Έκανε σεφτέ στην Β΄Εθνική ο Λοκρός Αταλάντης

0

Την πρώτη του νίκη στην ιστορία του στη Β’ Εθνική πανηγύρισε σήμερα  ο Λοκρός Αταλάντης.

Ιστορική στιγμή για τον Λοκρό Αταλάντης που πέτυχε την πρώτη του νίκη στη Β’ Εθνική επικρατώντας του ΟΦΗ με 82-69 και πήρε βαθμολογική ανάσα ενόψει της δύσκολης συνέχειας. Το παιχνίδι ήταν ανταγωνιστικό στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, με τους γηπεδούχους να έχουν ένα ελαφρύ προβάδισμα μετά το 5′ με 25-21.

Η συνέχεια ήταν αυτή που έβαλε τις βάσεις για το τελικό αποτέλεσμα, με την ομάδα της Αταλάντης να τρέχει ένα επιμέρους 24-14 και να έχει διαφορά 14 πόντων. Η συνέχεια ήταν ανάλογη και στο β’ ημίχρονο, με το Λοκρό να έχει το πάνω χέρι και να φλερτάρει με διαφορά ακόμα και 20 πόντων, φτάνοντας με σχετικά εύκολο τρόπο στην πρώτη του νίκη στην κατηγορία.