Ήττες για Έσπερο και Λοκρό στο μπάσκετ!

0

Ηττήθηκε από την Γέφυρα Θεσσαλονίκης ο Έσπερος Λαμίας με σκορ 86-66, η διακύμανση του σκορ στα δεκάλεπτα: 19-11, 42-35, 65-48, 76-66.
Οι ελπίδες για πιθανή νίκη εναποτίθενται στον επόμενο αγώνα που θα διεξαχθεί στην Λαμία με αντίπαλο την δεύτερη στην βαθμολογία Δόξα Λευκάδας.
Ατυχος και ο ΛΟκρός Αταλάντης που αγωνίστηκε στην Αθήνα με την ομάδα του Παπάγου και έχασε με σκορ 80-70.
Τα δεκάλεπτα 23-10, 38-28, 57-49, 80-70
Επόμενος αγώνας στην Αταλάντη με αντίπαλο τον Πρωτέα Βούλας που βρίσκεται στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας.
Όλα τα αποτελέσματα
Βορράς
Σάββατο 23/11

Πολύγυρος – Μαχητές-Πειραματικού 61-60

Κυριακή 24/11

ΚΑΟΧ – Στρατώνι 77-79
Πρωτέας Γρεβενών – Κομοτηνή 86-79
ΧΑΝΘ – Ευκαρπία 49-64
Αίας Ευόσμου – Ερμής Λαγκαδά 70-71
ΠΑΣ Γιάννινα – Φάρσαλα 62-55
Δόξα Λευκάδας – Καβάλα 74-70
Γέφυρα – Έσπερος Λαμίας 86-66

Τα φύλλα αγώνα:

ΚΑΟ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ – ΣΤΡΑΤΩΝΙ 77-79
Δεκάλεπτα: 15-21, 31-38. 49-57, 77-79
Διαιτητές: Παγώνης – Τσουμαχ’ιδης – Μαραμής
ΚΑΟ Χαλκιδικής (Παναγιωτόπουλος, Αρίστος): Σερέτης, Σμυρλής, Φιλοξενίδης Κ., 27 (5), Αλτίνης 1, Φιλοξενίδης Ι. 9 (1), Βρασταμήνος, Βλαγκόγιας 9, Τογανίδης 6, Κωνσταντινίδης 12, Ζαχαρής 10 (1), Γεωργίου 3 (1) Σακκοράφας
Στρατώνι (Μύθου): Ψευτογκάς, Χαλάτσης 1, Κυριλής 16 (2) , Καραδήμας, Φώτογλου 18 (3), Σαμαράς 6 (2), Ιατριδης, Κασούρας 2, Δασκαλόπουλος 36, Κατάνος

ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ – ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ 70-71
Δεκάλεπτα: 20-22 36-40 53-57 70-71
Διαιτητές: Θεοδώρου- Φουντζήλας-Σαρακενίδης
Αίας Ευόσμου (Γυμνόπουλος): Μπρούκς 9(3), Καπινιάρης15(2), Μπαλτζόπουλος12 (3), Ζώτος 16, Κατσαούνης 6, Πετανίδης 3(1), Σεκαδάκης 2, Πουλιανίτης 7, Περιστεράκης, Λαζαρίδης
Ερμής Λαγκαδά (Κυρούδης): Μπακάλης, Μήνου 2, Αποστολίδης 4, Μάρουσιτς 24(3), Ελευθεριάδης 4, Σιώπης 7(1), Θεοδωρίδης 8, Χριστοδούλου 6, Παρίτσης 13(1), Πλιούκας 3(1).

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΦΑΡΣΑΛΑ 62-53
Δεκάλεπτα: 23-10, 37-27, 51-41, 62-53
Διαιτητές: Λόρτος-Αγραφιώτης Τζ.-Τζιοπάνος Γ.
ΠΑΣ Γιάννινα (Κωστόπουλος): Νίκας, Ντόβας 15(2), Μαυρογιάννης 13(2), Καραγκιολίδης 8, Ναούμης 2, Μάντζιος 3, Πάτρας 6, Κωστούλας, Μανάκας 15, Τσίρμπας-Αναγνώστου
Φάρσαλα (Γιασσάρης): Παπαχρήστος 11, Τσούμας 4, Βρεττάς, Πεταλωτής 14, Μούλας 7, Δέσπος 11, Τσούκας 6(2).

ΧΑΝΘ – ΕΥΚΑΡΠΙΑ 49-64
Δεκάλεπτα: 12-16, 25-34, 36-51, 49-64
Διαιτητές: Λουλουδιάδης-Γραικός-Βασιλόπουλος
ΧΑΝΘ (Ζαφειρούδης): Βαζούκης 9 (3), Στεφανίδης, Απαζίδης, 8, Μπαλάσκας, Κουτουξίδης 17 (2), Καραγεωργίου, Τσιριλάκης, Λογοθέτης 3, Μαργαριτόπουλος 3 (1), Μερμήγκης 9 (1)
Ευκαρπία (Νίκου): Χαρτόπουλος 5 (1), Τουλούπης 2, Βαρίτης 3 (1), Κιούρκας 2, Χατζημιχαηλίδης, Χολέβας 4, Ουλουσίδης 11 (1), Απιδόπουλος 3, Πλεξίδας 23 (2), Περδάρης 3 (1), Γκαβέζος 8 (2)

ΓΕΦΥΡΑ – ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ 76-66
Δεκάλεπτα: 19-11, 42-35, 65-48, 76-66
Διαιτητές: Δημάδης-Ντούρας-Ζαχαριάδης
Γέφυρα (Μελετιάδης): Μπέγος 9, Ματενίδης 2, Μάρτζος 13 (2), Αποστολίδης 17 (3), Τζουβάρας 2, Κιουρτζίδης 4, Ονάσογλου 18 (2), Μασάδης 4, Τσακαλέρης 7, Κοτσάνος 10, Παπαδόπουλος, Κολοκοτρώνης.
Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Γκόντγουιν 7 (1), Μούτσα 11 (1), Στογιάνοβιτς 17 (3), Ρουμελιώτης 12 (2), Παπανικολάου, Φύκας, Τσιμίδης 1, Δαχρετζής 13 (3), Γκιρίτσης 2, Μαντζούκας 3 (1)

ΠΡΩΤΕΑΣ ΓΡΕΒΕΝΩΝ – ΚΟΜΟΤΗΝΗ 87-79 (67-67 κ.δ.)
Δεκάλεπτα: 15-12, 33-31, 48-53, 67-67 (κ.αγ), 87-79
Διαιτητές: Ταρενίδης Στ.-Σιταρίδης-Δέλλας
Πρωτέας Γρεβενών (Μουρουζίδης): Τζιουβάρας, Σισμάνης 2, Μαλούτας 23 (5), Μιχαηλίδης 13 (2), Βλάχος 9. Μπέσσας 4, Τακίδης 5(1), Μαλιούρας 6, Μακρής 5 (1), Πεχλιβανίδης 6(2), Κλωναράς 14(1),Συλλάκος.
ΓΑΣ Κομοτηνή (Λεμονίδης): Λεπτοκαρίδης 23(2), Μαστροδημήτρης 8, Παλάσκας 15 (5), Λεχούδης 5, Κουτσοβασίλης 15 (4), Παπανδρεόπουλος 1 , Χαλίλ 1, Τσούμπρης , Καρκατσέλης, Σπέντζος 11(1),Γκουζελίδης ,Κάλτσος .

ΔΟΞΑ ΛΕΥΚΑΔΑΣ – ΚΑΒΑΛΑ 74-70
Δεκάλεπτα: 18-16, 37-39, 61-56, 74-70
Διαιτητές: Κοϊμτζόγλου-Σελεβός-Αγραφιώτης Γρ
Δόξα Λευκάδας (Ζαφειρούδης): Αργύρης, Βακουφτσής 18, Τσιαβές 19 (1), Βαγενάς 2, Σταματέλος 3 (1), Χρύσης 14 (1), Αναγωνστόπουλος Γ. 11, Αναγωνστόπουλος Χ. 5 (1)
Καβάλα (Πενταζίδης): Λαμπρόπουλος 17 (4), Σαββίδης 1, Αδαμόπουλος 9 (1), Αθανασιάδης 11 (2), Αμπαράς 10 (2), Φλιάτης 9 (11), Ντάλος 2, Τεπετίδης 11 (2), Δοξάκης, Πιεβάλτισα.

Η επόμενη αγωνιστική (9η, 1/12)

Ευκαρπίας – Αίας Ευόσμου
Ερμής Λαγκαδά – Πολύγυρος
Μαχητές Πειραματικού – ΚΑΟΧ
Στρατώνι – ΠΑΣ Γιάννινα
Φάρσαλα – Γέφυρα
ΓΑΣ Κομοτηνή – ΧΑΝΘ
Καβάλας – Πρωτέας Γρεβενών
Έσπερος Λαμίας – Δόξα Λευκάδας

Η Βαθμολογία (Σε 8 αγώνες):

1. ΠΑΣ Γιάννινα 16 (8-0)
2. Δόξα Λευκάδας 15 (7-1)
—————————————–
3. Φάρσαλα 14 (6-2)
4. Καβάλα 13 (5-3)
5. Πολύγυρος 13 (5-3)
6. Ερμής Λαγκαδά 13 (5-3)
7. Ευκαρπία 13 (5-3)
8. ΧΑΝΘ 12 (4-4)
9. Πρωτέας Γρεβενών 12 (4-4)
10. Γέφυρα 11 (3-5)
11. Αίας Ευόσμου 11 (3-5)
12. Μαχητές-Πειραματικού 11 (3-5)
———————————————
13. Στρατώνι 11 (3-5)
14. Κομοτηνή 10 (2-6)
15. Έσπερος Λαμίας 9 (1-7)
16. ΚΑΟΧ 8 (0-8)

Νότος
Μαρούσι – Αιγάλεω 102-73
ΚΑΟ Μελισσίων – Έσπερος 69-73
ΝΕ Μεγαρίδος – Δούκας 75-52
Μανδραϊκός – Ιωνικός ΝΦ 78-60
Πρωτέας Βούλας – ΟΦΗ 61-49
Παπάγου – Λοκρός Αταλάντης 80-70
Πεντέλη – Πανελευσινιακός 68-74
Εθνικός – Πανερυθραϊκός 84-95

Τα φύλλα αγώνα:

ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ-ΟΦΗ 61-49
Δεκάλεπτα: 12-7, 26-23, 45-33, 61-49,
Διαιτητές: Παντελίδης-Ντάνος-Μακρόπουλος
Πρωτέας Βούλας (Ταυρόπουλος): Παπαπέτρου 4, Μόρφης, Πολιτόπουλος 8 (2), Πετς 12 (1), Ματσάγγος 2, Παναγιωτίδης 10 (2), Σκουλούδης 4, Φιλίππου Α. 2, Δενδρινός 10, Κυριλής 9 (1), Φιλιππου Χ.
ΟΦΗ (Ράλλης): Τζατζόγλου 5 (1), Μπουρμάρης 1, Καραδολάμης 8, Πάλλης 2, Λιανός 13 (2), Αγαπιάδης 14 (2), Καραθωμάς 2 , Κριθινάκης 4 (1).

ΝΕ ΜΕΓΑΡΙΔΟΣ – ΔΟΥΚΑΣ 75-52
Δεκάλεπτα: 16-11, 45-24, 60-35, 75-52
Διαιτητές: Σκαλτσής-Λαζαρίδης-Τεφτίκης
ΝΕ Μεγαρίδος (Μάνταλος): Λάκκας 7, Κοντόπουλος 2, Σπυρόπουλος, Ψαρόπουλος 8, Κατσουλάκος 10 (3), Παπαντωνάκος 6, Σάλεχ 8 (1), Κασπίρης 10 (2), Βούρτσης 4, Μαλούκος 10, Λούκας 4, Οικονομόπουλος 6
Δούκας (Αγγέλου): Σεργιένκο 8, Αρσενικός, Σακελλαρίου 4 (1), Ζαραϊδώνης 6, Γραμματικός, Ζαρκαδούλας 6 (2), Γκίνης 8 (2), Μαράντος 18 (2), Κορκοντζέλος, Λαγός 2, Τζέμης

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ 78-60
Δεκάλεπτα: 19-13, 35-24, 49-41, 78-60
Διαιτητές: Αναστασίου-Ουσταμπασίδης-Γεράνιος
Μανδραϊκός (Κατσούνης): Χάνιας-Πανταζής 4, Γεωργίου 3, Παπανικολάου, Λυτόπουλος 9, Καραμπάτσος 6, Σκούφης 15 (4), Μαρούγκας, Ροδοστόγλου 21, Τσιάκος 6, Βεσκούκης 11 (1), Μαγιντόμπε 2, Γκουαλτιέρι 1
Ιωνικός ΝΦ (Σταθούλης): Παπανδρέου 3, Καρβούνης 2, Περδικάρης 11 (1), Παλαιοχωρίτης 21 (1), Γερονίκος, Πρισκομάτης, Βαφιάς 2, Δουρούντος, Κοντός, Μαντζιώρης 15 (1), Γιαννίκος 6

ΜΑΡΟΥΣΙ – ΑΙΓΑΛΕΩ 102-73
Δεκάλεπτα: 24-20, 62-32, 86-55, 102-73
Διαιτητές: Ραχιώτης-Μπούκας-Γρίβα
Μαρούσι (Σκαραφίγκας): Διαμαντόπουλος, Λάππας 26 (2), Μπακέας Γ., Ξυδάς 14 (3), Σουρλής 3 (1), Μπακέας Θ. 4 (1), Κανέλλης 15 (2), Λιούνης, Γιαννόπουλος 6 (1), Γκαγκαλούδης 25 (3), Παπαγεωργόπουλος 6, Δούκας 3
Αιγάλεω (Λιόγας): Κυριακόπουλος 16 (4), Τσαμπής 8, Αγγελόπουλος, Καράβολας 11 (2), Κούρτης 3, Οικονομόπουλος Κ. 5 (1), Μαρίνος 7 (1), Νικολακάκος 2, Τσαμπής 2, Γεωργιάδης 2, Δόξας 17, Οικονομόπουλος Α.

ΠΕΝΤΕΛΗ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 68-74
Δεκάλεπτα: 17-11, 36-31, 56-46, 68-74
Διαιτητές: Κωνσταντινόπουλος-Ζιώγας-Σκουλαρίκης
Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Μπουργάνος 5 (1), Ευαγγελούλης, Ντιμπ 13 (2), Κούσουλας 9 (1), Καρούζος 15 (2), Μπέλη 4, Κουκάκης, Μπίγκος 5 (1), Σαλτουρίδης, Τάγαρης 15, Φωτόπουλος 2, Πανέτης
Πανελευσινιακός (Καραχάλιος-Βούλγαρης): Μπάλας 11 (2), Δρακωτός, Καράμπελας, Κεφαλάς Κ.Α. 3, Κεφαλάς Κ. Β. 6, Σταθόπουλος 9, Πετρογιάννος, Κατσανεβάκης, Παπαδιονυσίου 16 (1), Κρασάκης, Αναγνωστόπουλος 6, Ψαρόπουλος 23 (2)

ΚΑΟ ΜΕΛΙΣΣΙΩΝ – ΕΣΠΕΡΟΣ 69-73
Δεκάλεπτα: 26-24 Β’: 43-40 Γ’: 56-56, 69-73
Διαιτητές: Στρέμπας-Σπυρόπουλος-Κοτσώνης
ΚΑΟ Μελισσίων (Δάγλας): Κυπαρίσσης, Στεργίου 3 (1), Κρανιάς, Οικονομόπουλος 12 (2), Ζαραϊδώνης 11 (1), Τοπάλι 4, Παπαφλωράτος 12 (1), Ζήρος 3, Καραβανάς 4, Καραχάλιος 10, Βασιλόπουλος 10 (2)
Έσπερος (Μάντζαρης): Καπώνης 9, Αγγελόπουλος 3 (1), Θεοδοσίου 9 (3), Ντακούλιας 12, Χαρούνι Κλ 10, Ευστρατίου 12, Χαρούνι Ν. 7, Ματαλιωτάκης 11, Βάρσος, Χατζηκίδης, Γκαϊτάσοφ, Γεωργιάδης

ΠΑΠΑΓΟΥ – ΛΟΚΡΟΣ ΑΤΑΛΑΝΤΗΣ 80-70
Δεκάλεπτα: 23-10, 38-28, 57-49, 80-70
Διαιτητές: Χαλαμπαλάκης-Καρπάνος-Κώτσου
Παπάγου (Διαμαντόπουλος): Παπαζήσης, Κώτσης, Τρίχας 3 (1), Κυρίτσης 18 (2), Χρυσός 15 (2), Καρακατσάνης, Ρεγκούζας, Ψαθάς 26 (1), Αγγελόπουλος 2, Σοφρωνάς 12 (1), Τσιτσιγιάννης 4, Μπασδέκης
Λοκρός Αταλάντης (Ζαρανικόλας): Φωτητζόγλου 12, Παπαπέτρος 5 (1), Αντωνόπουλος, Μπολμάτης 3 (1), Μάτος Αν 20, Μάτος Αγγ 8 (2), Ψάλτου 22

Η βαθμολογία (Σε 8 αγώνες):
1. Παπάγου 14 (6-2)
2. Έσπερος 14 (6-2)
—————————————-
3. Μεγαρίδα 14 (6-2)
4. Μαρούσι 13 (5-3)
5. Πανελευσινιακός 13 (5-3)
6. Αιγάλεω 13 (5-3)
7. Μανδραϊκός 13 (5-3)
8. Πεντέλη 13 (5-3)
9. Πανερυθραϊκός 13 (5-3)
10. Εθνικός 12 (4-4)
11. Πρωτέας Βούλας 11 (3-5)
12. ΟΦΗ 11 (3-5)
——————————————–
13. ΚΑΟ Μελισσίων 10 (2-6)
14. Λοκρός Αταλάντης 10 (2-6)
15. Δούκας 9 (1-7)
16. Ιωνικός ΝΦ 9 (1-7)

Η επόμενη αγωνιστική (9η, 01/12)
Αιγάλεω – ΚΑΟ Μελισσίων
Έσπερος – ΝΕ Μεγαρίδος
Δούκας – Εθνικός
Πανερυθραϊκός – Μανδραϊκός
Ιωνικός ΝΦ – Πεντέλη
ΟΦΗ – Μαρούσι
Λοκρός Αταλάντης – Πρωτέας Βούλας
Πανελευσινιακός – Παπάγου
ΠΗΓΗ http://www.basketblog.gr/

ΑΦΗΣΤΕ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Please enter your comment!
Please enter your name here