
19:50
Μικρή διακοπή, έχει χτυπήσει ο Μπεχαράνο… Βγαίνει υποβασταζόμενος… Αρχίζει εκ νέου το ματς, με δέκα προσωρινά η Λαμία.
19:53
35′
Όλη η Λαμία πίσω από τη σέντρα με την ΑΕΚ να επιμένει.
19:49
Πάλι δεν πήρε η ΑΕΚ κάτι από το κόρνερ.
19:49
31′
Σουτ του Λιβάγια, κόντραρε η μπάλα και κόρνερ.
19:47
29′
Σουτ του Λόπες από μακριά, ασταθής επέμβαση του Βελλίδη και στην επαναφορά ο Αλμπάνης σούταρε άουτ.
19:45
27′
Ο Καραμάνος πιάνει εντυπωσιακό εναέριο σουτ, όμως δεν βρήκε στόχο. Τρομερή έμπνευση.
19:45
27′
Κόρνερ για την Λαμία, το πρώτο των φιλοξενούμενων.
19:42
Πιέζει η ΑΕΚ, αλλά η Λαμία είναι καλά κλεισμένη στα μετόπισθεν.
19:40
22′
Στο τέταρτο κόρνερ της ΑΕΚ στη βραδιά απείλησε με κεφαλιά του Βράνιες, δεν βρήκε στόχο όμως ο Βόσνιος.
19:37
Έχει δίκιο ο διαιτητής, δεν υπήρξε παράβαση.
19:37
19′
Πέφτει ο Ζεράλντες στην περιοχή, παίξτε λέει ο Μανούχος.
19:37
19′
Πέφτει Ζεράλντες στην περιοχή, παίξτε λέει ο Μανούχος.
19:36
18′
Φάουλ του Οικονόμου πλάγια δεξιά της εστίας του Μπάρκα.
19:35
17′
Καλή η εκτέλεση από τον Σάλιακα, μπλόκαρε ο Μπάρκας.
19:34
Και φάουλ για την Λαμία στο σημείο που έγινε η φάση.
19:33
16′
Κίτρινη στον Βράνιες για χτύπημα στον Ρόμανιτς.
19:32
Πάει να δει τη φάση ο Μανούχος.
19:31
Ο ρεφ Μανούχος μιλάει με τον Τζήλο που είναι στο VAR για τη φάση Ρόμανιτς – Βράνιες.
19:30
Διακοπή στο ματς επειδή ο Ρόμανιτς βρήκε στο έδαφος μετά από μονομαχία με τον Βράνιες.
19:29
Σύγχυση στην περιοχή της Λαμίας, έδιωξαν τελικά οι αμυντικοί.
19:29
11′
Ένα ακόμη κόρνερ για την ΑΕΚ, από δεξιά αυτό.
19:28
10′
Ο Λόπες πέρασε τη μπάλα στην περιοχή με τον Αλμπάνη να επιχειρεί το ψαλίδι που ήταν εύκολη υπόθεση εν τέλει για τον Βελλίδη.
19:27
Όλες οι επιθέσεις της ΑΕΚ από τ’ αριστερά με τον Αλμπάνη.
19:26
Ο Αλμπάνης κέρδισε το τρίτο κόρνερ της ΑΕΚ, ωστόσο ο διαιτητής θεώρησε ότι η μπάλα βρήκε πάλι στον εξτρέμ της Ένωσης και του το αρνήθηκε.
19:24
Εκτέλεση ο Ζεράλντες το κόρνερ, αλλά ο Βελλίδης μπλόκαρε.
19:22
4′
Σουτ από μακριά του Μπακάκη, άουτ η μπάλα. Αξίζει να σημειωθεί ότι ο αγωνιστικός χώρος δεν είναι σε καλή κατάσταση. Η μπάλα αναπηδά συνεχώς.
19:21
Δεν πήρε κάτι η Ένωση από το κόρνερ, αλλά σύντομα η κατοχή επέστρεψε στους κιτρινόμαυρους.